• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy trend: kameralne biurowce na osiedlach

Michał Brancewicz
7 kwietnia 2024, godz. 10:00 
Opinie (88)
Butikowy biurowiec Focus będzie posiadał usługi na parterze, a na piętrach biura. Butikowy biurowiec Focus będzie posiadał usługi na parterze, a na piętrach biura.

Większość deweloperów wstrzymała budowę dużych kompleksów biurowych. Jednak rynek nie lubi pustki, dlatego coraz częściej powstają butikowe biurowce na osiedlach. Czy to będzie nowy trend?Jakich obiektów najbardziej brakuje na twoim osiedlu?

Po covidzie, gdy wielu pracowników biurowych przeszło na pracę zdalną, część z nich do tej pory nie wróciła do codziennej pracy w biurze. Realizacja nowych, wielkopowierzchniowych biurowców stanęła pod znakiem zapytania.

Wielu deweloperów nie rozpoczęło budowy kolejnych etapów parków biurowych (Olivia Centre), niektórzy wstrzymali rozpoczęte inwestycje, a inni zmienili plany i zamiast biur zamierzają stawiać budynki z mieszkaniami pod wynajem (Echo Investment za ECS-emCavatina - Palio Office, Olivia Centre).

Budynek mieszkalny i nowy biurowiec w kompleksie Olivia Centre Budynek mieszkalny i nowy biurowiec w kompleksie Olivia Centre

W zamian na rynku pojawiać zaczęło się więcej kameralnych biurowców, które powstają na osiedlach i obrzeżach Trójmiasta.


Biurowiec z pełną gamą usługBiurowiec Focus w Pruszczu Gdańskim będzie miał starannie dobranych najemców, by zapewnić różnorodność usług. Biurowiec Focus w Pruszczu Gdańskim będzie miał starannie dobranych najemców, by zapewnić różnorodność usług.
Dobrym przykładem jest butikowy biurowiec Focus, który powstaje w samym centrum Pruszcza Gdańskiego.Mapka

- To osobna gałąź naszej działalności deweloperskiej, która ma za zadanie kreować nową, miejską przestrzeń do życia - wyjaśnia Dariusz Malottke, kierownik ds. sprzedaży w firmie Pomorskie Domy.
W dwupiętrowym budynku parter zostanie przeznaczony na usługi, a piętra - na biura.

- Sami dobieramy siatkę najemców, żeby oferować pełną gamę usług - dodaje Malottke. - Zakładamy, że na parterze powstanie modna restauracja, rzemieślnicza piekarnia i na przykład barber. Z kolei pierwsze piętro chcemy przeznaczyć na usługi medyczne i kancelarie, a drugie pod siedzibę jakiejś firmy.

Obecnie budynek jest na etapie budowy dachu. Zakończenie prac planowane jest pod koniec tego roku, a w przyszłym będą mogli wprowadzać się najemcy.

- W Trójmieście planujemy podobne obiekty w dwóch dzielnicach Gdańska, ale jeszcze za wcześnie na ujawnienie szczegółów - zapowiada kierownik ds. sprzedaży w firmie Pomorskie Domy.

Niewielki biurowiec z usługami na osiedluWidoczny w prawym górnym rogu budynek usługowo-biurowy na osiedlu Kaskada Jesień, w którym deweloper oferuje lokale na sprzedaż. Widoczny w prawym górnym rogu budynek usługowo-biurowy na osiedlu Kaskada Jesień, w którym deweloper oferuje lokale na sprzedaż.
Na osobny budynek usługowy możemy się też natknąć w drugim etapie osiedla Kaskada Jasień.

W tym trzypiętrowym obiekcie lokale nie są wynajmowane, ale przeznaczone do sprzedaży.

Parter zajmą biura dewelopera - spółki Proneko oraz sklep Żabka.

Do kupienia pozostają jeszcze dwa lokale na piętrze drugim i trzecim, każdy o powierzchni ok. 102 m kw. Ich ceny to ok. 1,6 mln zł.

Odbiór budynku planowany jest na I kwartał 2025.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Dzień Otwarty inwestycji Kusocińskiego

dni otwarte

ERES Annual Conference

600 - 2200 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33950 zł/m2
Gdynia Orłowo
24050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23500 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22200 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
30350 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16750 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16500 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15800 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane