• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nadmorskie apartamenty poza Trójmiastem. Mierzeja czy Hel?

Michał Brancewicz, EBu
2 czerwca 2024, godz. 10:00 
Opinie (101)
Pierwszy i drugi etap inwestycji Stegna Park firmy art.Locum. Pierwszy i drugi etap inwestycji Stegna Park firmy art.Locum.

Na Półwyspie Helskim obecnie najwyższe ceny osiągają apartamenty w Juracie. Na Mierzei Wiślanej jest wyraźnie taniej. Ceny na rynku pierwotnym są zróżnicowane, ale nie spadają poniżej 10-12 tys. zł za metr, a bywa, że sięgają ponad 40 tys zł. Kto to kupuje?Wakacje nad polskim morzem najlepiej spędzić:

W jednym z apartametowców wybudowanych niedawno nad morzem w Brzeźnie mieszkania sprzedawały się w cenie 46 tys. zł za metr kwadratowy. Szok? I tak, i nie.

Nawet ponad 40 tys. zł za metrPodobne ceny można znaleźć w nadmorskich miejscowościach poza Trójmiastem.

- Mieliśmy oferty z apartamentami w Juracie w cenie 40-43 tys. zł za metr, ludzie dzwonili i pytali - mówi Angelika Chojnacka z InVilla. - Oczywiście są też tańsze po 20-25 tys. zł.
Potwierdza się to w naszych ogłoszeniach, choć tych nie ma wiele.


Kto kupuje tak drogie nieruchomości?

- Inwestorzy. Raczej spoza Trójmiasta i z zagranicy - dodaje.
Jurata i okolice to w tym momencie najpopularniejsze, ale też najdroższe miejsce na całym Półwyspie Helskim. Taniej jest po drodze w tamtym kierunku: w Mechelinkach czy Rewie, ale też w samym Helu, bo tam dojazd zajmuje najwięcej czasu.


Na półwyspie powstaje mnóstwo nowych obiektów, ale nie można powiedzieć, że czuć przesyt.

Mieszkania wakacyjne na Helu. Co budują trójmiejscy deweloperzy?Inwestują tam również trójmiejscy deweloperzy.

 • Las w Jastarni od Euro Stylu.
 • Las w Jastarni od Euro Stylu.
W inwestycji Las w Jastarni Euro Styl oferuje 60 apartamentów w trzech budynkach. Wszystkie są już gotowe do odbioru.

Dostępnych jest już tylko kilka wykończonych lokali o powierzchni od 37 do 44 m kw. W biurze sprzedaży dowiedzieć się można, że ceny zaczynają się tu od 26 tys. zł za m kw. netto.

Apartamenty Wyspa w Jastarni. Obiecane na wizualizacjach palmy znalazły swoje miejsce na terenie posesji. Apartamenty Wyspa w Jastarni. Obiecane na wizualizacjach palmy znalazły swoje miejsce na terenie posesji.
W Jastarni powstają też Apartamenty Wyspa. Deweloperem jest spółka Szostek Jastarnia, która ma swój oddział w Rumi. Budowa trzech budynków z 22 lokalami rozlokowanymi na dwóch kondygnacjach właśnie dobiega końca (oddanie do użytkowania II kw. 2024 r.)

Lokale inwestycyjne w tym przypadku mają od 21 do 65 m kw., a ich ceny zaczynają się od 23 tys. zł za m kw.

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Maj 2024 Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Maj 2024

W samym Helu inwestycję realizuje spółka Pekabex Development z siedzibą poza Trójmiastem, ale należąca do Macieja Grabskiego, twórcy kompleksu Olivia Centre.

 • Casabaia w Helu od firmy Pekabex Development.
 • Casabaia w Helu od firmy Pekabex Development.
 • Casabaia w Helu od firmy Pekabex Development.
W 4-kondygnacyjnym budynku Casabaia znajdują się apartamenty o różnorodnych metrażach i układach od 26 do 94 m kw. Ceny zaczynają się od 14 tys. zł. Obiekt został już ukończony.

Trójmiejski rynek mieszkaniowy. Stabilizacja po I kw. 2024 Trójmiejski rynek mieszkaniowy. Stabilizacja po I kw. 2024

W tej miejscowości trzeci etap inwestycji przy ul. Żeromskiego realizuje też gdyński deweloper Aedium. W kolejnym budynku inwestycji Kaszubska Bryza znajdzie się dziewięć lokali mieszkalnych o powierzchni od 33 do 70 m kw.

Trzeci budynek inwestycji Kaszubska Bryza realizowanego przez dewelopera Aedium. Trzeci budynek inwestycji Kaszubska Bryza realizowanego przez dewelopera Aedium.
Te lokale będzie można jednak użytkować dopiero w przyszłym roku, bo przeniesienie własności planowane jest na czerwiec 2025. Ceny: od 16 875 zł za m kw.Ceny apartamentów wakacyjnych na Mierzei Wiślanej są niższeTaniej jest na Mierzei Wiślanej. W Krynicy, Stegnie, Sztutowie czy Kątach Rybackich ceny oscylują wokół 10-15 tys. zł za metr. Wiadomo, że wiele zależy od standardu budynku i bliskości morza.Tam również powstaje wiele nowych inwestycji.

 • Stegna Park firmy art.Locum.
 • Stegna Park firmy art.Locum.
 • Stegna Park firmy art.Locum.
W Stegnie deweloper Art Locum realizuje drugi etap swojej inwestycji pod nazwą Stegna Park składający się z 5 budynków. Wciąż dostępnych jest kilkadziesiąt lokali o powierzchni od 26 do 52 m kw. Ceny mieszczą się w kwocie ok. 13 tys. zł za metr.

Bałtycka Sea Park. Inwestycję w Krynicy Morskiej realizuje gdyńskie Elfeko. Bałtycka Sea Park. Inwestycję w Krynicy Morskiej realizuje gdyńskie Elfeko.
W niedalekiej Krynicy Morskiej inwestycję Bałtycka Sea Park buduje gdyńskie Elfeko Invest.

W pięciopiętrowym budynku zaprojektowano 82 lokale w układzie od jednego do trzech pokoi. Mają od 26,4 do 79,18 m kw. Lokale na parterze, czyli takie które mają własne ogródki oraz te największe z ogromnymi tarasami na najwyższej kondygnacji zostały już sprzedane. Najtańsze jednopokojowe apartamenty zaczynają się od 745 tys. zł.

Barometr cen nieruchomości Barometr cen

Barometr cen

Sprawdź ceny mieszkań i domów na trójmiejskim rynku nieruchomości. Wykres generowany jest na podstawie cen ofertowych z ogłoszeń zamieszczanych w portalu Trojmiasto.pl.Z kolei Dekpol na miejsce swojej nadmorskiej inwestycji wybrał Sztutowo. Projekt Trimare obejmuje dziewięć trzykondygnacyjnych budynków, w każdym znajdzie się po 21 apartamentów o metrażach od 28 do 49 m kw.

 • Inwestycja Trimare Dekpolu w Sztutowie.
 • Inwestycja Trimare Dekpolu w Sztutowie.
 • Inwestycja Trimare Dekpolu w Sztutowie.
Aktualnie dostępnych jest ok. 25 apartamentów. Ceny metra zaczynają się od 12-13 tys. zł, a górny pułap to nawet 17 tys. zł.

Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (101)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23550 zł/m2
Gdynia Orłowo
23350 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
33300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16000 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16000 zł/m2
Gdańsk Przymorze
14950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane