• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wykończenie mieszkania pod klucz. Jeśli nie deweloper to kto?

Joanna Puchala
27 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat) 
W przypadku kompleksowego wykończenia wnętrz, właściciel mieszkania nie musi się martwić o dostarczanie materiałów czy doglądanie ekipy budowlanej. W przypadku kompleksowego wykończenia wnętrz, właściciel mieszkania nie musi się martwić o dostarczanie materiałów czy doglądanie ekipy budowlanej.

Wykończenie mieszkania "pod klucz" pozwala oszczędzić czas, uniknąć zaangażowania w drobiazgi, a także ściśle określić budżet prac jeszcze przed ich rozpoczęciem. Takie usługi oferują w Trójmieście nie tylko deweloperzy, ale też firmy kompleksowo zajmujące się aranżacją i wykończeniem. Na przykładach sprawdziliśmy jakie są to koszty.Wykończenie nowego mieszkania:

Niedawno informowaliśmy jakie są w Trójmieście stawki oraz możliwe do wyboru pakiety wykończenia mieszkania "pod klucz", jeśli chcemy w tym zakresie skorzystać z usług firmy deweloperskiej, od której kupujemy dom czy mieszkanie. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko u dewelopera możemy zamówić taką usługę. Zajmuje się tym także większość pracowni projektowych, które mieszkaniem, albo jego częścią zająć się mogą od projektu aranżacyjnego, przez wszystkie prace budowlane, aż po dopasowanie dekoracji.

Czytaj także: dlaczego warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz?

- Zaprojektowanie wnętrza funkcjonalnego, ergonomicznego i w odpowiednim stylu wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Chodzi o to, żeby ostatecznie zamieszkać można było w przyjaznym, wygodnym wnętrzu, które nie tylko koresponduje z wizją estetyczną właściciela, ale także urządzone jest zgodnie z przepisami, bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu - mówi Małgorzata Piotrowska- Krefft z gdyńskiego Archamo.

W pakiecie albo indywidualniePodobnie jak w przypadku oferty deweloperów, ceny takiej usługi są uzależnione od rodzaju pakietu. Pakiety zawierają z kolei zróżnicowaną ofertę materiałów wykończeniowych i wyposażenia.

- Pakiety różnią się między sobą standardem użytych materiałów, jak i detalami wykonanymi podczas realizowania usługi, czyli między innymi: podwieszanymi sufitami, oświetleniem LED czy położeniem tapety - wymienia Adrian Sarul z sopockiego Baltic Interiors.
W tej firmie ceny zaczynają się od 750 zł za 1 m kw. W tej cenie otrzymujemy w pełni wyposażoną łazienkę, gładko wyszpachlowane i pomalowane ściany oraz ułożoną podłogę. Wstawianie zabudowy stolarskiej i mebli ruchomych jest po stronie właściciela mieszkania lub domu. Jeśli dla kogoś to za mało wybierać może jeden z czterech pakietów: economic, prestige, exclusive czy individual.

Czytaj także: Wykończenie mieszkania. Ile to kosztuje?

Podstawowy pakiet "economic" jest najczęściej stosowany w mieszkaniach, które są przygotowywane na wynajem. W pakiecie "prestige" poza funkcjonalnością i dobrym efektem, klient może liczyć na wyższą jakość zastosowanych materiałów. Pakiet "exclusive" uwzględnia detale wykończenia. Najbardziej zaawansowana forma współpracy uwzględnia realizację wnętrza dla osób o ściśle sprecyzowanych oczekiwaniach i własnej wizji realizacji wnętrza.

Również w gdańskim Flize-Gres za podstawowy pakiet zapłacimy co najmniej 750 zł za 1 m kw. Obejmuje on: malowanie sufitów i ścian farbą akrylową na biało, wyposażenie łazienki, płytki podłogowe w kuchni i łazience, panele laminowane z listwami przypodłogowymi w pokojach i w korytarzu, drzwi z ościeżnicami, klamki oraz przygotowanie wizualizacji łazienki. Drugi, droższy pakiet zaczyna się od 1499 zł za 1 m kw. i rozszerza podstawową ofertę o malowanie sufitów i ścian farbą akrylową na wybrany kolor oraz zabudowę kuchenną i łazienkową. Cena najbardziej zaawansowanego pakietu zaczyna się od 1999 zł za 1 m kw. Jego zakres uwzględnia m.in., ponad wszystko co zawierają niższe pakiety, także zastąpienie paneli laminowanych winylowymi lub deską warstwową oraz wykonanie garderoby, zakup sprzętów AGD (w tym również pralki).Z kolei firma Archamo Architektura z Gdyni zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz - od projektu do wykonania "pod klucz", ale nie ma w ofercie pakietów. Do każdego projektu dołączone jest zestawienie materiałów z ilościami, ceną i podaniem miejsca zakupu. Każdy projekt wykonywany jest indywidualnie. Po jego akceptacji firma może zająć się wykończeniem wnętrz, ustalając wcześniej całościowy koszt prac, może także pomóc w zakupie i zamówieniu materiałów.

Czytaj także: Wykończenie mieszkania. Ile czasu zaplanować?

- Inaczej będzie kosztować 1 m kw. wnętrza z podłogami z litej deski dębowej klejonej do podłoża a inaczej z panelami PVC układanymi jako podłoga pływająca. To samo dotyczy kafli i armatury. Koszty wykończenia metra kwadratowego zależą też od innych czynników, na przykład układu oraz wielkości mieszkania czy domu. Droższe jest wykończenie łazienki, cena zamontowanych tam kafli i armatury podwyższy średnią cenę wykończenia 1 m kw. całego mieszkania. Ceny są bardzo różne, warto pamiętać, że zwykle mają bezpośrednie przełożenie na jakość, która kosztuje - dodaje Małgorzata Piotrowska- Krefft.
Firmy, które zajmują się kompleksowym wykończeniem wnętrz, zwykle najpierw przygotowują projekt. Firmy, które zajmują się kompleksowym wykończeniem wnętrz, zwykle najpierw przygotowują projekt.

Dwa w jednym: projekt i wykończenieWłaściciel mieszkania, który decyduje się zlecić jego wykończenie "pod klucz" nie musi się niczym martwić. Akceptuje lub zgłasza uwagi do proponowanego projektu aranżacyjnego czy wizualizacji, na której może zobaczyć, jaki będzie planowany efekt końcowy. Zamówienie i dostarczenie materiałów jest po stronie firmy, która zajmuje się jego wykończeniem. Co ważne, pomimo określonych pakietów, mamy możliwość wprowadzenia indywidualnych zmian.

- Istnieje także możliwość wykonania projektu indywidualnego, dostosowanego do potrzeb klienta. Na początku właściciel mieszkania czy domu zgłasza nam swoje sugestie co do kolorów czy ustawienia mebli, a my biorąc to pod uwagę, przygotowujemy projekt - wyjaśnia Adrian Sarul.
Czytaj także: jak zaprojektować wielofunkcyjne mieszkanie?

Architekci wnętrz pracują ze sprawdzonymi ekipami wykończeniowymi, więc praca nie jest wykonywana przez poleconego przez znajomych fachowca, którego dopiero "testujemy" po raz pierwszy w życiu wykańczając własne mieszkanie.

- Projekty realizowane są przez naszych sprawdzonych wykonawców pod nadzorem architekta wnętrz. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem oraz pracujemy na najlepszej jakości materiałach budowlanych. W ramach usługi zamawiamy, przywozimy i instalujemy materiały wykończeniowe - wymienia korzyści Wiktoria Mroczyńska z Flize-Gres.

Przy wykończeniu mieszkania na wynajem lub dla rodziny- Coraz więcej osób jest zainteresowanych taką usługą, kiedy kupuje mieszkania na wynajem, ale też do zamieszkania z rodziną. Klienci nie mają czasu na szukanie i wymyślanie każdej rzeczy z osobna. Powody są naprawdę różne: oszczędność czasu, brak pomysłu, własna wygoda. Tymczasem możliwości wykańczania mieszkania są nieograniczone, ograniczają nas tylko finanse - mówi Wiktoria Mroczyńska.

