• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Maj 2024

Ewa Budnik
26 maja 2024, godz. 10:20 
Opinie (137)
 • CentralPark na Morenie. Siódmy budynek osiedla - Barcelona - ma być gotowy pod koniec 2026 roku.
 • Osiedle Synteza na Morenie. Kolejne dwa budynki osiedla ze 140 mieszkaniami gotowe będą w III kw. 2026 roku.

Majowe nowości na rynku deweloperskim to zarówno zupełnie nowe projekty, jak i kolejne etapy osiedli, które są już znane. W nowej ofercie coraz częściej pojawiają się budynki z mieszkaniami na wynajem - ten segment rynku rozwija się w szybkim tempie, a inwestycji przybywa z miesiąca na miesiąc. Na bieżąco nowości na trójmiejskim rynku nieruchomości mieszkaniowych sprawdzać można w naszym katalogu inwestycji mieszkaniowych oraz na mapie inwestycji.Czy warto kupić mieszkanie na wynajem od dewelopera?

MorenaPojawienie się w sprzedaży nowej oferty na osiedlu CentralPark na Morenie (Wyspa Piecewska)Mapka nie jest żadnym zaskoczeniem, zwłaszcza dla okolicznych mieszkańców, bo budowa nowego etapu osiedla trwa od wielu tygodni. Nie uszło to uwadze nabywców. Na stronie dewelopera, Grupy Inwestycyjnej Hossa, pojawiła się nawet informacja, że sprzedaż zostanie rozpoczęta dokładnie 21 maja.

Tak też się stało. W ramach nowej oferty do sprzedaży włączone zostały 153 mieszkania w układzie od jednego do czterech pokoi i powierzchni od 28 do 85 m kw. Budynek, podobnie jak pozostałe już istniejące na osiedlu CentralPark będzie miał 18 kondygnacji, na jego parterze powstanie sześć lokali usługowych, które poszerzą osiedlową infrastrukturę handlowo-usługową. Pod budynkiem powstanie hala garażowa.

Jak dotąd zrealizowanych i zamieszkanych jest sześć z ośmiu planowanych budynków osiedla CentralPark. Mają one swoje nazwy od nazw miast partnerskich Gdańska. Najnowszy będzie nazywał się Barcelona, architektonicznie będzie oczywiście spójny z pozostałymi budynkami osiedla. Mieszkańcy cieszyć się będą widokami przez wysokie okna typu portfenetr oraz układem mieszkań, który wyklucza sąsiadowanie ze sobą balkonów lub loggii, co zapewni większą intymność, na komfort użytkowania tej przestrzeni wpłyną także szklane zabudowy. Barcelona jest tutaj także inspiracją do wykończenia części wspólnych w budynku.

Planowany termin oddania budynku do użytku to IV kw. roku 2026. Ceny m kw. rozpoczynają się tutaj od 13 200 zł.

Trójmiejski rynek mieszkaniowy. Stabilizacja po I kw. 2024 Trójmiejski rynek mieszkaniowy. Stabilizacja po I kw. 2024

Niedaleko od CentralParku, bo u zbiegu ul. Rakoczego i LemaMapka za sprawą dewelopera Euro Styl powstaje z kolei osiedle Synteza.

Docelowo będzie to siedem budynków, które będą kaskadowo obniżały swoją wysokość zapewniając przyszłym mieszkańcom przestrzenne widoki z okien. Osiedle powstaje z pełną infrastrukturą osiedlową, w tym przedszkolem i miejscami rekreacji, a okoliczna infrastruktura dzielnicowa oraz położony tuż obok przystanek tramwajowy zapewnią tu pełen komfort miejskiego życia.

Osiedle realizowane jest etapami. W maju do sprzedaży wprowadzono 140 mieszkań, które do III kw. 2026 roku powstać mają w w dwóch dziewięciokondygnacyjnych budynkach. Pod nimi zaplanowane zostały hale garażowe, do mieszkań przylegać będą ogródki (na parterze) oraz balkony.

W najnowszych budynkach powstaną lokale od jednego do czterech pokoi i powierzchni od 32 do 72 m kw. Ceny m kw. mieszkania na tym osiedlu zaczynają się od 12 700 zł.SobieszewoTurystyczna 44 to dwa budynki w Sobieszewie, w których powstaną lokale o powierzchni nawet 60 m kw. Turystyczna 44 to dwa budynki w Sobieszewie, w których powstaną lokale o powierzchni nawet 60 m kw.
W Sobieszewie, jeszcze w połowie kwietnia, ruszyła sprzedaż lokali w dwóch budynkach inwestycji Turystyczna 44. Deweloperem jest w tym przypadku firma Elzambud z Elbląga.

Położenie zabudowy przy Turystycznej 44Mapka oznacza z jednej strony pozostawanie w ciszy, w pewnej odległości od miejskiego zgiełku, a przede wszystkim w odległości spaceru od sobieszewskiej plaży, a jednocześnie niedaleko centrum dzielnicy z jej ofertą handlową, gastronomiczną, rozrywkową.

Jak na lokalizację w dzielnicy o rekreacyjnym charakterze przystało budynki będą miały willowy charakter, zaledwie trzy kondygnacje, elewacje wykończone materiałami drewnopodobnymi, a mieszkańcy korzystać będą z ogródków na parterze lub obszernych balkonów. Parkowanie samochodów będzie możliwe na terenie posesji.

Mieszkania przy Turystycznej 44 będą miały od 26,1 do 59 m kw. i mają być gotowe do odbioru w czerwcu 2025 roku.SopotKolna Sopot. Budynek będzie miał pięć kondygnacji. Znajdą się w nim mieszkania na wynajem, ale nie tylko. Kolna Sopot. Budynek będzie miał pięć kondygnacji. Znajdą się w nim mieszkania na wynajem, ale nie tylko.
W Sopocie, w lokalizacji gdzie dawno nie było żadnych nowości mieszkaniowych, powstawać zaczyna pięciokondygnacyjny budynek Kolna Sopot. Zaplanowano w nim lokale mieszkalne o funkcji usługowej (na wynajem) i funkcji mieszkaniowej. Deweloperem jest tu spółka Avera Development, która już zaznaczyła swoją obecność na sopockim rynku.

Nazwa inwestycji nie jest przypadkowa, ponieważ powstaje on przy ul. Jana z KolnaMapka, z okien części lokali rozciągał się się będzie widok na hipodrom. W zasięgu wzroku będzie także przystanek SKM Sopot Wyścigi.

W sumie powstanie tu 128 lokali jedno-, dwu- i trzypokojowych. Można je łączyć w większe metraże i zamówić wykończenie "pod klucz". Do dyspozycji mieszkańców i gości budynku będzie sala fitness o powierzchni ok. 40 m kw. oraz sauna. Z kolei na dachu budynku powstanie taras o powierzchni 76 m kw., z którego obserwować będzie można przede wszystkich sopocki Hipodrom.

Pod budynkiem powstanie podziemna hala garażowa z miejscami postojowymi dla samochodów i rowerów. Możliwe tu będzie ładowanie pojazdów elektrycznych.

Lokale będą miały od 21 do 57 m kw. i do odbioru mają być gotowe w IV kw. 2026 roku. Cena m kw. zaczyna się tutaj od 19 tys zł netto (część z nich sprzedawana będzie jako lokale usługowe, a część jako mieszkaniowe).Działki LeśnePodolska. W nowoczesnym, śródmiejskim budynku znajdą się 102 lokale na wynajem. Podolska. W nowoczesnym, śródmiejskim budynku znajdą się 102 lokale na wynajem.
Lokale mieszkaniowe na wynajem powstają także w Gdyni przy ul. PodolskiejMapka. Inwestycję do realizacji od dłuższego czasu przygotowywało gdyńskie Invest Sarko, w maju oferta ostatecznie pojawiła się w sprzedaży. AXS Residence to kolejna inwestycja z mieszkaniami na wynajem.

Lokalizacja przy Podolskiej oznacza łatwy dostęp do wszystkich udogodnień jakie oferuje centrum miasta, ponadto pieszo można stąd dojść na gdyńską plażę, bulwar nadmorski czy skwer Kościuszki.

Inwestycja na ośmiu kondygnacjach pomieści 102 lokale z dużymi oknami i przeszklonymi tarasami. Będą one oddawane w standardzie "pod klucz". Dla wygody mieszkańców i użytkowników budynku powstanie w nim lobby z recepcją, fitness, pralnia, pomieszczenie na sprzęt sportowy i rowery.

Pod budynkiem powstanie hala garażowa, a przed nim zaplanowano pokaźną liczbę stojaków rowerowych.

Lokale będą miały powierzchnię od 19 do 71 m kw. Budowa ma się rozpocząć w sierpniu i zakończona zostanie w grudniu 2026 roku. Cena m kw. na obecnym etapie sprzedaży zaczyna się od 16 300 zł netto.

Barometr cen nieruchomości Barometr cen

Barometr cen

Sprawdź ceny mieszkań i domów na trójmiejskim rynku nieruchomości. Wykres generowany jest na podstawie cen ofertowych z ogłoszeń zamieszczanych w portalu Trojmiasto.pl.Wielki Kack i Dąbrowa • Domy u Źródła Marii to w większości zabudowa szeregowa. Na osiedlu powstaną także trzy domy wolnostojące.
 • Jarzębinowa na Dąbrowie. Poddasze w domach będzie dużą przestrzenią do wykorzystania zgodnie z potrzebami rodziny.
Jednorodzinna nowość pojawiła się z kolei na Wielkim Kacku. Deweloper Pomorskie Domy przy ulicy Źródło MariiMapka budował będzie Domy u Źródła Marii. Nazwa inwestycji nie jest powiązana tylko z nazwą ulicy, ale też z potokiem, który przepływał będzie przez posesję, na której zaplanowane zostało kameralne osiedle. Właśnie nad tym potokiem powstać ma teren rekreacyjny dla mieszkańców o powierzchni 3 tys. m kw.

W ramach inwestycji na zamkniętym osiedlu w jednym etapie powstaną trzy wille wolnostojące z widokiem na potok oraz 17 domów szeregowych. Domy będą miały elewacje wykończone cegłą i drewnianymi panelami. Przyległe do nich ogrody będą miały południową ekspozycję oraz wyposażone zostaną w inteligentny system wykorzystania wód opadowych.

W domach przewidziano instalację gruntowych pomp ciepła, ogrzewania podłogowego, rekuperacji, co znacznie obniży koszty eksploatacyjne. Przygotowane zostaną także instalacje do fotowoltaiki oraz ładowarek dla pojazdów elektrycznych.

Powierzchnie domów będą zróżnicowane: od 149,9 do 231,8 m kw. Zakończenie budowy osiedla przewidziano na IV kw. 2025 roku. Trwa przedsprzedaż, dlatego ceny domów nie zostały jeszcze ujawnione.

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Kwiecień 2024 Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Kwiecień 2024

Malutka inwestycja jednorodzinna ruszyła także na Dąbrowie, przy ul. JarzębinowejMapka - to zaciszna lokalizacja pod lasem. Deweloper Revo Home buduje tu domy Jarzębinova.

Domy w zabudowie bliźniaczej będą miały w sumie ok. 200 m kw. - łącznie z poddaszem do indywidualnego zagospodarowania np. na dużą sypialnię albo miejsce pracy i garaż. Mieszkańcy korzystać będą z ogrodów o powierzchni ok. 210 m kw. Domy oddawane będą z instalacją fotowoltaiczną (cztery panele) w systemie off grid - wspomagające przygotowanie ciepłej wody.

Domy do odbioru gotowe będą w II kw. 2025 roku. Ich cena to 1,8 mln zł.Rumia i Reda • Osiedle Archipelag, etap Cyklady. Pomiędzy budynkami powstają place zabaw i miejsca rekreacji dla mieszkańców.
 • Domy na dobre - Reda. Każdy dom będzie miał swój garaż i ogródek o powierzchni do 173 m kw.
W sąsiadującej z Gdynią Rumi nowa oferta mieszkań pojawiła się na osiedlu, które sukcesywnie realizowane jest przez Domapart od kilku lat. Osiedle Archipelag powstaje przy ulicy ŻeglarzyMapka. Obecnie kończy się realizacja części o nazwie Malediwy, więc w sprzedaży pojawiły się mieszkania z nowego archipelagu - tym razem są to Cyklady.

W sumie na osiedlu etapami powstanie około 560 mieszkań w budynkach o wysokości od pięciu do ośmiu kondygnacji z podziemnymi halami garażowymi, wózkarniami i infrastrukturą dla rowerzystów. Na terenie osiedla komponowane są miejsca do rekreacji. Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane w najbardziej newralgicznych punktach.

W etapie Cyklady powstaną 134 mieszkania o układzie dwu-, trzy- i czteropokojowym z miejscami postojowymi w hali garażowej. Będą one miały powierzchnię od 39 do 75 m kw. Odbiory lokali z najnowszej puli zaplanowano na I kw. 2026.

Kto kupuje 100-metrowe mieszkania? Kto kupuje 100-metrowe mieszkania?

Z kolei w Redzie deweloper Aion zaprezentował nowe osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Osiedle powstanie w dzielnicy Betlejem, przy ul. Miłosza, co oznacza otocznie niskiej jednorodzinnej zabudowy oraz niewielką odległość od lasu i terenów zielonych.

W takim miejscu powstaną dwa szeregi niewielkich domów w zabudowie bliźniaczej. Deweloper swoje kolejne osiedla nazywa "Domy na dobre". Tym razem są to Domy na dobre - Reda. Każdy z nich będzie miał 101,3 m kw. na dwóch kondygnacjach. Przyszli mieszkańcy korzystać będą z garaży i ogródków o powierzchni do 173 m kw. Dodatkowe, naziemne miejsca postojowe znajdą się na terenie osiedla.Borkowo i Juszkowo • Domy na dobre - Borkowo. Szereg siedmiu domów stworzy kameralną enklawę pomiędzy osiedlami istniejącymi na granicy Gdańska i Borkowa.
 • Rezydencje Juszkowo. Nowoczesna architektura domów ma zapewnić wygodę i prestiż codziennego życia.
Równocześnie w ofercie pojawiły się Domy na Dobre - Borkowo. Za ich realizację u zbiegu ul. Stylowej i Ofiar Grudnia 70Mapka, a więc dosłownie tuż przy granicy z Gdańskiem, odpowiada oczywiście również Aion.

Projekt obejmuje realizację siedmiu domów w zabudowie szeregowej. Teren posesji będzie ogrodzony i zamknięty. Deweloper zapewnia także możliwość wykończenia domów pod klucz.

Każdy dom będzie miał 135 m kw. Na powierzchni tej zmieści się garaż, wygodna część dzienna z wyjściem do ogródka oraz trzy sypialnie, spora garderoba i duża łazienka na piętrze. Dodatkowe miejsce postojowe dla drugiego auta lub gości znajdzie się na podjeździe.

Sprzedaż mieszkania. Samodzielnie czy z pośrednikiem? Sprzedaż mieszkania. Samodzielnie czy z pośrednikiem?

Większe, podmiejskie domy pojawiały się w ofercie w Juszkowie. Powstaną one nad rozlewiskiem Raduni, przy ul. RaduńskiejMapka. Taka lokalizacja zapewnia nie tylko otoczenie niskiej, jednorodzinnej zabudowy, ale także bezpośredni widok na wodę.

Inwestycja Rezydencje Juszkowo realizowana przez AM Projekt składała się będzie z zaledwie trzech domów wolnostojących z dużymi ogrodami. Wodę i zieleń obserwować będzie można przez duże przeszklenia, a także z przydomowych tarasów.

Domy wyposażone będą w ogrzewanie podłogowe i system rekuperacji. Każdy z nich będzie miał 259 m kw. (w tym dwustanowiskowy garaż). Będą gotowe do odbioru w IV kw. 2026 roku. Ich ceny zaczynają się od 1 mln 988 tys.

Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (137)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

ERES Annual Conference

600 - 2200 zł
konferencja

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33950 zł/m2
Gdynia Orłowo
24050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23500 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22200 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
30350 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16750 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16500 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15800 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane