• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Premiery deweloperów z września 2021

Ewa Budnik
26 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
 • Wzgórze Zielenisz. W ramach osiedla domów jednorodzinnych na Wiczlinie powstać ma 21 wolnostojących, parterowych budynków.
 • Gdynia, ul. Mała to zaledwie sześć lokali w szeregowej zabudowie. Mieszkania na dole będą miały ogródki, te na piętrze z kolei dwa poziomy i balkony.

W cyklu Nowe Inwestycje Mieszkaniowe opisujemy pokrótce inwestycje, które pojawiły się na trójmiejskim rynku mieszkaniowym i w jego okolicach w mijającym miesiącu. Na bieżąco informacje te pojawiają się w naszym katalogu nowych inwestycji mieszkaniowych, który znaleźć można w Serwisie Dom i Nieruchomości. Wrzesień, wbrew corocznej tradycji, przyniósł mniej premier, niż miesiące letnie. Zgodnie z rynkowym zapotrzebowaniem, w ofercie pojawiło się sporo domów.Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.


Gdybyś kupował(a) dom, to jaką miałby powierzchnię?

GdyniaDomy jednorodzinne w ofercie Grupy Inwestycyjnej Hossa pojawiają się po raz pierwszy w ponad 30-letniej historii tej firmy. Musiał to być zatem projekt na miarę takiej okazji. Tak się też stało.

W Gdyni Zachód, którą w dużej mierze zabudową mieszkaniową wypełniła właśnie Hossa, a dokładnie przy ulicy Bernarda MyśliwkaMapka, deweloper ten zapowiada powstanie osiedla domów jednorodzinnych o charakterze rezydencjonalnym - Wzgórze Zielenisz.

Projekt przewiduje realizację 21 wolnostojących i, co ważne, parterowych domów. Powstać mają trzy typu domów o powierzchniach od 197 do 231 m kw. Działki, na których staną budynki będą miały minimum 900 m kw., więc przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się naprawdę dużymi ogrodami.

Oferta jeszcze nie pojawiła się w regularnej sprzedaży, ale wiadomo już, że cena m kw. nie będzie niższa niż 11 tys. zł, co oznacza, że ceny tych nieruchomości w stanie deweloperskim będą zaczynały się od co najmniej 2,5 mln zł.

Aby zaprezentować projekt i lokalizację, deweloper organizuje nietypowy dzień otwarty. 2-3 października w godz. 10-14 z doradcami spotkać się będzie można w miejscu planowanej inwestycji, przy ulicy Myśliwka.Zapowiedź sprzedaży nowej inwestycji mieszkaniowej, ale o mniejszej skali pojawiła się także w Gdyni, przy ulicy MałejMapka (Wielki Kack). Deweloper Targo kończy w tym miejscu realizację kameralnego szeregu składającego się z trzech budynków, w których dostępne będą lokale z ogrodami na parterze - 82,5 m kw. oraz dwupoziomowe mieszkania (piętro i poddasze) na wyższej kondygnacji - 164 m kw.

Inwestycja "ul. Mała" to jedna z niewielu realizacji deweloperskich na terenie Trójmiasta, której sprzedaż rozpocznie się dopiero po zakończeniu budowy. Zmierza ona ku końcowi, więc zapowiedź pojawiła się, ale oficjalnie cennik jeszcze nie został ujawniony.

Gdańsk • Słupska 63. Na terenie ogrodzonej posesji powstanie mały teren zielony dla mieszkańców i jedno miejsce postojowe. Pozostałe ukryte zostaną w hali garażowej.
 • Zagaje. Budynek z 47 mieszkaniami dwu- i trzypokojowymi stanie blisko centralnej części dzielnicy Ujeścisko.
 • Nova Lubovidzka to osiedle budynków z zielonymi dachami. Powstaną tu zarówno mieszkania, jak i domy w zabudowie szeregowej.
Na targach mieszkaniowych w Gdyni ofertę miejskiej willi z mieszkaniami o powierzchni od 47 do 108 m kw. zaprezentował deweloper Ekodom. Inwestycja powstaje na Przymorzu, przy ul. Słupskiej 63Mapka, a więc blisko przystanku SKM oraz w pieszej odległości od największych w Trójmieście kompleksów biurowych.

Słupska 63 będzie miała trzy kondygnacje, dostępne tu będą lokale na parterze z ogródkami, a powyżej dwukondygnacyjne lokale z balkonami. W podziemiu zaplanowano pięć miejsc postojowych.

Budynek gotowy ma być w III kwartale 2022 roku, cena m kw. to tutaj od 16,5 do 17,5 tys. zł.

Z kolei na Ujeścisku, u zbiegu ulic Białostockiej i WarszawskiejMapka kameralny budynek wielorodzinny zrealizować zamierzają Pomorskie Domy. To lokalizacja blisko centrum dzielnicy, a więc wszystko co potrzebne będzie tu "pod ręką". W planach jest także powstanie nowej linii tramwajowej.

Nazwa inwestycji - Zagaje - ma nawiązywać do charakteru inwestycji, która ukierunkowana jest na połączenie z naturą. Na elewacji znajdzie się drewno, ma ona zostać częściowo obsadzona pnączami, a w częściach wspólnych pojawią się grafiki z roślinami.

W budynku powstanie 47 mieszkań dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 32 do 66 m kw. Do odbioru mają one być gotowe w I kwartale 2023 roku. Cena m kw. zaczyna się tutaj od 9300 zł.

Nowy projekt - Nova Lubovidzka - ogłoszony został w tym miesiącu także na Szadółkach, tylko nieco dalej od centrum niż Zagaje. Przy ulicy LubowidzkiejMapka, za sprawą firmy Ekodeweloper, powstać ma kameralne osiedle z 10 mieszkaniami o powierzchni 57-62 m kw. oraz 17 domami o powierzchni użytkowej o powierzchni ok. 120 m kw. Każdy z nich będzie miał własny ogródek i garaż.

Dwuspadowe dachy wszystkich tych budynków pokryte zostaną specjalnymi roślinami. Choć jest to powszechnie stosowane m.in. w krajach skandynawskich, to w Trójmieście takie rozwiązanie zastosowane w przypadku deweloperskiego budownictwa jednorodzinnego wciąż jest nowością.

Lokale do odbioru gotowe będą w II kwartale 2023 roku. Ceny oscylują tu w granicach 6940-8100 zł za m kw.


Gdańsk - nowe domy • Przystań Śródmieście. Każdy z czterech domów będzie miał własny garaż. Na parterze budynków zaplanowano dodatkowe dwa pomieszczenia, w których można urządzić np. miejsce do pracy.
 • Domovo to zamknięte osiedle domów jednorodzinnych, na którym zaplanowano także rozległe tereny rekreacyjne.
 • Venti Park. Domy będą miały trzy kondygnacje. W podziemiu zaplanowano obszerną część gospodarczą.
 • Lago Alto. Domy z zabudowie szeregowej i bliźniaczej będą miały użytkowe poddasza, gdzie można urządzić np. miejsce do pracy.
Kolejne propozycje to już osiedla samych domów. Jedna z takich inwestycji deweloperskich powstać ma blisko Śródmieścia Gdańska, tuż przy Opływie MotławyMapka, dlatego nazwano ją Przystań Śródmieście. Kameralna inwestycja realizowana przez 3city Estate składała się będzie zaledwie z czterech domów w zabudowie szeregowej. Każdy z nich będzie miał indywidualny garaż i niewielki ogródek do dyspozycji rodziny. W domach zaplanowane zostało także miejsce do pracy - na parterze, oprócz części dziennej, powstaną dwa pomieszczenia, w których urządzić można gabinet.

Domy mają powierzchnie 150 lub 193 m kw. Mają być gotowe do odbioru pod koniec 2022 roku. Cena metra kwadratowego zaczyna się w tym przypadku od 8100 zł.

Jeśli w domu zamieszkać chcielibyśmy nie przekraczając obwodnicy Trójmiasta, to do wyboru mamy także zamknięte osiedle Domovo, które przy ulicy GuderskiegoMapka zrealizowane ma zostać za sprawą dewelopera Nova.

W pierwszym etapie inwestycji powstać ma tutaj 26 domów w zabudowie szeregowej.

Domy będą miały powierzchnię od 145 do 155 m kw. Przylegać będą do nich ogródki o powierzchni ok. 40 m kw. Na terenie inwestycji zaplanowano powstanie altan wypoczynkowych z miejscem na grilla. Pozostawione tu zostanie także ok. 2 tys. m kw. lasu.

Ceny domów w ramach tej inwestycji zaczynały się będą od 870 tys. zł.

Dwa ciekawe projekty domów powstaną także już za obwodnicą.

Pierwszy z nich to Venti Park, który w Rębiechowie przy ul. RadarowejMapka realizował będzie Texo Deweloper.

Inwestycja to łącznie 10 domów w zabudowie bliźniaczej. Każdy z nich będzie miał powierzchnię całkowitą 192,6 m kw. i ogródek o wielkości od 82 do 146 m kw. W budynkach znajdzie się pięć pokoi na trzech poziomach mieszkalnych i dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenie gospodarcze znajdujące się w podziemiu.

Domy gotowe do odbioru mają być w II kwartale 2023. Ceny domów zaczynają się od 1 mln 180 tys. zł.

Drugi projekt to zapowiedź osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, które powstać mają niemal nad samym Jeziorem Wysokim na OsowieMapka. Inwestycję przygotowuje gdyńskie BMC.

Lago Alto będzie zamkniętym osiedlem 32 domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Będą one miały dwie kondygnacje, a dodatkowo poddasze, które można zaadaptować na przykład na miejsce do pracy. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji metraże od 95 do 133 m kw. oraz ogródki.

Oferta nie została jeszcze oficjalnie wprowadzona do sprzedaży. Cena metra kwadratowego będzie się tu wahać między 8 a 11 tys. zł.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (128)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: Dom - Mieszkanie - Wnętrze (2 opinie)

(2 opinie)
targi

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane