• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wendy

typ zabudowy
wielorodzinna
realizacja
planowana
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Osiedle Wendy zlokalizowane będzie u zbiegu ulic Wendy i Węglowej - między portem a miastem, na terenie bliskiej Śródmieściu części tzw. Międzytorza, które ma wejść w skład nowego gdyńskiego Śródmieścia Morskiego.

Taka lokalizacja zapewnia nie tylko unikatowe widoki, ale także dostęp do szerokiej oferty śródmieścia dużego nadmorskiego miasta związanej z komunikacją, rozrywką, rekreacją (plaża), handlem, gastronomią, edukacją i opieką zdrowotną.

Nazwa pierwszej inwestycji Robyg w Gdyni pochodzi od nazwiska postaci zasłużonej dla rozwoju miasta – Tadeusza A. Wendy. Był on inżynierem, twórcą projektu i ojcem założycielem gdyńskiego portu morskiego, przez 17 lat kierował jego budową oraz rozwojem.

Na zabudowę, którą docelowo stworzy osiedle Wendy, złoży się pięć budynków o zróżnicowanej wysokości - od 19 do 55 metrów. W parterach budynków znajdą się lokale usługowe, a pomiędzy nimi przestrzenie publiczne, umożliwiające aktywność i organizację imprez plenerowych.

Otwarta przestrzeń między budynkami odwoływać się będzie do nadbrzeżnego krajobrazu. Przestrzenie zostaną wypełnione bioróżnorodną roślinnością, strefami rekreacyjnymi, placami zabaw dla najmłodszych i miejscami do relaksu.

Budynki, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wykończone zostaną w odcieniach bieli, szarości i beży, a ich architektura nawiązywać ma do modernistycznych tradycji Gdyni. Jeden z budynków jest inspirowany pobliskim portem, wyróżniać się będzie oryginalnym efektem fasady naśladującej formę układanych warstwowo, industrialnych kontenerów morskich.

W sumie powstanie to około 800 mieszkań z balkonami, loggiami i ogródkami. Mieszkańcy korzystać będą tu z rozwiązań domu inteligentnego, który pozwala zdalnie zarządzać m.in. oświetleniem i ogrzewaniem. Budynki wyposażone zostaną w instalację fotowoltaiczną, która wytwarzać będzie energię elektryczną zużywaną na potrzeby części wspólnych budynku, czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci.

Projekt osiedla powstaje w gdyńskiej pracowni BJK Architekci.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: ROBYG
ROBYG
Polityka prywatności

Inwestycje tego dewelopera

Sea Salt

Sea Salt

1 ogłoszenie

ROBYG

Gdańsk Zaspa, ul. Jana Pawła II Mapa

27 do 110.6 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Vista

Vista

ROBYG

Gdańsk Morena, ul. Bulońska Mapa

27 do 109 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Szumilas

Szumilas

18 ogłoszeń

ROBYG

Kowale, ul. Magazynowa Mapa

33 do 69.5 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Młode Stogi

Młode Stogi

ROBYG

Gdańsk Stogi, ul. Skiby Mapa

29 do 70.8 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja

Opinie (2)

 • Realizacja (1)

  Czy ktoś wie kiedy i czy w ogóle to osiedle powstanie? Czy jest to kolejna bajka?

  • 3 2

  • Re: Realizacja

   Najpierw musi minąć kryzys, a to jeszcze trochę potrwa. Deweloperzy boją się rozpoczynać nowych budów, bo sprzedaż mieszkań siadła całkowicie, a na dodatek inflacja powoduje, że trudno jest oszacować koszty budowy w najbliższych latach

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

W ROBYG od ponad 22 lat zmieniamy polską architekturę, kształtując trendy w branży mieszkaniowej. Wiele lat doświadczenia w sprzedaży mieszkań i tworzeniu przestrzeni życiowej pozwala na idealne dostosowanie budowanych osiedli do potrzeb ...
rozwiń
58 333-12-12

Wydarzenia

Dzień otwarty deweloper Yareal

dni otwarte

Forum Rynku Nieruchomości - Korekta Kursu

3590 zł
forum