Wiadomości

stat

Najtańsze nowe kawalerki w Trójmieście

Trójmiejscy deweloperzy potwierdzają, że kawalerki w bardziej oddalonych od centrum lokalizacjach kupują głównie młodzi ludzie. Jest to zakup pierwszego w życiu mieszkania.
Trójmiejscy deweloperzy potwierdzają, że kawalerki w bardziej oddalonych od centrum lokalizacjach kupują głównie młodzi ludzie. Jest to zakup pierwszego w życiu mieszkania. fot. 123rf.com

Przejrzeliśmy oferty zamieszczone w serwisie ogłoszeniowym Trojmiasto.pl w poszukiwaniu najtańszych mieszkań jednopokojowych, które oferują deweloperzy. Jest to w Trójmieście towar trudno dostępny, a ceny metra kwadratowego w tym przypadku zaczynają się od 4950 zł za m kw.Czy w kawalerce można żyć wygodnie?

oczywiście, nawet w dwie osoby, to tylko kwestia dobrego wyposażenia

33%

tak, chociaż trzeba się zgodzić na pewną ciasnotę

21%

nie wiem, nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić

9%

nie, zwłaszcza jeśli nie ma balkonu i dodatkowych pomieszczeń

14%

nie, ludzie nie powinni mieszkać na tak małej powierzchni

23%
W ostatnich tygodniach przejrzeliśmy serwis ogłoszeniowy Trojmiasto.pl w poszukiwaniu najtańszych mieszkań, które oferują deweloperzy w Gdańsku i Gdyni. W ofercie dla rodzin - małych domów i dużych mieszkań wybierać można było wśród inwestycji powstających w Gdyni. Z kolei najtańszych mieszkań trzypokojowychdwupokojowych szukać można głównie w południowych dzielnicach Gdańska.

Serwis ogłoszeniowy: zobacz oferty mieszkań jednopokojowych od dewelopera

Poszukiwania kawalerek są jednak znacznie trudniejsze, bo te z oferty deweloperskiej, zwłaszcza w tańszych lokalizacjach, znikają w pierwszej kolejności. Zwykle u dewelopera w ofercie jest jedno lub dwa takie lokale. Różnica jest także w cenie metra kwadratowego: w przypadku kawalerki jest ona wyższa niż przy lokalach większych. Najtańsze mieszkanie duże kupić można było od 2684 zł za m kw., najtańsze mieszkanie trzypokojowe znalezione w ogłoszeniach kosztowało od 4500 zł za m kw., dwupokojowe również od 4 500 zł za m kw. Natomiast cena metra kwadratowego najtańszej kawalerki wynosi 4950 zł za kw. i przyznać trzeba, że lokali w takich cenach nie ma zbyt wiele. Oczywiście relatywnie mniejszy metraż takiego mieszkania powoduje, że całościowo cena lokalu jest przystępna. Dlatego, jak podkreślają deweloperzy, wielu młodych ludzi decyduje się na zakup takiego mieszkania, by spłacać kredyt "na swoim", zamiast płacić za wynajem.

BAROMETR CEN: ZOBACZ ŚREDNIE CENY OFERTOWE MIESZKAŃ W DZIELNICACH TRÓJMIASTA

Więcej kawalerek znaleźć można w nowo powstających budynkach w tzw. lokalizacjach pośrednich (nie na obrzeżach, ale też nie w centrum) - tam ceny metra kwadratowego takich mieszkań zaczynają się od 7 100 zł za m kw., a częściej wynoszą ok. 8 500 zł oraz lokalizacjach centralnych, gdzie za metr zapłacić trzeba od 9-10 tys. w górę.

Czytaj także: najtańsze deweloperskie mieszkania dwupokojowe

Zatem w jakich inwestycjach znaleźć można jednopokojowe mieszkania od dewelopera w niskiej cenie metra kwadratowego?

Nowa Wieżycka - 4950 zł za m kw.Pierwszy budynek osiedla Nowa Wieżycka powstał w 2017 roku. Kolejne są w trakcie realizacji.
Pierwszy budynek osiedla Nowa Wieżycka powstał w 2017 roku. Kolejne są w trakcie realizacji. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
Jak wskazuje nazwa, inwestycja powstaje przy ulicy Wieżyckiej w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, w dzielnicy Zakoniczyn. Deweloper - firma PB Górski - realizuje w tym rejonie swoje kolejne osiedle. Atutem lokalizacji jest dobry dostęp do edukacji - zaledwie kilkaset metrów od powstających budynków znajduje się nowe publiczne przedszkole i szkoła.

W 2017 roku na osiedlu zakończyła się budowa pierwszego budynku. Kolejny (z podziemną halą garażową) ma być gotowy do końca 2018 roku. Docelowo całe osiedle składać się będzie z pięciu budynków. W ofercie dewelopera pozostało niewiele kawalerek, jednak są także mieszkania dwupokojowe o małych metrażach.

Zielona Laguna - od 5400 zł za m kw.Przy Starochwaszczyńskiej powstają budynki wielorodzinne o ciekawej architekturze, okolica w najbliższych latach będzie się rozwijała.
Przy Starochwaszczyńskiej powstają budynki wielorodzinne o ciekawej architekturze, okolica w najbliższych latach będzie się rozwijała. materiały prasowe
Zielona Laguna to nazwa inwestycji, która od kilku lat realizowana jest przy ulicy Starochwaszczyńskiej w Gdyni zobacz na mapie Gdańska. Powstaje ona za sprawą dwóch gdyńskich deweloperów, firm Invest SarkoSemeko. Pierwszy z nich odpowiada głównie za budowę czterorodzinnych domów z trzypoziomowymi lokalami, drugi za realizację wyższej zabudowy z ofertą mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Dostępne są tutaj także kawalerki, chociaż tak jak we wszystkich innych inwestycjach, nie ma ich już zbyt wiele. Również ich ceny są zróżnicowane, ta, której metr kwadratowy kosztuje najmniej ma 34,2 m kw.

Ogrody Diany - od 5734 zł za m kw.Ogrody Diany powstają wraz z zielonym otoczeniem wokół.
Ogrody Diany powstają wraz z zielonym otoczeniem wokół. materiały prasowe
Inwestycja powstaje w dzielnicy, w której wciąż realizowane są nowe budynki i osiedla, na Osowej. Infrastruktura konieczna do wygodnego życia powstała tu jednak już dawno. Ogrody Diany w kilku etapach powstają przy ulicy Junony zobacz na mapie Gdańska. Prawie połowa budynków osiedla już została zrealizowana lub właśnie jest w trakcie realizacji. Docelowo będzie ich tutaj 15, a wraz z budynkami powstać ma także mały park oraz zielone otoczenie. Lokalizacja zapewnia dobry dojazd do większości dzielnic Trójmiasta, dzięki bliskości obwodnicy. Blisko jest stąd także nad jezioro.

Jednopokojowe mieszkanie w najniższej cenie metra kwadratowego ma 29,88 m kw. Będzie gotowe w czerwcu 2019 roku. Ma podwyższony standard wykończenia do stanu deweloperskiego, m.in. podwójnie pomalowane na biało ściany i instalację elektryczną.

Osiedle Stylowe - od 5944 zł za m kw.W mieszkaniach powstających przy Homera zamieszkać będzie można jeszcze w tym roku.
W mieszkaniach powstających przy Homera zamieszkać będzie można jeszcze w tym roku. materiały prasowe
Również w dzielnicy Osowa, w tym przypadku przy ulicy Homera zobacz na mapie Gdańska, powstaje kolejny etap osiedla Stylowe. Jego deweloperem jest firma Polservice. W niewielkiej odległości od powstających budynków znajduje się szkoła podstawowa oraz średnia.

W ramach tego etapu budowy osiedla powstaną zaledwie trzy budynki cztero- i pięciokondygnacyjne. W sumie będzie tu 113 mieszkań. Całe osiedle zostanie ogrodzone i wyposażone w bramę wjazdową.

Kartuska 430 - od 6000 zł m kw.W czterokondygnacyjnym budynku powstanie w sumie 50 mieszkań. Odbiór planowany jest na III kwartał 2019 roku.
W czterokondygnacyjnym budynku powstanie w sumie 50 mieszkań. Odbiór planowany jest na III kwartał 2019 roku.
Inwestycja jest jedną z nowszych propozycji na trójmiejskim rynku mieszkaniowym. Powstaje w malowniczej lokalizacji - nad Jeziorem Jasień zobacz na mapie Gdańska. Mieszkańcy budynku z okien widzieć będą jezioro, w jego bezpośrednim sąsiedztwie (na terenie posesji) zapanowano także plac zabaw dla dzieci. W sumie powstanie tu 50 mieszkań, garaż zaplanowany został przed budynkiem.

Przyszli mieszkańcy blisko będą mieli do dużego centrum handlowo-usługowego oraz dużego węzła komunikacyjnego, który zapewni szybki wyjazd na obwodnicę, w stronę Żukowa oraz zapewniającą szybkie poruszanie się aleją Armii Krajowej do centrum Gdańska. Deweloperem tej inwestycji jest firma Harpor Invest.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (132)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.