Wiadomości

Barometr Cen Nieruchomości. Działki rekreacyjne w okolicach Trójmiasta

Mieszkańcy Trójmiasta poszukują szczególnie działek w powiatach kartuskim i kościerskim, najlepiej położonych blisko wody.
Mieszkańcy Trójmiasta poszukują szczególnie działek w powiatach kartuskim i kościerskim, najlepiej położonych blisko wody. fot. Serwis Ogłoszeniowy Trojmiasto.pl

Zwykle o tej porze roku zainteresowanie działkami rekreacyjnymi wokół Trójmiasta rosło, ale w związku z epidemią i ograniczeniami w tym roku jest wyjątkowo duże. Na podstawie serwisu ogłoszeniowego Trojmiasto.pl sprawdziliśmy, gdzie w okolicach Trójmiasta znajduje się najwięcej takich ofert, a także, z jakimi cenami mamy do czynienia.Działka rekreacyjna w okolicach Trójmiasta

rewelacja - mam albo właśnie szukam, żeby kupić 41%
tak, pod warunkiem że naprawdę się z niej korzysta 35%
nie, między innymi ze względu na dojazdy 8%
nie, to nie dla mnie 16%
zakończona Łącznie głosów: 1562
- Unikalne położenie Trójmiasta, które sąsiaduje z terenami o wyjątkowych walorach przyrodniczych: z jednej strony z Zatoką Gdańską, a z drugiej z Pojezierzem Kaszubskim czy Żuławami Wiślanymi, sprawia że jego mieszkańcy mają wiele możliwości wypoczynku w czasie wolnym - mówi Krystian Pankiewicz z Income House & Apartments.
Własna działka z budynkiem rekreacji indywidualnej, czyli potocznie domkiem letniskowym, stanowi często odskocznię od niedogodności miasta, bywa miejscem zamieszkania na weekendy, a czasem przez całe lato. Dodatkowo może się okazać odpowiednim miejscem do spędzania czasu w okresie izolacji społecznej, być może nawet całego urlopu.

- Szczególnie w tym roku obserwujemy wzmożone zainteresowanie działkami i domami rekreacyjnymi. W czasach pandemii uświadomiliśmy sobie, jak komfortowe jest posiadanie swojej przestrzeni na łonie natury, z dala od zgiełku miasta, ale - jak się okazało - również z dala od kryzysów zdrowotnych - mówi Sylwia Wróblewska z Dom Hunter.

Czytaj także: ogródki działkowe w mieście przedmiotem pożądaniaDziałki rekreacyjne, siedliskowe czy działki z domami położone poza miastem wybierają osoby, które cenią ciszę i spokój, doceniają przebywanie poza miastem, ale chciałyby mieć miejsce regularnego wypoczynku niedaleko od miejsca stałego zamieszkania.

- Domy letniskowe są często poszukiwane w powiatach kościerskim i kartuskim. W te okolice przyciągają unikalne walory krajobrazowe, zróżnicowana rzeźba terenu, lasy i jeziora. To wszystko sprzyja wypoczynkowi i rekreacji. W tych lokalizacjach znajduje się najwięcej ofert sprzedaży - podkreśla Krystian Pankiewicz.
Największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości położone w promieniu 30-40 kilometrów od Trójmiasta.

- Zdarza się, że ludzie na okres wakacyjny przeprowadzają się do swoich letnich posiadłości, stąd lokalizacja, która pozwala w godzinę dojechać do Trójmiasta, jest istotna. W przypadku takich zakupów od konkretnej lokalizacji bardziej istotne jest, czy nieruchomość leży blisko jeziora i lasów. Działki i domki letniskowe z dostępem do jeziora są najbardziej poszukiwane przez klientów - zauważa Sylwia Wróblewska. - Ceny działek w zależności od uzbrojenia terenu i dostępu do wody kształtują się pomiędzy 35, a nawet 100 złotych za m kw.

Ceny działek rekreacyjnych w okolicy TrójmiastaCeny działek rekreacyjnych, działek siedliskowych i działek z domkami letniskowymi, które oferowane są do sprzedaży w serwisie ogłoszeniowym Trojmiasto.pl, zaczynają się od 20 zł za m kw. Najdroższe są działki z domkami letniskowymi, których ceny sięgają 4917 za m kw.

Ogłoszenia. Działki rekreacyjne, siedliskowe i z domkami letniskowymi w okolicach TrójmiastaDziałka rekreacyjna lub siedliskowa na Kaszubach kosztuje od 3 do 163 zł za m kw. Znacznie więcej kosztują działki z domkami letniskowymi. Ich ceny zaczynają się od 114 zł za m kw, ale sięgają aż 6 tys. zł za m kw.


Czym się różni działka rekreacyjna od siedliskowej? Prawo tego nie definiuje. Przyjęło się jednak, że działka rekreacyjna jest to grunt, na którym można wybudować dom letniskowy, który nie będzie użytkowany przez cały rok, a tylko okresowo. Jeśli dla takich działek jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, to można w nim znaleźć parametry zabudowy jakie może mieć postawiony tam dom letniskowy.

Działka siedliskowa
to w powszechnym przekonaniu taka, która zawiera budynki wchodzące w skład gospodarstwa rolniczego.

Domek letniskowy czy holenderski, a może przyczepa kempingowa?Warto przy tym rozróżnić, że urządzenie sobie gniazdka na łonie natury może wymagać dodatkowych wydatków, bo działka to jedno, a dom czy domek, który na niej stanie, to drugie.

- Niektóre można kupić za 100 tys. złotych, a inne - bardziej przypominające domy całoroczne - kosztować mogą nawet 500 tys. złotych i więcej. Jedno jest pewne, każdy powinien znaleźć na tym rynku coś dla siebie - zarówno ten z dużym, jak i mniejszym portfelem - dodaje Sylwia Wróblewska.
W związku z tym część osób decyduje się na tzw. domki holenderskie, które gotowe stawia się w takich miejscach. Domki holenderskie kupimy w cenach 30-35 tys. złotych, w zależności od stanu oraz wielkości poszczególnego egzemplarza. Niektórzy też wybierają przyczepy kempingowe.

Tak zrobił pan Łukasz, mieszkaniec Gdańska, który niedawno, na fali potrzeb rodziny związanych z epidemią, kupił przyczepę kempingową do ustawienia na działce. Podzielił się swoimi doświadczeniami.

- Najwięcej ofert sprzedaży przyczep kempingowych już ustawionych na działce jest w okolicach Jastarni i Helu. Przed zakupem warto sprawdzać, czy instalacja gazowa jest szczelna, instalację wodną oraz stan kaset kanalizacyjnych, a także instalację elektryczną. Ważny jest także stan podwozia, może się okazać, że jest ono pordzewiałe - radzi pan Łukasz. - Warto też zadać sobie samemu pytanie o nasze indywidualne potrzeby, czyli czego my od tej przyczepy oczekujemy. Bo osoby, które chcą nimi jeździć, muszą wziąć pod uwagę możliwość rejestracji. Przeglądając oferty, zauważyłem, że przyczepy kempingowe można najczęściej kupić od osoby prywatnej, a domki holenderskie najczęściej są sprzedawane przez firmy.

Opinie (125) ponad 10 zablokowanych

 • Ceny działek RoD (11)

  Chwilowo droższe ale za jakiś czas wróci to do normy bo nie wierzę, że teraz każdy na takiej działce będzie uprawiał cebulę albo kosił trawę bo dl a wielu to za duże obciążenie.

  • 121 4

  • Swoja lepiej smakuje (1)

   Jest duża satysfakcja z plonów

   • 10 9

   • Nikt nie kwestionuje smaku. Chodzi o niedogodność. Co innego mieć ogródek przy domu, w którym zamieszkujesz cały rok a co innego na działce rekreacyjnej za miastem.

    • 12 0

  • Widzisz (5)

   Musisz się dowiedzieć, czy dana działka ma MPZP. Jeżeli jest tam zabudowa mieszkaniowa, będą mogli ciebie z tej działki eksmitować, (dadzą odszkodowanie lub zaproponują inną lokalizację w dziurze na myszy, jako utracone korzyści) - więc dobrze się zastanówcie lub poszukajcie kogoś z wiedzą, zanim taką działkę kupicie. Na działka można stawiać w granicach miasta domek o pow. 25 m2, poza granicami 35 m2.(porozmawiać w gminie), Wyższe wartości realizacji domków gospodarczych, są czynione na ryzyko działkowicza, ale odszkodowania nie uzyskacie wyższego, niż zakładana powierzchnia zabudowy, która nie może być na stałe związana z gruntem. Jeżeli czytacie: działka ma dom i ma wartość domu jednorodzinnego, dajcie sobie spokój - stracicie nerwy i pieniądze, jak was wyeksmitują z działki ROD-o, a zapłacą za drewniany domek, który można kupić za 5 000 zł..

   • 16 2

   • (2)

    Nie ma już limitu 25 metrów,jest 35 wszędzie,zmieniło się prawo:) co oznacza że buduje 35 metrów plus piętro i mam 70. Takie są obecnie przepisy

    • 14 2

    • Nie ma takich przepisów. Możesz mieć max 5 metrów wysokości zabudowy i antresolę. Nie masz prawa postawić czegoś, co ma piwnicę lub piętro.

     • 2 0

    • Widzę, ze ty jesteś z działek na Kartuskiej. Domy wybudowali a teraz niektórzy chcą się tej samowoli pozbyć za 200tys. Nie kupujcie tego, nie dajcie się wpuścić w maliny., Takie teren to rezerwy na inwestycje miasta dane w użytkowanie ludziom by nie leżało to odłogiem i nie zarosło. Stadion , Al. Adamowicza powstały właśnie na terenach ogródków. Wiec nie warto wykładać na to takich pieniędzy.

     • 1 0

   • (1)

    A i za drewniany domek ruine,obecnie płacą co najmniej 30 tysięcy:) to jest minimum. Mniej się po prostu nie da... Za moją np wycena.? To około 150. A takich jak moja jest od groma. Które miasto na to stać?

    • 3 2

    • Gdańsk stać

     Zedrą z mieszkańców

     • 2 0

  • cebula to nasz symbol narodowy (2)

   razem z burakiem

   • 1 6

   • O czosnku zapomniałeś .

    • 0 3

   • Jakiś icek ci tak wmawia od lat a ty w to wierzysz i sam tak o sobie mówisz.

    • 1 0

 • Jest to typ nieruchomości który najwięcej straci na wartości w dobie kryzysu. (41)

  Już w tej chwili jest większa podaż sprzedaży nieruchomości "rekreacyjnych", są to nieruchomości które w pierwszej kolejności zostają wystawiane przez osoby odczuwające problemy finansowe. Idzie lato więc ceny będą się trzymały przez okres najbliższych miesięcy a potem na zimę wraz z informacjami ekonomiczno/gospodarczymi za trzeci kwartał roku - zacznie się duża obniżka cen nieruchomości. Ludzie dopiero po miesiącach letnich (październik) zrozumieją skale problemu związanego z nadchodzącym kryzysem, z finansowym deficytem który nam serwuje rząd, z armagedonem miejsc pracy, z problemami strefy euro, z zastojem gospodarek światowych w tym Niemieckiej która dla nas jest bardzo ważna. Duże bezrobocie wymusi spadek cen nieruchomości, brak pracy odbije się wyjątkowo mocno na budżecie państwa który i tak już jest pusty, czekają nas podwyżki cen towarów pierwszej potrzeby, wysokie podwyżki produktów spożywczych, obniżenia płac i etatów, jedyne co będzie tanieć to nieruchomości i samochody - ludzie nie będą mieli po prostu wyjścia i zaczną sprzedawać taniej, deweloper który pierwszy wyjdzie z obniżkami - wygra a reszta pójdzie w jego ślady, w tej chwili można już obserwować zmiany ofert do tego zaczynają się obniżki nieruchomości poza miastem. Rynek zawsze reaguje z opóźnieniem więc jak się skończą zamówienia z początku roku i ustanie produkcja w wielu zakładach pracy to zacznie się armagedon. Nadzieje umiera ostatnia więc na tym przez dłuższy czas będzie się wszystko opierać a potem jak ludzie zrozumieją co się dzieje i zrozumieją nowe realia to wszystko się zmieni.

  • 136 41

  • I pewnie mieszkasz u mamy więc modlisz się o spadek cen więc polecam lekturę (33)

   tego co się stało z cenami nieruchomości w Chinach czy Włoszech. Był zastój i nic się nie sprzedawała z wiadomego powodu. Ale wrócilo do normy dlatego licz chłopcze naiwnie, że kupisz coś w centrum albo nad morzem taniej o 50 % bo np już na Tarasach Bałtyku podnieśli ceny o 10 % i jakoś to się kłóci z twoimi farmazonami. Nic tylko wg ciebie do trumny już się zapakować.

   • 12 36

   • Dyskusja z osoba która stara się kogoś poniżyć tylko dlatego, że ma inne zdanie świadczy w pełni o tobie, nie o mnie. (28)

    Nie, nie mieszkam u mamy chociaż ma duży dom z wielkim i bardzo ładnym ogródkiem. Mam swoją nieruchomość którą wynajmuje a sam mieszkam za granicą i nieruchomość w której przebywam zapewnia mi pracodawca.
    Nie poddaje się presji, nie kupuje jak wszyscy obligacji, nie wchodzę w tematy na których się nie znam żeby nie ryzykować. Siedzę na gotówce bo będę chciał inwestować, zacznę po danych za 3 kwartał roku, w okolicach listopada, grudnia a może na początku 2021 roku bo uważam, że to będzie odpowiedni okres. Znam się na nieruchomościach gdyż przez wiele lat pracowałem jako pośrednik w obrocie w PL, skończyłem też PG - obrót nieruchomościami i coś na temat nieruchomości wiem, być może więcej niż ty. Napisze tobie jedną poprawność która zawsze się sprawdza. Wysokie bezrobocie = spadek cen nieruchomości, choćbyś zaklinał rzeczywistość na każdy możliwy sposób to zawsze się sprawdza. W tej chwili ludzie mają nadzieje, że będzie lepiej, wyszło słońce, czują się dobrze i chcą wierzyć, że będzie lepie, nadzieje umiera ostania dlatego zmiany zaczną się dopiero pod koniec roku, po fatalnych danych z gospodarki za 3 kwartał roku i podsumowaniu całego roku 2020. Wtedy zrozumieją, że armagedon miejsc pracy ma ogromne znaczenia dla budżetu państwa oraz dla sposób w jaki banki podchodzą do akcji kredytowej, niskie stopy % już w tej chwili banki odbijają sobie podwyższając marżę, podwyższają też wkład własny jako zabezpieczenie. To dopiero początek zmian jakie nas czekają, ze względu na fakt, że mamy całkowicie socjalistyczny rząd, czeka nas wysoka inflacja oraz zahamowanie produkcji w wielu przedsiębiorstwach. Tego, że Polska jest rządzona przez socjalistów osobą myślącym tłumaczyć nie trzeba i jaki to ma wpływ na budżet i przyszłość kraju też nie, natomiast nie wszyscy rozumieją, że dużo przedsiębiorstw w tej chwili ma jeszcze produkcje tylko dlatego, że mają zamówienia z przed kryzysu z początku roku 2020, ale one za chwile się zakończą i produkcja wygaśnie.

    • 54 8

    • niestety (2)

     niestety obawiam się że masz rację, piszę niestety bo wolałbym aby było inaczej jednak wszystko na to wskazuje że scenariusz zdarzeń będzie bliski temu który opisałeś. Pozdrawiam

     • 29 4

     • w pewnym sensie też bym chciał aby to wyglądało inaczej (1)

      bo jak zwykle stracą najbiedniejsi a zarobią najbogatsi którzy są przygotowani na wykup aktywów i środków trwałych mniej zamożnych. Jest to cykl który powtarza się za każdym razem w dobie kryzysów, nie zmieni tego ani nadzieja ani hura optymizm. Realia są takie jakie są, jeżeli dużej ilości osób dzieje się źle to zawsze na tym zyskują bogatsi a kryzys zawsze bardziej uderza w mniej majętnych. Dlatego ja osobiście w tej chwili za żadne skarby nie pchałbym się w żaden kredyt, robiłbym wszystko aby wyzerować swoje długi i zobowiązania bo to co przyjdzie do nas już nie długo to będzie eldorado dla firm windykacyjnych i komorników.

      • 22 3

      • 100% racji

       dodałbym tylko ze w tym wszystkim istotna jest rola rządu i państwa które powinno uruchomić procedury które zminimalizują negatywne skutki takich zdarzeń , jednak biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności możemy liczyć praktycznie tylko na siebie. Sam się nie martwię bo mam przyzwoite zabezpieczenie i dam radę ale obawiam się o przyszłość moich dzieci które właśnie weszły w dorosłe życie. Może powinienem ich namawiać aby skończyli prawo i zostali komornikami ;) to taki sarkazm oczywiście. Szarość widzę w najbliższych czasach dla wielu spośród nas ...

       • 12 2

    • Bezrobocie (23)

     Bijesz pianę i nic wyłącznie. Nie mamy kryzysu finansowego tylko chwilowe zamknięcie gospodarki. Ci wszyscy np. kelnerzy, fryzjerzy, hotelarze wrócą do pracy bo tylko mądry inaczej ( nie obrażam cię tylko stwierdzam fakt, że mało wiesz ) uważa, że nagle nie będzie już niczego. Ludzie potrzebują dóbr i usług wszelkiego rodzaju a w PL nadal mamy niższy niż w innych krajach współczynnik liczby mieszkań na 100 mieszkańców. Powinieneś o tym wiedzieć skoro podobno masz coś do czynienia z nieruchomościami. Mam więcej niż ty ale nie jestem takim cepem aby się w necie jak dzieciak przechwalać ile tego jest. Socjalizm w PL jest daleko mniejszy od tego jaki jest np w Szwecji , Niemczech czy UK. Tam jest dopiero socjał i może zrozumiesz dlaczego tłumy kolorowych walą do tych państw a nie do PL. To, że modlisz się o spadek cen to logiczne skoro uważasz, że na koniec roku mają być spadki i chcesz iść na zakupy ( wątpię abyś miał wiedzę co i jak bo gdyby jesienią miało dojść do spadków to wcale jesień nie będzie na nie najlepszym momentem). Wytłumacz mi więc o jajogłowy mądralo dlaczego na Tarasach Bałtyku w kwietniu podnieśli ceny o 10 % ? Ani się o tym znafco nieruchomości nie zająkałeś . Faktycznie był czas na koniec marca i przez kwiecień, że ludzie myśleli, że stracą pracę, że wynajmą taniej mieszkanie ale to się nie ziściło. Dane z gospodarki światowej w tym roku oczywiście, że będą złe bo trudno aby były inne jeśli przez 2 miesiące nic nie działa. Bezrobocie w PL wcale nie wzrosło drastycznie a sianie takich wypocin sugerujących, że teraz to już nie będzie zakładów fryzjerskich, kawiarni, resturacji, galerii jest śmieszne. Masa ludzi tylko czeka aby wyjść z chaty i znowu zamieszczać focie tego co mają na talerzu i gdzie byli, tym dziś niestety żyją masy. Co więcej ludzie na wakacje w tym roku zostaną w PL i zostawią tu masę kasy a nie na zachodzie. Wystarczy poczytać w necie jakie jest zainteresowanie wyjazdami. Nikt nie będzie gnił w domu a efekt tego widać na ulicach jak tyko zmniejszono restrykcje.I właśnie domy rekreacyjne iw ogóle wolno stojące blisko miasta mogą zyskać a nie stracić bo dają większą izolację swobodę. Kup sobie tą trumnę i tam się załaduj bo jest szczelna.

     • 14 28

     • (8)

      Brzydko piszesz. A Pan Niestety pisze ciekawie i mądrze. Czemu go obrażasz? Tarasy Bałtyku to jakiś wyznacznik? Dziś wszystko, włącznie z branża budowlana, jest rozpędzone. A mimo wszystko (tj mimo stop w dół) akcja kredytowa na -25%. Rynek w trzecim czwartym kwartale pokaże czy masz racje

      • 30 6

      • Bo dla mnie pisze glupio, nie mogę mieć swojego zdania tylko lizać d... takim jak ty ? (7)

       Jak czytam wypociny w stylu kredyty 25% w dół to śmiać się chce. Nie znoszę ludzi głupich bo jak ktoś nie rozumie, że kredytów wydano mniej bo zamknięte było wszystko to trudno nazwać go mądrym. Dziś już nic nie jest rozpędzone bo przez wirusa zwolniło . Masa liczyła na magiczny spadek cen i łudziła się , że teraz kupią sobie mieszkanie w centrum 50% taniej. A Tarasy Bałtyku to wskaźnik tego ci się dzieje i to jest fakt a nie jakieś bicie piany wizjonera tak samo jak niewielki wzrost bezrobocia. Nikt nie podnosi cen po to aby tylko sobie w necie podnieść i nic nie sprzedać.Dobre lokalizacje cenowo ani drgną, potanieją np Szadółki i tam sobie może taniej ktoś kupi. Niech ci to mama rozrysuje.

       • 2 31

       • Również się zgodzę (6)

        Że "niestety" pisze mądrze, logicznie i składnie. A problem jest raczej z Tobą - uważasz swoje Tarasy Bałtyku za jakiś wyznacznik stanu gospodarki ignorując zupełnie dane makroekonomiczne. Stopa bezrobocia to dopiero uderzy w lipcu, kiedy ludziom skończą się 3-miesięczne okresy wypowiedzenia i będą mogli zostać oficjalnie zarejestrowani jako bezrobotni. Mój znajomy, i wielu innych, panicznie szuka kogoś do cesji leasingu na swojego mercedesa, bo mu się "biznes" przestał kręcić. Póki co jest jeszcze piękna pogoda i ludzie starają się myśleć optymistycznie, ale jak na jesieni zaczną kończyć się oszczędności, do będzie ciekawie.

        • 25 3

       • Następy naiwny (1)

        Stopa bezrobocia to w lipcu spadnie,

        • 1 8

       • chyba tylko do wyborów

        bo i dlaczego miałaby spaść. Prace sezonowe? W tym roku sadownictwo i pokrewne będzie leżeć i kwiczeć z powodu suszy.

        • 2 1

       • Może to jakiś deweloper pisze?

        • 4 0

       • Rozgryzłeś gościa (2)

        Faktycznie gość swoją ocenę opiera na TB i nawet nie pomyśli o tym, że deweloper rozpoczyna marketingowo socjologiczną grę. A czy mu to się uda to zupełnie inna sprawa. Musiał jakiejś zmiany bo aktualna strategia nie działała już przed epidemią.

        • 1 1

       • Mało wiesz

        Deweloper od tarasów podniósł ceny bo z powodu wirusa w dobrych lokalizacjach ludzie przychodzili i kupowali po kilka mieszkań za cash., W necie o tym jest kilka art. Myślisz, że jak ktoś wydaje ponad bańkę na mieszkania to jest na tyle głupi aby nie wiedzieć co to są zabawy w psychologię ? Myślisz, że takiej kasy dorobił się przez przypadek bo jest osłem, który nie wie jak się goli frajerów ? Frajerami toi jest masa was tutaj co liczy od lat, że kupi coś za 50% 10 m od morza. Wam zostają szadółki za 7,5 k metr. Tam wasze miejsce.

        • 2 1

       • pewnie sprzedaje te TB

        • 0 0

     • Następny frustrat który potrafi tylko arogancko obrażać. (11)

      Dane z gospodarki strefy euro zaczęły się sypać przed epidemią (której tak na prawdę nie ma ale to już inna historia i dosyć długa, już niedługo się wszystkiego dowiesz bo w USA zaczynają w wiadomościach mówić prawdę, na przykład na OAN America, zrozumiesz wkrótce, że w tym wszystkim chodziło tylko o patenty i kontrole populacji). Wracając do tematu, Indeks PMI dla Niemiec był poniżej 50 długi czas przed "epidemią", w tej chwili jest to problem całej strefy euro. Nie chce mi się dyskutować z kimś kto mnie obraża dlatego na szybko powiem tobie jedno, kto będzie kupował te usługi o których mówisz? ludzie bez pracy? bez pieniędzy? zakredytowani po szyje? bankruci? kto będzie tak szastał tymi pieniędzmi na lewo i prawo skoro już teraz jest zbyt drogo a czeka nas fala podwyżek, napisz mi mądra głowo kto? Wytłumaczę tobie dlaczego deweloper podniósł ceny na "Tarasach Bałtyku" ano dlatego, żeby łapać frajerów oferując im zniżki o te 10%, aby myśleli, że pomimo kryzysu wszystko idzie do góry, żeby czuli że udało się coś urwać i dobrze negocjowali, podniósł o te 10% aby z nich zejść przy sprzedaży i dać kupującym wrażenie dobrego interesu :) To że ludzie chcą wyjść z domu to oczywiste, to że zostaną w PL też wysoce prawdopodobne ale to, że będą chcieli przepłacać bo hotelarze, restauratorzy i cała masa innych działalności będzie chciała odbić straty już takie prawdopodobne nie jest. Ludzie oczy maja i widzą jak wszystko drożeje, wszyscy co myślą zaczynają oszczędzać, więc włóż sobie między bajki to swoje spektakularne odbicie, oczywiście, że jak wszystko zacznie funkcjonować to będzie to widoczne w koniunkturze w porównaniu do marca, kwietnia, maja i czerwca ale to niczego nie zmieni bo kłopoty dopiero się zaczną. Zobaczymy pod koniec roku kto ma rację. Na moje to zjazd na nieruchomościach będzie taki, że dawno nikt nie widział takiego załamania. Zobaczymy pod koniec roku po danych za trzeci i czwarty kwartał kto jest cepem. Powodzenia wielki inteligencie :)

      • 25 4

      • No niestety jesteś cepem, trudno, idź szukać Elvisa i Hitlera bo podobno żyją (10)

       A na barometrze 3 miasta to ceny w kwietniu też wzrosły aby zrobić naiwnym zniżki? Cymbał.

       • 0 22

       • hehe teoria spisku (9)

        ty wyjmij głowę z tego miejsca w którym ja trzymasz i zobaczysz, że świat wygląda inaczej niż się tobie wydaje. Pojęcie "teoria spiskowa" wprowadziło w życie CIA, po to aby skompromitować osoby które poruszają tematy których nie powinni. Zazwyczaj ludzie którzy nie mają argumentów lub nie potrafią odpowiedzieć na pytanie obrzucają innych błotem lub starają się ich ośmieszyć, niestety to już nie działa. Zdziwiłbyś się ile teorii spiskowych okazało się faktami :) Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia psychicznego już po kryzysie bo sądząc po twoich wypowiedziach to czeka ciebie bardzo trudny czas i długie oswajanie z nową rzeczywistością.

        • 13 0

       • Oj tak , brzoza pozdrawia. (8)

        Tyle, że od 7 lat nie muszę pracować i nic w kredycie. Faktycznie taki stan osiągnął co drugi. Tyraj i uważaj aby tobie pensja nie spadła.

        • 0 11

       • hahahaha rozbawiłeś mnie (7)

        Ja w przeciwieństwie do ciebie pracuje nie tyram, robię to bo lubię i jeszcze mi wyjątkowo dobrze płacą, chociaż mógłbym już dawno odpuścić i zarabiać tylko siedząc przed komputerem ale mimo wszystko lubię kontakt z ludźmi. Na szczęście nie trafiam na takich jak ty bo już dawno bym się wycofał, mało kto lubi mieć kontakt z takimi ułomkami. Jak się tableteczki kończą to nie wybuchamy w internecie tylko dzwonimy do doktora po jeszcze :) pamiętaj, zawsze bierz leki które przepisał tobie psychiatra :D

        • 9 1

       • Znam te puste gadki (6)

        Pracuję bo lubię, daje mi to satysfakcję, lubię mieć kontakt z ludźmi a za granicę to nie wyjechałem aby lepiej zarabiać tylko dla przygody. A na koniec hahahah co jest tylko dowodem beznadziei. Ja zaś od pracy wolę rozwijać moje zainteresowania, mieć czas na życie i robienie co chcę a nie to co muszę. Zdecydowanie też wolę mieszkać w moim kraju, wśród rodziny, przyjaciół i jeść pyszne polskie jedzenie a nie gufno za granicą. Wiem chlopcze jak to jest bo przez jakiś czas sam mieszkałem za granicą i to żaden mniód, przejrzałem się.

        • 4 7

       • Chłopców to masz w agencjach towarzyskich (5)

        Ja mam rodzinę od urodzenia za granicą więc mi tu nie pisz farmazonów, to że ty musiałeś tyrać na obczyźnie z kulawym językiem i pewnie tylko Angielskim to nie znaczy, że inni tak mają. Obywatelstw można mieć kilka i domów też. Nie ważne co napiszesz, nie zmieni to warunków gospodarczych i ekonomicznych w strefie euro która będzie miała większe problemy niż USA, bo USA mają to czego nie mają inne kraje w tym strefa euro. Walutę wymienną na baryłkę ropy, walutę rezerwową świata więc mogą drukować w nieskończoność i przerzucać swój dług na inne państwa a popyt i tak zawsze jest na dolara. Więc patrz się i przyglądaj jak powoli w strefie euro zaczyna się kryzys który rykoszetem przywali w Polskę, zobaczysz wtedy ten problem z bezrobociem którego jeszcze nie możesz dostrzec bo krótkowzroczny strasznie jesteś :)

        • 7 1

       • Błądzisz synku (4)

        Mam 2 obywatelstwa i znam kilka języków a za granicą prowadziłem swój biznes i nie zarabiałem średniej krajowej. Nie lubię zwykłych gnojków co odrośli lekko od trawy a wymądrzają się na wszelkie sposoby. Czy to nie ty jełopie w innym temacie wypisujesz pod tym samym nickiem bzdury aby wszyscy teraz na hura sprzedawali nieruchomości bo stracą ? To sprzedaj ten swój domek z boazerią i tarasem a za 12mcy odkupisz go taniej. ALeż nie, swojego nie ruszysz bo liczysz, że inni są głupi abyś ty sobie kupił taniej. Taniej to może bedzie na Szadółkach i tam może sobie strzelisz kawalerkę z widokiem na obwodnicę.

        • 1 5

       • Lecz się na kolana bo na głowę już za późno. (1)

        Nic więcej nie wypisuje bo nie czuje takiej potrzeby, jeżeli inni ludzie maja podobna opinie to dlatego że myślą logicznie i widzą co się dzieje. Więc bujaj się pastuchu bo szkoda czasu na jakiekolwiek interakcje z tobą. Skończyłem temat i nie mam zamiaru zniżać się dłużej to twojego poziomu, poligloto :)

        • 4 1

       • Myślisz, że ktoś jest głupszy od ciebie gołodupcu

        A wpis z twoim podpisem w artykule na 3 mieście o tym, że kredyty spadły o 25 % zatytułowany "sprzedawaj szybko wszystko w nieruchomościach co możesz bo po danych za 3 kwartał może być za późno " to dzieło przypadku ?

        To sprzedaj ten swój domek i mieszkanie, na co cwaniaku czekasz skoro innym tak szczerze doradzasz.

        • 1 4

       • kilka języków...... (1)

        polski,polski potoczny i o innych to w sumie 3 języki ,polski potoczny to np. " zwykłe gnojki"
        są gnojki zwykłe i niezwykłe?
        strzelisz kawalerkę - po polsku tzn. kupisz?
        i piękne rymy ; że inni są głupi abyś ty sobie kupił ...

        • 1 4

       • Tak się pisze z g*wniarstwem i cwaniakami. Wypluć wam w ryje tą waszą obłudę. g*wno macie i modlicie się o spadki aby tylko coś jak padlinożerna hiena wyrwać. A jak się wam wypluje w gębę obłudę to zaczyna się przpierad...nie do jakości języka bo ktoś gnoja zdemaskował. Przejrzałem cię trombocycie.

        • 1 8

     • Czas galerii handlowych się kończy.

      Kolejne marki wychodzą i mówią pa pa.

      • 7 1

     • Człowieku z krainy miodem i mlekiem płynącej

      Twoi przedmówcy jak rzadko na tym portalu podnieśli merytoryczną dyskusję, niestety Ty jak większość masy ją zaniżasz swoimi prowokacyjnymi i obraźliwymi tekstami. W dodatku popracowałbym na Twoim miejscu nad gramatyką i ortografią.
      Ludzie zostaną w Polsce na wakacje ale to nie zrekompensuje branży straconych aktualnie miesięcy, ponieważ branża hotelarska w okresie letnim i tak w naszym kraju jest w 99% wyprzedana.

      • 1 0

    • "Tego, że Polska jest rządzona przez socjalistów osobOM myślącym tłumaczyć nie trzeba"

     • 9 0

   • Czemu ponizasz ludzi?! (3)

    ,,Pewnie mieszkasz u mamy'', ,,twoimi farmazonami'' - agresja, zadufanie, sklonnosc do ponizania ludzi. Pewnie skonczona politechnika bez grama etyki, czy religii..

    • 11 4

    • (2)

     Dlaczego fakt mieszkania u rodziców wg. ciebie jest rzekomo poniżeniem ? Nie może to być stwierdzenie faktu ? Masz z tym jakiś problem ? Tak samo jak napisanie, że ktoś wali farmazony ? Rozpłakałeś się tego powodu bo jesteś tak wrażliwy chłopcze ? I wbijaj mi tu swoje farmazony o religii dla naiwnych. Idź się pomódl a będziesz zdrowy i majętny.

     • 4 12

     • (1)

      To jest proste forum gdzie wymieniamy sie pogladami. Nie ma tu profesorow ekonomii ani Rockefellerow, wiec - o co chodzi? - ,,Bo nie moge tego sluchac''! kolejne forum, ktore poleca komus psychiatre... Jak JA mam inne zdanie to TY idz sie leczyc! Jesli musisz komus przylozyc bo ,,nie mozesz tego sluchac'' to jestes sprawca przemocy i wspolczuje Twoim bliskim....

      • 2 3

      • Najpierw przeczytaj wszystko jeszcze raz ze zrozumieniem

       a potem zastanów się nad sobą. Spokojnej niedzieli.

       • 4 1

  • (2)

   To czekaj dalej na te obniżki.
   Słyszę o tym od kiedy pamiętam.

   • 6 10

   • (1)

    Widać słabo z pamięcią

    • 5 6

    • A ja pamietam w 2008 jak brat kupił Sopot kamienny potok -35% od metra. I czekam. Historia magistra vitae est. Oczywiście teraz problem to wysoka cena w metrze PUMu samego gruntu. Ale zaraz ktoś pęknie na płynność i zacznie iść niżej byle się jakiś hajs przemielił. Wtedy zyskają najbogatsi i ludzie z gotówka

     • 11 5

  • (1)

   To w zasadzie juz się dzieje, banki podniosły albo niebawem wprowadzą koniecznośc posiadania wyższego wkładu własnego przy ubieganiu sie o kredyt hipoteczny.

   • 12 0

   • racja

    już podniosły, na chwilę przed wirusem składałam wniosek do banku o kredyt i wkład wymagany był 10%. Jak się wszystko zaczęło bank automatycznie wniosek odrzucił. Teraz ponownie składam w tym samym banku i okazuje się że wymagany wkład własny wynosi obecnie 15%... oni na tym nie stracą, zrobią tak żeby utrzymać ciągłość albo nawet zarobić. A mieszkania w lokalizacji gdzie chcę kupić? Pani z biura dewelopera mówi że jest taki bum jakiego nie widziała... po 3 rodziny na 1 mieszkanie.. lista oczekujących, rezerwacje... Ja nie wiem czy ludzie na serio mają takie oszczędności i chcą teraz kupować czy co takiego się w ich głowach zadziało że nagle każdy chce kupić mieszkanie....

    • 0 0

  • Racja, niestety.

   Myślę,że "Niestety" ma 100% racji ! Jakoś nie widzę tu jednak słowa o machlojkach "polskich" ekspertów rządzących się na Wiejskiej! Myślę ,że ci "eksperci" wyciągną nam jeszcze sporo kasy
   z portfela ...

   • 3 0

  • z obserwacji strategi przyjetych przez poszczegolne kraje

   sam kryzys potrwa krotko, natomiast dlug publiczny bedzie gigantyczny i zapewne bedziemy sie z nim zmagac (podatki) przez najblzsze dziesieciolecia.

   • 0 0

 • No i zaczęło się nakręcanie bańki. (3)

  Nie da się zarobić na sprzedaży za kilkaset tysięcy, bo banki przymknęły kurek, to chociaż opchniemy substytut posiadłości za gotówkę polakowi biedakowi.

  • 71 7

  • Śmieszą mnie Ci pośrednicy nieruchomości

   Kompletnie zbędne ogniwo podwyższające dla każdej strony koszty.

   • 32 3

  • Zgadza się (1)

   Zaczęło się wmawianie, że wszyscy szukają teraz działek rekreacyjnych za miastem. Nie da się wydoić na mieszkaniach to trzeba doić na czymś innym.

   • 19 4

   • nie wszyscy, tylko ludzie ze środkami na to

    i lubiący takie klimaty.

    • 1 0

 • (8)

  Przecież nie można tak sobie postawić domku holenderskiego. Jak ma być na stałe, a nie z przestawianiem co kilka miesięcy, to trzeba przejść procedurę budowlaną. Wiem bo sam "budowałem" domek holenderski. Miałem nawet kierownika budowy. Taki jaja.

  • 26 24

  • "budowałem" domek holenderski :) Polska kraj absurdu

   • 15 3

  • Ktos cie wydymal kolego (4)

   To na zgloszenie idzie.

   • 15 6

   • (3)

    I tu się mylisz... kolego. Na zgłoszenie to tylko do 35 m kw. Jak masz "holendra" 30 m kw i do tego taras, to masz powyżej. Jak zgłosisz sam domek, a nadzór budowlany zobaczy jeszcze taras, to przerąbane. Są też "holendry" powyżej 35 m kw i wówczas w ogóle kibel... kolego.

    • 8 5

    • (2)

     Nie mylisz się,możesz postawić do 35 metrów . Nadzór budowalany ma to gdzieś:) taras możesz miec i 100 metrów,ich to nie interesi

     • 9 1

     • (1)

      To ty się mylisz. Dwa lata temu miałem na głowie nadzór budowlany. Ja i cała osada domków na Kaszubach. Był pogrom aż miło. Tarasy i całe domki z dobudowanymi narzędziowniami trzeba było zdemontować. Posypały się nawet kary za brak zgłoszenia wiaty pod kubły na śmieci. To jest praktyka, a nie twoja teoria. Wiem co mówię, bo miałem do czynienia z panami z nadzoru.

      • 9 7

      • Ta i pogrom. No masakra

       • 1 2

  • Można,takie przepisy

   • 3 1

  • Nie wiesz

   Nie wiesz kolego o czym piszesz. Domki holenderskie to domki mobilne i żadnych pozwoleń nie potrzeba , nawet możesz wybudować bez pozwolenia domek o powierzchni do 35 mkw .

   • 1 0

 • zaczęło się

  takie parcele mają w Polsce dużą przyszłość jak tak dalej pójdzie

  • 13 11

 • (2)

  O taką działkę trzeba dbać, inaczej w jeden sezon ci wszystko rozkradną, trawa zamieni się w łąkę a krzaki rozrosną w nieprzebyte chaszcze i z zadbanej działki zrobi się zarosniety las

  • 91 2

  • (1)

   Stawia się domek całoroczny i pilnuje 24/7

   • 4 1

   • opcja tylko dla zdrowego, introwertycznego emeryta

    • 15 2

 • (1)

  Pan Krystian unikalnie tworzy zdanie ze słowem unikalnie. Bez słowa unikalnie nie byłby w stanie unikalnie stworzyć żadnej unikalnej wypowiedzi.

  • 35 1

  • oj tam czepiasz się...

   • 3 1

 • Cena

  Niektórzy mają kawałek działki gdzie diabeł ma młode a cena jak za kurort nad oceanem. Tyle w temacie.

  • 73 3

 • Problemem domku za miastem są włamania (5)

  Jeśli nie mieszka się tam na stałe to trzeba żyć bez tv i innych łatwo zbywalnych sprzętów.
  Na jesieni jak będzie kryzys to problem ten się nasili.

  Działki staną się bezwartościowe po wprowadzeniu podatku katastralnego a ten zbliża się wielkimi krokami.

  • 58 11

  • Jak mam jechać na działkę by telewizję oglądać to wole w domu zostać. Na paliwie zaoszczędzę.

   • 28 1

  • Wymyślili alarmy, i kamery.

   Ja mam taka działkę i mówię Wam, jaja sobie opalam jak złoto:)

   • 5 0

  • słyszę o tym już od 15 lat

   • 2 0

  • A ty trolu zamiast pisać o podatku o którym nie masz pojęcia wez się do pracy bo z mamą mieszkać w tym wieku i nie pracować to brzydko wygląda i żałośnie

   • 0 1

  • Ubezpieczenie od kradzieży to pare zlotych

   A wiesz czemu? Bo włamania zdarzają się dość rzadko.

   • 0 0

 • działki ROD (7)

  wyszukajcie proszę listę działek ogrodniczych w trójmieście , które mają być zabrane przez "miasto Gdańsk" otóż mam wrażenie czytając listę ,że wszystkie działki mają być zabrane ,kilka z nich być może pod ważne inwestycje komunikacyjne a reszta? pod ważne inwestycje deweloperskie ...
  kto skorzysta ? odpowiedź jest jasna jak Słońce
  500 ha działek ma być zabranych to nie żart...
  w zamian tereny w sobieszewie ? ale chyba nie w sobieszewie przed świbnem chyba raczej pod fosforową hałdą w Wiślince.... plują ludziom w twarz pachołki gdańskie z P. .....

  • 64 21

  • I czas najwyższy wywalić z miasta te menelskie budy (2)

   Cwaniaki mieszkają tam cały rok paląc śmieciami. Nikt za tą patologią nie będzie tęsknił. Wypad na Wyspę Sobieszewską.

   • 23 21

   • (1)

    Nikt nic nie zabierze,za duże koszty odszkodowań.. miasta nie mają obecnie nic.czasy się zmienily ..

    • 8 8

    • chyba nie wiesz ile warty jest grunt w miescie, odszkodowania beda smieszne

     • 3 1

  • Żenada to... (3)

   poziom twojej wypowiedzi; gdzie w Europie są "działki" w mieście. Parki- tak, przestrzenie do wspólnego uzytkowania, ale działki? I PO CO? Budujmy baseny, również takie na świeżym powietrzu, boiska, parkingi, place zabaw, tereny rekreaacujne szeroko pojęte. Duuuuużo zieleni , łąki, gdzie będzie można sobie zrobić piknik...I to plucie jadem - "pachołki"...idż z forum i nigdy nie wracaj, hejterze (pisowy zapewne)

   • 14 12

   • W Hamburgu

    Jest sporo działek. Oni to traktują jak teren zielony wypoczynkowy niezbędny ekologicznie.
    Fakt, że tam w ogródkach flagi tureckie ;)

    • 8 2

   • żenada .... (1)

    w Europie są działki we wszystkich niemieckich miastach nazwy są różne
    - Schrebergarten
    -Kleingarten
    - również Strebergarten
    "miejski ogrodniku" mieszkam od 30 lat w Tych Niemczech i nikt nawet nie pomyśli żeby zlikwidować wszystkie "działki"w mieście a co do pachołków i plucia jadem...
    mieszkańcy Leipzig dziękują za coroczną wpłatę 60 mln Euro ( 270 mln pln) , mieszkańcom Gdańska
    dzięki temu budujemy w Lipsku baseny, parki i tworzymy łąki i parkingi rok w rok 60 mln Euro
    vielen dank ! za prezent w postaci GPEC od
    Leipziger Stadtwerke
    jak nazwać włodarzy , którzy sprzedają się i wspólny majątek za 2/3 wartości ,który ten majątek generuje w ciągu roku?
    pachołki - boli?
    to nazwę ich darczyńcami , wspaniali ludzie czyniący dobro
    bez hejtu ? .
    Wodociągi również podarowane
    powodzenia życzę z piknikiem
    ( w Kopenhadze ogródki działkowe w centrum miasta ...są)
    jak ktoś pyta po co "działki" w mieście to lepiej się zamknąć i już nie wracać na forum ( hejter - pisowy zapewne)

    • 11 3

    • Nie kłam

     Zobacz ile ma udziałów Lipsk w GPEC i zobacz ile GPEC ma zysku netto.
     Coroczna dywidenda 60mEUR?
     Widzę, żeś humanista bo z cyferkami to raczej duże problemy.

     • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.