Przedstawiciele firm, które oferują kompleksowe wykończenie podkreślają, że rośnie grupa osób, które zlecają im prace, bo chcą szybko wykończyć mieszkanie na wynajem.

- Tak naprawdę praktycznie każdy może zostać naszym klientem, zarówno osoba zamieszkująca lokal na stałe jak i inwestor, który kupuje mieszkanie na wynajem. Zainteresowanie takimi usługami rośnie z miesiąca na miesiąc, ponieważ klienci zaczynają doceniać przede wszystkim wynikające z nich komfort i bezpieczeństwo. Kwota i czas wykonania usługi jest znana już na samym początku, nie ma ukrytych kosztów dodatkowych czy wszechobecnych opóźnień ekip remontowych - mówi Adrian Sarul.
Czytaj także: Wykończenie mieszkania "pod klucz" coraz popularniejsze. Ile to kosztuje?

Miejsca

Opinie (160) ponad 10 zablokowanych

 • Pisałem kilka razy - 1000zł za wykończenie mieszkania (w cenie meble AGD itp) to minimum (17)

  Tutaj macie 750zł/m2 za samo malowanie, podłogi, kafelki więc z meblami wyposażeniem wyszłoby z 1500zł/m2. Da się taniej ale jak pisałem - poniżej 1000zł/m2 naprawdę ciężko.

  • 52 12

  • Chyba jaja sobie robisz (14)

   30 tys za 30metrów mieszkania to wg ciebie za mało? No chyba, że standard pałacowy, to zabraknie. A przy większych metrażach to już w ogóle popłynąłeś z tą kwotą. 50 tys za 50m??? Zauważ, że kuchnia i łazienka przeważnie są takiej samej wielkości w 30 i 50 m. Reszta to koszt giewnianych mebli z płyty wiórowej i farby.

   • 16 49

   • kuchnia ze sprzętem rtv i agd lekko 25 tys (6)

    • 18 18

    • Kuchnia ze sprzętem rtv? (5)

     Samo AGD to max 10 tys.

     • 10 7

     • (1)

      100tys. kto da wiecej ;)

      • 16 0

      • Bez kozery powiem pińćset!

       • 10 0

     • A meble na wymiar to 10-15 tysięcy.

      I to z laminowanym blatem i stalowym zlewem - przy zabawie z granitem będzie drożej. Dobra wycena, porządna kuchnia zaczyna się od 25 tysięcy w górę.

      • 13 16

     • Max?

      Piekarnik, płyta, okap, zmywarka, lodówka to min 6 tys.

      Max nie istnieje

      • 8 2

     • Zależy kto jakie AGD chce mieć w kuchni i zwłaszcza jaki ma budżet

      • 3 2

   • Sama kuchnia i łazienka wciągną ci na spokojnie 30 tyś, niezależnie czy masz 30 czy 130 metrów (2)

    poniżej tej kwoty to już wchodzisz w materiały, które się rozpadają w ciągu 5 lat.

    • 15 8

    • Ja mam 8 rok kuchnie za 900zl kupiona na allegro (1)

     Kupilem tymczasowo

     • 23 6

     • Mówimy o kuchni, a nie samej kuchence gazowej

      • 19 3

   • Wiadomo że im większy metraż tym generalnie taniej za m2 - (3)

    Nie potrzeba drugiej pralki, drugiej lodówki, mebli kuchennych itp

    Co do reszty to tak: 30 tys zł na 30 metrowe mieszkanie to może być mało
    AGD 10 tys
    Meble kuchenne łazienkowe, przedpokój 10 tys zł
    Kafle, podłogi malowanie, drzwi wewnętrzne 10 tys
    Na pozostałe meble i wyposażenie (pokój/sypialnia) już nie wystarczy
    Przy 30metrach moze być potrzebne bliżej 35-40 tys zł
    Przy 40m2 40 tys też może być mało - 45 raczej.
    Przy 50m2 50 tys wystarczy
    Przy 60m2 60 tys będzie OK, może nawet zetniesz kilka tys.itd
    Przy 80m2 teoretycznie wystarczy z 60-70 tys ale pytanie czy przy takim metrażu dalej robisz i wstawiasz wszystko najtańsze.
    Dlatego 1000zł/m2 (dot. mieszkań) to dobre minimum które należy założyć żeby potem się nie zdziwić

    • 16 0

    • Do tego jeszcze robocizna i wszystkie pierdołki, których nikt nie liczy, a wychodzi tego multum

     • 14 0

    • Oczywiście że 30 za 30 m to mało. (1)

     Podłoga: 30 x 100 PLN, ściany ok 100 M2, łazienka min 10 tys, kuchnia min 10 tys

     • 2 2

     • 10 tys to kosztuje sama lodówka

      • 8 9

  • Mnie sama łazienka uczyniła 38 tyś kuchnia 31tys gdzie powie. Szczerze jakbym miał większy budżet na te pomieszczenia to bez problemu bym to wykorzystal

   • 2 2

  • tak by mniej więcje wychodziło

   u mnie w moim mieszkaniu na lawendowych wzgórzach, pomimo tego że nie prowadziłam statystyk z kalkulatorem w ręku, koszt wykończenia mieszkania oscylował wokół tej kwoty

   • 0 0

 • Po co wykończać... (1)

  w gołych murach czas mija ciekawiej...

  • 45 10

  • "economic, presitge, exclusive, indyvidual"

   To już nie da się tego napisać po polsku? szanujmy się.

   • 9 2

 • Skąd wiecie ze mi sie spodoba (2)

  Wasz gust? Sto mieszkań takich samych? Jestem inżynierem i sam potrafię to lepiej zaprojektować niż artyści. Remont to nie tylko tapety...

  • 56 10

  • Inżynier? Znam takich, klapki na oczach,. Znają się tylko na tym czego nauczyli się.

   W pozostałych tematach nie myślą, nawet prostych.

   • 2 6

  • Mordo - od czego są wizualizacje?

   • 0 0

 • Jak nie deweloper, to Kowalski na urlopie

  • 36 2

 • Szmira dla kapuchy

  • 20 4

 • Omijajcie projektantów (5)

  Każdy może sobie sam zaprojektować mieszkanie ewentualnie wziąć kogoś z olx. A projektanci biorą kupę kasy za niby indywidualny projekt, który już zrealizowali u poprzednich klientów.

  • 88 18

  • projektant być może tak, ale... (2)

   ...architekt to już inna sprawa. Należy odróżniać projektanta od architekta. Ten pierwszy ustawia mebelki i wybiera kolory, ten drugi zajmuje się (przynajmniej powienien) kompleksową obsługą inwestycji (co się wiąże z fachową wiedzą z wielu dziedzin z zakresu architektury wnętrz). Z projektantami niestety bywa różnie. To często samozwańczy ludzie mający "jakieś tam" wyczucie. Od architekta należy wymagać fachowości i znajomości materii, po prostu więcej...

   • 25 0

   • Architekt? (1)

    Znawca. Bez żartow. Najłatwiejsze studia na pg. Sztuka tak a czy inżynieria?

    • 4 6

    • ...heheh

     ...co nie dostałeś się i teraz z zawiścią chodzisz i powtarzasz to co na korytarzach PG słychać od lat... scisk d*py za każdym krokiem stawianym na WILiŚ hahahaha

     • 5 1

  • tak tak, wszystko sami, albo janusz z olx

   Cebula zawsze wygrywa

   • 11 8

  • Masz rację

   Zapewne jesteś ekspertem elektryki hydrauliki instal. gazu masz w małym paluchu. O konstrukcjach nawet nie wspomne. Po co ci projektanci? Szkoda kasy. Jak coś nie zadziała to najwyżej zrobisz kolejny remont ale juz z inżynierem.

   • 3 0

 • mam 34 lata uzbierałam na wkład własny i biorę na kredyt m2 37 m2 na szadolkach (4)

  Bardzo się cieszę :)!!

  • 108 7

  • (1)

   Na kolejne 34 lata

   • 31 6

   • szybciej zejdziesz tam ze smrodu.

    • 21 15

  • (1)

   Powodzenia w tym smrodzie.

   • 17 9

   • Nie wiem dlaczego ludzie dają łapki w dół. chyba ci, co tam mieszkają. Ile razy przejeżdżam przez szadólki to włączam w aucie zamknięty obieg. Smród z wysypiska taki, że idzie pawia puścić, nie mówicie więc że tam nie śmierdzi!

    • 6 3

 • Jasne, nie wierzę w takie dopilnowanie ekipy, żeby czegoś nie uszkodziła. (13)

  Przykład/ sami nadzorowalismy wykańczanie naszego mieszkanie i po położeniu podłogi drewnianej przyjechali panowie od drzwi - gdybym nie zabezpieczyła podłogi i nie miała na wszystko”oka” to miałabym głębokie dziury w podłodze, bo panowie maszynę do cięcia drewna rozstawili sobie w salonie na deskach a nie w kuchni, gdzie były kafle. Panowie od montowania świateł i kontaktów w ogóle nie widzieli potrzeby żeby zabezpieczać podłogę, a chłopaków od mebli trzeba było pilnować żeby narzędzi nie rzucali na podłogę. Drewnianą.

  • 110 4

  • Znajomi wyjechali na urlop i zostawili mieszkanie wykonczeniowcom (4)

   Po kilku latach okazało się ze pod częścią paneli nie ma tej takiej gąbki a jakaś rura z łazienki z wanny zamiast iść bezpośrednio do odpływu to została umieszczona w wiaderku! i zamurowana. Po 5 latach sąsiada zalało to się zorientowali. Wszystkiego trzeba pilnować samemu.

   • 9 11

   • co to za bzdury? (3)

    rura w wiaderku? Przez 5 lat się napełniało?

    • 33 0

    • To nie była rura od odpływu, sorry (2)

     Wiadro stało pod jakimiś rurami i kapala do niego woda, po 5 latach przelał się i wtedy znajomi dowiedzieli się, co tam faktycznie było. Nie pamiętam dokładnie, to nie moje mieszkanie.

     • 3 1

     • Wiaderko zamieścili w ścianie... To grubo pomielszyli metraż. (1)

      • 4 1

      • Naprawdę uważasz ze na wiaderko pod wanną trzeba zmniejszać metraz...?

       • 0 0

  • (2)

   Niektórzy fachowcy nie myślą. Jedno robią a drugie niszczą.

   • 16 1

   • to wtedy...

    ... nie są fachowcy! Proszę nie mylić pojęć.

    • 2 1

   • Tak jak palanty z firm dostawczych. Przynajmniej euroagdrtv. Lub kurier dpd z jyska. Rozumiem ze jest zima, ale kanapa nie jest aż tak ciężka skoro sam ja rozpakowałem i ustawiłem a oni we dwójkę nie dali rady jej nie postawić na błocie a później wnieść bez wózka którym wcześniej tez jeździli po błocie. I musieli wjechać nim do salonu aż bo przecież za ciężko przenieść jedna cześć kanapy od drzwi do salony. Oh gdyby oni byli moi.

    • 1 0

  • To jest norma

   Montuje podlogi na codzien i bardzo czesto mam zgloszenia napraw na koszt bezmozgich ekip. Przewiercona podloga to norma. Mistrz cial flexem prety na panelach haha

   • 15 0

  • Mój tata robi podlogi

   Historie jakie opowiada o ekipsch, które wchodzą po nim albo w trakcie skutecznie odstraszyly mnie i raczej nie zostawiłabym mieszkania ani ekipie ani dekoratorce. Babka wpadnie w tygodniu sprawdzić czy wszystko z planem i cześć, raczej nie będzie skupiła się na plamach czy dziurach na podłodze.

   • 7 1

  • Podłoga

   To jak będziesz miał dzieci będą się bawili zabawkami w kuchni na płytkach

   • 2 3

  • czego oczekiwać od alkoholików i nieuków???

   każdy kto miał w swoim życiu choć epizod pracy z robolami wie, że to zazwyczaj ludzie problematyczni, alkoholicy, albo zwykłe nieuki. Trzeba mieć nad nimi bata i wykłucać się o każdy drobiazg, a zwłaszcza uszkodzenia wyposażenia podczas ich ''pracy''. Praca z takimi to katorga i wstyd przed klientami. Rok to max i trzeba szukać innej pracy. Coś o tym wiem.

   • 4 1

  • Mi robotnik wlal farbę szarą do beżowej, bo wg niego były podobne

   Gdy mu zwróciłem uwagę obraził się.
   Godzinę później po byłem się tej ekipy, ale poszukiwania kolejnej i ich dopilnowywanie pochłonęly mnóstwo czasu

   • 0 0

 • Jakoś mnie nie przekonują te firmy specjalizujące się w urządzeniu wnętrz. Najlepiej urządzić się "po swojemu" tyle, że odwiecznym problemem jest jak zwykle znalezienie fachowej ekipy, której nie trzeba będzie cały czas patrzeć na ręce.

  • 79 1

 • (17)

  niby tyle kasują, a fachowcy wygladaja i jezdza pojazdami jak by im ledwo na chleb starczało. cos tu nie gra

  • 85 1

  • Ja układam kafelki i jezdze nowym mercedesem (5)

   Za to moi klienci (glównie senior specjaliści) jakimis 15 letnimi skodami

   • 11 19

   • (3)

    Chwalić się sprinterem to obciach.

    • 17 1

    • Citaro (1)

     • 4 3

     • hahaha

      Dobre. Mercedes Citaro to autobus

      • 0 0

    • Dlaczego? Jeśli to auto do roboty, to czemu nie.

     • 1 1

   • Citan furgon od 55 tyś zł netto

    Ale na wsi jest lans bo zawsze gwiazda na masce. gratuluję sukcesu.

    • 0 0

  • Do roboty ubierasz ciuchy robocze i bierzesz roboczy samochóď (2)

   Chcesz mieć mercedesa uwalanego błotem i porysowaną tapicerkę przez elementy wyposażenia wnętrz- szyny, deski, itp.?

   • 30 0

   • (1)

    no przynajmniej moglby byc sprawny.

    • 11 0

    • no i ciuchy w miare całe i czyste, a nie jakby przepracowaly nonstop 10lat

     • 7 0

  • bo polowa kwoty idzie do rak wlasciciela, sekretarki, projektanta itd czyli darmozjadow

   • 19 2

  • Zarejestuj działalność... (5)

   Kup narzędzia, zapłać zus 1300zł, podatki a za resztę kup auto. Ciekawe jakie to będzie.

   • 11 7

   • (1)

    Jacy wy biedni i pokrzywdzeni jesteście, aż podziw mnie bierze, że nie zatrudnicie się na etat tylko musicie wiązać koniec z końcem we własnych działalnościach. Normalnie męczennicy z wyboru hehe

    • 21 9

    • Spróbuj, a później komentuj

     • 15 2

   • dokładnie... (1)

    ... zus za ludzi,podatki za ich wypłaty(bo nikt dzis nie robi na czrno i dobrze) ubrania, naprawa sprzętu i narzędzi i zjedz z robocizny bo klientowi za drogo(jak to mozliwe tyle płacić osobie fizycznej). Nie stać - nie fisiuj pajaca z korpo!

    • 6 6

    • Połowa narodu robi na czarno lub zlecenia bez ZUS.

     • 1 0

   • Przecież mało który z was prowadzi działalność i płaci podatki. Ja trafiłam na takich co to byli zarejestrowani jako bezrobotni i brali zasiłki a kasę za remont do łapy brali.

    • 1 0

  • bo nikt na budowę do wożenia brudnego sprzętu i ludzi w utytłanych ciuchach nie będzie brał nowego mercedesa

   • 12 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23550 zł/m2
Gdynia Orłowo
23350 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
33300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16000 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16000 zł/m2
Gdańsk Przymorze
14950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane