Wiadomości

Rusza budowa mieszkań na Starym Mieście

Na Starym Mieście w Gdańsku, w kwartale ulic Zamkowa, Browarna, Osiek i Panieńska zobacz na mapie Gdańska rusza zapowiadana budowa budynku mieszkalnego. Ma się ona zakończyć w trzecim kwartale 2018 roku.Czy Stare Miasto to ciekawe miejsce do zamieszkania?

zdecydowanie tak, na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych, a jednak blisko nich 55%
tak, chociaż nie jest tu tak ładnie jak na Głównym Mieście 14%
trudno mi powiedzieć, mało znam tę część miasta 4%
nie, tam jest ciasno i nieładnie 27%
zakończona Łącznie głosów: 592
Budimex Nieruchomości działkę kupił niedawno, na początku sierpnia tego roku. Przetarg na jej sprzedaż ogłosił gdański TBS Motława, który sam planował budowę w tym miejscu. Dlatego wcześniej w drodze konkursu architektonicznego wyłoniony został projekt. Inwestycja przerosła TBS, dlatego postanowił on sprzedać działkę razem z projektem. Cena wywoławcza wynosiła 5,8 mln zł, Budimex zapłacił 9,28 mln zł.

Działka ma 1,5 tys. m kw. Powstanie na niej czteropiętrowy budynek o współczesnej architekturze, z dużymi przeszkleniami, ale komponujący się z sąsiednią zabudową - jego elewacja wykonana zostanie z czerwonej cegły.

Częścią nowej bryły będzie zrekonstruowana kamienica (zostanie zachowana oryginalna fasada), która - wyłączona z użytkowania - samotnie stała na działce. Po odbudowaniu zostanie ona wkomponowana we współczesną architekturę.

Pod budynkiem, zgodnie z wymogami planu miejscowego, powstanie dwukondygnacyjna hala garażowa. Projekt wykonała szczecińska pracownia Domino.

- Inwestycja nazywa się Oldnova. Specjalnie dla niej został zaprojektowany herb, który pojawi się na fasadzie budynku i w holu - informuje Łukasz Taraszkiewicz, dyrektor biura regionalnego Budimexu Nieruchomości. - Inwestycja będzie miała apartamentowy, inwestycyjny charakter. Wchodzących przywita reprezentacyjne wejście i concierge. Dla mieszkańców jak i gości w budynku powstanie sauna i przechowalnia bagażu.
Zaprojektowano tu małe (jednopokojowe) mieszkania na wynajem, lokale dwu- i trzypokojowe. Największe mają 60 m kw. Większość z nich będzie miała balkon lub loggię. Cena metra zaczyna się od 8 900 zł za m kw. Najtańszy lokal kosztuje 305 tys.

W okolicy nie powstaje wiele inwestycji mieszkaniowych. Najbliżej Oldnovej, przy ulicy Tartacznej zobacz na mapie Gdańska powstaje drugi etap inwestycji Apartamenty na Starówce. Ta budowa ma zostać ostatecznie zakończona w II kwartale przyszłego roku. Tu cena metra kształtuje się na poziomie od 10 do 13,9 tys.

W zasięgu niewielkiego spaceru właśnie rozpoczęła się budowa apartamentowca Rajska 8. To od wielu lat oczekiwana realizacja, zlokalizowana niedaleko dworca PKP. Tu, zgodnie z informacją od dewelopera, ceny zaczynają się od 7,5 tys. zł za m kw. W podobnej odległości od Oldnovy mieszkanie kupić można jeszcze w zrealizowanym przez Invest Komfort pierwszym etapie osiedla Brabank. Jest ono zlokalizowane nad samą Motławą. zobacz na mapie Gdańska Tutaj za metr kwadratowy (w cenę wliczone jest już miejsce postojowe i piwnica) zapłacimy minimum 10 tys.

Projekt przewiduje współczesną architekturę budynku. W otoczenie wpisują go ceglane elewacje.
Projekt przewiduje współczesną architekturę budynku. W otoczenie wpisują go ceglane elewacje. materiały inwestora

Opinie (65) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.