• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Oferty deweloperów z listopada 21 r.

Ewa Budnik
28 listopada 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Apartamenty Sopot Portal Blue powstaną w drugiej linii zabudowy przy al. Niepodległości 736. Apartamenty Sopot Portal Blue powstaną w drugiej linii zabudowy przy al. Niepodległości 736.

Późna jesień i zbliżająca się zima nie wstrzymują deweloperów przed wprowadzeniem do sprzedaży kolejnych inwestycji. Jak co miesiąc, w cyklu Nowe Inwestycje Mieszkaniowe prezentujemy przegląd nowości na trójmiejskim rynku. Na bieżąco szukać można ich na liście inwestycji w Serwisie Dom i Nieruchomości.W przypadku lokalizacji inwestycji najważniejszy jest:

SopotOsoby przejeżdżające samochodem główną arterią Sopotu zauważyły ogrodzenie budowlane przy al. Niepodległości 736Mapka. W tym miejscu zaczął się remont dawnego komisariatu sopockiej policji. Budynek od strony ulicy docelowo będzie pełnił funkcję usługową. Zaś w drugiej linii zabudowy deweloper Portal Blue ogłosił realizację budynku mieszkaniowego (Apartamenty Sopot Portal Blue).

Czterokondygnacyjny budynek z mieszkaniami o powierzchni od 25 do 100 m kw. zaprojektowany został w nowoczesnym stylu, ale komponował się będzie z zabudową Sopotu. Teren posesji zostanie częściowo ogrodzony i wypełniony zielenią.

Budowa zakończyć ma się w II kwartale 2023 roku. Trwa przedsprzedaż, ceny nie zostały jeszcze podane.

Gdynia • Budowa domów szeregowych przy ulicy Kombatantów 18 w Gdyni rozpocznie się w przyszłym roku.
 • Budynek przy ulicy Miłosza w Gdyni stanie na skarpie. Z balkonów i tarasu na najwyższych piętrach rozciągały się będą widoki na panoramę miasta.
Ten sam deweloper, tym razem w Redłowie, przy ul. Kombatantów 18Mapka ogłosił także realizację domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Domy w Redłowie będą miały cztery kondygnacje, przy czym na poziomie -1 znajdą się garaże. Na parterze został zaprojektowany salon z aneksem kuchennym, a na pierwszym i drugim piętrze powstaną po dwie-trzy sypialnie z łazienkami na każdej kondygnacji.

Budowa rozpocznie się w I kwartale przyszłego roku i ma potrwać około roku. Również sprzedaż domów jest jeszcze przygotowywana, zatem nie są jeszcze znane ceny.

Nieruchomości

Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy Ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Także w Redłowie, przy ul. MiłoszaMapka, w lutym rozpocznie się budowa kameralnego budynku wielorodzinnego Miłosza. W miejskiej willi, która powstać ma za sprawą dewelopera Aedium powstać ma zaledwie sześć lokali: dwa z nich będą miały około 120 m kw., cztery około 60 m kw.

Wysokość pomieszczeń sięgała będzie trzech metrów, a wkomponowanie budynku w skarpę sprawi, że z lokali rozciągała się będzie panorama miasta. Mieszkańcy czwartego piętra będą mieli okazję podziwiać ją z dużego tarasu.

Ceny lokali zaczynają się tu od 16 970 zł za m kw.

Gdańsk • Waterlane Corner wypełni pustą działkę u zbiegu ulic Wałowej i Rybaki Górne w Śródmieściu Gdańska.
 • Pięciopiętrowy budynek Pilotów 21 powstanie pomiędzy blokami na Zaspie, w miejscu, gdzie do niedawna stała przychodnia.
W Śródmieściu Gdańska uzupełniona zostanie zabudowa u zbiegu ulic Wałowej i Rybaki GórneMapka. Budynek Waterlane Corner wkomponowany zostanie w dwa ciągi zabudowy, która niedawno powstała przy obu tych ulicach. Deweloperem w tym przypadku jest Waterlane, który ze swoimi inwestycjami apartamentowymi w Śródmieściu Gdańska obecny jest od lat.

Na czterech piętrach budynku powstanie w sumie 46 mieszkań o powierzchni od 35,5 do 90,8 m kw., natomiast parter wypełnią lokale usługowe. Detale elewacji i zastosowane podziały wyraźnie nawiązują do starogdańskiej zabudowy.

Realizacja inwestycji właśnie się rozpoczyna, a sprzedaż uruchomiona ma zostać w grudniu. Wtedy też znane będą ceny.

Zobacz ofertę nowych mieszkań wprowadzoną do sprzedaży w październiku

Za sprawą dewelopera Kameralnie budowa na początku grudnia rozpocznie się także w zabytkowej części Oliwy, przy ulicy Kwietnej 32Mapka. Inwestycja Kwietna będzie parterowym budynkiem z antresolą, w którym znajdą się dwa apartamenty, każdy z oddzielnym wejściem, garażem i dużym ogrodem.

Architektura budynku nawiązywać będzie do zabudowań, które kiedyś znajdowały się przy ulicy Kwietnej - projekt powstał według wytycznych konserwatora zabytków. Inwestycja nie została jednak zwizualizowana. Ten inwestor sprzedaż zawsze rozpoczyna dopiero po zakończeniu budowy, projekt będzie można ocenić zatem dopiero w pierwszej połowie 2023 roku, kiedy budynek zostanie oddany do użytkowania. Wtedy też określone zostaną ceny apartamentów.

Znacznie większa budowa planowana jest na Zaspie, przy ulicy Pilotów 21Mapka, w miejscu, gdzie jeszcze na początku tego miesiąca stała przychodnia Sanitas. Spółka Pilotów 21 wyburzyła ją, by w tym miejscu zbudować pięciopiętrowy budynek wielorodzinny z 99 mieszkaniami z loggiami. Według zapowiedzi, po zakończeniu budowy Pilotów 21 na parterze budynku na nowo działać zacznie przychodnia.

Pod budynkiem powstanie dwukondygnacyjna hala garażowa dla 123 aut. Dodatkowo 11 miejsc postojowych znajdzie się na terenie posesji. Można już zapoznać się z planami lokali, sprzedaż jednak jeszcze się nie rozpoczęła.

 • Via Flora przy ulicy Ptasiej docelowo będzie osiedlem składającym się z czterech budynków. Rozpoczęła się sprzedaż i budowa pierwszego z nich.
 • Novo 30 wypełni pustą działkę u zbiegu ulic Gabrysiak i Leszczynowej. Powstaną tu tylko mieszkania trzy- i czteropokojowe.
 • W Kamienicy Apollina na Kowalach powstaną z kolei tylko mieszkania dwu- i trzypokojowe.
Nowości pojawiły się również w południowych dzielnicach Gdańska.

Deweloper Develia przy ulicy PtasiejMapka na Chełmie rozpoczyna realizację inwestycji Via Flora. W pierwszym etapie wybudowanych tu zostanie 68 mieszkań o powierzchni od 32 do 96 m kw. Docelowo osiedle składało się będzie z czterech czteropiętrowych budynków. Wiadomo już, że drugi etap inwestycji do sprzedaży wprowadzony zostanie na początku przyszłego roku.

Przestrzenie wspólne pomiędzy budynkami urozmaicą alejki spacerowe, place zabaw, plenerowa siłownia i elementy małej architektury. Na terenie osiedla powstaną ogrody deszczowe.

Ukończenie pierwszego etapu planowane jest na lipiec 2023 r. Ceny zaczynają tu od 9 600 zł za m kw.

Z kolei na Jasieniu, u zbiegu ulic Leszczynowej i GabrysiakMapka, spółka Litus Invest jeszcze w październiku rozpoczęła sprzedaż 15 mieszkań w budynku Novo 30. Powstaną tu wyłącznie lokale trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 62 do 76 m kw. Pod budynkiem powstanie podziemna hala garażowa, do dyspozycji mieszkańców będą ogródki i balkony.

Zakończenie budowy planowane jest na 2023 rok. Cena m kw. zaczyna się od 8 745 zł.

Nowa inwestycja ogłoszona została także na Kowalach, przy ul. ApollinaMapka. Wspomniana już firma Aedium realizuje tu czteropiętrową Kamienicę Apollina. Tu z kolei powstaną tylko mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 35 do 54 m kw. Będzie ich 20.

Budowa ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2023 roku. Cena metra kw. zaczyna się tutaj od 7 tys. zł.

Okolice Trójmiasta • Nowa Perspektywa 2 w Pruszczu Gdańskim składa się z zabudowy szeregowej z mieszkaniami na parterach, piętrach lub dwukondygnacyjnych.
 • Przestrzenie pomiędzy budynkami Osiedla Beauforta 2, tak jak w pierwszej części tej inwestycji, wypełnione zostaną ciekawymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi.
 • Bojano, ul. Złocista. Do każdego mieszkania (również na piętrze) prowadziło będzie osobne wejście. Ceny w tej inwestycji zaczynają się od 4 896 zł za m kw.
W Pruszczu Gdańskim przy ul. DobrowolskiegoMapka deweloper Domo, który od lat buduje w tej okolicy, wprowadził do sprzedaży drugi etap inwestycji Nowa Perspektywa. Zabudowa szeregowa składa się z segmentów, w których niezależne lokale znajdują się na parterze i na piętrze.

W tym etapie powstanie 12 budynków z lokalami o powierzchni od 57 m kw. Powstaną tu także dwupoziomowe segmenty z garażem o łącznej powierzchni ok. 150 m kw. Tym razem deweloper tak zaprojektował przestrzeń, że wszystkie lokale będą miały dostęp do prywatnego ogródka o powierzchni od 50 do 150 m kw. oraz dodatkowego pomieszczenia o powierzchni ok. 10 lub 20 m kw., znajdującego się na poziomie ogródka.

Nieopodal inwestycji powstaje duży, miejski teren sportowo-rekreacyjny, a Miasto Pruszcz zapowiedziało także, że w przyszłym roku rozpoczną się prace nad przygotowaniem budowy szkoły podstawowej z przedszkolem.

Lokale do odbioru gotowe mają być w czerwcu 2023 r. Metr kw. lokalu w tej inwestycji kosztuje od 6 107 zł.

Nieruchomości

Barometr cen

Barometr cen

Sprawdź ceny mieszkań i domów na trójmiejskim rynku nieruchomości. Wykres generowany jest na podstawie cen ofertowych z ogłoszeń zamieszczanych w naszym portalu.

Na przeciwległym końcu Trójmiasta, który od lat jest wielkim placem budowy, czyli w Pogórzu rozpoczęła się zapowiadana sprzedaż mieszkań na Osiedlu Beauforta 2. Jest to kontynuacja inwestycji, którą od kilku lat deweloper Euro Styl realizuje w tej okolicy wraz z terenami sportowymi i rekreacyjnymi. Wjazd do pierwszej części osiedla znajduje się od strony ulicy Kościuszki. Druga część osiedla powstanie od strony ulicy DerdowskiegoMapka.

Budynki swoją architekturą będą nieco różniły się od etapu pierwszego. W ramach zamierzenia powstanie w sumie dziewięć trzypiętrowych budynków. Budowa pierwszych czterech już trwa. Powstanie w nich 186 mieszkań o powierzchni od 36 do 89 m kw.

Przekazanie lokali zaplanowano na lipiec 2023 roku. Cena m kw. zaczyna się tutaj od 7600 zł.

Za nowościami rozejrzeć się można także w Bojanie. Tutaj deweloper Nook Invest, który w różnych miejscach tej miejscowości buduje kameralne inwestycje jedno- i wielorodzinne rozpoczął realizację kolejnej z nich przy ulicy ZłocistejMapka. W ramach osiedla Złocista powstaną cztery budynki z ośmioma mieszkaniami o powierzchni od 58,5 do 81,5 m kw. Lokale na piętrze będą dwukondygnacyjne, a do każdego mieszkania prowadziło będzie osobne wejście z zewnątrz. Wszystkie lokale wyposażone będą w ogrzewanie podłogowe.

Budowa zakończyć ma się w IV kwartale 2022 roku, a cena m kw. zaczyna się tutaj od 4 896 zł.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (116)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Grand Opening biura Białe Lwy

warsztaty, dni otwarte

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31800 zł/m2
Gdynia Orłowo
21200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20200 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
17700 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
19950 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19000 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16550 zł/m2
Gdynia Orłowo
14850 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane