• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy budynek na wjeździe do centrum Gdańska

Michał Brancewicz
31 maja 2023, godz. 08:00 
Opinie (51)
Parterowy budynek przy al. Armii Krajowej, na wjeździe do centrum Gdańska, może za kilka lat zmienić się w pięciopiętrowy hotel. Parterowy budynek przy al. Armii Krajowej, na wjeździe do centrum Gdańska, może za kilka lat zmienić się w pięciopiętrowy hotel.

Parterowy budynek biurowy przy ul. Na StokuMapka ma nowego właściciela. W przyszłości planuje on postawienie w jego miejscu budynku usługowego, prawdopodobnie hotelu, który wysokością nawiąże do pobliskich biurowców.Działka Na Stoku to dobre miejsce na hotel?

Niepozorny, parterowy budynek w kształcie litery L codziennie mija tysiące kierowców jadących lub stojących w korku na al. Armii Krajowej, przed samym wjazdem do centrum miasta.

Wielu z nich pewnie nigdy nie zwróciło nawet uwagi na to miejsce, ale to się może zmienić.

Działka trudna, ale lokalizacja świetnaZ jednej strony to ciekawa lokalizacja - na niewielkim wzniesieniu, z widokiem na Śródmieście, w sąsiedztwie rewitalizowanej Biskupiej Górki.

Z drugiej strony parametry działki i plan miejscowy mocno ograniczają możliwości inwestycyjne. Wiadomo, że może tam powstać obiekt usługowy o wysokości do 18 m, co będzie nawiązywało do trzech sąsiednich, pięciopiętrowych biurowców ustawionych jeden za drugim.Dodatkowo teren położony jest w obrębie obszaru wpisanego do rejestru zabytków jako historyczny układ urbanistyczny miasta Gdańska.

Problemem jest też mała liczba miejsc parkingowych i położenie tuż obok bardzo ruchliwej ulicy.

Parterowy budynek może za kilka lat zostać zastąpiony pięciopiętrowym hotelem. Parterowy budynek może za kilka lat zostać zastąpiony pięciopiętrowym hotelem.

Właściciel ma działki obok ECS, teraz kupił kolejną Na StokuNie zniechęca to jednak potencjalnych inwestorów.

Nieruchomość, której użytkownikiem wieczystym był Wojewódzki Związek Rolników, została właśnie odsprzedana spółce Balta, której główną działalnością jest handel produktami energetycznymi.

Z kolei na rynku nieruchomości można było o spółce usłyszeć za sprawą planów inwestycyjnych obejmujących dawny szpital stoczniowy i hotel Gryf.

Kolejne wyburzenie na Młodym Mieście. Znika hotel Gryf Kolejne wyburzenie na Młodym Mieście. Znika hotel Gryf

Oba budynki zostały pod koniec zeszłego roku wyburzone, by w ich miejsce mógł powstać nowy obiekt usługowy o jeszcze niesprecyzowanym przeznaczeniu.

Mówi się o połączeniu funkcji hotelowej i gastronomicznej z częścią biurową.Biurowiec nie, raczej hotelPlany wobec nieruchomości przy ul. Na Stoku są jeszcze bardziej odległe i również nie do końca sprecyzowane.

- Obecni najemcy zostaną tam co najmniej przez dwa lata. To zatem dla nas temat na przyszłość. Na razie dajemy sobie czas na przygotowanie koncepcji - mówi Dariusz Krawczyk, wiceprezes Balty.
Na pytanie "hotel czy biurowiec?" prezes odpowiada, że po pandemii rynek biurowy jest bardzo trudny. A to potwierdza nasze informacje, że najbardziej prawdopodobny pomysł na zagospodarowanie tej działki to budowa hotelu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

OdeaPark - Dzień otwarty

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31500 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
22400 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21000 zł/m2
Gdańsk Długie Ogrody
18650 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17350 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15050 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane