• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Bank Polski 1929

typ zabudowy
wielorodzinna
realizacja
od I kw. 2019 r. do IV kw. 2021 r. zakończona
metraż
29 do 117 m2
sprzedaż
zakończona 
deweloper

Opis inwestycji

Kompleks zrealizowany został w samym Śródmieściu Gdyni, w połowie najważniejszej arterii łączącej dworzec kolejowy ze Skwerem Kościuszki. W otoczeniu, w zasięgu krótkiego spaceru, znajduje się wszystko, co zapewnia komfort codziennego życia mieszkańcowi nowoczesnego miasta.

Kompleks składa się z dwóch budynków:


  • odrestaurowanego pod nadzorem konserwatora zabytków budynku banku, który stoi u zbiegu ulic 10 Lutego i 3 maja zobacz na mapie Gdyni; znajdzie się tu butikowy hotel i restauracja urządzona w reprezentacyjnej dawnej sali operacyjnej banku;

  • apartamentowca przy ulicy 10 Lutego zobacz na mapie Gdyni, jego bryła od strony ul. 10 Lutego jest tej samej wysokości, co budynek Banku Polskiego i liczy pięć kondygnacji (17 metrów), w głębi budynek będzie miał najpierw 23 metry (siedem kondygnacji), a później 26 metrów (osiem kondygnacji); powstanie tu 57 apartamentów, a w dwukondygnacyjnej hali garażowej 65 miejsc postojowych; budynek został oddany do użytkowania na początku 2021 roku.


Architektonicznie projekt łączył będzie dwa style: od zachodu i południa klasycyzm, od wschodu współczesny modernizm. Parter nowego budynku wypełniony będzie lokalami usługowymi i gastronomicznymi. Pomiędzy nimi powstanie ogólnodostępna przestrzeń - patio, gdzie znajdą się ogródki kawiarni i restauracji. Będzie to nowa, kameralna przestrzeń publiczna w Śródmieściu Gdyni.

Projekt całej inwestycji powstał w sopockim biurze Wolski Architekci.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

W pobliżu

Artykuły

Opinie 1 zablokowana

Deweloper

Moderna Holding jest firmą stworzoną i kierowaną przez zespół profesjonalistów, którzy na rynku nieruchomości działają od ponad dziesięciu lat. Doświadczenie oraz pasja tworzenia, pozwalają nam z sukcesem kreować wysokiej klasy nieruchomości.
rozwiń
58 573-37-33

Wydarzenia

OdeaPark - Dzień otwarty

dni otwarte