• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wykończenie mieszkania. Ile to kosztuje?

Joanna Puchala
30 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Przy wykończeniu mieszkania nie warto oszczędzać na podłodze. To stały element, który musi posłużyć wiele lat, bo każda wymiana podłogi wiąże się z remontem całego pomieszczenia. Przy wykończeniu mieszkania nie warto oszczędzać na podłodze. To stały element, który musi posłużyć wiele lat, bo każda wymiana podłogi wiąże się z remontem całego pomieszczenia.

Kupujemy mieszkanie w stanie deweloperskim, na papierze widzimy cenę zakupu, a o wykończeniu myślimy "jakoś to będzie". Tymczasem podłogi, wykończenie łazienki, kuchni czy wykonanie oświetlenia kosztuje tysiące złotych. Do tego dochodzą meble. Warto te wydatki zdroworozsądkowo przewidzieć i zaplanować. Podpowiadamy jak to zrobić.



Wykończenie mieszkania krok po kroku - co warto wiedzieć?



Na co wydałeś/wydałbyś najwięcej pieniędzy podczas urządzania mieszkania?

- Wykończenie mieszkania możemy porównać do zakupu samochodu. Mamy różne klasy samochodów tak samo jak mamy różne możliwości w wykończeniu wnętrz. Wszystkie samochody w swojej konstrukcji są zbliżone. Różnica w cenie wynika z jakości komponentów z jakich zostały wyprodukowane i standardu ich wykończenia. Przy aranżacji wnętrz jest podobnie. Położenie przez wykonawcę metra kwadratowego gresu za 40 złotych będzie kosztować tyle samo co gresu za 240 złotych - mówi Mikołaj Ćwidak z MC Pracowni Architektonicznej. - Upraszczając: koszt robocizny można przyjąć jako stałą. Zmienna jest natomiast kwota, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za materiały wykończeniowe.

Przede wszystkim: określ budżet



Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest niedokładne, a jeszcze częściej zbyt optymistyczne (czyli zaniżone) szacowanie budżetu wszystkich robót.

Czytaj także: ile czasu trwa wykończenie mieszkania?

- W oparciu o nasze doświadczenie, niezbędne minimum możemy określić na 1000 złotych za metr kwadratowy mieszkania [jeżeli kupujemy mieszkanie o powierzchni 50 m kw. to na jego wykończenie potrzebujemy 50 tys. zł-red.]. W tej kwocie zawarte są koszty zakupu materiałów remontowych, opłacenie ekipy oraz urządzenie kuchni i łazienki na poziomie podstawowym. Nie jest w to wliczone wyposażenie mieszkania w meble, których koszt oczywiście znów zależy od konkretnych możliwości finansowych. Tak kształtują się wyjściowe i teoretyczne dane. Każde mieszkanie to oczywiście osobny przypadek, który trzeba rozpatrywać indywidualnie - mówi Katarzyna Jędruszczak z pracowni aranżacji wnętrz Conceptownia.
Koszt wykończenia mieszkania o powierzchni 50-60 m kw.
Jakość wykończeniaCena za 1 m kw.Zastosowane materiały
Wersja ekonomicznaOkoło 1 000 złTanie, kupione w marketach lub w promocyjnych cenach
Wersja standardowaOkoło 1500 złŚrednia półka cenowa - markowe gresy, dobrej jakości panele lub tańsze podłogi drewniane
Wersja o podwyższonym standardzieCo najmniej 2000 złWysokiej jakości materiały, meble i oświetlenie

Nie licz, że "się uda", bądź przewidujący



Przy każdym remoncie budżet zostaje przekroczony. To jak zasada, która ma nieliczne - potwierdzające ją, wyjątki. Lepiej od razu wziąć to pod uwagę i zarezerwować więcej środków na niespodziewane wydatki.

- Trzeba z góry zarezerwować 15-20 proc. środków więcej na niespodziewane wydatki, związane przykładowo z konieczną zmianą poszczególnych elementów wyposażenia. Cięcie kosztów w czasie kiedy prace już się toczą przekłada się na funkcjonalność wnętrza. Jeżeli projektujemy i wyposażamy coś na lata, to dzisiejsze oszczędności możemy odczuwać później długo i boleśnie - przestrzega Katarzyna Jędruszczak. - Mieszkanie powinno być dopasowane do stylu życia właścicieli, stanowić odpowiedź na ich codzienne potrzeby, ale także przewidywać zmiany następujące w kolejnych latach życia mieszkańców, takie jak: pojawienie się dzieci lub opuszczenie przez nich rodzinnego gniazda.
KATALOG FIRM: ZNAJDŹ FIRMĘ, KTÓRA WYKOŃCZY MIESZKANIE

Niestety złe planowanie budżetu często polega też na złym dysponowaniu środkami - znacznie łatwiej jest nam wydawać pieniądze na początku, kiedy budżet jest kompletny.

- Im bliżej końca, tym decyzje związane z kwotą, jaką mamy przeznaczyć na dany element wykończeniowy są ostrożniejsze. Z mojego doświadczenia wynika, że cierpią na tym głównie meble wolnostojące i oświetlenie, a w szczególności lampy wiszące bo je przeważnie montujemy na końcu. Dobrym rozwiązaniem jest zakup lamp wiszących na początku drogi inwestycyjnej i składowanie ich w bezpiecznym miejscu - dodaje Mikołaj Ćwidak.
KATALOG FIRM: UKŁADANIE I CYKLINOWANIE PODŁÓG

Bardzo ważna jest także rzecz (tylko z pozoru) zupełnie banalna: trzeba dokładnie sprawdzić opinie o firmach i specjalistach, z których usług zamierzamy skorzystać. Pomoże nam to uniknąć trudności związanych z terminowością i jakością prac, a co za tym idzie niepotrzebnych wydatków.

Urządzenie kuchni i łazienki kosztuje najwięcej?



Często słyszymy opinię, że największe koszty podczas remontu czy wykończenia mieszkania dotyczą kuchni i łazienki. Czy to prawda?

- Oczywiście łazienka i kuchnia niezależnie od standardu materiałów jaki wybierzemy zwykle będzie największym wydatkiem. Na ich realizację potrzebujemy kosztownego wyposażenia i materiałów wykończeniowych. Gresy, armatura, ceramika są największym wydatkiem w przypadku łazienki. Jeśli chodzi o kuchnię to najwięcej zapłacimy za sprzęty i zabudowę - podkreśla Mikołaj Ćwidak.
KATALOG FIRM: SKLEPY Z ARMATURĄ ŁAZIENKOWĄ W TRÓJMIEŚCIE I OKOLICACH

- Urządzenie obu tych pomieszczeń na zadowalającym poziomie oznacza oczywiście wyższe wydatki na materiały. Czy prawdą jest więc, że właśnie na remont kuchni i łazienki wydamy najwięcej? Tak, ponieważ ludzie lubią otaczać się dobrymi materiałami, mieć poczucie luksusu, niezawodności, dlatego wybierają dobre jakościowo, kosztowne sprzęty. Nie, ponieważ równie często właściciele nieruchomości wolą zainwestować więcej w te elementy wyposażenia, które będą mogli zabrać ze sobą do kolejnego mieszkania czy domu - rozważa Katarzyna Jędruszczak.
KATALOG FIRM: MEBLE I ZABUDOWY NA WYMIAR

Oprócz kosztów, warto zwrócić również uwagę na stylistykę materiałów, które wybieramy. Jeżeli wybierzemy zbyt odważne rozwiązania, może okazać się, że po krótkim czasie będziemy potrzebowali zmiany, co wygeneruje dodatkowe koszty.

- Kafle, podłogi, meble do zabudowy, drzwi - jako elementy stałe nie będą prawdopodobnie wymieniane przez lata. Jeśli zdecydujemy się na aranżacje modne w tym sezonie, jest wielce prawdopodobne, że za rok już nam się opatrzą. Lepiej stawiać na ponadczasową klasykę niż chwilowe trendy - doradza Katarzyna Jędruszczak.
Zanim staniemy w pustym mieszkaniu, gdzie będzie tylko podłoga, wykończona łazienka i pomalowane ściany z naszego konta zniknie co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Od dobrego gospodarowania budżetem zależy, czy wystarczy nam na meble... Zanim staniemy w pustym mieszkaniu, gdzie będzie tylko podłoga, wykończona łazienka i pomalowane ściany z naszego konta zniknie co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Od dobrego gospodarowania budżetem zależy, czy wystarczy nam na meble...

Stan deweloperski



O tym, ile będzie kosztować wykończenie metra kwadratowego mieszkania w stanie deweloperskim zadecydują nie tylko koszty robocizny, zastosowanych materiałów wykończeniowych czy wyposażenia, ale to, z jakim stanem deweloperskim mamy do czynienia. Zazwyczaj przy odbiorze mieszkania mamy zrobioną wylewkę betonową na podłodze, zamontowane parapety, okna i drzwi wejściowe. Powinny być również doprowadzone instalacje: wodna, kanalizacyjna oraz elektryczna. Przy decyzji o zakupie mieszkania zawsze trzeba dokładnie ustalić w jakim stanie przekazane zostanie nam mieszkanie (na przykład czy ściany będą gładkie czy sami będziemy musieli je wygładzić). To ważne informacje przy późniejszym szacowaniu kosztów wykończenia.

Miejsca

Opinie (193) ponad 10 zablokowanych

  • (1)

    No no, bardzo fajny pan na zdjęciu.

    • 8 13

    • Taaa kobieta...
      Nie kłam
      Roman

      • 3 3

  • ile cekolowanie ile tynki automan

    ile elektryka za kladzenie kabli za punky, ile za podlogowke etc..

    Ile za mkw kafli w lazienkach, ile scianka gk ?

    A tu jakies pierd****

    • 18 1

  • Myślę że rozsądnie jest policzyć min 1000zl/m2... (2)

    ...a jeśli cokolwiek lepiej i bardziej to 2000zł/m2.
    Mniej można ale jak zrobisz wszystko sam/a.
    Dlatego czasami bardziej opłaca się kupić na wtórnym wykończone zamiast brać od devs i cieszyć się że zaoszczędzilo się 2% podatku

    • 24 2

    • (1)

      I oglądać kafelki z lat 70-tych... Never!!!

      • 4 4

      • Przecież napisane, że wtórny, ale zrobione. czyli wyremontowane na nowo. Rozumiesz?

        • 0 0

  • Jak się ma dobre znajomości

    To naprawdę grosze taka inwestycja, nawet jeżeli do wykończenia jest dajmy na to 20 mieszkań to też się zwraca całkiem nieźle.

    • 10 5

  • Wykończenie mieszkania kosztuje dużo. (7)

    Prowadzę firmę wykończeniowa i za wykończenie mieszkania 50m2 bez materiału biore 20000zl, i nie ma dyskusji, znam możliwości moich ludzi i jakość z jaka robimy. Jesli ktoś się nie zgadza to niech sobie Bronka Tadka czy czeska weźmie bez faktury gwarancji i niech później płacze ze ma spartolone. A proszę mi wierzyć takich ludzi już przerabialiśmy wielu. Dzwonili i płakali. Drodzy Państwo ktoś może powiedzieć ze to żart ze da się taniej itd. Owszem da się zrobić taniej i nieraz nawet dobrze. Wiem z doświadczenia ze taniej po jakimś czasie wychodzi;) tu instalacja hydrauliczna w innym systemie niż zrobił developer cieknie, bo Panowie przeszli na złączki skręcane albo jakiś inny wynalazek. To się okazuje ze płytki na placki kładli farba nie taka pomalowali, Itd itp.
    Nie mam zamiaru się reklamować. Ale naprawdę proszę mi wierzyć mało jest dobrych firm które udziela Państwu gwarancji i zrobią wszystko zgodnie ze sztuka budowlana. Dobra ekipa nie musi się martwić o prace. Ja mam zlecenia do sierpnia przyszłego roku już zaklepane. Nie którzy się oburzają ze ktoś powie 6000zl za łazienkę w 2 tygodnie. Dla tych co się oburzają zapraszam na budowę na kilka dni zobaczymy ile wytrzymają.

    Wykończenie mieszkania jak ma być dobrze to musi kosztować.
    Chcesz mercedesa płacisz jak za mercedesa.
    A nie malucha.
    I drodzy Państwo wykończenie mieszkania i wykończenie mieszkania na wysoki standard to różnica.
    Tak jak w przypadku wynajmu mieszkań. Człowiek szuka mieszkania a tama ogłoszenie wynajmę apartament. Haha a tam mieszkanie 50m w bloku z płyty a na zdjęciu do apartamentu to brakuje naprawdę bardzo bardzo dużo. ;)
    Pozdrawiam Państwa i rzycze powodzenia.

    • 47 30

    • Rzyczę wielu kljentuw

      • 27 0

    • Potwierdzam

      Mieszkanie 78 metrów w Gdańsku. Materiały ze średniej półki cenowej ale nie z ikea. poszło 100tyś i jeszcze salon stoi pusty i trochę brakuje. To co chciałem zaoszczędzić np Kuchnia teraz muszę po roku wymienić fronty na własną rękę bo nie mam gwarancji. Malowanie - musiałem 2 razy. Także wyjdzie ponad 1.5 za metr. Ps. Proszę was nie mówcie że da się za 70 tyś zrobić bo jestem świeżo po remoncie i nie uwierzę. A dla tych co układali płytki samemu powiem tylko jedno- to widać i pewnie za 3 razem by wam wyszło.

      • 5 12

    • Ja się niestety z panem nie zgadzam

      Moje dwa poprzednie remonty robiły zaufane na rynku firmy...dramat!!!. 4 razy poprawiali i dalej syf. Trzecie mieszkanie mąż/lekarz zrobił sam... 6 lat bez żadnych usterek.

      • 9 2

    • poczekamy jak sie za 3 lata deweloperka skonczy

      to bedziesz inaczej spiewal, "tanio szybko bez czekania" heheh byly juz takie czasy panie Zdzichu a koniunktura nie trwa wiecznie

      • 13 3

    • 400/m2 to uczciwa cena

      zalezy jeszcze co wchodzi w zakres?

      • 5 2

    • Też jestem po remoncie

      400 za metr samej robocizny dużo i mało ,mam nadzieję ,że ten mądraliński fachowiec nie robi tylu błędów w budowlance co na papierze .

      • 1 0

    • dokladnie taka jest prawda jak piszesz...idealnie zrobiona praca kosztuje,jest to koszt pracy,robocizny jaka pracownicy muszą wydusic z siebie by wszystko bylo pieknie zrobione,z detalami,a na tym sie schodzi...

      • 0 0

  • Nie kupuj od dewelopera. (4)

    Lepiej kupić na rynku wtórnym . Będzie przedszkole, szkoła, sklepy itp.
    Kupiłem w Brzeźnie na Łozach mieszkanie. Mam super widok z okna. Tuż obok powstało osiedle deweloperskie. Namorze - gęsto zabudowane, ludzie patrzą sobie w okna.

    • 29 12

    • i oni nie mają przedszkole, szkoła, sklepy a ty masz ?

      • 12 2

    • Ja bym wolał w nowym osiedlu, nie wiem szczerze mówiąc co ty lepszego widzisz w starym

      • 11 2

    • Nie można generalizować

      Kupisz z lat 50 to będziesz musiał ryć ściany do cegły i wymieniać instalacje. Mieszkanie może zrobisz jak nowe, ale zapachu wilgoci na klatce i specyficznego zapachu się nie pozbędziesz. Kupisz jeszcze starsze to możesz mieć problemy z instalacją w pionie budynku. Znajomej po kapitalnym remoncie wybiło g.. w kamienicy i cały remont poszedł... Jeśli jeszcze bierzesz na to kredyt na 30 lat to powodzenia. Z drugiej strony jeśli masz kupić deweloperkę i zaglądać sąsiadowi w okno, a ściany mają być jak z karton gipsu to też dziękuję.

      • 7 0

    • Na osiedlu Łozy w Brzeźnie żyje się super.

      Między budynkami ( 4 piętrowe) jest dużo wolnej przestrzeni. W każdym mieszkaniu jest kuchnia, a nie aneks kuchenny. Jest ośrodek zdrowia z lekarzem rodzinnym i specjalistami na nfz. Jest przedszkole. Jest szkoła podstawowa. Jest liceum.
      Są różne sklepy. W pobliżu znajduje się piękny Park Haffnera i plaża na której nie ma tłoku.
      Nieopodal zaczyna się ścieżka rowerowa i deptak - ciągnące się aż do Sopotu.
      Tuż obok powstało deweloperskie osiedle Namorze. To osiedle ma dużą wadę: bardzo zagęszczona zabudowa, sąsiedzi zaglądają sobie w okna. Ale to ich wybór.

      • 0 2

  • Mieszkanie ? Remont ? (7)

    Ale po co? Ja mam 45 lat i mieszkam u matki I nie będę się wyprowadzal

    • 52 4

    • (4)

      I napisz, że masz jeszcze meblościankę z lat dziecięcych i fotel rozkładany w pokoju

      • 16 2

      • (3)

        A co Ciebie interesuje co mam?
        Mieszkam u mamy i jest git

        • 14 1

        • (2)

          Może mama ma inne zdanie?

          • 5 5

          • mama lezy martwa w kanapie wiec nie odpowiada na pytania od 12 lat (1)

            • 2 1

            • Ssss kwasss

              • 0 0

    • ja też mieszkam u mamy i mam 43 lata...nawet tata żyje z nami

      mama gotuje obiady,a z tatą gram w karty i jeżdżę na ryby

      • 5 0

    • Ja mam 40 lat.

      Mieszkam z rodzicami. Pomagam im. Poznałem Bożenkę spędzam u niej sporo czasu.
      Jak mamy chęć to bzykamy się, nawet 7 razy w tygodniu.

      • 2 0

  • Wszystko zależy od bryły mieszkania. Czy jest ustawne czy nie. Ile jest kombinacji. Ok 1tys/m2 trzeba liczyć

    • 6 1

  • (4)

    A jak to jest z hipoteką i zaciąganiem kredytu również na wykończenie?

    • 10 0

    • sr*k (2)

      A jak ma być?? Ludzie, sr*cie się z tymi kredytami jakby był jakikolwiek problem, żeby je dostać...

      • 1 4

      • (1)

        No wyobraź sobie że nie każdy ma od ręki np. 60 tysięcy na wkład własny i są tacy jak ja, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej od praktycznej strony a nie tylko od pani z Banku która ma wyuczone formułki albo od dewelopera któremu chodzi o to żeby sprzedać mieszkanie i wciska bajki. A jeśli nie potrafisz odpowiedzieć rzeczowo na zadane pytanie, to się nie udzielaj (albo lepiej - znajdź forum dla trolli).

        • 3 0

        • Ściema

          Pic na wodę. Polecam ogarnąć sobie dobrego doradcę i można dostać kredyt na mieszkanie i wykończenie bez żadnego wkładu własnego.

          • 1 0

    • Możesz dobrać więcej kredytu ale ostatecznie wkład własny musi i tak być na poziomie np 20% od ostatecznej wartości po remoncie.
      W starych mieszkaniach taki remont może istotnie podnieść wartość i wtedy to nawet ma sens. W deweloperce mniej.

      • 0 1

  • Wykończenie 50 m2 mieszkanie - 2 pokoje (13)

    Podłoga - 100 zł/m - 5000
    Drzwi - 2 szt. 2000 zł
    Kuchnia meble - 8000 zł
    AGD - 5000 zł
    Łazienka - 6000 zł
    Razem: 26 000 zł brutto. Czyli ok. 500 zł/m2, bez mebli.

    Co wy chcecie w 50 m2 mieszkanie 100 000 wsadzać??? To tak jakbyście do starego malucha, opony za 2000 kupili. Do domu czy apartamentu o pow. powyżej 100 m2 to tak, ale te klitki 2 pokojowe to są tylko do przespania się dla pracowników i siuuu do roboty na cały dzień

    • 40 18

    • Chyba policzyłeś same materiały (9)

      Podłoga - powiedzmy - kupisz panele za 40zł, straty, listwy, robocizna może być w 100zł, tyle że nie w kuchni/łazience.
      Drzwi - tylko dwoje? wejściowe i do sr*cza a reszta ołpenspejs?
      Kuchnia meble OK,
      AGD: Pralka, lodówka, zmywarka, płyta indukcyjna, piekarnik, okap, odkurzacz, drobne agd = razem to przynajmniej 10 000zł
      Dziesięć lat temu na łazienkę 5m2 wydałem prawie 10 000zł a naprawdę nic tam szczególnego nie ma - płytki z Leroya itp
      Pokoje bez mebli, przedpokój też? A jakiś dywan? Rolety? krzesła na balkon. Śpisz na podłodze? A lampy? Samo oświetlenie to z 2 koła. Telewizor póki co też się jeszcze przydaje.
      A malowanie? Fakt, na początku można zostawić białe ściany ale za jakiś czas i tak czeka malowanie lub tapetowanie - kolejne kilka tys zł.

      50 000zł na mieszkanko 50m2 to naprawdę minimum, nawet nie wiem czy dziś wystarczy.
      Poziom lekko wyższy niż budżetowa nędza to raczej 1500-2000zł/m2

      • 12 4

      • Wyliczenie jest bez mebli. (8)

        Zmywarka 1200, lodówka 1200, piekarnik 1500, okap 300, odkurzacz 300, wystarczy ci jeszcze na małe agd. łazienka 10000? Na 4 M2? Płytki z położeniem 100zl/m 16x100 - 1600. Wanna 400, umywalka z meblami 1000. sr*cz 800. Pralka 1200. Drzwi 2. Do sypialni i łazienki. Zacznijcie liczyć. Bo można wydać nawet 3000 za metr ale czy warto na klitkę 50 m.

        • 10 5

        • A jak kupisz droższe AGD, nawet za 10 000 (3)

          To i tak się wszystko pasuje 5 latach. Warto? Warto jak potrzebujesz się dowartościować na te 5 lat. Po 5 latach będziesz kupował jak ja. Najtańsze firmowe agd. ale firmy będą ci wmawiały że lodówka za 5 tys, jest lepsza od tej za 1200

          • 12 3

          • (2)

            Jakość ma swoją cenę, Dobre wyroby są na lata a tandetę trzeba szybko wymieniać na coś nowego.

            • 0 11

            • mój szef tak powiedział o mercu. jeżdził 3 lata od nowości i mu padł z dnia na dzień, hyundajem jeździł 10 lat i go sprzedał

              • 6 0

            • Masz rację jakość ma swoją cenę - tak było w latach 90'. Teraz cykl "życia" urządzenia jest obliczany już na poziomie doboru części. Firma poniesie "straty" jeśli za max 5lat nie kupisz nowego produktu.

              • 7 0

        • Serio? (2)

          Płyta grzewcza, czajnik, baterie do kuchni, łazienki (wanna i zlew), sam zlew, system geberitu, przycisk do wc, przynajmniej jedna szafa wnękowa i Twoje wyleczenie możesz wyrzucić do śmieci. Nie wspomnę o materiałach budowlanych i usługach przywiezienia mebli i ich wniesienia. To nie jest urządzanie namiotu na tydzień wywczasu nad jeziorem. To jest urządzanie mieszkania na LATA codziennego użytkowania. Ale cóż, powodzenia we wnętrzu za 500 zł/ metr. Z pewnością to wnętrze z klasą.

          • 7 9

          • Wszystko zostało policzone (1)

            Jak chcesz płacić 10 000 za wniesienie mebli, to se plac balabla

            • 6 3

            • A gdzie jest napisane, że wniesienie kosztuje 10k?

              Widzę, że komentarz na poziomie. Podobnie jak Twoje wnętrze za 500 zł/m2.

              • 1 1

        • Płytki z położeniem 100zl/m2?
          To płytki po 20zl?

          • 2 0

    • w Wawie za darmo robią? (1)

      nie widzę robocizny w Twojej kalkulacji.

      • 2 2

      • Jak nie widzisz to plac dodatkowo 100%

        Tylko czekają na takich losi jak ty

        • 2 0

    • Głupoty gadasz, to ceny za sam materiał, urządzenie WC, kafle, a gdzie robocizna?, gdzie materiały budowlane, których nie widać za które Cie fachowiec skasuje? gdzie ew. przeróbki, które zawsze wychodzą?, gdzie malowanie?
      26 000 + jakieś 20 000zł lekko.

      A meble, TV, firanki, karnisze, szafy kolejne 10-15k

      Tak realnie, bo potem ludzie powtarzają, że za 30k wykończysz 40m2, nie ma siły, min. 50k a najlepiej mieć 60k.
      Natomiast to cały czas jest średnia niższa półka - pod wynajem

      No chyba, że zakładasz robić remont co 5 lat.

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Otwarty Proneko

konsultacje, dni otwarte

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane