Garnizon to nazwa wielofunkcyjnego kompleksu realizowanego na obszarze dawnych koszarów wojskowych we Wrzeszczu. W ramach całego przedsięwzięcia powstaje nowy, ciekawy obszar miasta wypełniony handlem, biurami oraz mieszkaniami.
Pierwsze budynki mieszkalne powstały
przy ul. Szymanowskiego 
, w bliskim sąsiedztwie jednorodzinnej zabudowy oraz w bezpośrednim sąsiedztwie kameralnego parku i zabytkowych zabudowań o funkcji biurowej. Siedmio- i pięciokondygnacyjne budynki wyróżnia podwyższony standard bezpieczeństwa (m.in. pełna kontrola dostępu, wydzielona strefa prywatna) oraz reprezentacyjne części wspólne, gdzie mieszkańców i gości w holu wita portier. Inwestycja została zakończona w 2011 roku. Projekt powstał w Pracowni Projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa.
Budynki Szymanowskiego 14, 16, 18 i 20, Hemara 2, 3, i 21, Stachury 1, 3 i 5, Białoszewskiego 8 i 18, Norwida 11, 19 i 21 oraz Słonimskiego 2-4 i 6 powstają pod wspólną nazwą Lofty & Apartamenty w ramach wieloletniego przedsięwzięcia zabudowy byłych koszar we Wrzeszczu. Zamieszkanie w takiej lokalizacji zapewnia nie tylko życie tuż obok komunikacji miejskiej i blisko zaspokajającego wszystkie potrzeby centrum miasta, ale także w rodzącej się na nowo centralnej dzielnicy Gdańska.
Terminy realizacji poszczególnych budynków są różne, podobnie jak zróżnicowana jest ich architektura. Zamysł tworzenia dzielnicy zbudowanej z niepowtarzalnych architektonicznie obiektów o mieszanej funkcji ma prowadzić do powstania nowego, tętniącego życiem centrum miasta.
Kamienica Szymanowskiego 14 (oddana do użytku w III kwartale 2014 r.) powstała na obrzeżach nowego kompleksu, ale jako jego integralna część. Wewnątrz zaprojektowanych zostało ponad 40 apartamentów. Klatki schodowe skomunikowane są windami z podziemną halą garażową. W parterze przewidziane zostały lokale usługowe.
Projekt kamienicy powstał w gdyńskiej, autorskiej pracowni ARCHIRO. Jego autorami są architekci Robert Reke i Piotr Orlicki.
Dalszy ciąg zabudowy wzdłuż
Szymanowskiego tworzą budynki o numerach 16, 18 i 20. Wykończenie budynków cegłą klinkierową i umieszczenie w parterach lokali usługowych uspójniło cały ciąg i nadało ulicy śródmiejskiego charakteru. W tej części osiedla w 2016 roku oddane do użytkowania zostały budynki Szymanowskiego 18 i Stachury 3.
Kamienicę przy Hemara 3 wyróżnia nietuzinkowa wyokrąglona bryła, nadwieszona jakby nad zielenią sąsiadującego z tym budynkiem skweru. Rozrzeźbienia na elewacji i starannie dobrane materiały wykończeniowe sprawiają, że jest to jeden z ciekawszych architektonicznie budynków w mieście. Oryginalne w swoim układzie wnętrza apartamentów szczególnie przypadną do gustu zwolennikom niekonwencjonalnych przestrzeni. Projekt powstał w pracowni projektowej dewelopera.
Hemara 3 połączona jest łącznikiem z
kamienicą Słonimskiego 6, której bryła i architektura jest bliźniaczo podobna do sąsiednich apartamentowców Avangard.
Za projekt Słonimskiego 6 odpowiada arch. Jacek Droszcz ze Studia Architektonicznego Kwadrat.
Kamienica Hemara 2 powstała
naprzeciwko XIX-wiecznej Willi Komendanta oraz futurystycznej kamienicy Hemara 3. Pomiędzy tymi budynkami znajduje się zielony skwer. Obok kamienicy -
dalej w stronę ulicy Chrzanowskiego - stanęły budynki Staruchy 5, 3 i 1.
Wszystkie te apartamentowce mają sześć kondygnacji naziemnych i podziemną halę garażową. Na elewacji budynków znalazła się ceramika i kamień naturalny, blacha tytanowo-cynkowa, laminaty HPL. Wnętrza wyróżnia ponadstandardowa wysokość kondygnacji i duże przeszklenia. Mieszkańcy parterów mają do dyspozycji ogródki, a wyższych pięter balkony i tarasy do 60 m kw.
Za projekt kamienic odpowiedzialni są architekci z Pracowni Projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa pod przewodnictwem arch. Marcina Woyciechowskiego.
Imponujący wielkością kwartał zabudowy oddany został do użytkowania w 2017 roku w kwartale ulic
Norwida (nr 11, 19 i 21), Hemara (nr 21) i Białoszewskiego (nr 18 i 8) 
. Część powstających tu budynków jest połączona z
biurowcem Yoko, dzięki czemu stworzona została tu charakterystyczna dla Garnizonu zabudowa wielofunkcyjna. Przewidziane w parterach lokale usługowe powodują, że - podobnie jak we wcześniej powstałych kwartałach - szybko zagości tu życie. Wysokość zabudowy, tak samo jak architektura budynków - jest zróżnicowana i w najwyższym miejscu sięga dziewięciu kondygnacji. Właściciele wyżej położonych lokali do dyspozycji będą mieli obszerne tarasy.
Projekt Yoko i kamienic mieszkaniowych w tym kwartale jest autorstwa arch. Marcina Woyciechowskiego i arch. Agnieszki Montewskiej.
Kolejny kwartał Hossa zrealizowała w 2019 roku
na terenie wyznaczonym ulicami Stachury, Hemara, Leśmiana i Chrzanowskiego 
. Pięć nowych kamienic stanowi pierwszą część kwartału zabudowy. Również w tym przypadku budynki skupione są wokół wewnętrznego zielonego dziedzińca; dostęp do niego przewidziany jest tylko dla mieszkańców. Budynki mają od pięciu do ośmiu kondygnacji naziemnych, pod nimi powstała podziemna hala garażowa. Białych elewacji z pozoru nie zdobią żadne specjalne detale, ale dobrane ze smakiem proporcje i umiejętne operowanie rytmem robią wrażenie. Lokale usługowe zajmują większość kondygnacji parterowej. Powstał tu także ciekawy w formie parterowy pawilon z drewnianymi elementami (od strony ul. Hemara).
Autorami projektu tego kwartału są arch. Marcin Woyciechowski i Maja Dynak z pracowni Hossy. Deweloper nie przygotował wizualizacji tej części zabudowy.
Realizacja kwartału położonego w samym centrum Garnizonu rozpoczęła się na przełomie 2019 i 2020 roku. Technicznie składa się on z trzech budynków, chociaż pozornie na planie inwestycji widać sześć osobnych brył. Pięcio-, sześcio- i siedmiokondygnacyjne budynki posadowione są na wspólnych halach garażowych i połączone wspólnymi tarasami z zielenią. W sumie w ramach tego etapu powstały 362 mieszkania.
Projekt tego kwartału powstał w pracowni projektowej dewelopera pod kierownictwem arch. Marcina Woyciechowskiego.
Szymanowskiego 8
to budynek apartamentowy, który powstawać zaczął w III kwartale 2021 roku. Na pięciu kondygnacjach kamienicy znajdzie się 66 mieszkań w układzie od dwóch do czterech pokoi i o powierzchni od 36 do 101 m kw. Na poziomie parteru przewidziane są lokale użytkowe z przeznaczeniem na funkcje handlowo-usługowe. Poziom -1 zajmie hala garażowa z miejscami parkingowymi przeznaczonymi dla mieszkańców budynku.
Obok nowej kamienicy równocześnie powstanie kameralny budynek o funkcji handlowo-usługowej,
będący odtworzeniem historycznego obiektu z czasów huzarskich koszar.
Za projekt architektoniczny Szymanowskiego 8 odpowiada Pracownia Projektowa Grupy Inwestycyjnej Hossa.
Realizacja kolejnego centralnie położonego kwartału zabudowy pod adresami
Leśmiana 8, 10, 12 oraz Hemara 4 rozpoczęła się w
II kwartale 2022 roku (zakończenie prac planowane jest na
marzec 2025 roku). Nowa zabudowa powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie parkowych przestrzeni Garnizonu Kultury. Będą to cztery budynki mieszkalne z lokalami o powierzchniach od 30 do 137 m kw. Do znacznej części z nich
przylegały będą tarasy. Pozostałe mieszkania wyposażone będą w balkony lub loggie. Parter przeznaczony zostanie na lokale usługowe, pod całą zabudową powstanie dwupoziomowa hala garażowa.
Również za projekt tego kwartału odpowiada Pracownia Projektowa Grupy Inwestycyjnej Hossa.