Wiadomości

stat

Działki Leśne, Wzgórze św. Maksymiliana, Redłowo. Nowe inwestycje deweloperskie

Nowe mieszkanie w samym Śródmieściu Gdyni to spory wydatek. Tymczasem w dzielnicach sąsiadujących ze ścisłym centrum również jest w czym wybierać, tym bardziej, że deweloperzy niedawno wprowadzili do sprzedaży nowe inwestycje z dużą liczbą mieszkań. Ceny: od 8,1 tys. zł za m kw.Gdzie wolałbyś zamieszkać w mieście?

w dużym kompleksie z wysoką zabudową, ciekawymi widokami i udogodnieniami

24%

w małej willi albo niewielkim bloku

56%

ani to, ani to

20%

Działki LeśneW ubiegłym miesiącu rozpoczęła się sprzedaż mieszkań w miejscu, gdzie nowa inwestycja oczekiwana była od lat - przy ulicy Kazimierza Górskiego zobacz na mapie Gdyni (w bezpośrednim sąsiedztwie hali Gdynia Arena). Deweloper Atal realizował tu będzie siedemnastokondygnacyjny budynek Modern Tower. Na piętrach od 8 do 16 powstaną mieszkania, z części rozciągał się będzie widok na Zatokę Gdańską. Niżej - na piętrach od 1 do 7 - zaplanowane zostały mieszkania na wynajem. Przy czym w części tej powstać mają lokale w układzie od jednego do trzech pokoi, co wskazuje, że będą to raczej lokale wynajmowane długoterminowo.

Na terenie kompleksu powstanie także 14 lokali usługowych, dzięki czemu mieszkańcy zapewne będą mieli dostęp do sklepu spożywczego w budynku. Wejście do budynku prowadziło będzie przez lobby z recepcją, powstać ma tu także klub fitness z siłownią do dyspozycji mieszkańców i gości aparthotelu. Na dachu znajdzie się ogólnodostępny taras z widokiem na panoramę Gdyni i  Zatokę Gdańską.

Cena za m kw. w części mieszkalnej zaczyna się od 10 100 złotych brutto w stanie deweloperskim, a w części aparthotelowej od 9 900 złotych brutto z wykończeniem pod klucz i wyposażoną kuchnią. Według planów dewelopera Modern Tower ma być oddane do użytkowania w IV kwartale 2021. Za projekt osiedla odpowiada biuro projektowe HRA Architekci.

Mieszkania deweloperskie w Gdyni

MAŁE ORŁOWO APARTAMENTY 821 163 zł
GDYNIA ORŁOWO
MAŁE ORŁOWO APARTAMENTY
Apartament w centrum Gdyni 580 405 zł
Gdynia Śródmieście
Apartament w centrum Gdyni
Apartament w centrum Gdyni 395 000 zł
Gdynia Śródmieście

Na Działkach Leśnych powstaje także inwestycja realizowana przez Invest Komfort. Osiedle Silva jest rozpoznawalne, bo przy Kieleckiej zobacz na mapie Gdyni powstaje już drugi jego etap. W budynkach, które staną przy samej ulicy powstają także lokale usługowe, co docelowo zmieni nieco charakter tej części Kieleckiej.

W obecnie realizowanym etapie powstaną konstrukcyjnie dwa budynki, które będą miały trzy osobne bryły. To razem 134 mieszkania. Osiedle będzie ogrodzone, a części wspólne - monitorowane. Wnętrze osiedla będzie zieloną przestrzenią bez samochodów, z placem zabaw. Mieszkańcy do dyspozycji będą mieli strefę fitness z siłownią i saunami oraz salę klubową.

Cena mieszkania jednopokojowego zaczyna się tutaj od 440 tys., trzypokojowe kupić można od 582 tys. W cenie powyżej miliona dostępne są duże apartamenty nawet z pięcioma pokojami. W cenie jest już wliczona komórka lokatorska i miejsce w podziemnej hali garażowej. Projekt inwestycji powstał w pracowni Wolski Architekci.

W tej dzielnicy ostatni lokal z dwoma balkonami i powierzchnią 120,6 m kw. został na sprzedaż w kameralnym budynku przy ulicy Karpackiej zobacz na mapie Gdyni. Realizacja Villi Carpa zakończyła się w tym roku za sprawą firmy MC Construction. Powstało w nim zaledwie osiem lokali i wygodna hala garażowa. Mieszkania mają balkony (do części lokali przylegają nawet dwa), z których widać "ścianę lasu".

Pięciopokojowe mieszkanie kosztuje niecały milion. Projekt inwestycji powstał w pracowni Piw-Paw Architekci.

Wzgórze św. MaksymilianaPrzy ulicy Kopernika zobacz na mapie Gdyni powstaje kolejna inwestycja dewelopera BMC, który w ciągu kilku ostatnich lat pokazał, że potrafi skutecznie realizować średniej wielkości inwestycje w dobrych lokalizacjach i w nieco podwyższonym standardzie. Taka też będzie Asteria. Dwa budynki z 57 mieszkaniami są już mocno widoczne, bo zakończenie realizacji planowane jest w II kwartale przyszłego roku.

W ofercie zostały ostatnie wolne lokale na parterze i pierwszym piętrze. Cena metra kwadratowego waha się od 8377 zł do prawie 10 tys. Inwestycja została zaprojektowana w pracowni Mariusza Macieja Magdy.

Również przy ulicy Kopernika zobacz na mapie Gdyni, ale znacznie bliżej lasu powstała inwestycja Copernicus. W niewielkiej willi za sprawą dewelopera Planus Development powstało zaledwie dziewięć mieszkań o powierzchniach od 44 do 65 m kw. Każdy z nich otrzymał nazwę innej planety Układu Słonecznego.

I w tym przypadku w ofercie zostały ostatnie lokale, dwupokojowe. Cena metra jest w tym budynku niemal jednakowa dla wszystkich lokali - wynosi 11 tysięcy.

RedłowoCoraz bardziej widoczna jest budowa przy al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni. Realizowana przez gdyńskie Semeko inwestycja Alvarium będzie kolejnym kompleksem na miarę Redłowskiej Kaskady czy Altusa, który powstanie w tym rejonie Gdyni.

O tym, że Semeko kupiło grunt dowiedzieliśmy się w ubiegłym roku. Deweloper wykorzystał projekt pracowni BJK Architekci, ale rękoma własnej pracowni architektonicznej wprowadził w nim zmiany. W efekcie na dużej działce pomiędzy al. Zwycięstwa a ul. Legionów powstaje mieszana, choć w głównej mierze mieszkaniowa, zabudowa z jasnymi elewacjami i zieloną przestrzenią między budynkami. Ze względu na skalę projektu jego realizacja będzie etapowana i potrwa co najmniej kilka lat; pociągnie też za sobą zmiany w układzie drogowym.

Wysokość budynków zostanie zróżnicowana, będą one miały od 7 do 17 kondygnacji. Pierwsze dwa powstają od strony ul. Legionów zobacz na mapie Gdyni i mają od 7 do 9 kondygnacji. To 122 mieszkania o powierzchniach od 45 do 135 m kw., zostaną one oddane w 2020 roku - pierwszy z nich w czerwcu, drugi we wrześniu. Każdy z nich ma dwie klatki schodowe.

Cena metra kwadratowego jest zróżnicowana, ale w przypadku tańszych lokali zaczyna się od 8 100 zł.

Inwestycja o zupełnie innej skali (Kostki 3), ale w sąsiedztwie śródmiejskiej zabudowy Semeko powstaje przy ul. Kostki Napierskiego. zobacz na mapie Gdyni To typowa dla tego rejonu Gdyni willowa plomba, w której na czterech kondygnacjach powstało zaledwie siedem lokali. Auta parkować można w podziemnej hali, budynek jest ogrodzony.

Jego realizacja zostanie zakończona w ciągu najbliższych kilku tygodni, w sprzedaży zostały trzy ostatnie lokale trzy- i czteropokojowe. Cena metra kwadratowego: 10 900 i 11 900 zł. Deweloperem jest firma Alsterhaus.

W Redłowie buduje także Budros, który do tej pory inwestycje realizował głównie w Gdańsku. Na otoczonej lasem i zielenią działce, przy ulicy Saperskiej 10 zobacz na mapie Gdyni kończy się budowa Redłowskiego Wzgórza. To czterokondygnacyjny budynek, w którym mieści się 12 apartamentów o powierzchniach od 54 do 123 m kw. (jest tu także użytkowe poddasze). Parkowanie samochodów możliwe będzie w podziemnej hali. Teren będzie ogrodzony i monitorowany.

W inwestycji pozostało na sprzedaż pięć lokali na pierwszym i drugim piętrze. Metr kwadratowy kosztuje tu 13,5-14,5 tys. zł. Projekt architektoniczny przygotowała pracowania Pilch Architekci.

Opinie (130) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.