• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

"Oskar budowlany" w rękach Allconu

3 października 2023 
 • Zielone patio na inwestycji Młyny Gdańskie.
 • Instalacja artystyczna przedstawiająca młyn, nawiązuje do historii miejsca i nazwy inwestycji.
 • Młyny Gdańskie harmonijnie wpisują się w historyczne otoczenie Siedlec.
 • Perfekcję w każdym detalu pokazuje hol wejściowy Młynów Gdańskich.

Poznaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu Budowa Roku 2022. Po raz 33. szczegółowo oceniono nowe projekty zrealizowane w całym kraju. Decyzją ekspertów, tytuł Budowy Roku I stopnia przyznano inwestycji Młyny Gdańskie. To kolejny sukces na koncie Allconu.Konkurs Budowa Roku jest organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Jego celem jest wyłonienie najlepszych obiektów budowlanych cechujących się wyjątkowo wysoką jakością wykonania, innowacyjnymi i ekologicznymi rozwiązaniami, spełnieniem najwyższych standardów organizacji pracy oraz bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

We wtorek, 19 września, w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się uroczysta gala XXXIII edycji konkursu. Nagrodę I stopnia odebrał Prezes Zarządu spółki generalnego wykonawstwa Allcon - Jakub Dobrowodzki.

- Budowa Roku I stopnia to wyjątkowe wyróżnienie w naszej branży, dlatego czujemy dziś dumę. Od początku swojej działalności konsekwentnie stawiamy na wysoką jakość. Kolejna w historii Allconu Budowa Roku to potwierdzenie słuszności tej strategii, a zarazem sukces całego zespołu naszych profesjonalistów, dzięki którym możemy realizować nawet najbardziej ambitne projekty - mówi Jakub Dobrowodzki, Prezes Zarządu spółki generalnego wykonawstwa Allcon.
Młyny Gdańskie powstały w dzielnicy Siedlce. Allcon w pełni wykorzystał potencjał tej spokojnej i zielonej okolicy w sąsiedztwie Śródmieścia. Wysoki standard inwestycji potwierdza oryginalna architektura, która nawiązuje do długiej historii Siedlec, dzielnicy znanej z młynów i sadów.

 • Specjalnie zaprojektowana sala zabaw dla najmłodszych w części wspólnej Młynów Gdańskich.
 • Przestrzeń relaksu w sali klubowej.
 • Fitness wyposażony w wysokiej jakości sprzęt sportowy.
 • Budowaniu sąsiedzkich relacji sprzyja część klubowa wyposażona w stół bilardowy.
 • Projektanci wnętrz dobierając materiały i fakturę stworzyli spokojne i harmonijne wnętrze.
Charakterystyczna fasada budynków została perfekcyjnie wkomponowana w pobliską ceglaną zabudowę. Allcon wprowadził do projektu wewnętrzny dziedziniec z ozdobnymi krzewami i drzewami, gdzie mieszkańcy mogą odpoczywać i integrować się na świeżym powietrzu. Zaplanowano tam także ścieżki spacerowe i kaskadę wodną z unikalnym kołem młyńskim.

Realizacja tak bogatej, zewnętrznej strefy zielonej na wyjątkowo urozmaiconym terenie była wyzwaniem, ale doświadczony zespół ekspertów projektowy i realizacyjny na budowie poradził sobie z tym wyzwaniem celująco.

Spółka generalnego wykonawstwa Allcon w swoim portfolio posiada m.in. Hotel Raddisson Blue w Gdańsku, Salon Audi w Gdyni, Bibliotekę Główną Uniwersytetu Gdańskiego czy zdobywcę międzynarodowej nagrody European Property Awards - apartamentowiec Tarasy Bałtyku.

Kilka tygodni temu spółka zakończyła realizację I etapu apartamentów Atrium Oliva. To jedna z niewielu inwestycji mieszkaniowych w naszym kraju z międzynarodowym certyfikatem BREEAM. Jest on przyznawany za spełnienie długiej listy kryteriów dotyczących m.in. standardu realizacji, procesu budowy, wymagań środowiskowych i dotyczących well-being mieszkańców.

- Budowa Roku to dla nas bardzo ważna nagroda, ponieważ jest przyznawana przez ekspertów, którzy doskonale znają branże budowlaną i stosowane na rynku rozwiązania. Na ocenę wpływają także rozwiązania licznych problemów technicznych, co świadczy o wysokim poziomie i doświadczeniu zespołu Allcon - mówi Łukasz Śledź, Dyrektor ds. Przygotowania i Realizacji Inwestycji spółki mieszkaniowej Allcon - To rzetelne potwierdzenie jakości zrealizowanej przez nas inwestycji i docenienie nie tylko jej atutów wizualnych, ale przede wszystkim wysokiego standardu i stawiania czoła wyzwaniom, jakie pojawiły się w trakcie realizacji Młynów Gdańskich.
Więcej informacji o realizacjach Allconu można znaleźć na stronie www.allcon.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Dni otwarte Osiedla Urzeka

dni otwarte

Premiera trzech wyjątkowych apartamentów w Sercu Gdańska

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23150 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20150 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
26000 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17650 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
16000 zł/m2
Gdynia Orłowo
15700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane