Barometr Cen Nieruchomości. Nowe domy do 125 m kw.

Osiedle Fourplex w Kosakowie. Oferta dzielonych na cztery, trzypoziomowych budynków, pojawiła się na rynku w 2010 roku. Była to jedna z pierwszych inwestycji w trójmiejskiej aglomeracji, gdzie zamieszkać można było w lokalu o konstrukcji domu i metrażu dużego mieszkania. Lokale sprzedano na wiele miesięcy przed zakończeniem ich budowy.
Osiedle Fourplex w Kosakowie. Oferta dzielonych na cztery, trzypoziomowych budynków, pojawiła się na rynku w 2010 roku. Była to jedna z pierwszych inwestycji w trójmiejskiej aglomeracji, gdzie zamieszkać można było w lokalu o konstrukcji domu i metrażu dużego mieszkania. Lokale sprzedano na wiele miesięcy przed zakończeniem ich budowy. materiały prasowe

Małe domy lub lokale dwupoziomowe w kameralnej zabudowie to popularny na rynku nieruchomości produkt. Jest to alternatywa dla mieszkania w bloku - cena w granicach 350-500 tys. zł zachęca, chociaż pogodzić się trzeba z lokalizacją na obrzeżach Trójmiasta, a nawet całej aglomeracji. W oparciu o Serwis Ogłoszeniowy Trójmiasto.pl przeanalizowaliśmy dostępną na rynku ofertę małych domów z rynku pierwotnego.Małe domki to:

Zobacz wyniki (1144)
Osoby, które decydują się na zakup niewielkiego domu, nawet jeśli jest on zlokalizowany dalej od centrum, podkreślają, że dzięki takiej decyzji stają się posiadaczami większego i bardziej funkcjonalnego metrażu, a dodatkowo indywidualnego garażu i oczywiście ogródka.

- W takiej nieruchomości jest także większy spokój i cisza niż w bloku, prawie zawsze kominek i brak czynszu do wspólnoty. Atutem jest także funkcjonalny układ: pokój dzienny z kuchnią i WC na dole oraz trzy sypialnie i łazienka na piętrze. Za cenę mieszkania trzypokojowego w Gdańsku, czyli około 500 tys. zł, można kupić i wykończyć pod klucz dom o pow. 100 m kw. Takie rozwiązanie cenią sobie młode rodziny z małymi dziećmi lub pary, które planują potomstwo w niedalekiej przyszłości - mówi Piotr Zwoliński z Pepper House.
Bardzo często zakup takiego domu finansowany jest kredytem hipotecznym.

- Największą grupą kredytobiorców są obecnie osoby młode, które poszukują nieruchomości na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. W przypadku zakupu nieruchomości w oddalonych od centrum miasta lokalizacjach istotnym argumentem jest stosunek ceny nieruchomości do liczby pomieszczeń oraz metrów kwadratowych powierzchni użytkowej tego typu nieruchomości. Dodatkową zaletą, o której często wspominają, jest możliwość posiadania własnego garażu oraz ogródka - relacjonuje opinie swoich klientów Daniel Banaś, specjalista ds. kredytów hipotecznych. - Klienci, którzy nabywają taki "dom" od dewelopera lub z rynku wtórnego mogą jednocześnie zaciągnąć jeden kredyt hipoteczny na zakup wymarzonej nieruchomości, jak również na jej remont lub wykończenie od stanu deweloperskiego do stanu pod klucz.

Dom jednorodzinny czy dwulokalowy?Przeglądając ogłoszenia nabywcy spotykają się z ofertami domów np. w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej albo lokali w niewielkich budynkach. Jest to oczywiście różnica, ale nie będzie miała ona znaczenia w codziennym życiu w takiej nieruchomości.

- Prawo budowlane dopuszcza możliwość wydzielenia w każdym budynku jednorodzinnym dwóch lokali mieszkalnych, czyli przy zabudowie jednorodzinnej możemy wydzielić dwa lokale, a bliźniaczej nawet cztery - tłumaczy Piotr Zwoliński.

Czytaj także: Barometr Cen Nieruchomości. Mieszkania czteropokojowe i większe


- Różnica w konstrukcji budynku czy też w dokumentacji prawnej nie wpływa na codzienne użytkowanie tego typu nieruchomości. Dla inwestora źródłem decyzji o budowie domów w zabudowie bliźniaczej, szeregowej czy na przykład domów jednorodzinnych dwulokalowych są zwykle zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w warunkach zabudowy obowiązujących dla działki, na której ma zostać wybudowana inwestycja - mówi Sandra Kukowska-Banaś, specjalista ds. sprzedaży nieruchomości z Tyszkiewicz Nieruchomości.

Kosakowo, Mechelinki, Mosty, Pierwoszyno, Pogórze, Suchy DwórNa północ od Gdyni ceny zaczynają się od 4000 zł za 1 m kw. w Mostach. Najwięcej za niewielki dom zapłacimy w Kosakowie - tam ceny sięgają nawet 6500 zł za 1 m kw. Wyższa cena, oprócz dobrej lokalizacji, może wynikać z indywidualnych cech budynku - jego wielkości czy standardu wykończenia, układu funkcjonalnego czy cen podyktowanych przez dewelopera w zależności od etapu sprzedaży.

- Najchętniej wybierane lokalizacje to Koleczkowo, Banino i Kosakowo, z tego względu, że dojazd do centrum z tych miejscowości jest w miarę dogodny - zauważa Sandra Kukowska-Banaś.

Reda, Rumia, WejherowoRozpiętość cenowa w Małym Trójmieście Kaszubskim jest równie duża: w Wejherowie za 1 m kw. domu zapłacimy nawet 2960 zł, tymczasem w Rumi aż 5290 zł. Tutaj rozkład cen jest oczywisty - im bliżej Trójmiasta i głównej arterii z nim łączącej, tym cena za 1 m kw. nieruchomości będzie wyższa.


Obrzeża GdańskaW Gdańsku niewielkich domów szukać można tylko w najdalej położonych od śródmieścia lokalizacjach. Ceny za 1 m kw. w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.pl wahają się od 4600 na Jasieniu do 5940 zł na Karczemkach. Tutaj o różnicach cenowych decyduje głównie metraż domu, standard i sam deweloper, przy czym rozpiętość nie jest aż tak duża, jak ma to miejsce w miejscowościach położonych nieopodal Trójmiasta.


Banino, Żukowo, Borkowo, Bielkowo, Bielkówko, Leźno, Lublewo, Łapino, Otomin, Pruszcz Gdański, Rotmanka- Niewielkie domy najczęściej powstają w dzielnicach na obrzeżach Trójmiasta i za obwodnicą. Ofert warto szukać w takich dzielnicach jak Banino, Straszyn, Pępowo, Bolszewo czy Rumia - podkreśla Piotr Zwoliński.
W Baninie za tego rodzaju dom trzeba zapłacić od 2860 zł za 1 m kw. do 4990 zł za 1 m kw. w Borkowie. Tutaj wiele zależy od konkretnej lokalizacji i tego, jak skomunikowana jest ona z Trójmiastem, a także indywidualnych cech konkretnej inwestycji.


Opinie (196) 1 zablokowana

 • Wiele do życzenia pozostawia też architektura (4)

  i jakość wykonania. Wiele tych wynalazków przypomina stajnie lub obory a szkoda.
  Lokalizacja dobra na emeryturze lub gdy ktoś pracuje z domu. Jedynie może być to sensowne w pobliżu SkM, PKM. Brak jakiejkolwiek infrastruktury to też częsty problem.
  Trzeba też wziąć pod uwagę plany budowy dróg, aby nie skończyć na zad*piu ale przy obwodnicy, w smrodzie i hałasie.

  • 115 4

  • szkoda ze nic nie ma o szeregach w dzielnicach blizej centrum (1)

   szeregi z wtornego to lepsze rozwiazanie niz szereg na zad*piu...no ale kto co tma lubi

   • 8 2

   • szereg to w ogole pomyłka

    wszystkie wady mieszkania w domu i wszystkie wady mieszkania w bloku.

    • 12 0

  • Na emeryturze to ja muszę mieć lekarzy pod nosem i karetkę w razie czego

   • 8 1

  • Zastanawiałem się

   Mieszkanie gdzieś w Gdyni, czy dom pod Gdynią.
   Jak sprawdziłem ceny najtańszych mieszkań w średnich lokalizacjach a koszt działki + budowy domu, to wybór był prosty. Jeszcze 5-10 lat temu dom na obrzeżach to był luksus, teraz to poprostu wychodzi taniej, no i świadomość posiadania swojego skrawka ziemii też dodaje komfortu. A dojazdy? Obecnie zajmuje mi to 20 minut. Więc nie ma tragedii. Posiadanie działki 1000 m kw. z domem rekompensuje to w 100 procentach. Płacić za tak nampomowane ceny mieszkań to nawet jak nie z mieszkaniowego, to z inwestycyjnego punktu widzenia jest po prostu nieopłacalne.

   • 0 0

 • (23)

  obecnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Gdańsku porównywalne są z ceną domku na obrzeżach. Wiem bo przeglądam i to jest fenomen. Rozumiem lokalizacja, ale bez przesady.

  A i tak najlepsze są w reklamach apartamenty 30m2.

  • 103 20

  • zbudujcie nowe drogi????????? (1)

   a kto ma je zbudować???

   • 10 9

   • Daj jeszcze

    Tryliard znakow zapytania, moze wtedy dotrze do nas, ze zadano pytanie

    • 28 1

  • za co minus? (15)

   ceny mieszkań są bardzo wysokie, w wielu przypadkach nie adekwatne do oferty. Obok buduja za 10k za metr to i Mirek wystawia swoje za 10k za m2.

   • 25 4

   • Mirek nie jest głupi, podąża za trendem, wystawi za 10k a sprzeda za 8k i tak będzie do przodu... (14)

    A skoro twierdzisz że cena 10k za metr w atrakcyjnych lokalizacjach i podwyższonym standardzie to dużo - kup działkę obok, postaw budynek i sprzedawaj po 5k, kto ci broni ?
    Będziesz wtedy wyjątkowo adekwatny...

    • 27 14

    • (12)

     może sprzedać i za 20k nikt mu nie broni. Skoro są chętni na zakup niech płacą.

     A po ile były domki w Baninie 5 lat temu? 10 lat temu? 15 lat temu? Ceny też rosną prawda.

     • 21 0

     • Lepiej mieć mieszkanie na Suchaninie niż kupić pół bliźniaka w Baninie ! (11)

      • 39 12

      • (10)

       haha co Ty ćpiesz? Dom w Baninie 90m2 + ogród, podjazd za 300tys, a mieszkanie na Suchaninie z takim samym czasem dojazdu do pracy za 450tys, 55m2 i wiecznym szukaniem miejsca parkingowego :D
       Wszystkie mieszczuchy, z którymi rozmawiam wybierają taką opcję bo wygoda w bloku, a tak na prawdę zazdroszczą, że ktoś się odważył wybrać kawałek poza miastem domek, ma tam własny ogród i święty spokój.
       Kredyt 300 tysi, rata po 1300-1400zł i cisza. Mieszkanie 1500-1600zł rata + czynsz 300zł. Cena dojazdu PKM 88 zł, taka sama jak miesięczny na ZTM. Pozdro!

       • 12 31

       • W mieszkaniach własnościowych nie ma czynszu, a ogrzanie domu kosztuje więcej niż mieszkania... (5)

        • 10 20

       • We własnościowych średnio płacisz 8-10zl za m2

        • 7 2

       • (1)

        nie ma czynszu?

        to ciekawe spostrzeżenie :) masz takich więcej? :)

        • 7 1

       • Tak, mam własnościowe mieszkanie i nie płacę czynszu, no bo komu miałbym go płacić, sobie ? Opłaty eksploatacyjne to nie czynsz. Masz jeszcze jakieś pytania ?

        • 1 3

       • (1)

        Ogrzanie psiej budy jest tańsze niż mieszkania w bloku...pytanie kto jakie ma aspiracje.

        • 0 3

       • psia buda i mieszkanie to to samo

        • 0 0

       • Banino i święty spokój...

        Dobre sobie. Z lotniskiem za miedzą.

        • 16 3

       • PKM nie dojeżdża wszędzie.

        • 7 0

       • Co ty masz z glowa, ze porownujesz banino do suchanina? (1)

        Po co komu dom w baninie, skoro w tej cenie moze miec mieszkanie w miescie i swiety spokoj. Dom za miastem to problem. Nie do sprzedazy, nie do wynajecia do tego problem z utrzymaniem, koszty za ogrzewanie i dojazdy. Mieszkanie to luksus w obecnych czasach. Luksus swietego spokoju i czasu. Zrozumie ten, kto mieszkal w domu.

        • 6 8

       • sprzedaż to kwestia ceny

        gdyby nią nie była, to nie byłoby tylu chętnych. Tam nie ma jednego domu/plomby w szeregu kupionego przez szaleńca, tylko tysiące więc popyt jest. Relatywny do ceny oczywiście. Co do wynajmu to się zgodzę, ale wynajmujący nie szuka przestrzeni tylko tymczasowej lokalizacji za rozsądną cenę.

        • 0 0

    • Pani Janino odpisze Pani jak to wyglądało kilka, kilkanaście lat temu?

     • 4 0

  • na cenę nieruchomości mają wpływ 3 czynniki: (1)

   1. lokalizacja

   2. lokalizacja

   i najważniejsze 3. lokalizacja

   • 19 3

   • ale bzdura, wszystko zależy od proporcji

    z dowolną przewagą każdego z czynników, lokalizacja, wielkość działki, wielkość domu/mieszkania, wyposażenie i wykończenie

    • 0 0

  • (1)

   Cena 3 pok. (ok. 60m2) mieszkania na dolnym tarasie (Zaspa, Przymorze):
   - rynek wtórny to ok 500-550 tys. zł
   - rynek pierwotny 550+ tys. zł
   + wykończenie/kapitalny remont ok. 80-100 tys. zł
   Cena 4-5pok. (100-125m2) domku (bliźniak/szereg) na obrzeżach miasta:
   - rynek wtórny 600-800 tys. zł
   - rynek pierwotny 500-700 tys. zł
   + wykończenie/kapitalny remont ok. 100-150 tys. zł
   Cena 4-5pok. (100-125m2) domku (bliźniak/szereg) na przedmieściach:
   - rynek wtórny 450-500 tys. zł
   - rynek pierwotny 300-500 tys. zł
   + wykończenie/kapitalny remont ok. 100-150 tys. zł
   Cena domku wolnostojącego kilkanaście za miastem:
   - rynek wtórny 350k+ zł
   - rynek pierwotny 200k+ zł
   + działka do pierwotnego 60-150 tys.
   + wykończenie pierwotnego 150-250tys. zł z podjazdem

   Z domkiem poza miastem liczyć się trzeba z większymi wydatkami na dojazdy do pracy, amortyzacją samochodu i większą ilością czasu na to poświęconą, w zamian mamy więcej swobody, przestrzeni i spokoju. Koszta mieszkania w domku do 150m2 są porównywalne do wydatków w mieszkaniu 3 pokojowym

   • 6 2

   • Mądrze napisane

    • 1 0

  • tak za minimum 9,5 kafla za metr z widokiem na blok

   niektórzy to maja fantazję

   • 1 0

 • Droga (5)

  Osiedla sie caly czas buduja w Mostach Kosakowie.a ze by tam dojechać estakada to jest koszmar.zbudujcie nowa droge!!!

  • 56 12

  • trzeba bylo myslec przy zakupie

   to by teraz takiej roszczeniowej gadki nie bylo

   • 27 7

  • Ty zbuduj

   Ja mieszkam w mieście, mam gdzieś drogi na zad*pie.

   • 19 6

  • Zbudują nową droge tu, to koszmar będzie w centrum, na obwodnicy czy gdzieś po drodze :)

   • 3 0

  • Dlatego wolę wynajmować blisko pracy (1)

   Inaczej dzieci widziałyby tatę tylko w niedzielę. Pół życia w aucie? Dziękuję! A koszty? Kto mi zapłaci za stanie w korkach? Nie dość, że wtedy nie zarabiam to jeszcze spalam paliwo (dwa tankowania w miesiącu to ponad 500 PLN na samo paliwo, jak mieszkam blisko pracy to tankuje raz w miesiącu). A jak trzeba coś załatwić, wyskoczyć do domu, dziecko chore itp. itd. etc? Męczyłem się tak jakiś czas i dziękuję bardzo, to nie dla mnie. Na emeryturze może to i dobre, albo jak ktoś pracuje w większości zdalnie czy ma własną firmę.

   • 4 3

   • taa zaraz pół zycia

    mieszkam na "Maćkach", dojeżdżam na lotnisko, spędzam 20 minut w jedną stronę w aucie. Akurat obciążenie ruchem jest odwrotne więc stoją w korkach w druga stronę. Ja może 2 razy na rok. Nawet w wakacje dojazd zajmuje mi max 30 minut i to w porze szczytu. Jak wyjeżdżam o 7 to zawsze 20 minut. Odległość od centrum nie jest wyznacznikiem długości dojazdu do roboty.

    • 0 0

 • Kosakowo, Mechelinki, Mosty, Pierwoszyno, Pogórze, Suchy Dwór (11)

  tam nie ma dojazdu. Podziękujcie prezydentowi Szczurkowi, że tak zapuścił tą część Gdyni i dalej głosujcie na tego typu ludzi, ciemny ludu północy :)

  • 76 20

  • (1)

   To po jaką cholerę tam kupowali. Chcieli wiejskich klimatów, czy nie. Więc o co chodzi?

   • 32 2

   • co za głupie myślenie... Chodzi choćby o jakieś autobusy. Chociaż na wsi to lepiej mieć samochód, niż liczyć na autobus który jeździ trzy razy na dzień.

    • 0 0

  • (1)

   Ciemny lud to na Podkarpaciu. Dla nich Kuchciński to pilot bohater

   • 25 6

   • Podkarpackie?

    Polacy. Pomorskie - przechrzty

    • 3 6

  • Ale te miejscowości należą do gminy Puck wiec w czym problem?

   • 31 0

  • Co ma Gdynia i Szczurek do tego? (5)

   Kosakowo, Mechelinki, Mosty, Pierwoszyno, Pogórze, Suchy Dwór - wszystkie te wsie to powiat pucki. Blachy macie GPU. W Pucku podziękujcie za brak dojazdu, albo u was w gminie w Kosakowie. Gdynia nie ma nic do tego.

   • 44 4

   • Ciemny lud (3)

    Nie ogarniają granic administracyjnych

    • 23 0

    • No tak bo pólnocne dzielnice Gdynii to mają super dojazd (2)

     Z przyjemnością jeżdżę na Oksywie, Obłuże, Pogórze i Babie doły wspaniały dojazd,dziękuje prezydencie!

     • 10 3

     • Oczywiście autobusem lub motocyklem. Nie muszę koniecznie jeździć autem do centrum za byle pierdołą . Wsiadasz w puszkę - stoisz.

      • 5 1

     • Super dzielnice, slamsy

      • 2 4

   • Dojazd ma. Dziękuję.

    • 2 1

 • Cena 500 tys ... (5)

  W stanie deweloperskim, do tego ok. 150 wykonczenie + ekipa budowlana min. 50. Robi sie 700. Mieszkanie w dolnym tarasie 2 pokoje 400-500 w zaleznosci od stanu. Tak, dla scislosci bo wprowadzacie w blad czytajacych.

  • 38 20

  • (3)

   2 pokoje 400k to już pewie okazja? :)

   • 10 5

   • 2 pokoje 50 m2 (2)

    Po generalnym remoncie to 500, niestety taka jest rzeczywistosc

    • 12 0

    • (1)

     a dom 90m2 kawałek za miastem 300. Za te 200 tys warto!

     • 6 3

     • Co ty gadasz szereg borkowo straszyn czy czaple 450 -500 tys stan dev i działka 450-500m2.

      • 1 0

  • na dolnym tarasie

   te 2 pokoje 50m2 tez 500 tys w stanie deweloperskim :P rownie dobrze mozesz doliczyc 30 tys za 1 miejsce postojowe i 100 tys wykonczenie.
   Ceny chyba na mieszkania na lato dla najbogatszych z calej Polski i dla Niemcow ; p

   • 10 0

 • (3)

  Może na emeryturze. Dojeżdżać codziennie w korkach do pracy, czy w innych sprawach? Nie dziękuję.

  • 64 7

  • może na emeryturze??

   na emeryturze mieszkam w centrum Gdyni wszędzie blisko :do kościoła,do apteki do sklepów,do lekarza,a z tamtąd,gdzie jest blisko nawet na cmentarz daleko???!!!

   • 18 3

  • Centrum

   Nie wszyscy pracują w centrum ,są ludzie którzy jadą do pracy z centrum na górny taras i za obwodnicę

   • 11 1

  • Dojechać z jednego końca miasta na drugi to jak dojechać z miasta na wieś oddalaną 15 km za miastem i możesz mieć w cenie bloku domek z 1000 m2 działka. Do tego ciszę i spokój.

