• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Garnizon.biz

typ zabudowy
powierzchnia biurowa, handel i usługi
realizacja
od 2009 r. do I kw. 2021 r. zakończona
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Garnizon to inwestycja, która obejmuje blisko 30-hektarowy obszar Górnego Wrzeszcza, zajmowany niegdyś przez wojsko (koszary). Zabytkowe budynki są tu rewitalizowane, główna część realizacji polega jednak na budowie nowych obiektów o funkcji mieszkaniowej, biurowej, usługowej i handlowej. Zamysł urbanistyczny opiera się na tworzeniu nowej dzielnicy miasta, stąd funkcje te są ze sobą połączone. Budynki o funkcji biurowej funkcjonują tu pod wspólną nazwą Garnizon.biz. Docelowo w kwartale ulic Szymanowskiego, Chrzanowskiego, Słowackiego i al. Grunwaldzkiej powstanie ok. 150 tys. m kw. powierzchni biurowej. Zróżnicowanie obiektów i elastyczność ich powierzchni pozwala zaaranżować praktycznie każdą przestrzeń, poczynając od niewielkiej 50-metrowej, po całe obiekty dedykowane jednemu najemcy. Ze względu na zróżnicowanie powierzchni można dopasować odpowiednią przestrzeń dla każdej branży.

Lokalizacja budynków pozwala na łatwe poruszanie się komunikacją miejską (przystanki tramwajowe, autobusowe oraz SKM/PKP/PKM), jak i samochodem. Liczba dostępnych miejsc parkingowych na terenie Garnizonu ma wykluczać problem z parkowaniem. Dla pracowników biur nie bez znaczenia pozostaje infrastruktura tego terenu, gdzie tuż obok miejsca pracy można zjeść śniadanie, lunch, zrobić zakupy i odwiedzić wiele lokali usługowych.

Grunwaldzka 184-190
To nazwa czterech budynków przy al. Grunwaldzkiej 184-190 i ul. Szymanowskiego 4 zobacz na mapie Gdańska, które w ramach całego kompleksu oddane do użytkowania zostały jako pierwsze. Inwestycja polegała na odrestaurowaniu zabytkowych obiektów i przearanżowaniu ich z budynków koszarowych na biurowce klasy B. Wyjątkowość tych powierzchni polega na połączeniu stylu historycznego z nowoczesną infrastrukturą techniczną. Realizacja tego kwartału zakończyła się w 2009 roku.

Omega i Gamma
Budynki Omega i Gamma to drugi etap projektu biurowego Garnizon.biz. Ten zespół biurowy tworzą dwa budynki o charakterystycznym kształcie. Ich łączna powierzchnia to 11 tys. m kw. Zostały one oddane do użytkowania z końcem 2012 roku, położone są w zachodniej części Garnizonu, przy ulicy C.K. Norwida 2-4 zobacz na mapie Gdańska. W podziemiu znalazły się dwa poziomy hal garażowych, a na nich 350 miejsc parkingowych.
Eleganckie hole recepcyjne zaprojektowano tu w minimalistycznym, skandynawskim stylu. Z kolei ekologiczne, zielone dachy, poza dpodniesieniem walorów estetycznych, pozwalają obniżyć koszty eksploatacyjne budynków. Na parterach biurowców zaprojektowano powierzchnie przeznaczone na lokale handlowe i usługi, które służą również użytkownikom biur.

Willa Komendanta
Zrewitalizowana zabytkowa willa o funkcji biurowej położona jest przy zielonym skwerze i otoczona nową zabudową mieszkaniową (Hemara 1) zobacz na mapie Gdańska. Styl historyczny łączy się tu z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. W sumie w 2013 roku do użytkowania oddanych tu zostało ok. 800 m kw. powierzchni biurowej i usługowej.
Autorem projektu remontu i przebudowy budynku jest architekt Robert Reke z gdyńskiej autorskiej pracowni projektowej Archiro sp. z o.o.

Yoko
Yoko to kolejny biurowiec klasy A na terenie Garnizonu. Powstał on naprzeciwko obiektów Omega i Gamma zobacz na mapie Gdańska. Bryła budynku Yoko architektonicznie nawiązuje do otaczających go obiektów biurowych. Wyrazisty charakter architektury budynku podkreśla połączenie szlachetnych okładzin elewacyjnych - szkła, blachy kortenowej oraz granitu.
Powierzchnia typowego piętra w budynku liczy około 1 600 m kw., a całkowita powierzchnia budynku to 12 300 m kw. (w tym około 5 tys. m kw. powierzchni biurowej i 6,5 tys. m kw. powierzchni usługowej na parterze całego kwartału zabudowy).
Dwie kondygnacje podziemne zajmie hala garażowa z ponad 300 miejscami postojowymi. Budynek został oddany do użytkowania w III kwartale 2017 roku.
Projekt Yoko i kamienic mieszkaniowych w tym kwartale jest autorstwa arch. Marcina Woyciechowskiego i arch. Agnieszki Montewskiej.

Hiro
Budowa pięciokondygnacyjnego biurowca u zbiegu ul. Szymanowskiego i Chrzanowskiego zobacz na mapie Gdańska rozpoczęła się w na początku 2017 roku. Pięciokondygnacyjny obiekt o całkowitej powierzchni 8 tys. m kw. był gotowy w 2019 roku. Technicznie deweloper zrealizował go w standardzie klasy A. Na parterze znalazła się część usługowa, a pod ziemią dwukondygnacyjna hala garażowa.

Słowackiego 9,11,13
Budynki przy Słowackiego 9 zobacz na mapie Gdańska i Słowackiego 13 zobacz na mapie Gdańska to byłe, zabytkowe obiekty wojskowe. W ramach inwestycji zostaną zrewitalizowane i przeznaczone na funkcje biurowe i usługowe. Pomiędzy nimi docelowo dobudowany zostanie budynek Słowackiego 11 zobacz na mapie Gdańska, który architektonicznie będzie spójny z budynkami sąsiednimi. Łączna powierzchnia biurowa w tych obiektach wynosić będzie 5 200 m kw. Kameralne, stylowe biurowce będą miały klasę B+.
Według koncepcji zabudowy Garnizonu znajdowały się one będą przy reprezentacyjnym corso, które ma się stać centrum żywej, śródmiejskiej dzielnicy.
Realizacja remontu Słowackiego 13 jest zakończona (1300 m kw. powierzchni biurowej, 300 m kw. powierzchni usługowej), a remont Słowackiego 9 i budowa Słowackiego 11 planowana.

Gato
Powstaje na rogu ul. Białoszewskiego i Norwida w Garnizonie zobacz na mapie Gdańska, w sąsiedztwie biurowców Yoko, oraz wybudowanych w pierwszych etapach realizacji całego założenia biurowców Gamma i Omega.

W parterze powstaną lokale usługowe, zaś pod budynkiem ogólnodostępna dwupoziomowa hala garażowa na ok. 150 miejsc oraz rowerownia. Powierzchnia całkowita siedmiokondygnacyjnego budynku to 12 tys. m kw., ma on być ukończony na początku 2021 roku. Budynek certyfikowany będzie w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Nano
To budynek, który pozostaje w fazie koncepcyjnej. W pierwotnym założeniu budynki Gato i Nano projektowane były wspólnie, odróżniały się futurystyczną architekturą. Nano miałby powstać w niedalekim sąsiedztwie istniejących na terenie Garnizonu kompleksów biurowców Omega i Gamma.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Hossa
Grupa Inwestycyjna Hossa
Polityka prywatności

Artykuły

zobacz wszystkie (7)

Opinie (1) 1 zablokowana

  • ładne osiedle

    i napewno po wykończeniu bedzie jeszcze ładniej choc niektóre budynki są w tzw,okno w okno ale blisko tramwaj kolejka autobus i las blisko galerie handlowe Wszedzie blisko ale cena zbyt duża jak dla mnie szkoda

    • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

Grupa Inwestycyjna Hossa SA od ponad 30 lat z sukcesem realizuje projekty deweloperskie. Jest liderem trójmiejskiego rynku i jedną z pierwszych firm tej branży w Trójmieście. Buduje osiedla mieszkaniowe oraz obiekty biurowe w Gdańsku i Gdyni. W ...
rozwiń
58 620-70-33

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Targi mieszkań i domów

wykład, targi, konsultacje