• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Apartamenty Conrada

typ zabudowy
wielorodzinna
realizacja
od III kw. 2013 r. do IV kw. 2015 r. zakończona
metraż
41 do 142 m2
sprzedaż
zakończona 
deweloper

Opis inwestycji

Apartamenty Conrada to inwestycja zrealizowana przy ul. Strzelców w Gdyni. Lokalizację tę cechuje niewielka odległość do ul. Wielkopolskiej, łączącej Drogę Gdyńską i al. Zwycięstwa z obwodnicą Trójmiasta. W pobliżu znajdują się liczne obiekty handlowo - usługowe oraz oświatowe. Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas cenna jest niewielka odległość od Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Nowoczesna architektura, elegancka elewacja o stonowanej charakterystyce, ciekawe ramy okien w nietypowym ciemnoszarym kolorze sprawiają, że Apartamenty Conrada w dyskretny sposób wyróżniają się z otoczenia. Także wewnątrz zaprojektowano atrakcyjne klatki schodowe, których elementy wykończeniowe nawiązywać będą do twórczości Josepha Conrada.

Inwestycję tworzą trzy czterokondygnacyjne budynki, w których przewidziano realizację łącznie 129 lokali mieszkalnych: dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowych. Powstało też kilka lokali usługowych. Mieszkania na piętrach posiadają balkony lub tarasy, zaś te umiejscowione na parterach - wydzielone ogródki. Ponadstandardowa wysokość pomieszczeń - wynosząca 2,75 m oraz duże przeszklenia pozwala na swobodną aranżację wnętrz. Z lokali od strony wschodniej rozciąga się widok na Zatokę Gdańską, a od strony południowej na panoramę Karwin i Wielkiego Kacka.

W ramach inwestycji przewidziano realizację miejsc parkingowych w hali garażowej (tam też są komórki lokatorskie) oraz w formie miejsc postojowych naziemnych. Komunikację pomiędzy piętrami zapewniają windy, a bezpieczeństwo - wideodomofony, antywłamaniowe drzwi oraz (w lokalach na parterach) okna wyposażone w antywłamaniowe okucia i szyby.

Realizacja pierwszego budynku zakończyła się w październiku 2014 roku. Budowa całej inwestycji w 2015 roku.

Projekt inwestycji powstał w pracowni DS. Projekt – Architektoniczne Biuro Projektowe.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

W pobliżu

Inwestycje tego dewelopera

Artykuły

Opinie (9) 3 zablokowane

 • Cicho nie będzie, a i ponton się przyda... (6)

  W końcu ta feralna działka doczekała się inwestycji i jeśli wierzyć deweloperowi, powstaje nam w Gdyni kolejna "apartamentowa" inwestycja - Apartamenty Conrada, w sąsiedztwie Apartamentów Altoria i ... torów kolejowych, po których już całkiem niedługo /mniej więcej wtedy, kiedy zakończy się budowa Conrada/ pomknie kolej metropolitalna - co deweloper przemilcza na swojej stronie internetowej.
  Biznes to biznes, bo nie ma co liczyć na to, że deweloper pomyśli o przyszłych mieszkańcach A. Conrada: o tym, że w tak dużej inwestycji na skarpie tuż, tuż przy wąwozie kolejowym nie tylko nie będzie cicho, ale będą pękać ściany /skarpa przecież "pracuje"/, będzie duże ryzyko zalewania tak modnych ostatnio ogródków na parterach lub nawet hal garażowych /wystarczy już teraz zobaczyć przed rozpoczęciem inwestycji, co dzieje się na tej skarpie/ - przy pierwszej lepszej burzy spadnie na "zabetonowane osiedle" /na niespełna 2 ha działce jest to ponad 0,5 ha łącznie z drogami utwardzonymi/ ok. tysiaca ton wody/wg danych ze stacji meteorologicznych, średni opad dla Trójmiasta to 120 do 140 mm wody w ciagu 24 godzin/, to jak myślicie - gdzie ona się podzieje? Częściowo zaleje mieszkania parterowe, częściowo popłynie też sąsiednia Altoria /tam już przy większych burzach nie jest wesoło, a właściciele ogródków od strony A. Conrada niedługo wystąpią do Unii Europejskiej o dofinansowania do upraw ryżu, bo w ogródkach robią się istne pola ryżowe.../, a reszta popłynie na tory wspomnianej już kolei metropolitalnej.

  Kolejny aspekt jest bardziej optymistyczny: bloki powstaną tylko 4-5 metrów od płotu Altorii - będzie można rozwinąć się bardziej na polu towarzyskim - zaglądając do przeszklonych mieszkań Altorii i wypielęgnowanych ogródków, "brudzia" może nie wypijecie, ale kanały w telewizji można już zmieniać:)

  Ostatni już wątek - chyba dla fanów leśnej zwierzyny /nie bez kozery A. Conrada będą przy ul. Strzelców/ - w związku z tym, że będzie to osiedle bez ogrodzenia, typu otwartego, codzienny przemarsz dzików, saren, zajęcy będzie na porządku dziennym, więc mieszkańcy parterów niech już zawczasu przygotują jakieś pożywienie dla leśnych gości...

  Coś w każdym razie jest na rzeczy z tą działką przy ul. Strzelców, ponieważ do tej pory włascicieli - równiez deweloperów było już kilku i żaden nie zdecydował się na budowę, chociaż miał już pozwolenie (np. Panorama). Sądząc po skali trudności /a zatem i kosztowności/ zrealizowania tej inwestycji na skarpie tuż przy kolei, wymarzone cztery kąty są raczej niedrogie, choć za tę lokalizację tuz przy torach i przy samych budynkach Altorii, to i tak za dużo...

  • 16 17

  • Re: Cicho nie będzie, a i ponton się przyda... (3)

   Wkurza mnie,że nie może być ani jednego skrawka zieleni,wszystko trzeba zabudować,dobudować, żeby nie było czasem przestrzeni, oddechu. Wiadomo ,kasa. Też zastanawiają mnie te aspekty techniczne. Droga jedna,a osiedli przybywa. Niedługo tak się zakorkujemy,że wyjechać nie będzie można stamtąd. A ktoś wie, jaka ma być ilość tych bloków i ich usytuowanie???

   • 4 9

   • Opinia została zablokowana przez moderatora

    • Re: pseudo oaza spokoju (1)

     Mieszkam w Altorii. I od rana zasuwają mi przed oknami kopary, ciężarówy i generują ogromny hałas. A miało być kameralnie,cicho i spokojnie. Oczywiście,żeby nie zrazić potencjalnych nabywców prace rozpoczęły się po wyprzedaniu przez Hossę prawie wszystkich mieszkań. Cwane to, nie powiem.

     • 7 4

     • Przed podjęciem decyzji o kupnie mieszkania

      trzeba było sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego i mapę własności gruntów!

      • 5 0

  • Sprostowanie (1)

   Szanowna Pani Moniko,

   W nawiązaniu do opinii, którą Pani zamieściła, czujemy się w obowiązku sprostować kilka nieprawdziwych stwierdzeń, które znalazły się w Pani wypowiedzi.

   1. Nie przemilczamy na stronie internetowej kwestii kolei metropolitalnej przeciwnie - w sekcji FAQ w zakładce sprawy dotyczące osiedla piszemy o tym, że przystanek kolei metropolitalnej przebiegnie prawdopodobnie około 750 m od naszej inwestycji. W naszym rozumieniu dobre skomunikowanie z pozostałymi częściami Trójmiasta obecne dzięki bliskości ulic Wielkopolskiej i Sopockiej a także przyszłe dzięki przystankowi PKM stanowi atut tego miejsca. Ponadto chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, iż tory, po których będzie przemieszczać się PKM, zostały zmodernizowane, przez co hałas generowany przez przejeżdżające pociągi jest mniejszy niż wcześniej, a także na to, że nowoczesne składy PKM nie będą generowały takiego hałasu jak np. składy SKM oraz że linia kolejowa znajduje się w zagłębieniu, które pełni funkcję naturalnego ekranu akustycznego. Dodatkowo dźwięki chłonąć będzie mur oporowy zaprojektowany od strony torowiska na naszej działce. Warto również zwrócić uwagę, iż projekt zakłada usytuowanie budynków prostopadle do torowiska, dzięki czemu naprawdę niewielka liczba okien będzie znajdowała się od strony torów.

   2. Nie realizujemy inwestycji na skarpie. Początkowo projekt przewidywał 4 budynki, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się zrealizować trzy budynki położone bliżej ul. Strzelców na płaskim terenie, na którym właśnie trwają prace ziemne.

   3. Jesteśmy przekonani, że realizacja naszego osiedla nie będzie wpływała na zalewanie terenu ogródków czy hal garażowych inwestycji Altoria. Wszystkie zatrudniane przez nas pracownie projektowe cechuje wysoki profesjonalizm, w związku z czym także w wypadku Apartamentów Conrada projektant ma obowiązek zaproponować właściwe rozwiązania służące prawidłowemu odprowadzaniu wody deszczowej, co też uczynił, a Wydział Architektury Urzędu Miasta pozytywnie zaopiniował. Zalanie sąsiadującego z Apartamentami Conrada osiedla Altoria z całą pewnością nie może mieć miejsca z prostej przyczyny teren Apartamentów Conrada znajduje się o 1 m niżej od terenu Altorii. Ponadto nie można nazwać Apartamentów Conrada zabetonowanym osiedlem na terenie działki utwardzone zostanie tylko 28,2% terenu, zaś 52,4% to powierzchnie terenów zielonych, a 58,2% to powierzchnia biologicznie czynna. Wszystkie budynki Apartamentów Conrada posiadają drenaże opaskowe, a cała woda deszczowa z terenów osiedla jest odprowadzana do systemu kanalizacji deszczowej.

   4. Budynki Apartamentów Conrada powstaną nie jak Pani pisze 4-5 m od płotu Altorii, ale od 7,75 m do 8,57 m od granicy działki.

   5. Osiedle Apartamenty Conrada pozostanie osiedlem nieogrodzonym od strony ul. Strzelców, ponieważ całkowitego ogrodzenia osiedla nie dopuszcza Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego części dzielnicy Mały Kack w Gdyni, rejon ulic Żniwnej i Grenadierów, uchwalony Uchwałą nr XIX/403/04 Rady Miasta Gdyni z dnia 28 kwietnia 2004 roku.

   6. To, że grunty zmieniają właścicieli nie jest zaiste niczym dziwnym. Decyzje dot. procesów inwestycyjnych są podejmowane na podstawie bardzo wielu przesłanek i zależą od różnych czynników. Zwłaszcza w czasach pogarszającej się koniunktury, z którą mamy do czynienia od kilku lat, decyzje te są podejmowane bardzo ostrożnie, dlatego wniosek, że skoro Panorama nie zrealizowała inwestycji na tej działce, to działka ta jest niepełnowartościowa, jest błędnym rozumowaniem.

   Jeśli Pani jako mieszkanka sąsiedniego osiedla ma jakieś wątpliwości dot. realizacji prowadzonej przez nas inwestycji, jakieś uwagi, obawy dot. uciążliwości procesu budowy etc., to bardzo prosimy o bezpośredni kontakt z nami postaramy się te wątpliwości i obawy rozwiać. W naszej działalności cenimy otwartość i dialog, dlatego zachęcamy Panią do osobistego kontaktu.

   • 12 8

   • Linia towarowa

    Ale marketing, pominął Pan tylko ogromne składy towarowe z portu, które po przykryciu płyta przystanku SKM śródmieście będą puszczane nowa trasą. To właśnie te pociągi generują olbrzymie drgania i hałas a nie malutkie składy SKM

    • 6 2

 • piękny widok

  to jest ciekawa propozycja dla osób które szukają ciekawych doznań , położenie na skarpie jeszcze o niczym nie świadczy ale wszystko zależy od ciężaru który będzie na niej umieszczony . Coś jest na rzeczy odnośnie inwestycji,poprzedni właściciele terenu mieli jakieś koncepcje odnośnie jego zagospodarowania ale nie zostało to zrealizowane chociaż teren jest atrakcyjnie położony.Z wysokości umieszczonych mieszkań będzie ciekawy widok na mknące w wąwozie pociągi ,szczególnie puste towarowe składy mają tą majestatyczną zagadkową barwę i harmonię odgłosów .

  • 15 5

 • Pytanie do wszystkich:
  Dlaczego atakujecie Eurostyl? Miejcie pretensje do Hossy, która Was wykiwała... , a i mieszkania sprzedawała z metrażem balkonu wliczanym do całości. Uważam, że Eurostyl jest jednym z nielicznych uczciwych deweloperów w kraju. Znam sporo osób, które kupiły mieszkania na innych osiedlach wybudowanych przez tą firmę i są bardzo zadowolone. Co do kolei? Kolej była i widziały gały co kupowały!!! Gwarantuję Wam, że prędzej Altoria się rozsypie niż Apartamenty Conrada, które usytuowane są bezpośrednio przy kolei. Polecam wszystkim zainteresowanym EUROSTYL! . Dziękuję.

  • 15 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

Euro Styl jest jednym z liderów wśród deweloperów mieszkaniowych na rynku trójmiejskim. Działa na rynku od 2007 roku i do tej pory zrealizował ponad 10 300 lokali w Trójmieście i jego okolicach, a także na Półwyspie Helskim. Od 2017 roku jest ...
rozwiń
58 779-58-00

Wydarzenia

Dzień otwarty deweloper Yareal

dni otwarte

Forum Rynku Nieruchomości - Korekta Kursu

3590 zł
forum