• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Za ECS-em powstają mieszkania na wynajem

Ewa Budnik
13 lipca 2023, godz. 20:00 
Opinie (179)
 • Stopniowana zabudowa optycznie obniży zabudowę, a użytkownikom najwyższych kondygnacji zapewni dostęp do obszernych tarasów.
 • W najwyższym punkcie nowa zabudowa będzie miała osiem kondygnacji.
 • Przejście bramne od strony Drogi do Wolności prowadziło będzie do wnętrza kwartału zabudowy.

Za ECS-em, od strony ul. PopiełuszkiMapka, rozpoczęła się dawno zapowiadana budowa. Nie będą to jednak biurowce, a budynki z mieszkaniami przeznaczonymi do najmu długoterminowego. Inwestycja ma się zakończyć w 2025 r.Tereny Młodego Miasta - postoczniowe kojarzą mi się przede wszystkim z:

Deweloper Echo Investment, który jest właścicielem działki o powierzchni 0,85 ha, w 2017 r. zapowiadał w tym miejscu budowę składającego się z dwóch brył biurowca. Według ówczesnych zapowiedzi budowa miała się zakończyć w III kw. 2019 r.

Jednak zanim budowa ruszyła, działka, na której na podstawie prawomocnego pozwolenia na budowę powstać miała zabudowa biurowa, objęta została najpierw jedną, a potem drugą procedurą obszarowego wpisu do rejestru zabytków. Wszczęcie takiej procedury oznacza, że w czasie jej trwania żadna budowa nie ma prawa się na takim terenie toczyć. Rozżalone Echo Investment musiało poczekać, aż wpisy się uprawomocnią.

Biurowiec jednak nie powstaniePotem zapał dewelopera wstrzymała pandemia i spowodowane nią zmiany na rynku biurowym. W 2021 r. było już wiadomo, że biurowiec w tym miejscu nie powstanie. A ponieważ zgodnie z planem miejscowym w tym miejscu możliwa jest realizacja budynku usługowego, to rozpatrywana była budowa hotelu lub budynku z mieszkaniami na wynajem (tzw. budynek zamieszkania zbiorowego). Obserwowano sytuację, by podjąć właściwą decyzję.

 • Rozpoczynająca się budowa w sąsiedztwie ECS.
 • Rozpoczynająca się budowa w sąsiedztwie ECS.
 • Rozpoczynająca się budowa w sąsiedztwie ECS.


Lokale na wynajem długookresowyBudowa w końcu ruszyła, ale ponieważ w trakcie ustaleń są jeszcze detale wyglądu nowej zabudowy, to deweloper nie udostępnił wizualizacji projektu. Przygotowują go architekci z warszawskiej pracowni Grupa 5, którzy w 2013 r. wygrali miejski konkurs na projekt przebiegającej w sąsiedztwie działki Echo Drogi do Wolności.

Z zamiennego pozwolenia na budowę wynika, że powstanie w tym miejscu zespół dwóch budynków zamieszkania zbiorowego o łącznej kubaturze 144 752 m sześc.

- Będą to lokale na wynajem długookresowy, nie będzie tu żadnych mieszkań na sprzedaż - informuje Weronika Ukleja-Sałak, rzecznik prasowy Echo Investment. - W parterach inwestycji, z jej wszystkich stron, powstaną lokale usługowe.


Pod budynkiem powstanie parking z ogólnodostępnymi miejscami. Zakończenie budowy planowane jest do 2025 r. Wizualizacje projektu opublikujemy, gdy tylko zostaną one oficjalnie udostępnione.

Budowa Doki Office niebawemDuży, bo składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni najmu blisko 38 tys. m kw., kompleks biurowy powstać ma za to tuż obok, również w bezpośrednim otoczeniu ECS (i sali BHP)Mapka. Rozpoczęcie budowy biurowców powstających w ramach całego projektu wielofunkcyjnego Doki jest zapowiadane od dawna.

Deweloper, trójmiejska firma Torus, zapytany o termin rozpoczęcia budowy potwierdził, że planuje rozpocząć prace w perspektywie najbliższych 12 miesięcy.

W sąsiedztwie ECS toczy się także budowa wielofunkcyjnego projektu Żurawie. Będą to mieszkania, mieszkania na wynajem oraz biurowiec. W sąsiedztwie ECS toczy się także budowa wielofunkcyjnego projektu Żurawie. Będą to mieszkania, mieszkania na wynajem oraz biurowiec.


Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (179)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Premiera inwestycji - Jasieny

dni otwarte

Dzień otwarty inwestycji Doki

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35800 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24100 zł/m2
Gdynia Orłowo
24050 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24000 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29500 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22650 zł/m2
Sopot Górny Sopot
18100 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16150 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15850 zł/m2
Gdynia Orłowo
15450 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane