• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Garnizon Lofty&Apartamenty

typ zabudowy
handel i usługi, wielorodzinna
realizacja
od I kw. 2010 r. do I kw. 2025 r. w budowie
metraż
24 do 137 m2
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Garnizon to nazwa wielofunkcyjnego kompleksu realizowanego na obszarze dawnych koszarów wojskowych we Wrzeszczu. W ramach całego przedsięwzięcia powstaje nowy, ciekawy obszar miasta wypełniony handlem, biurami oraz mieszkaniami.

Pierwsze budynki mieszkalne powstały przy ul. Szymanowskiego zobacz na mapie Gdańska, w bliskim sąsiedztwie jednorodzinnej zabudowy oraz w bezpośrednim sąsiedztwie kameralnego parku i zabytkowych zabudowań o funkcji biurowej. Siedmio- i pięciokondygnacyjne budynki wyróżnia podwyższony standard bezpieczeństwa (m.in. pełna kontrola dostępu, wydzielona strefa prywatna) oraz reprezentacyjne części wspólne, gdzie mieszkańców i gości w holu wita portier. Inwestycja została zakończona w 2011 roku. Projekt powstał w Pracowni Projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa.

Budynki Szymanowskiego 14, 16, 18 i 20, Hemara 2, 3, i 21, Stachury 1, 3 i 5, Białoszewskiego 8 i 18, Norwida 11, 19 i 21 oraz Słonimskiego 2-4 i 6 powstają pod wspólną nazwą Lofty & Apartamenty w ramach wieloletniego przedsięwzięcia zabudowy byłych koszar we Wrzeszczu. Zamieszkanie w takiej lokalizacji zapewnia nie tylko życie tuż obok komunikacji miejskiej i blisko zaspokajającego wszystkie potrzeby centrum miasta, ale także w rodzącej się na nowo centralnej dzielnicy Gdańska.

Terminy realizacji poszczególnych budynków są różne, podobnie jak zróżnicowana jest ich architektura. Zamysł tworzenia dzielnicy zbudowanej z niepowtarzalnych architektonicznie obiektów o mieszanej funkcji ma prowadzić do powstania nowego, tętniącego życiem centrum miasta.

Kamienica Szymanowskiego 14 (oddana do użytku w III kwartale 2014 r.) powstała na obrzeżach nowego kompleksu, ale jako jego integralna część. Wewnątrz zaprojektowanych zostało ponad 40 apartamentów. Klatki schodowe skomunikowane są windami z podziemną halą garażową. W parterze przewidziane zostały lokale usługowe.

Projekt kamienicy powstał w gdyńskiej, autorskiej pracowni ARCHIRO. Jego autorami są architekci Robert Reke i Piotr Orlicki.

Dalszy ciąg zabudowy wzdłuż Szymanowskiego tworzą budynki o numerach 16, 18 i 20. Wykończenie budynków cegłą klinkierową i umieszczenie w parterach lokali usługowych uspójniło cały ciąg i nadało ulicy śródmiejskiego charakteru. W tej części osiedla w 2016 roku oddane do użytkowania zostały budynki Szymanowskiego 18 i Stachury 3.

Kamienicę przy Hemara 3 wyróżnia nietuzinkowa wyokrąglona bryła, nadwieszona jakby nad zielenią sąsiadującego z tym budynkiem skweru. Rozrzeźbienia na elewacji i starannie dobrane materiały wykończeniowe sprawiają, że jest to jeden z ciekawszych architektonicznie budynków w mieście. Oryginalne w swoim układzie wnętrza apartamentów szczególnie przypadną do gustu zwolennikom niekonwencjonalnych przestrzeni. Projekt powstał w pracowni projektowej dewelopera.

Hemara 3 połączona jest łącznikiem z kamienicą Słonimskiego 6, której bryła i architektura jest bliźniaczo podobna do sąsiednich apartamentowców Avangard.

Za projekt Słonimskiego 6 odpowiada arch. Jacek Droszcz ze Studia Architektonicznego Kwadrat.

Kamienica Hemara 2 powstała naprzeciwko XIX-wiecznej Willi Komendanta oraz futurystycznej kamienicy Hemara 3. Pomiędzy tymi budynkami znajduje się zielony skwer. Obok kamienicy - dalej w stronę ulicy Chrzanowskiego - stanęły budynki Staruchy 5, 3 i 1.

Wszystkie te apartamentowce mają sześć kondygnacji naziemnych i podziemną halę garażową. Na elewacji budynków znalazła się ceramika i kamień naturalny, blacha tytanowo-cynkowa, laminaty HPL. Wnętrza wyróżnia ponadstandardowa wysokość kondygnacji i duże przeszklenia. Mieszkańcy parterów mają do dyspozycji ogródki, a wyższych pięter balkony i tarasy do 60 m kw.

Za projekt kamienic odpowiedzialni są architekci z Pracowni Projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa pod przewodnictwem arch. Marcina Woyciechowskiego.

Imponujący wielkością kwartał zabudowy oddany został do użytkowania w 2017 roku w kwartale ulic Norwida (nr 11, 19 i 21), Hemara (nr 21) i Białoszewskiego (nr 18 i 8) zobacz na mapie Gdańska. Część powstających tu budynków jest połączona z biurowcem Yoko, dzięki czemu stworzona została tu charakterystyczna dla Garnizonu zabudowa wielofunkcyjna. Przewidziane w parterach lokale usługowe powodują, że - podobnie jak we wcześniej powstałych kwartałach - szybko zagości tu życie. Wysokość zabudowy, tak samo jak architektura budynków - jest zróżnicowana i w najwyższym miejscu sięga dziewięciu kondygnacji. Właściciele wyżej położonych lokali do dyspozycji będą mieli obszerne tarasy.

Projekt Yoko i kamienic mieszkaniowych w tym kwartale jest autorstwa arch. Marcina Woyciechowskiego i arch. Agnieszki Montewskiej.

Kolejny kwartał Hossa zrealizowała w 2019 roku na terenie wyznaczonym ulicami Stachury, Hemara, Leśmiana i Chrzanowskiego zobacz na mapie Gdańska. Pięć nowych kamienic stanowi pierwszą część kwartału zabudowy. Również w tym przypadku budynki skupione są wokół wewnętrznego zielonego dziedzińca; dostęp do niego przewidziany jest tylko dla mieszkańców. Budynki mają od pięciu do ośmiu kondygnacji naziemnych, pod nimi powstała podziemna hala garażowa. Białych elewacji z pozoru nie zdobią żadne specjalne detale, ale dobrane ze smakiem proporcje i umiejętne operowanie rytmem robią wrażenie. Lokale usługowe zajmują większość kondygnacji parterowej. Powstał tu także ciekawy w formie parterowy pawilon z drewnianymi elementami (od strony ul. Hemara).

Autorami projektu tego kwartału są arch. Marcin Woyciechowski i Maja Dynak z pracowni Hossy. Deweloper nie przygotował wizualizacji tej części zabudowy.

Realizacja kwartału położonego w samym centrum Garnizonu rozpoczęła się na przełomie 2019 i 2020 roku. Technicznie składa się on z trzech budynków, chociaż pozornie na planie inwestycji widać sześć osobnych brył. Pięcio-, sześcio- i siedmiokondygnacyjne budynki posadowione są na wspólnych halach garażowych i połączone wspólnymi tarasami z zielenią. W sumie w ramach tego etapu powstały 362 mieszkania.

Projekt tego kwartału powstał w pracowni projektowej dewelopera pod kierownictwem arch. Marcina Woyciechowskiego.

Szymanowskiego 8Mapka to budynek apartamentowy, który powstawać zaczął w III kwartale 2021 roku. Na pięciu kondygnacjach kamienicy znajdzie się 66 mieszkań w układzie od dwóch do czterech pokoi i o powierzchni od 36 do 101 m kw. Na poziomie parteru przewidziane są lokale użytkowe z przeznaczeniem na funkcje handlowo-usługowe. Poziom -1 zajmie hala garażowa z miejscami parkingowymi przeznaczonymi dla mieszkańców budynku.

Obok nowej kamienicy równocześnie powstanie kameralny budynek o funkcji handlowo-usługowej, będący odtworzeniem historycznego obiektu z czasów huzarskich koszar.

Za projekt architektoniczny Szymanowskiego 8 odpowiada Pracownia Projektowa Grupy Inwestycyjnej Hossa.

Realizacja kolejnego centralnie położonego kwartału zabudowy pod adresami Leśmiana 8, 10, 12 oraz Hemara 4 rozpoczęła się w II kwartale 2022 roku (zakończenie prac planowane jest na marzec 2025 roku). Nowa zabudowa powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie parkowych przestrzeni Garnizonu Kultury. Będą to cztery budynki mieszkalne z lokalami o powierzchniach od 30 do 137 m kw. Do znacznej części z nich przylegały będą tarasy. Pozostałe mieszkania wyposażone będą w balkony lub loggie. Parter przeznaczony zostanie na lokale usługowe, pod całą zabudową powstanie dwupoziomowa hala garażowa.

Również za projekt tego kwartału odpowiada Pracownia Projektowa Grupy Inwestycyjnej Hossa.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Zdjęcie

Metraż

Pokoje

Cena

41.67 m2
1
790 355 zł
45.69 m2
2
854 312 zł
51.56 m2
1
937 515 zł
44.07 m2
1
844 734 zł
51.34 m2
1
938 701 zł
45.89 m2
1
843 275 zł
47.14 m2
2
963 306 zł
49.16 m2
1
976 563 zł
42.23 m2
1
860 816 zł
45.79 m2
1
855 266 zł
46.41 m2
1
853 944 zł
45.86 m2
1
838 137 zł
47.65 m2
1
880 858 zł
47.15 m2
2
874 255 zł

W pobliżu

Materiał wideo

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Hossa
Grupa Inwestycyjna Hossa
Polityka prywatności

Opinie (78) 8 zablokowanych

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  Fajnie jakby w starych budynkach były lofty... (2)

  ...jak wyżej.

  • 29 8

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   jakie lofty... (1)

   ...wiekszosc starych budynkow wyburzona a w nowych bede apartamenty ale nie lofty, bo lofty sa w postindustiralnych, starych budowlach, a nie w nowych. szkoda wiec, i szkoda ze architektura tych nowych to 7 pięter i ciasnota.

   • 9 5

   • Opinia powiązana

    Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

    Re: jakie lofty...

    nie zgodzę się z tobą, że lofty są wyłącznie postindustrialne. Loft to nazwa, którą stosuje się od lat w zachodnim świecie i coraz częściej również u nas dla specyficznych przestrzeni, których wspólnym mianownikiem jest otwarta i wysoka przestrzeń oraz położenie bezpośrednio pod dachem budynku, czyli na strychu, bo to właśnie od jego nazwy pochodzi to określenie. To, że w Polsce stosuje się określenie loft dla nowych mieszkań tego typu nie jest żadnym nadużyciem - tak również okreslają swoje nowiutkie, wysokie poddaszowe mieszkania Anglicy, Amerykanie czy Francuzi. Nadużyciem jest nazywanie loftem mieszkań znajdujących się w nowych budynkach, które trochę udają fabrykę, a same mieszkania są tylko trochę wysokie i trochę niżej położone niż poddasze ;D czy widział ktoś kiedyś strych na parterze?

    • 10 11

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  ścisk, braki w wykonaniu (1)

  sąsiad patrzy na sąsiada, wszystko ściśnięte, okropieństwo

  • 42 20

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   tez bym chcial mieszkac w srodku miasta a na okolo miec lasy i laki.

   a gdzie nie masz na nowych inwestycjach owego 'scisniecia'? tylko blagam, prosze o miejsca z ktorych nie mam do pracy 1h w aucie.

   • 13 7

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  miejsce superek

  blisko las, blisko tramwaj, kolejka, centrum handlowe ,sąsiedztwo fajnego spokojnego osiedla to wszystko cacuś ale budynki mogłby byc bardziej wymyślne jakieś kamieniczki a nie proste kloce

  • 36 4

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  Świetna miejscówka (1)

  • 24 5

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   tylko jakość fatalna

   • 6 6

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  xyz (3)

  lokalizacja fantastyczna

  • 20 5

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   (1)

   az tak fantastycznie to nie jest

   • 3 2

   • Opinia powiązana

    Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

    podaj lepszą lokalizację za tę cenę (5k/m2) i jakość

    • 3 2

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   Gdańsk-Strzyża

   Lokalizacja ok, ale to wszystko. Ładne widoki na dachy starej dzielnicy Strzyża. To atut. Sama architektura Garnizonu beznadziejne kloce !! Swoją drogą Garnizon to chyba Strzyża ? Czy jednak jeszcze Wrzeszcz ?

   • 4 3

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  Chcesz mieszkać w centrum? - płać

  Lokalizacja bez dwóch zdań to największy atut Osiedla. Infrastruktura z pewnością będzie rozwinięta po zakończeniu kolejnych etapów zabudowy byłego garnizonu. Dziedziniec powala na kolana zwłaszcza wieczorem :) Jest ścisk, ale jak ktoś chce mieszkać w odosobnieniu to w domku na obrzeżach miasta. Cena jest dosyć wysoka ... ale to z pewnością ze względu na lokalizację. W elewację inwestor włożył sporo pieniędzy. Natomiast wykończenie mieszkań jest już delikatną formą oszczędności Hossy. Plus za dwupoziomowy garaż!

  • 24 4

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  Najlepsza lokalizacja w Gdańsk - jak dla mnie

  • 22 11

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  jest niezle, zwlaszcza lokalizacja

  • 14 6

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  Garnizon - porażka (3)

  Oczekiwałem więcej po inwestycji w takim historycznym miejscu. A wyszedł banalny mrówkowiec z ciemnymi studniami. Zagęszczenie budynków niesamowite - okno w okno. Beznadzieja, wielkie rozczarowanie. Na plus tylko lokalizacja na pograniczu Wrzeszcza i Strzyży, ale to nie jest zasługa inwestora.

  • 40 11

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   ;( (1)

   dla mnie też porażka- za dużo CIASNOTY

   • 12 3

   • Opinia powiązana

    Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

    Podajcie gdzie nie ma ciasnoty zakładając tak dobrą lokalizację.

    • 6 8

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   Wszędzie w centrach miast jest gęsto - nie ma innej możliwości.

   Nie da się mieszkać z pięknym widokiem i brakiem sąsiadów w centrum miasta.

   • 8 2

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  ok

  wg mnie super, i lokalizacja, i wykończenie i cena zdecydowanie niższa niz u reszty

  • 8 15

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

Grupa Inwestycyjna Hossa SA od ponad 30 lat z sukcesem realizuje projekty deweloperskie. Jest liderem trójmiejskiego rynku i jedną z pierwszych firm tej branży w Trójmieście. Buduje osiedla mieszkaniowe oraz obiekty biurowe w Gdańsku i Gdyni. W ...
rozwiń
58 620-70-33

Wydarzenia

Dzień otwarty deweloper Yareal

dni otwarte

Forum Rynku Nieruchomości - Korekta Kursu

3590 zł
forum