Inwestycje w Trójmieście

Develia

Bastion Wałowa

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Śródmieście
miejsce:
Wałowa Mapka
deweloper:
Develia
typ zabudowy:
handel i usługi, wielorodzinna, wysoka
metraż:
26 do 100 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od I kw. 2016 r. do I kw. 2021 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Bastion Wałowa to pierwszy mieszkaniowy projekt, który powstaje na terenie Młodego Miasta. To obszar, który w najbliższych latach ma się intensywnie rozwijać. Blisko jest stąd do dworca kolejowego i SKM, tramwaju i autobusów, a jednocześnie do ścisłego centrum miasta i jego infrastruktury: szerokiej oferty kulturalnej i gastronomicznej.

Bastion Wałowa składać się będzie docelowo z czterech 55-metrowych budynków 18-kondygnacyjnych oraz dwóch niższych, osłaniających wieże, od strony ulicy Wałowej. Wieżowce są umiejscowione parami na jednej płycie garażowej. Miejsca postojowe przewidziano na kondygnacji -1 oraz na parterze, którego wysokość od strony zewnętrznej wyniesie 4,35 m.

Wysokie budynki realizowane były w dwóch etapach. Wraz z nimi powstały zagospodarowane części wspólne z miejscami rekreacji dla mieszkańców, naziemnymi miejscami postojowymi, reprezentacyjnym holem wejściowym. W pierwszym etapie, którego realizacja została zakończona w pierwszym kwartale 2018 roku powstały wieże druga i czwarta; w drugim, który został oddany do końca 2018 roku - wieże pierwsza i trzecia.

Od strony ul. Wałowej pierwotnie przewidywano realizację zabudowy biurowo-usługowej, ostatecznie deweloper podjął decyzję o wybudowaniu także w tej części mieszkań i apartamentów na wynajem oraz części usługowej na parterze (lokale od 57 do 329 m kw.).

Powstaną tu dwa budynki cztero- i pięciokondygnacyjne z halą garażową (133 mieszkania i 111 lokali w aparthotelu). Ich bryła ma przesłonić od strony Wałowej dolne partie wyższej zabudowy mieszkaniowej powstającej w ramach projektu. Wkomponowanie w elewację fragmentu ściany z historycznego budynku zapewni projektowi niepowtarzalny klimat.

Autorem projektu jest biuro Mc Concept S.C.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (15)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.