   • 9 9

 • (5)

  Dla mnie mieszkać w Trójmieście a na obrzeżach robi różnicę. Wolę dobrą lokalizację od domku ma wsi.

  • 75 13

  • to tam mieszkaj

   • 1 0

  • I pytanie po co mieszkać w Kosakowie (1)

   Jak już i tak masz się męczyć z dojazdami? Lepiej Smażyno, Pomieczyno czy Przodkowo - parę minut jazdy więcej a jednak ceny zaczynają się wiejskie a nie miejskie. Po co mieć koszty jak w mieście a dojazd jak ze wsi?

   • 6 0

   • ta tylko pamiętaj że na dalszych wsiach masz jeszcze inne opłaty.
    Tanio, ale niestety musisz zaopatrywać się w opał i inne rzeczy.

    • 0 0

  • dla mnie dobra lokalizacja to około kilometra od obwodnicy i z dala od śmietniska

   dzięki temu mam większy zasięg w zmienianiu pracy

   • 3 0

  • Każdy wybiera pod siebie

   Wszystko zależy od potrzeb w danym momencie Twojego życia. Jak miałem małe dziecko to wybrałem kameralne blokowisko bo nigdy nie ciągnęło mnie w ściśle centrum. Druga sprawa zaważyły też kwestie finansowe. Teraz jak dziecko jest w wieku szkolnym podstawowym wybrałem większe obrzeża jednak z dostępem do infrastruktury miasta (autobus miejski czy PKM). Mam komfort miasteczka na wsi z ogrodem. Zabudowa tylko bliźniacza bez ogromu szeregów ... Internet światłowodowy, kablówke, gaz, kanalize itp. Do centrum Gdańska i Gdyni jeżdżę rekreacyjnie. Dziecko szkołę ma 800m od domu. Na tą chwilę nic mi więcej nie potrzeba, no może lepiej zagospodarować ogród ale to swoim czasie ...

   • 0 0

 • (10)

  Mieszkanie poza miastem już dawno wyszło z "mody". Większość jak może to wraca.

  • 70 27

  • (7)

   Mody? Czy naprawdę ludzie podejmują tak ważne decyzje kierując się trendem zamiast własnymi potrzebami i wygodą?

   • 22 3

   • (4)

    Z tą wygodą to stanowcza przesada.

    • 9 4

    • (3)

     Dlaczego przesada? Może ty musisz brać co dają ale wiele osób może wybierać

     • 5 4

     • (2)

      Wybór dojścia do pracy pieszo a stanie w korkach i tracenie czasu i pieniędzy? Alternatywa oczywista dla mnie.

      • 13 1

      • (1)

       Nie każdy jeździ do pracy, cześć i to spora już pracuje w domu właśnie ale grzebanie w ziemi trzeba lubić, albo mieć tyle forsy żeby zatrudnić ogrodnika.

       • 2 0

       • jak ktoś buduje dom to zazwyczaj jego celem jest również ogród

        więc i grzebać lubi

        • 2 0

   • Zdziwiłbyś się, (1)

    jak wielu Polaków kieruje się właśnie modą. Wizję mieszkania w "domku za miastem" czerpią z seriali i kolorowych gazetek. A potem zdziwienie, że nie jest tak jak w "Ranczu" albo w "M jak miłość". W ostatnim roku dwa razy czytałem o sołtysach, którzy są zasypywani przez mieszczuchów z wiejskich posiadłościach skargami: traktor hałasuje, krowa muczy, śmierdzi nawozem, żniwa po nocy...

    • 20 2

    • Śmiechem

     Zawsze.moim.marzeniem był dom, dość mam blokowiska. To mój wymysł a nie moda seriali których nie oglądam...każdy ma.inne priorytety. Wolę spokój i czyste powietrze nie, spaliny przepych i użeranie się z dziesiątkami sąsiadów napierd...muzę po nocach itp itd..

     • 3 1

  • A co to znaczy wyszło z mody każdy mieszka tam gdzie mu się to podoba albo na co go stac (1)

   • 4 0

   • on kupił tam gdzie było modnie, a nie tam gdzie chciał

    :D :D :D

    • 1 0

 • Na rynku nieruchomości cisza przed burzą (czytaj zastój przed krachem) (7)

  • 43 23

  • ekspert od pogody czy wyciszeń?

   • 14 10

  • Artykuł sponsorowany (4)

   Sprzedaz spada.. wszyscy deweloperzy robią promocje,a mieszkania i domy dalej niesprzedane więc jest sr*czka bo terminy oddania za kilka miesięcy a chętnych brak. Jak się nie sprzedadzą to deweloperzy zostaną z kredytami do spłacenia.

   kupują już naprawdę desperaci po szkoleniach kołczów biznesu :)

   • 28 10

   • Dalej się nie sprzedają bo te promocje to ściema marketingowa (2)

    Sprzedaż siadła już w drugiej połowie 2018 a pomimo tego deweloperzy pod koniec 2018 i na początku 2019 podnieśli ceny zarówno w realizowanych już inwestycjach jak i we wprowadzanych do sprzedaży. Aktualne "promocje" nawet nie niwelują tych ostatnich spekulanckich podwyżek, stąd nie ma co się dziwić, że mieszkania dalej się nie sprzedają pomo tych "promocji"

    • 17 5

    • I tak od lat a byś choć trochę poczytał co się dzieje na rynku.

     • 8 2

    • Zdziwiłbyś się ale dziury w ziemi kupowane są nawet na dwa lata oczekiwania ! I taka prawda ,bum mieszkaniowy trwa i będzie trwać , ludzie wracają z zachodu maja kasę i kupują .

     • 4 7

   • Chętnie kupię w super promocji

    Tak max 40m kw z piwnica, miejscem postojowym najlepiej z ogródkiem lub na samej górze tylko w winda. Dostępem do infrastruktury itp. tylko zaznaczam koniecznie w tej wyprzedaży i promocji o której piszesz. Podeślij super oferty i linki . Czekam :D

    • 0 0

  • i o to chodzi .......

   • 2 0

 • Nie ma czegoś takiego jak czynsz do wspólnoty, w mieszkaniach własnościowych nie płaci się czynszu nikomu, są jedynie opłaty (10)

  za media, ubezpieczenie budynku, utrzymanie części wspólnych, fundusz remontowy oraz za zarządzanie wspólnotą, żadna z tych opłat nie jest jednak czynszem...

  • 68 4

  • to są zaliczki (opłaty), z których wspólnota musi sie rozliczyc z właścicielem (2)

   • 13 4

   • Nie wspólnota tylko administrator wspólnoty... (1)

    • 11 3

    • Administrator działa na zlecenie wspólnoty, wiec kolega dobrze napisał

     • 6 4

  • (5)

   Jak zwał tak zwał ale się płaci i to niemało

   • 15 10

   • (4)

    To odłącz sobie wodę, albo ogrzewanie to nie będziesz płacił.

    • 16 4

    • (2)

     W zależności od tego gdzie w pionie znajduje się mieszkanie ludzi nie muszą włączać ogrzewania przez całą zimę. Twoja rada jest tak głupia że aż szkoda tych kilku sekund na jej czytanie

     • 1 18

     • Przyganiał kocioł garnkowi...

      • 1 0

     • ogrzewanie we wspóinotach leci od metra a nie od tego czy włączysz czy nie :)

      • 1 0

    • Nawet jak zakręcisz wodę...

     To i tak będziesz musiał płacić - za sprzątanie, oświetlenie części wspólnych, utrzymanie zieleni, zarządzanie nieruchomością...

     • 2 0

  • I to wszystko o czym piszesz, jest nazywane potocznie czynszem... Owszem, nie jest to czynsz jak za wynajem, ale spróbuj go nie płacić przez dłuższy czas, to wspólnota zlicytuje Twoje mieszkanie na poczet długu i wylądujesz na bruku.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jungle bazaar
Jungle bazaar
targi
lut 12-13
sobota - niedziela, g. 10:00 - 18:00
Gdańsk, Sopot, Ergo Arena
Mieszkaniowe Targi Gdynia Arena
Mieszkaniowe Targi Gdynia Arena
targi
mar 26-27
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
29250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18350 zł/m2
Gdynia Orłowo
17050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
16650 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
16500 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21200 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15800 zł/m2
Gdynia Orłowo
11100 zł/m2
Gdynia Działki Leśne
10150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl