wróć do listy

Garnizon Lofty&Apartamenty

typ zabudowy
handel i usługi, wielorodzinna
realizacja
od I kw. 2013 r. do I kw. 2024 r. w budowie
metraż
24 do 129.5 m2
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Garnizon to nazwa wielofunkcyjnego kompleksu realizowanego na obszarze dawnych koszarów wojskowych we Wrzeszczu. W ramach całego przedsięwzięcia powstaje nowy, ciekawy obszar miasta wypełniony handlem, biurami oraz mieszkaniami.

Pierwsze budynki mieszkalne powstały przy ul. Szymanowskiego zobacz na mapie Gdańska, w bliskim sąsiedztwie jednorodzinnej zabudowy oraz w bezpośrednim sąsiedztwie kameralnego parku i zabytkowych zabudowań o funkcji biurowej. Siedmio- i pięciokondygnacyjne budynki wyróżnia podwyższony standard bezpieczeństwa (m.in. pełna kontrola dostępu, wydzielona strefa prywatna) oraz reprezentacyjne części wspólne, gdzie mieszkańców i gości w holu wita portier. Inwestycja została zakończona w 2011 roku. Projekt powstał w Pracowni Projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa.

Budynki Szymanowskiego 14, 16, 18 i 20, Hemara 2, 3, i 21, Stachury 1, 3 i 5, Białoszewskiego 8 i 18, Norwida 11, 19 i 21 oraz Słonimskiego 2-4 i 6 powstają pod wspólną nazwą Lofty & Apartamenty w ramach wieloletniego przedsięwzięcia zabudowy byłych koszar we Wrzeszczu. Zamieszkanie w takiej lokalizacji zapewnia nie tylko życie tuż obok komunikacji miejskiej i blisko zaspokajającego wszystkie potrzeby centrum miasta, ale także w rodzącej się na nowo centralnej dzielnicy Gdańska.

Terminy realizacji poszczególnych budynków są różne, podobnie jak zróżnicowana jest ich architektura. Zamysł tworzenia dzielnicy zbudowanej z niepowtarzalnych architektonicznie obiektów o mieszanej funkcji ma prowadzić do powstania nowego, tętniącego życiem centrum miasta.

Kamienica Szymanowskiego 14 (oddana do użytku w III kwartale 2014 r.) powstała na obrzeżach nowego kompleksu, ale jako jego integralna część. Wewnątrz zaprojektowanych zostało ponad 40 apartamentów. Klatki schodowe skomunikowane są windami z podziemną halą garażową. W parterze przewidziane zostały lokale usługowe.

Projekt kamienicy powstał w gdyńskiej, autorskiej pracowni ARCHIRO. Jego autorami są architekci Robert Reke i Piotr Orlicki.

Dalszy ciąg zabudowy wzdłuż Szymanowskiego tworzą budynki o numerach 16, 18 i 20. Wykończenie budynków cegłą klinkierową i umieszczenie w parterach lokali usługowych uspójniło cały ciąg i nadało ulicy śródmiejskiego charakteru. W tej części osiedla w 2016 roku oddane do użytkowania zostały budynki Szymanowskiego 18 i Stachury 3.

Kamienicę przy Hemara 3 wyróżnia nietuzinkowa wyokrąglona bryła, nadwieszona jakby nad zielenią sąsiadującego z tym budynkiem skweru. Rozrzeźbienia na elewacji i starannie dobrane materiały wykończeniowe sprawiają, że jest to jeden z ciekawszych architektonicznie budynków w mieście. Oryginalne w swoim układzie wnętrza apartamentów szczególnie przypadną do gustu zwolennikom niekonwencjonalnych przestrzeni. Projekt powstał w pracowni projektowej dewelopera.

Hemara 3 połączona jest łącznikiem z kamienicą Słonimskiego 6, której bryła i architektura jest bliźniaczo podobna do sąsiednich apartamentowców Avangard.

Za projekt Słonimskiego 6 odpowiada arch. Jacek Droszcz ze Studia Architektonicznego Kwadrat.

Kamienica Hemara 2 powstała naprzeciwko XIX-wiecznej Willi Komendanta oraz futurystycznej kamienicy Hemara 3. Pomiędzy tymi budynkami znajduje się zielony skwer. Obok kamienicy - dalej w stronę ulicy Chrzanowskiego - stanęły budynki Staruchy 5, 3 i 1.

Wszystkie te apartamentowce mają sześć kondygnacji naziemnych i podziemną halę garażową. Na elewacji budynków znalazła się ceramika i kamień naturalny, blacha tytanowo-cynkowa, laminaty HPL. Wnętrza wyróżnia ponadstandardowa wysokość kondygnacji i duże przeszklenia. Mieszkańcy parterów mają do dyspozycji ogródki, a wyższych pięter balkony i tarasy do 60 m kw.

Za projekt kamienic odpowiedzialni są architekci z Pracowni Projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa pod przewodnictwem arch. Marcina Woyciechowskiego.

Imponujący wielkością kwartał zabudowy oddany został do użytkowania w 2017 roku w kwartale ulic Norwida (nr 11, 19 i 21), Hemara (nr 21) i Białoszewskiego (nr 18 i 8) zobacz na mapie Gdańska. Część powstających tu budynków jest połączona z biurowcem Yoko, dzięki czemu stworzona została tu charakterystyczna dla Garnizonu zabudowa wielofunkcyjna. Przewidziane w parterach lokale usługowe powodują, że - podobnie jak we wcześniej powstałych kwartałach - szybko zagości tu życie. Wysokość zabudowy, tak samo jak architektura budynków - jest zróżnicowana i w najwyższym miejscu sięga dziewięciu kondygnacji. Właściciele wyżej położonych lokali do dyspozycji będą mieli obszerne tarasy.

Projekt Yoko i kamienic mieszkaniowych w tym kwartale jest autorstwa arch. Marcina Woyciechowskiego i arch. Agnieszki Montewskiej.

Kolejny kwartał Hossa zrealizowała w 2019 roku na terenie wyznaczonym ulicami Stachury, Hemara, Leśmiana i Chrzanowskiego zobacz na mapie Gdańska. Pięć nowych kamienic stanowi pierwszą część kwartału zabudowy. Również w tym przypadku budynki skupione są wokół wewnętrznego zielonego dziedzińca; dostęp do niego przewidziany jest tylko dla mieszkańców. Budynki mają od pięciu do ośmiu kondygnacji naziemnych, pod nimi powstała podziemna hala garażowa. Białych elewacji z pozoru nie zdobią żadne specjalne detale, ale dobrane ze smakiem proporcje i umiejętne operowanie rytmem robią wrażenie. Lokale usługowe zajmują większość kondygnacji parterowej. Powstał tu także ciekawy w formie parterowy pawilon z drewnianymi elementami (od strony ul. Hemara).

Autorami projektu tego kwartału są arch. Marcin Woyciechowski i Maja Dynak z pracowni Hossy. Deweloper nie przygotował wizualizacji tej części zabudowy.

Realizacja kwartału położonego w samym centrum Garnizonu rozpoczęła się na przełomie 2019 i 2020 roku. Technicznie będzie on składał się z trzech budynków, chociaż pozornie na planie inwestycji widać sześć osobnych brył. Pięcio-, sześcio- i siedmiokondygnacyjne budynki posadowione będą na wspólnych halach garażowych i połączone wspólnymi tarasami z zielenią. W sumie w ramach tego etapu powstaną 362 mieszkania.

Projekt tego kwartału powstał w pracowni projektowej dewelopera pod kierownictwem arch. Marcina Woyciechowskiego.

Szymanowskiego 8Mapka to budynek apartamentowy, który powstawać zaczął w III kwartale 2021 roku. Na pięciu kondygnacjach kamienicy znajdzie się 66 mieszkań w układzie od dwóch do czterech pokoi i o powierzchni od 36 do 101 m kw. Na poziomie parteru przewidziane są lokale użytkowe z przeznaczeniem na funkcje handlowo-usługowe. Poziom -1 zajmie hala garażowa z miejscami parkingowymi przeznaczonymi dla mieszkańców budynku.

Obok nowej kamienicy równocześnie powstanie kameralny budynek o funkcji handlowo-usługowej, będący odtworzeniem historycznego obiektu z czasów huzarskich koszar.

Za projekt architektoniczny Szymanowskiego 8 odpowiada Pracownia Projektowa Grupy Inwestycyjnej Hossa.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Materiał wideo

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Hossa
Grupa Inwestycyjna Hossa
Polityka prywatności

Inwestycje tego dewelopera

Wzgórze Zielenisz

Wzgórze Zielenisz

Hossa

Gdynia Wiczlino, ul. Bernarda Myśliwka

197 do 265 m2
Powierzchnia
planowana
Realizacja
Chwarzno Polanki

Chwarzno Polanki

Hossa

Gdynia Wiczlino, ul. Chwarznieńska

38 do 104 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Plac Unii

Plac Unii

Hossa

Gdynia Śródmieście, Ul. Władysława IV/Obrońców Wybrzeża

27.4 do 98.5 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Garnizon.biz

Garnizon.biz

Hossa

Gdańsk Wrzeszcz, kwartał ulic Szymanowskiego, Chrzanowskiego, Słowackiego i al. Grunwaldzkiej

zakończona
Realizacja
Jasień Bulwary

Jasień Bulwary

Hossa

Gdańsk Jasień, ul. Krzysztofa Komedy

37.8 do 69 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Avangard Apartamenty

Avangard Apartamenty

Hossa

Gdańsk Wrzeszcz, ul. Słonimskiego 2-4

62 do 261 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja

Artykuły

zobacz wszystkie (10)

Opinie (78) 7 zablokowanych

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  Fajnie jakby w starych budynkach były lofty... (2)

  ...jak wyżej.

  • 29 8

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   jakie lofty... (1)

   ...wiekszosc starych budynkow wyburzona a w nowych bede apartamenty ale nie lofty, bo lofty sa w postindustiralnych, starych budowlach, a nie w nowych. szkoda wiec, i szkoda ze architektura tych nowych to 7 pięter i ciasnota.

   • 8 4

   • Opinia powiązana

    Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

    Re: jakie lofty...

    nie zgodzę się z tobą, że lofty są wyłącznie postindustrialne. Loft to nazwa, którą stosuje się od lat w zachodnim świecie i coraz częściej również u nas dla specyficznych przestrzeni, których wspólnym mianownikiem jest otwarta i wysoka przestrzeń oraz położenie bezpośrednio pod dachem budynku, czyli na strychu, bo to właśnie od jego nazwy pochodzi to określenie. To, że w Polsce stosuje się określenie loft dla nowych mieszkań tego typu nie jest żadnym nadużyciem - tak również okreslają swoje nowiutkie, wysokie poddaszowe mieszkania Anglicy, Amerykanie czy Francuzi. Nadużyciem jest nazywanie loftem mieszkań znajdujących się w nowych budynkach, które trochę udają fabrykę, a same mieszkania są tylko trochę wysokie i trochę niżej położone niż poddasze ;D czy widział ktoś kiedyś strych na parterze?

    • 10 11

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  ścisk, braki w wykonaniu (1)

  sąsiad patrzy na sąsiada, wszystko ściśnięte, okropieństwo

  • 36 19

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   tez bym chcial mieszkac w srodku miasta a na okolo miec lasy i laki.

   a gdzie nie masz na nowych inwestycjach owego 'scisniecia'? tylko blagam, prosze o miejsca z ktorych nie mam do pracy 1h w aucie.

   • 12 6

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  miejsce superek

  blisko las, blisko tramwaj, kolejka, centrum handlowe ,sąsiedztwo fajnego spokojnego osiedla to wszystko cacuś ale budynki mogłby byc bardziej wymyślne jakieś kamieniczki a nie proste kloce

  • 32 4

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  Świetna miejscówka (1)

  • 21 5

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   tylko jakość fatalna

   • 2 6

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  xyz (3)

  lokalizacja fantastyczna

  • 17 5

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   (1)

   az tak fantastycznie to nie jest

   • 2 2

   • Opinia powiązana

    Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

    podaj lepszą lokalizację za tę cenę (5k/m2) i jakość

    • 2 2

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   Gdańsk-Strzyża

   Lokalizacja ok, ale to wszystko. Ładne widoki na dachy starej dzielnicy Strzyża. To atut. Sama architektura Garnizonu beznadziejne kloce !! Swoją drogą Garnizon to chyba Strzyża ? Czy jednak jeszcze Wrzeszcz ?

   • 3 3

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  Chcesz mieszkać w centrum? - płać

  Lokalizacja bez dwóch zdań to największy atut Osiedla. Infrastruktura z pewnością będzie rozwinięta po zakończeniu kolejnych etapów zabudowy byłego garnizonu. Dziedziniec powala na kolana zwłaszcza wieczorem :) Jest ścisk, ale jak ktoś chce mieszkać w odosobnieniu to w domku na obrzeżach miasta. Cena jest dosyć wysoka ... ale to z pewnością ze względu na lokalizację. W elewację inwestor włożył sporo pieniędzy. Natomiast wykończenie mieszkań jest już delikatną formą oszczędności Hossy. Plus za dwupoziomowy garaż!

  • 23 4

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  Najlepsza lokalizacja w Gdańsk - jak dla mnie

  • 20 11

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  jest niezle, zwlaszcza lokalizacja

  • 13 6

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  Garnizon - porażka (3)

  Oczekiwałem więcej po inwestycji w takim historycznym miejscu. A wyszedł banalny mrówkowiec z ciemnymi studniami. Zagęszczenie budynków niesamowite - okno w okno. Beznadzieja, wielkie rozczarowanie. Na plus tylko lokalizacja na pograniczu Wrzeszcza i Strzyży, ale to nie jest zasługa inwestora.

  • 33 11

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   ;( (1)

   dla mnie też porażka- za dużo CIASNOTY

   • 9 3

   • Opinia powiązana

    Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

    Podajcie gdzie nie ma ciasnoty zakładając tak dobrą lokalizację.

    • 6 6

  • Opinia powiązana

   Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

   Wszędzie w centrach miast jest gęsto - nie ma innej możliwości.

   Nie da się mieszkać z pięknym widokiem i brakiem sąsiadów w centrum miasta.

   • 8 1

 • Opinia powiązana

  Zobacz Garnizon Lofty&Apartamenty

  ok

  wg mnie super, i lokalizacja, i wykończenie i cena zdecydowanie niższa niz u reszty

  • 8 14

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

Lider na trójmiejskim rynku nieruchomości. Buduje osiedla mieszkaniowe w Gdańsku i Gdyni, sprzedaje i wynajmuje powierzchnie biurowe i handlowe. Jeśli myślisz o kupnie mieszkania zapoznanie sie z ofertą Grupy Inwestycyjnej HOSSA SA jest obowiązkowe!
rozwiń
58 620-70-33