Barometr Cen Nieruchomości. Nowe mieszkania w okolicy Trójmiasta

Pruszcz Gdański, Juszkowo, Rotmanka, Rumia, Reda, gdzie realizowana jest wysoka na 55 metrów zabudowa to miejscowości, gdzie powstają setki nowych mieszkań rocznie. Na podstawie ofert deweloperów zamieszczonych w naszym Serwisie Ogłoszeniowym sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny nowych mieszkań wokół Trójmiasta. Są niższe niż w Gdańsku i Gdyni.Czy zdecydował(a)byś się na mieszkanie w miejscowości sąsiadującej z Trójmiastem?

tak, mieszkam na obrzeżach Trójmiasta 19%
tak, o ile nie musiał(a)bym codziennie jechać do Trójmiasta 17%
tak, jeśli nie stać by mnie było na mieszkanie w dobrej lokalizacji Trójmiasta 12%
nie wiem, trudno powiedzieć 4%
tylko jeśli to byłby dom 20%
nie, nie wyobrażam sobie tego 28%
zakończona Łącznie głosów: 1151
Niższe ceny gruntów na których budują deweloperzy, a w konsekwencji niższe ceny sprzedawanych mieszkań i większe możliwości uzyskania kredytu hipotecznego na ich zakup, a do tego dogodny dojazd do miasta, często lepszy dostęp do terenów naturalnych to jedne z przyczyn rosnącego zainteresowania mieszkaniami w okolicach Trójmiasta.

Różnice w średnich cenach nowych mieszkań w poszczególnych dzielnicach Trójmiasta i dzielnicach sąsiadujących wyraźnie pokazują wskazania naszego Barometru Cen Nieruchomości, który dane czerpie z ofert zamieszczonych w naszym Serwisie Ogłoszeniowym.

Dla przykładu na Ujeścisku średnia cena mieszkań z rynku pierwotnego na koniec ubiegłego roku to 8100 zł za m kw., podczas gdy w Pruszczu Gdańskim wynosiła ona średnio 6740 za m kw. Inna przykładowa różnica: Oksywie 2020 rok skończyło ze średnią za metr nowego mieszkania na poziomie 8567 zł, podczas gdy w Rumi wyniosła ona 6021 zł za m kw.

- Rynek mieszkaniowy w miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu Trójmiasta przez ostatnie lata bardzo prężnie się rozwija. Rozpiętość cenowa nowych mieszkań jest dość spora. Sięga od 4 do 8 tys. zł za m kw. Cenę determinuje lokalizacja inwestycji, powierzchnia mieszkania, kondygnacja, na której się ono znajduje oraz prestiż realizowanej inwestycji - mówi Karol Korzeniecki, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości Partnerzy Nieruchomości.

NOWE INWESTYCJE DEWELOPERÓW W OKOLICACH TRÓJMIASTANa najkorzystniejsze ceny możemy liczyć w przypadku nowych mieszkań przekraczających powierzchnię 100 m kw. Mniej atrakcyjne wydają się być ceny mieszkań od 35 do 80 m kw. ze względu na ich popularność.

- Mieszkania o tym zakresie powierzchni oscylują wokół przedziału cenowego od 5 do 8 tys. zł za m kw. - dodaje Karol Korzeniecki.
Wiele osób coraz chętniej decyduje się na zakup mieszkania w pobliżu Trójmiasta nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę. Coraz więcej osób wybiera takie rozwiązanie również ze względu na chęć życia w spokojnym miejscu, w otoczeniu natury.

- Ostatnie miesiące pokazały nam, że forma pracy zdalnej jest w wielu przypadkach możliwa i sprawdza się bardzo dobrze, a klienci zaczęli doceniać możliwość obcowania z naturą, co w dużej mierze przełożyło się na wzrost zainteresowania rynkiem mieszkaniowym poza centrum dużych aglomeracji oraz wpłynęło na zwiększenie liczby transakcji nieruchomości gruntowych - wyjaśnia Karol Korzeniecki.

Pruszcz Gdański- Pruszcz Gdański dzięki dobrym połączeniom komunikacyjnym, zapleczu handlowo-usługowemu, placówkom oświaty oraz względnie niewielkiej odległości od Gdańska jest coraz chętniej wybierany przez osoby poszukujące mieszkania do zakupu dla siebie w celach mieszkalnych lub inwestycyjnych - jako lokata wolnych środków finansowych - mówi Krystian Pankiewicz z Income House & Apartment.
Wzrost zainteresowania potencjalnych nabywców mieszkaniami w Pruszczu Gdańskim dostrzegają także trójmiejscy deweloperzy.

- Rosnące zainteresowanie Pruszczem Gdańskim w ostatnich latach dostrzegły przedsiębiorstwa realizujące projekty deweloperskie, dlatego w tej lokalizacji swoje mieszkania zaczęły oferować już nie tylko lokalne podmioty działające od lat w Pruszczu Gdańskim, ale na ten rynek zaczęły wchodzić duże trójmiejskie firmy deweloperskie, które dostrzegają tu potencjał biznesowy - wyjaśnia Krystian Pankiewicz.
Według ofert w naszym Serwisie Ogłoszeniowym ceny mieszkań w Pruszczu Gdańskim wahają się od 3999 zł do 8100 zł za m kw.

Mieszkania w Pruszczu Gdańskim

Kameralne osiedle z wieloma udogodnieniami
604 329 zł
Pruszcz Gdański
Mieszkanie - Pruszcz Gdański
604 329 zł
Pruszcz Gdański
Mieszkanie - Pruszcz Gdański
Apartament 151 m2 z ogródkiem! Pruszcz Gdański
604 329 zł
Pruszcz Gdański

Rotmanka i JuszkowoNajtańsze mieszkania w Rotmance w naszym Serwisie Ogłoszeniowym są w cenie 5850 zł za m kw. W przypadku najdroższych ofert trzeba się liczyć nawet z ceną 6950 zł za m kw.

- Z roku na rok obserwujemy przyrost nowych osiedli od strony południowego Gdańska. Popularność zyskują także takie miejsca jak Pruszcz Gdański, Straszyn, Jankowo, Rotmanka czy Radunica. Ceny są tam mocno zróżnicowane - zależnie od lokalizacji i dewelopera, który buduje inwestycje. Ceny w Rotmance zaczynają się od 5610 zł i sięgają 6900 zł za metr kwadratowy. Oczywiście im bardziej popularny deweloper, lepsza lokalizacja, więcej części wspólnych do korzystania dla mieszkańców, tym te ceny będą wyższe - wyjaśnia Katarzyna Ciosińska, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości.

Rumia- Za Gdynią coraz większego znaczenia i zainteresowania nabierają inwestycje w Rumi oraz Redzie. Rumia może pochwalić się kilkoma inwestycjami znanych deweloperów, gdzie w oferowanych mieszkaniach cena za metr waha się od około 6600 zł przy powierzchni 63 m kw., ale można znaleźć też ofertę nawet za ok 4 tys. zł za m kw. - wyjaśnia Katarzyna Ciosińska.
Rozpiętość cenowa mieszkań w Rumi jest duża. Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w Rumi zaczynają się od 3048 zł za m kw. i sięgają 9090 zł za m kw. Te najdroższe są najlepiej skomunikowane, w pobliżu SKM.


RedaPodobnie jak w Rumi rozpiętość cenowa mieszkań w Redzie jest duża. Ceny zaczynają się od 4300 zł za m kw. i sięgają nawet 9666 zł za m kw. Wszystko za sprawą wysokiego na 55 metrów apartamentowca Light Tower, w którym ceny są najwyższe.


Bolszewo i WejherowoCeny mieszkań w Bolszewie i Wejherowie są niższe niż w Rumi czy Redzie. Pomimo to najtańsze mieszkania w Bolszewie kosztują od 4600 zł za m kw., a w Wejherowie od 5300 zł za m kw. Najdroższe mieszkanie znajduje się w Rezydencji Wejhera w Wejherowie. Jego cena wynosi 7236 zł za m kw.

Mieszkania w Wejherowie

Mieszkanie - Bolszewo
390 000 zł
Bolszewo
Mieszkanie - Bolszewo
Przytulne mieszkanie w nowej inwestycji!
226 115 zł
Bolszewo
Mieszkanie Wejherowo (gw) Bolszewo Słoneczna 52.38 m2
240 900 zł
Wejherowo (gw) Bolszewo


Opinie (359) ponad 10 zablokowanych

 • Te wszystkie ceny są z sufitu. (57)

  Mieszkania w mniej prestiżowych dzielnicach Gdańska nie powinny przekraczać 5 tys. zł /m2. Pośrednicy i deweloperzy nakręcają wzrosty cen.

  • 134 38

  • Gda

   Spadkow cen raczej nie będzie,niestety.
   Ja się cieszę że kupiłem w 2013 w mniej prestiżowej dzielnicy!

   • 33 5

  • Ceny są takie, za ile znajdują się nabywcy. (2)

   Jeśli jest inaczej, to mamy wtedy zmowę cenową deweloperów. A takie rzeczy trzeba udowodnić.

   • 23 6

   • Zmów sie w swojej branzy i nie pracujcie za mniej (1)

    niz 10k na miesiac.

    • 24 3

    • Dlatego zmowy nie ma. To efekt makro tego co dzieje się w ekonomii.

     Ilość drukowanej gotówki zwiększa się, ale nie trafia ona równomiernie do społeczeństwa. Bogatsi stają się jeszcze bardziej majętni i kupują kolejne mieszkania, a biedniejszym coraz trudniej o te pierwsze.

     • 21 1

  • Tak się dzieje, przy trochę rozgrzanym rynku (4)

   ludzi zaczynają szukać lokum na obrzeżach co sprawia, że ceny zaczynają nawet tam rosnąć. Jak przychodzi korekta, to obrzeża pierwsze tracą na wartości.

   • 25 4

   • idzie ta korekta od 15 lat (3)

    i dojść nie może....słyszę tylko, że już za moment bańka pęknie....patrzcie co się dzieje z cenami na zachodzie i tym się kierujcie.

    • 19 5

    • Na brzegu spadna z 7k do 5k (2)

     Na wysoko turystycznych spadną z 12 na 8 z tym, że praca jest w 80% tam gdzie centrum. Przemyśl i usługi okalajace to 10%. Czyli brzeg typu Pruszcz kowale Osowa padną najmocniej

     • 2 11

     • Jeżeli kiedykolwiek

      Zaczną się spadki to w pierwszej kolejności polecą nieruchomości daleko za centrum : Borkowo a następne będą te wszystkie za obwodnicą i to one odczują najbardziej boleśnie spadek wartości czyli Banino , Pępowo , Bąkowo , Rębiechowo i wszystkie te wioski a centrum .. no cóż przy korekcie też pewno odczuje , ale nie tak mocno

      • 11 0

     • okoliczne wsie owszem

      pruszcz pewnie też, ale tam akurat z pracą jest niezle, miejsce do życia tez nienajgorsze z uwagi na pelna infrastrukturę społeczną. ale oczywiście 7 k/m2 w tym miejscu to gruba przesada.

      • 3 2

  • mieszkam w Gdańsku od kilkudziesieciu lat i ciężko mi by było wskazać tu lokalizacje prestiżowe (19)

   powiedz mi proszę które z nich są prestiżowe? Stare Miasto? Właściwie nic innego nie przychodzi do głowy bo chyba nie sypialnie takie jak Przymorze, Morena, Chełm, Ujeścisko itp czyli praktycznie całe miasto powinno mieć ceny m2 poniżej tego ile płaci się dziś nawet w małych wyludniających się miastach poniżej 100 tys mieszkańców - i ze znacznie większym problemem ze znalezieniem pracy?

   • 32 9

   • Prestizowe mozna uznac prawie cale dzielnice (11)

    jak Oliwa czy Glowne Miasto lub osiedla i ulice konkretne jak Garnizon we wrzeszczu, neptun park przy plazy tudziez mniej prestizowe bo dalej ale za to tansze i popularne bo cieszace sie popytem ulice jak osiedla przy mysliwskiej na morenie lub przy havla i wilanowskiej na chelmie i ujescisku.

    • 7 15

    • Myśliwska, Havla, Chełm, Morena czy Ujeścisko prestiżowe? Ahahah dobry dowcip (4)

     Prestiżowe korki to na pewno. Spora część Oliwy to żulernia więc też nie bardzo. Na upartego można przyjąć że ostedla wybudowane za parkiem Regana (niemal przy samej wodzie) można uznać za prestiżowe ale kto by chciał tam mieszkać jak tam 90% mieszkań to hotele? Co weekend nowy sąsiad i wieczne imprezy. Jak by mocno szukać to może jeszcze Jaśkowa Dolina, a tak to żaden prestiż tylko dzielnice / osiedla sypialniane a często i pełne menelnii.

     • 28 1

     • Mysluwskiej

      Nie myl z Morena. Wilenska liecewska zablockiwgo to jednak inna liga. Korki tovia sloje z mysluwskiej pkus

      • 1 12

     • Gdzie jest napisane, ze prestizowe? (1)

      Mniej prestizowe, tansze i popularne. Czyli lepsze niz komusze blokowiska czy falowce, o kamienicach z wc i elementem socjalnym nie wspominajac.

      • 7 3

      • Idąc tym tokiem rozumowania, wszystkie dzielnice GD są prestiżowe a te niektóre są bardziej prestiżowe od innych?

       • 1 1

     • Mieszkan w Jelitkowie

      na prestiżowym osiedlu od 7 lat. W tym czasie były tam 4 głośniejsze imprezy w tym jedna moja.

      • 5 10

    • Gaarnizon? (1)

     Prestozowy? Beton?

     • 19 3

     • dla sloi tak

      • 6 2

    • (3)

     Taka prawda.
     Brzeźno Zaspa, Przymorze, nowe budownictwo, garaż podziemny, ochrona całodobowa, to osiedla prestiżowe

     • 4 11

     • Prestiżowe? Tam to dopiero jest nasr.... mieszkałem tam.

      Jak jest pogoda, to spacerowanie wśród tłumu ludzi - średnia przyjemność, przynajmniej dla mnie. A będzie tych tłumów jeszcze więcej.

      • 12 1

     • jako osiedla zgoda. jako dzielnica Brzezno (1)

      to wciąż niedoinwestowane miejsce, z jedyna zaleta morza i tramwaju.

      • 5 0

      • Oczywiście mowa o osiedlach (nie dzielnicach w całości), ale jednak odpowiednio zlokalizowanych we wskazanych dzielnicach, tzn. blisko zatoki, z pełną infrastrukturą wielkomiejską i doskonale skomunikowanych

       • 2 1

   • W bretowie Matemblewie (6)

    Byl? Nowiec widzial. Oliva park?

    • 2 9

    • Co jest tak prestiżowe w Matemblewie? (1)

     Dalej niż np. VII dwór, o którym nikt nie powie prestiżowy. Nawet szkoły nie ma i trzeba dzieciaki do innej dzielnicy wozić jak na wsi.

     • 16 1

     • Vll Dwór

      To mega miejsce do mieszkania tyle, że tam to tylko rynek wtórny , ale lokalizacja mistrzowska , Matemblewo do tego to jak wieś na krańcu świata

      • 6 3

    • Matemblewo jest ponure, nic tam nie ma oprocz biedronki (3)

     i do tego wszedzie daleko. Nawet komunikacji autobusowej porzadnej nie ma. Nie wspominajac o tramwaju czy kolei.

     • 19 2

     • Blisko natury (2)

      Koło tej biedry zawsze dziki biegają

      • 3 2

      • W takim razie kazda wies jest prestizowa (1)

       bo blisko natury.

       • 8 0

       • w pewnym stopniu iskosc TPK nadaje prestiż

        tak jak bliskość morza. To jeszcze daleko,m żeby mówić o Stogach,ze sa prestiżowe,m ale na pewno dają plus do mieszkania vs np Morena, gdzie nie ma kompletnie żadnej zieleni.

        • 4 1

  • (13)

   Lubię hasła typu "nie powinny przekraczać 5 tys." - to takie komunistyczne myślenie, że partia lub rząd ustawi cenę, bo Czesiek tak uważa :)

   Człowieku - cena to wynik popytu i podaży. Jeżeli ktoś kupuje to znaczy, że cena jest akceptowalna.
   Fajnie byłoby mieć wszystko za bezcen, ale tak się pewnie nie da. Ja ostatnio kupiłem dla rodziny duże mieszkanie za 1,2 mln - wyposażenie to będzie kolejne 300 tyś i oczywiście chciałbym to samo zrobić np. za 600 tyś, ale... rozumiem jak działa rynek i albo coś kupuję bo jest mi potrzebne, albo dalej zbieram kasę (kredytów nie uznaję).

   Możesz mieć pretensje do pośredników i developerów, ale prawda jest taka jak napisałem wyżej - popyt/podaż. Tak długo jak jakieś dobro się za określoną cenę względnie dobrze sprzedaje to nie ma powodu by obniżać cenę

   • 36 6

   • Uzbierales 1,2 banki (7)

    To chyba dziecko systemu jestes.

    • 6 8

    • (2)

     Tak - bez koneksji, pleców i szanując innych. Wychowałem się w normalnej rodzinie gdzie było może nie biednie, ale skromnie. Szanuję pracę, nie przepuszczałem na bzdury choć kawał świata zwiedziłem. Mam 40 lat i to nie był jakiś wielki wyczyn by w tym wieku mieć odpowiednie oszczędności wynikające z pracy, ambicji i nauki

     • 12 6

     • da się (1)

      mój kolega 15lat temu zaczął od naprawy motocykli w piwnicy po 12h dziennie...dziś ma 2 warsztaty i dobrze zarabia, duży dom i szacunek bo doszedł do wszystkiego własną pracą.

      • 14 3

      • I takich ludzi szanuję - gratulacje dla kolegi

       • 16 0

    • A smoki w tej bajce były...zielone ? (3)

     • 8 4

     • (2)

      Rozumiem, że Ty wolisz za swoje niepowodzenia winić innych, a gdy komuś lepiej się powodzi - to myślisz że oszust, kombinator, czy dziecko systemu.
      Widzisz ja zawsze patrzę na to inaczej - jeżeli ktoś do czegoś doszedł (nie odziedziczył, czy dostał) to po prostu staram się od niego uczyć i zrozumieć co mogę robić lepiej, inaczej. Nigdy we mnie zawiści nie było - szanuję ludzi za to kim są, a nie co mają (dziś w większości na pokaz). Ty myślisz - to niemożliwe żeby taką kasę uczciwie odłożyć, a ja wcale nie uważam że to jakieś ogromne pieniądze jeśli się 20 lat pracuje i rozwija. Uważam się zaledwie za przedstawiciela tzw. klasy średniej - nic więcej.

      • 11 5

      • i zaraz zachorujesz na chorobę, której kosztów leczenia nie refunduje NFZ i tyle zostanie Ci z kasy. (1)

       Ino długi, płacz i zgrzytanie zębami

       • 3 6

       • mamy w tym względzie równe szanse

        • 10 1

   • 1,2 mln (4)

    I komentujesz na Trójmieście ????

    • 5 8

    • A co ma robić?

     • 7 4

    • A nie wolno mu? Czy wolno jedynie looserom?

     • 4 2

    • Jakbym mial 1,2 mln ,to bym sie nawet nie uczyl pisac (1)

     • 1 1

     • I właśnie dlatego nigdy takich pieniędzy nie zobaczysz

      • 2 0

  • Prestiżowych? (3)

   Jaka lokalizacja w Gdańsku jest prestiżowa? W całym mieście śmierdzi tak, jakby każdy mieszkał przy śmietniku i wszędzie jest patologia, na drogich osiedlach również.

   • 31 7

   • zmień to

    kandyduj na prezydenta, lub załóż fundację i pracuj żeby to zmienić, skoro takie masz zdanie

    • 3 8

   • Przeciez to proste,nie trzeba sie nawet wysilac na wskazanie lokalizacji prestizowych (1)

    Zrobili to juz Niemcy -budujac dla bogatych i zasluzonych w konkretnych miejscach a dla biednych w innych.To widac na pierwszy rzut oka po rodzaju budownictwa.Co tu jest do myslenia? Podaje okolice prestizowe: gorny Wrzeszcz,Oliwa,Aniolki,tereny ulic na dolnej plycie u podnoza wzgorz lesnych-Jaskowa Dolina,Batorego,Podlesna,Polanki itd.Tam sa tereny prestizowe-centralnie polozone,dobrze skomunikowane,obudowane instytucjami uzytecznoscipublicznej (szkoly-tez wyzsze,przedszkola zlobki,szpitale,centra handlowe etc).Tereny dla biedoty to-tereny nizinne7depresyjne-Dolne Miasto,Dolny Wrzeszcz,Nowe Szkoty,okolice ul Marynarki Polskiej,Nowy Port,Brzezno.Na Zspie /Przymorzu Niemcy nawet nie budowali (podziemne cieki wodne i inne powody)

    • 5 1

    • Dawniej to była gazeta, panie a tera......

     Panie Niemcy to dopiero miały łby. Wiedziały gdzie pobudować chałupy. Panie nasze to takie głuptoki, że pobudowały bloki na lotnisku, a lotnisko przeniesły Panie kumu to przeszkodzalo :)

     • 3 4

  • Gdyby ceny w Gda nawet w mniej prestizowych dzielnicach

   obecnie nie przekraczaly 5k za metr, to bys nie zdazyl dodzwonic sie do dewelopera. Po prostu po wystawieniu oferty wszystko poszloby na pniu przez telefon. Deweloper bylby niepowazny. I tak bys nie kupil ale z przyczyn komunistycznych :). Ekonomia jest nieublagana. Policzmy. 5k za metr, mieszkanie 60m to tylko 300k. Wklad 60k wiec kredyt jedyne 240k. Na 30 lat rata wynosi okolo 1000zl. Te 1000zl kredytu przecietna rodzina 2+2 splaca nawet nie z pensji, a z 500+. Mieszkanie mieliby za darmo.

   • 25 5

  • Nie powinny

   A jednak sie ciebie nie posluchaly. I taniej nie bedzie

   • 4 2

  • Powiem więcej

   nie powinny przekraczać 500 zł za metr, żeby mogła pani kupić co jeden metr za swój miesięczny dochód lub wiece jeżeli ma pani kilkoro pociech.

   • 5 4

  • Mieszkania nie stanieją

   Conajmniej zatrzymają się na obecnym poziomie

   • 3 2

  • Opinia inwestora (2)

   Dla nas inwestorów mieszkania na obrzeżach nie są warte więcej niż 5000-5500 za m2 dlatego już nie kupujemy. W cenach 7000-8000 za m2 na obrzeżach kupują przyjezdni dla siebie. Jak nie będzie przyjezdnych to te ceny się nie utrzymają.

   • 6 5

   • (1)

    Inwestorzy kupowali mieszkania na obrzeżach? Niesamowite :)

    • 7 0

    • najwyraźniej mylisz inwestowanie z lokowaniem środków

     to dwie różne sprawy

     • 2 0

  • dokładnie tak w ostatnim półroczu ceny mieszkań poszły o 1000 zł za m2 do góry (1)

   a odpowiedzialne są za to biura nieruchomości i pośrednicy którzy nakręcają koniuktóre sprzedaży opierając się na danych o wzrostach wskutek pandemi które nie mają nic współnego z prawdą

   • 1 4

   • bzdury

    • 1 0

  • ceny spadna jak spadna nasze wynagrodzenia i tyle.

   • 0 0

 • (9)

  Trójmiasto - wbrew obiegowej opinii - nie jest dobrym miejscem do życia. Ceny nieruchomości i koszty życia warszawskie, a możliwości rozwoju i wynagrodzenia, jak na samym krańcu wschodniej ściany Polski. Ludzie napływają tu ze względu na morze, Sopot, czyste powietrze, a potem przychodzi zderzenie z trudną rzeczywistością.

  • 127 49

  • Sopot? (1)

   Kto normalny się tu przeprowadza z uwagi na Sopot? Ludzie nie załamujcie mnie już...

   • 51 8

   • Wracaj na Podkarpacie!

    • 5 26

  • Dowaliłeś z tą ścianą wschodnią

   Dobrze, że nie porównałeś do Syrii

   • 34 8

  • (2)

   Nie pij więcej. Sam sobie zaprzeczasz ! Trójmiasto ma wszystko. Nawet Warszawa, czy Wrocław nie może zaoferować czystego powietrza. Dostępu na wyciągnięcie ręki do morza, pobliskich kaszubskich jezior, czy wzgórz morenowych.A płace wcale nie są dużo mniejsze jak w stolicy! Trójmiasto to najlepsze miejsce do życia w Polsce!

   • 28 37

   • Do morza jest daleko (1)

    A w zatoce pływają klocki czaska

    • 35 14

    • nie oglądaj TVPiS

     wyjdź czasem z barłogu i przekonaj się na własne oczy jak propaganda zlasowała ci mózg

     • 11 16

  • (1)

   Jakość powietrza wcale nie jest jakaś super, chyba że w porównaniu z Krakowem.

   • 23 8

   • Dokładnie

    Przemyślnie ustawione przez miasto stacje pomiarowe (w parkach i na małych uliczkach) wskazuja dobrą jakość powietrza, poza tym takich stacji mamy chyba 10 podczas gdy Wawa czy KRA około 100

    • 13 1

  • Proste

   Ci co mają kasę kupują w Gdańsku a cała reszta za obwodnicą w familokach w Pępowie , Baninie , Bąkowie , Jankowie ... taka prawda liczy się zasobność portfela

   • 11 3

 • :) (14)

  A Ja mam mieszkanie w centrum Gdyni!
  Szkoda życia na mieszkanie za miastem.

  • 58 39

  • Tylko Sopot i mieszkanie z rynku wtórnego (1)

   Jak najbardziej polecam to miejsce

   • 8 15

   • Stara kamienica za 15k/m2

    Gratis turyści. Nie, dzięki! Może innym razem.

    • 14 0

  • :) (6)

   10 minusików od pozamiastowych.:)))
   Każdą atrakcja na 5 min. Z BUTA,życie bez korków,bez zawożenia tam i z powrotem dzieci,też cicho i spokojnie.
   Czyli o co wam chodzi z minusami?

   • 19 15

   • a jakie tam są atrakcje? (5)

    pytam bez złośliwości

    • 15 9

    • (4)

     Wszysko co u was za miastem niema.

     • 7 14

     • Aha, myślałem że czegoś nie dostrzegam

      Mieszkam przy Władysława IV, z atrakcji mam jak straż na sygnałach daje pod prąd w górę ulicy wywołując popłoch wśród kierowców. Mam też blisko do skarbówki i szpitala, ale trzymam się od tych miejsc z daleka. Atrakcją jest też polowanie na miejsce parkingowe, choć za centrum też to spotkasz.

      • 31 11

     • (2)

      Polska język trudna język.
      Jeśli piszesz że mieszkasz w Gdyni to chyba się tu przeprowadziłeś. Miałeś pod górkę i przez zaspy do szkoły stąd te braki.

      • 2 8

      • :)

       Polanka Redłowska-rudery poniemiecke.
       Światowiec!

       • 3 0

      • :)

       Ktoś umie tylko swój jęzik i się nabija z kogoś który umie 5!?
       :)))))
       Żałosne!

       • 2 0

  • Popieram (2)

   I tak 90% czasu to jazda przez miasto, więc zamiast kupować drogi szajs na obrzeżach lepsze już wygwizdowo totalne, te 20-50 km dalej to żadna różnica.
   A osobiście wolę wynajem blisko pracy, zmieniasz pracę to się przeprowadzasz, dzięki temu można więcej zarabiać bo nie jesteś uwiązany do kredytu na Śmierdziułkach jak pies do budy.

   • 5 11

   • Tez tak myślałam. Ale po 40 chce się mieć swoje 4 katy (1)

    • 3 0

    • Bo wmówiono ci, że trzeba. Bądź jak Szwajcar, wynajmuj i wyluzuj. Życie jest jedno i za krótkie, żeby je uzależniać od jakiegoś slota w bloku.

     • 1 5

  • Patrzę wśród swoich znajomych

   Mieszkania kupują tam gdzie ich stać taka jest prawda i niestety większość z nich wybiera okolice Łostowic , Nowej Orunii , ale są i jeszcze gorsze wybory typu Banino .. niestety decyduję wyłącznie portfel

   • 14 0

  • To zależy kto co lubi. Jak uwielbiasz wieczny hałas i zapach spalin to oczywiście będziesz chwalić

   • 2 1

 • Dojdziemy do tego ze Trójmiasto będzie nie do życia ze względu na ceny nieruchomosci (8)

  Wynajem albo dojazdy z okolicznych wiosek.

  • 86 10

  • Wtedy ceny spadną. (2)

   Gdyby ceny były za wysokie to nie nikt by nie kupował,a tak nie jest.

   • 8 12

   • Tak jest (1)

    Nikt nie kupuje

    • 5 3

    • A masz cos do sprzedanja. Ja kupuje.

     I mam kolejkę ludzi co kupią o 10%Taniej od ceny transakcyjnej

     • 3 3

  • (1)

   Tak jest na zachodzie w centrach duzych miast. Na zakup stać najbogatszych, którzy albo mieszkają sami albo są rentierami i wynajmują innym zamożnym, ktorych stać na wynajem w centrum.
   Powiedzmy, że na warunki trójmiejskie to cena mieszkania/apartamentu w centrum 1,5 mln zł wynajem 6 tys./miesiąc. Czyli dla zamożnych na polskie warunki

   • 19 0

   • hahaha, no i jeszcze napisz, że modelka będzi zarabiać tyle co w Nowym Jorku

    • 3 2

  • Bedzie jak w Stanach (1)

   Wszyscy wywalą do Lublewa, Banina itp. a w centrum zostaną tylko nygusy w downtown

   • 12 10

   • Centrum

    To będzie dla bogatych a nygusy poza miastem ... tak będzie

    • 8 2

  • Masz rację

   Tak będzie , ceny w centrum nie są dla przeciętnego mieszkańca no jak cena za m2 w okolicach 9-15 tys ma być czymś normalnym , dlatego miejscowości poza są coraz bardziej popularne ale i tu ceny zaczynają wariować

   • 3 0

 • Ostatnio widziałem ofertę mieszkania na Szadółkach za 8000 m2 (8)

  Smród i największa spalarnia śmieci. Za te pieniądze to faktycznie wolę coś większego w Pruszczu.

  • 104 1

  • Ja właśnie przeszedłem koronawirusa i straciłem smak i węch... (4)

   Jak tam byłem, to nic nie czułem. Jechałem z Krakowa, żeby zainwestować w apartament na wynajem nad morzem. Akt z deweloperem już podpisałem. Myślisz, że lepiej to szybko sprzedać??

   • 14 1

   • (2)

    Wynajmować jako izolatorium. Oni tez nie będą czuć.

    • 28 0

    • Dobra opcja (1)

     Bo zastanawiam się, czy nie kupić jeszcze jedno w tej okolicy

     • 11 1

     • Trochę daleko od morza

      Jak na wynajem letnikom, to tylko Letnica :)

      • 8 4

   • Ten smród czuć nawet podczas przechodzenia korony

    • 23 3

  • i ciągłe korki na szadółki oprócz częstego smrodu z wysypiska

   zawsze zakorkowane wokół fashion housa i okolicznych marketów.
   Z wrzeszcza do Borkowa PKM'ką jedzie się tyle samo co Kolbud na Szadółki o 15:30 po pracy

   • 11 2

  • Za 6000 zł

   To poza Pruszczem bo w centrum i jego bliskości nie ma szans

   • 7 0

  • Nie wiem skąd te ceny pruszcza

   Ja kupiłem mieszkanie na niepołomickiej pół roku temu za 5300 ( Świętokrzyska park , przedsprzedaż 50m2 po podłodze 62m2) w Pruszczu nie było nic w dobrej cenie , kosztowało tyle co w Gdańsku

   • 4 0

 • No super pomysł kupić 43 metry na Ujeścisku w kredycie do końca życia (13)

  Wolę wynająć i mieszkać gdzie mi pasuje. Jestem wolna, nic mnie nie trzyma, nie nie blokuje.

  • 56 52

  • Fajnie jak masz lat 20

   Jak bedziesz w wieku 30-40 lat z dziećmi, to bedziesz inaczej mówić

   • 38 3

  • Dobrze

   Oby jak najwięcej osób tak myślało jak Ty, wtedy kasa mi się będzie zgadzała w kieszeni za wynajem mieszkań :)

   • 28 2

  • To, ze dzis bierzesz kredyt na 30 lat na 43m nie (1)

   oznacza, ze cale zycie bedziesz tam mieszkal i splacal kredyt. Mozesz kredyt wczesniej splacic, wynajac lub sprzedac mieszkanie. Po za tym za 10 lat rata 2k bedzie warta tyle ile teraz 1k. 13 lat temu kupilem takie mieszkanie i teraz je wynajmuje. Po odliczeniu kosztu raty, ktora jeszcze 5 lat bedzie mam pare stow zysku. A mieszkanie jest warte conajmniej 100k wiecej niz 13 lat temu.

   • 24 2

   • Dokładnie

    Mam kredyt na 30 lat a zakończę go po 12

    • 15 1

  • Znowu to wklejasz?

   Pod każdym artykułem o nieruchomościach, to już jest nudne

   • 0 8

  • Jak jesteś młody i zdrowy to ok wynajmuj (3)

   Życie szybko mija , pytanie co w wieku 60 lat ? Bo nie sądzę , że będziesz miała odłożone 500 tys na mieszkanie

   • 16 2

   • (2)

    To samo co większość ludzi w cywilizowanym świecie. Emerytura + oszczędności > wynajem > dom starców > piach.

    • 4 2

    • (1)

     Nie! W Polsce większość ludzi po sześćdziesiątce posiada swoje cztery kąty na własność, emeryturę + oszczędności + dzieci. Dom starców pozostaje dla tych, którzy dożyją wieku niedołężnego i nie mają dzieci, albo mają dzieci, ale takie jakby ich nie było.

     • 8 0

     • No to będziesz kończyć żywot w mieszkaniu wynajmowanym przez twoje dzieci, w jednym z byłych pokoi twoich wnuków, które będą już wynajmować mieszkania gdzie indziej. Tak jak większość cywilizowanego świata. W czym do cholery problem? Jaką jeszcze kwadraturę koła wymyślisz, żeby nazwać i**otami 66% Szwajcarów, którzy wynajmują mieszkania przez całe życie, mimo że mają średnio najwięcej oszczędności na świecie?

      • 2 3

  • A kupując coś Cię blokuje ? (3)

   Ja Kupiłem w 2010 za 160.000 , pomieszkalem i sprzedałem za 270.00 , teraz kupiłem dobrze bo za 290.000 zł 60m2 na południu Gdańska , pomieszkam , wyprowadzę się i sprzedam za 400.000 . To też wolność i w dodatku z zyskiem więc jak chcesz to sobie wynajmuj i płać .

   • 9 2

   • A co jeśli nie sprzedaż za 400? (2)

    Ja kupiłem kawalerkę w 2009roku za 250k + włożyłem ok 50k w remont, chciałem pomieszkać 3 lata i sprzedać z zyskiem, żeby kupić większe. Ceny spadały na używane w okolicy, ponieważ obok kilku deweloperów budowało nowe osiedle. Dopiero, kiedy deweloperzy sprzedali nowe mieszkania, w końcu sprzedałem i ja za.... 230k w 2015roku.

    • 4 3

    • No cóż, to jesteś ciamciaramcia (1)

     Kupiłeś na górce, a sprzedałeś w dołku.

     • 7 0

     • No jak, skoro wielu mądrali od gór i dołków tu pisze, że przecież w 2009 r ceny tak spadły że był naj dołek.

      • 1 0

 • (4)

  Zaraz zaraz. Możliwość obcowania z naturą? Czym się różni teraz taka Reda czy Pruszcz od Brzeźna czy Oliwy? Blokowiska sypialniane i tyle, tyle że z ograniczoną infrastrukturą rozrywkową.
  Już nie mówiąc o takich klonowiskach jak Banino, gdzie po horyzont nie zmienia się wygląd okolicy.
  Jedyny argument jaki można przedstawić to finanse. Chociaż teraz za podobną sumę co klitka za miastem można postawić sobie niewielki (ale większy od mieszkania i nie bliźniak) domek na działce.

  • 63 11

  • (2)

   Reda różni się od Brzeźna tym że w obrębie kilometra znajdziesz 3krzaki i 2 drzewa (w tym jedno ostatni wycięto)

   • 17 0

   • (1)

    Reda i Rumia to najbrzydsze okolice na całym Pomorzu. Taniej jakości budownictwo w stylu orlexu, zero zieleni i hektary reklam, banerów i billboardów.

    • 7 1

    • Niekoniecznie

     To pojedź na przykład na Łąkową w Rumi. Zobacz jakie ładne domy i otoczenie.

     • 0 0

  • Wszędzie sypialnie

   Tyle, że za obwodnicą trochę taniej , ale sorry Banino , Pępowo , Jankowo Gdańskie czy Bąkowo to nie dla mnie dlatego , że do pracy daleko , no i te szeregowce ciągnące się kilometrami takie falowce tylko budowane nie w górę tylko w linii prostej ... masakra

   • 11 2

 • Wydaje (9)

  Wydaje mi się że ceny nieruchomości na pomorzu są oderwane od realnych zarobków młodych ludzi. Ciekawe ile mieszkań już stoi pustych ?

  • 94 9

  • Ale tak jest wszędzie (2)

   Jeśli Ciebie nie stać na jedno mieszkanie, to znaczy, że ktoś już kupił dwa.

   • 25 1

   • Byle 2... Raczej 20

    Mieszkania są teraz dla biznesu na wynajem krótkoterminowy. Obywatel ma pracować i mieszkać w klitce po dziadkach

    • 15 2

   • To znaczy że podatek od drugiego i nasepnych mieszań powinien być wyższy

    żeby nie blokować młodym ludziom możliwości zakupu mieszkania, bo jakiś dziad ma ich 80

    • 6 4

  • jak słusznie piszesz - "wydaje mi się".
   Zawsze było tak, że ktoś w życiu lepiej sobie radzi, a ktoś gorzej - w Trójmieście jest cała masa ludzi którzy zarabiają znacząco powyżej średniej krajowej, a bliskość terenów zielonych i morza sprawia, że ceny nie są barierą

   • 14 11

  • Tyle (4)

   Że nikogo to nie interesuje , masz kasę to kupujesz jak nie masz to niestety tylko wynajem

   • 9 1

   • (3)

    I tak było jest i będzie - gdzie na świecie każdego stać by mieszkać w dużym mieszkaniu w prestiżowym miejscu? Nieruchomości zawsze były dobrem luksusowym, a dziś niektórzy myślą że im się należą po roku pracy

    • 13 8

    • (2)

     Nieruchomości dobrem luksusowym - co ty mówisz człowieku. Zapewnienie dachu nad głową to podstawowa potrzeba każdego człowieka. Owszem - duży metraż w dobrej dzielnicy pod najem krótkoterminowy jako inwestycja jest luksusem, ale oby to się szybko zmieniło, bo "zwykli" mieszkańcy nie będą mieli gdzie żyć.

     • 13 3

     • 2/3 Szwajcarów nie stać na zakup mieszkania i wynajmują. Mimo to jest to kraj o najwyższym poziomie życia na świecie. 3/5 Niemców wynajmuje, mimo że większość z nich stać. Po prostu mają to w d*pie.

      • 6 4

     • rozumiem, że Twoi rodzice, a wcześniej dziadkowie byli w stanie kupić duże mieszkanie w prestiżowej lokalizacji, bądź dużą połać ziemi pracując jako np. robotnicy fizyczni...
      Tak?

      • 5 3

 • Deweloper/Biura nieruchomosci (9)

  Niestety, ja kupiłam mieszkanie w Portova Gdynia, ul.Węglowa i jestem rozczarowana deweloperem Invest Komfort, ponieważ nie dotrzymuje terminów umowy, nie odpowiada na maile, telefony i nie poczuwa się do odpowiedzialności. Nie polecam i gdybym miała jeszcze raz rozważyć współpracę z Invest Komfort to bym się 10 razy zastanowiła, czy chcę przechodzić przez taką traumę!

  • 68 5

  • Z podpisaniem umowy jest jak z gwarancją u mechanika: gwarancja do bramy i się nie znamy xD

   • 37 1

  • Chłopaki że Stogow z lat 80 tych (1)

   każdy w Trójmieście wie skąd się wziął I. komfort.

   • 27 2

   • Mietek to stare służby ale prywatnie w porządku chłop.

    • 16 4

  • Polnord (1)

   Polnord przebija Invest Komfort tragedia

   • 6 5

   • Polnord też

    Utworzył się na lewiźnie lat 90- tych, kiedy to komuszki uwłaszczały się na zakładach produkcyjnych na podstawie słynnej ustawy Glapińskiego..(tak tak, Glapa był tam czynny i uwłaszczył PIS na spółce Telegraf :))

    • 6 0

  • Są jak wielkie korporacje

   Mały człowieczek nie ma z nimi szans , sztab prawników pracuje za duże pieniądze

   • 11 2

  • Mieszkałam w osiedlu budowanym przez Invest Komfort jakieś 17 lat temu oddanym do użytku. Już wtedy było pełno bubli,

   • 7 2

  • No cóż, raczej paskudne miejsce do zamieszkania

   Widok na hałdy węgla, zero zieleni w najbliższej okolicy i czynsz 2 razy wyższy niż standardowo (bo trzeba zapłacić za ciecia na recepcji i salę bilardową).

   • 9 1

  • Portova kupę hajcu a obok Górski buduję swoją wieżę

   i wszyscy co zapłacili za widok na morze będą mieli widok na budynek o tej samej wysokości to już jest standardem w Gdynii a przykładem są investycje invest komfortu Sea Towers , Silva i Altus

   • 7 1

 • (22)

  Kiepska lokalizacja, czyli mieszkanie na obrzeżach, albo w małych mieścinach typu Reda to zwiększone koszty życia. Zmniejszony dostęp do wszelkich wielkomiejskich rozrywek. Największy mankament koszty i czas dojazdu do pracy!

  • 61 14

  • (3)

   Czym właściwe są te wielkomiejskie rozrywki? Pytam bez złośliwości.

   • 26 10

   • Oferta kulturalno rozrywkowa oraz mnogosc potrzebnych uslug.

    Kina, teatry, restauracje, filharmonia, wystawy, spacery po deptakach nadmorskim, glownego miasta, skwerach, bogata oferta sklepow specjalistycznych i uslug.

    • 30 11

   • Pewnie te demonstracje i zamykanie ulic.

    • 6 14

   • Naprawdę nie wiesz? Współczuję!!!

    • 11 8

  • Dojazd do pracy...hmm (2)

   Dlaczego zakładasz, że mieszkaniec np. Redy będzie miał gorszy dojazd do pracy niż mieszkaniec Gdańska?

   • 12 15

   • (1)

    Dojedź w szczycie z Redy do centrum Gdyni szybciej niż z Gdańska do Gdyni! Mówię oczywiście samochodzie.

    • 18 3

    • Dlaczego zakładasz że mieszkaniec Redy ma gdzieś dalej jechać?

     Czy wg Ciebie w Redzie nie ma żadnego pracodawcy? Przecież mieszkaniec Gdyni czy Gdańska też może jechać gdzieś dalej poza miejsce swojego zamieszkania.

     • 8 3

  • czy ja wiem (7)

   z Redy do rafinerii dojeżdzam komunikacją miejską krócej niż koleżanka z górnego tarasu Gdańska
   jednak mieszkam blisko skm

   • 13 7

   • Mój mąż (1)

    30 minut - z Elbląga

    • 15 4

    • Jednak do Elbląga się nie przeniosę

     choć same miasto mi się podoba.
     Jednak reszta rodziny nie chce się wyprowadzać, może jak córki będą na swoim to wtedy pomyślimy.

     • 12 0

   • Mi dojazd do biura przy lotnisku Gdansk zajmuje 50min. (4)

    Mieszkam pod Londynem, obok lotniska.

    • 8 8

    • samolot leci dwie godziny, do tego czas na odprawę (3)

     postaraj się o lepszy trolling

     • 16 2

     • Roznica czasu zjada 1 godzine :) (2)

      Wiec wszystko sie zgadza :)

      • 11 0

      • ale wrócić trzeba, panie Fogg (1)

       • 8 1

       • Ale on mówił o czasie dojazdu do biura, a nie do domu :))

        • 7 1

  • (5)

   Bez przesady. Jak są korki a jedziesz samochodem to tracisz na dojazdy. Zaś do obiektów kultury nie jest aż tak daleko. Kino w Rumi, jakiś teatr czy co to tam mają w Wejherowie. To porównywalne do dostępu Obłuża, Pogórza czy Cisowy do takich atrakcji.

   • 12 2

   • No to jedź gdzieś.. (2)

    ..i wypij lampkę wina (nie mówię o chlaniu), i wróć do domu ok. 23, ciekawe gdzie będzie łatwiej i szybciej i taniej wrócić. W sezonie, wybierz się na piwo ze znajomymi na deptak nadmorski, i wróć do trójmiasta, a zorganizuj powrót za trójmiasto. Oczywiście ze wszystkim idzie se poradzić, tylko gdzie jest lepiej?? Ale jak to w życiu bywa coś za coś - nie ma nic za darmo.

    • 13 4

    • (1)

     No to pojedź nad otwarte morze a nie śmierdzącą zatokę i wróć, ciekawe kto będzie pierwszy

     • 11 5

     • OK, nocnym autobusem.

      Ścigajmy się.

      • 1 2

   • co tam Broadway (1)

    mamy kino w Wejcherowie... :)

    • 1 0

    • Naucz się pisać, półanalfabeto.

     • 2 0

  • Wolę

   Trzy pokoje na Jasieniu , Morenie , Pieckach i innych obrzeżach centrum jak szereg za miastem w Baninie czy Bąkowie , kto tam mieszkał ten wie o czym piszę . Prawda jest taka , że ludzie uciekają stamtąd po kilku latach mieszkania ze względu na brak komunikacji, szkół, ośrodków zdrowia i kultury , długie dojazdy do pracy i wieczne korki

   • 18 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład , spotkanie
kwi 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
targi
maj 15-16
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia