• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Aneks kuchenny w dużym mieszkaniu

architekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak
5 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Aranżacje wnętrz. Urban jungle w małym domu
Na prośbę Pani Beaty zajęliśmy się aranżacją jej aneksu kuchennego dla dwóch osób.

Życzeniem właścicielki 45-cio metrowego mieszkania jest, aby kuchnia była w stylu nowoczesnym. Szafki bez uchwytów w zabudowie do sufitu, jak najmniej sprawiające wrażenie kuchennych. Sprzęty, które powinny się znaleźć to lodówka, piekarnik, zmywarka, ekspres do kawy i mikrofalówka. Preferowane są beże, brązy, szarości oraz kolor oliwkowy. Pani Beata pyta czy dobrym pomysłem byłoby zastosowanie ciemnej podłogi, która tak się jej podoba.
Pierwsza wersja

Dominującym akcentem aneksu kuchennego jest szeroki półwysep ze zlewozmywakiem. Nad nim umieściliśmy oryginalną baterię wzorowaną na przemysłową. Zgodnie z prośbą właścicielki zabudowa jest oszczędna w formie. Nie ma tu miejsca na dekoracyjne drobiazgi, a nawet na uchwyty meblowe. Przy jednej ze ścian umieszczona została szafa z wbudowaną lodówką, piekarnikiem i kuchenką mikrofalową. Jest wykonana, tak jak pozostałe meble kuchenne, z egzotycznego drewna zebrano. Alternatywą dla nielubianych przez panią Beatę halogenów mogłyby być montowane w suficie g-k plafony. Potrzebne będzie także oświetlenie podszafkowe. Nad sufitem podwieszanym umieściliśmy długie świetlówki, które od frontu przesłonięte są białym paskiem plexi.
Druga wersja

W centrum stanęła wyspa z wbudowaną płytą grzejną. Nad nią rozpościera się spory okap wyposażony w halogeny, które doskonale doświetlają miejsce pracy. Tylną ścianę pokrywa tafla szklana.
Pani Beato, odpowiadając na Pani pytanie: nie stosowałabym ciemnej podłogi. Wnętrze nie jest duże, a ciemna okładzina podłogowa dodatkowo niepotrzebnie zmniejszyłaby je wizualnie.
Porady architekta Masz problem z aranżacją wnętrza?

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?

Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl

Dobre projektyarchitekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak

Opinie (52) 1 zablokowana

  • Specjalnie dla Basi: kurzołap-definicja

    Kurzołap-zbędny element wystroju wnętrza. Powoduje konieczność jego ciągłego przestawiania w celu korzystania np. z blatu kuchennego.

    Jego generalnym zadaniem jest zwiększenie powierzchni na którym kurz może osiąźć, ale niekoniecznie łatwo z niego schodzi.

    może być?

    • 0 0

  • Miniak z tym czajnikiem rozbawiłem się setnie. Serio :) Czego to ludzie nie wymyślą.

    Basia, i właśnie o to chodzi z tą baterią. Jak ktoś ma inny gust i inny klimat go kręci kupuje baterie z kurkami retro. Tu, ta niby przemysłowa, pasuje idealnie. Poza tym, to nie ma żadnego znaczenia czy nam się podoba czy nie, bo to nie dla nas projekt tylko dla pani Beaty :)

    • 0 0

  • do Zetor.

    z tym czajnikiem naprawdę serio. Poznaniacy tak mają (przynajmnej część).

    Mój wuj jest tam kierownikiem administracyjnym dużego osiedla i na przykład ma problem z zapychającymi się rurami. Ludziska nie spłukują kibli po każdym użyciu tylko raz dziennie :( dla oszczędnośći.

    Co do opinii o projekcie po to są komentarze aby w fazie projektu wiedzieć co jeszcze można zmienić poprawić albo co może przeszkadzać a co się podoba innym.

    W większości przypadków kolor jest sprawą indywidualną jak tu. albo się podoba albo nie.

    Ja zwracam uwagę głównie na ergonomię a w tym przypadku jest ok. Chociaż jak pani Beata wybierze polerowany gres to sie może nieźle przejechać na mokrej śliskiej nawierzchni czego jej nie życzę.
    Lubię proste i funkcjonalne rzeczy przy których nie trzeba chodzić. Np wybór matowych kafli na scianę zamiast lustra będzie łatwiejszy do utrzymania w czystości.

    • 0 0

  • do Miniak

    Właśnie ja jestem posiadaczem matowych kafli na ścianie w kuchni i jest wielki ból. Widać nie tylko plamy, ale i ślady po myciu. Tragedia. Trzeba się ostro natyrać, żeby wyglądało. Mam wrażenie, że jednak na połysku tak nie widać tego wszystkiego.

    Słyszałem też wcześniej co nieco o Poznaniakach, aż włos się jeży. Aaaaa!!!!!

    • 0 0

  • Czasem wydaje mi się, że nie ogląda się już projektów wnętrz stylizowanych, rustykalnych z tzw. "duszą" tylko dlatego, że nie da się tego ująć w grafice komputerowej ;) A gadanie, że to wiocha, kicz i niemodne to taka wymówka ikeowców.

    • 0 0

  • Basiu

    Mnie osobiście wnętrza rustykalne ani pałacowe się zwyczajnie NIE PODOBAJĄ. Owszem, jestem "ikeowcem" - tzn. cenię sobie prostotę, funkcjonalność, nie lubię rzeźbień i zdobień. Jeśli lubisz - jestem pewna, że znajdziesz też meble dla siebie.

    • 0 0

  • Basiu

    Rustykalny (łac. - wiejski), rustyka oznacza w uproszczeniu surowośc (masywnosc, naturalnosc), a nie rzeźbki i dekoracje, jak to błędnie utożsamiła czarna żmija.
    Pozdrawiam

    • 0 0

  • plyta jak nagrobek na cmentarzu. straszne.

    a poza tym ladnie

    • 0 0

  • mat-połysk

    ja mam matowe kafle w kuchni na ścianie, sprawdzają się super. natomiast matowy gres na podłodze to koszmar łapie wszystko i trudno wyczyścić.

    • 0 0

  • "Rustykalny (łac. - wiejski), rustyka oznacza w uproszczeniu surowośc (masywnosc, naturalnosc), a nie rzeźbki i dekoracje, jak to błędnie utożsamiła czarna żmija."
    Wieśniak, napisałam że nie podobają mi się ANI rustykalne ANI pałacowe. Tzn ani takie a la Prowansja na przykład, czy polsko-ludowe, ani takie z rzeźbkami, frezami i durnostojkami.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Otwarty Proneko

konsultacje, dni otwarte

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane