• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zamawia Pan słońce? Zapraszamy

18 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat) 
Willa Waniliowa prezentuje się okazale. Willa Waniliowa prezentuje się okazale.

Zima, która w naszym klimacie jest długa i mroźna, powoduje, że o tej porze roku nie możemy doczekać się pierwszych oznak wiosny. Po miesiącach szarówki, panującej na dworze, wszyscy jesteśmy spragnieni światła, ciepła i energii, jaką czerpiemy ze... słońca.



- Zamawia Pan słońce? Zapraszamy - śmieje się przedstawiciel firmy Dickman, inwestor Willi Waniliowej. - Nam się udało. Architekci, projektujący budynek, tak usadowili go na działce, że ¾ mieszkań ma południowo-zachodnią ekspozycję - dodaje. To prawda. Budynek o każdej porze roku wygląda, jakby nieustająco zażywał kąpieli słonecznych - ciepła, waniliowa kolorystyka elewacji i liczne przeszklenia kontrastują blaskiem z okalającą budynek zielenią.

Przyjemne ciepło przez cały rok

Plan ostatniego apartamentu. Plan ostatniego apartamentu.
Reprezentacyjne wnętrze Willi Waniliowej. Reprezentacyjne wnętrze Willi Waniliowej.
Ostatni apartament (nr 4) w Willi Waniliowej to obietnica jasnych i ciepłych dni. Wszystkie okna z tego narożnego, usytuowanego na pierwszym piętrze trzypokojowego mieszkania wychodzą na południe lub zachód. Przestronny taras pozwala cieszyć się świeżym powietrzem od wczesnej wiosny do późnej jesieni. W miesiącach zimowych domownicy będą mogli uruchomić "alternatywne słońce" - w apartamencie istnieje możliwość podłączenia prawdziwego kominka! To nie tylko dodatkowe ciepło, ale przede wszystkim źródło miłej i przyjemnej atmosfery, która niewątpliwie doda energii domownikom. Taki magiczny zakątek w salonie.

Światło tam, gdzie jest najbardziej potrzebne

Apartament rozplanowano w taki sposób, by jego mieszkańcy mogli korzystać przede wszystkim z naturalnego światła. Wszystkie trzy pokoje mają duże okna (znawcy dobrej jakości docenią szlachetny materiał, z jakiego zostały wykonane - mahoń). W głębi apartamentu znajduje się "zaplecze", na które składa się praktyczna garderoba i łazienka. Pokoje domowników są odgrodzone od pokoju dziennego i aneksu kuchennego niedużym przepierzeniem, które symbolicznie wyznacza strefę prywatną.

Ostatni dostępny w Willi Waniliowej apartament to nie tylko wysokiej jakości wykończenia i komfortowo rozplanowana przestrzeń, do której przynależy miejsce w hali garażowej. To przede wszystkim gwarancja dużej ilości światła i ciepła, które są nam niezbędne do lepszego samopoczucia. To miejsce, w którym zawsze znajdziesz pozytywną energię.

Dowiedz się więcej

Przedstawiciel Handlowy Inwestora zaprasza do kontaktu pod numerem telefonu: 728-840-740
Więcej informacji na stronie internetowej: willawaniliowa.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (25)

  • "Budynek o każdej porze roku wygląda..." (2)

    jak zdezelowany wagon PKP...
    niestety - kolory: biały, czarny i brązowy tworzą wrażenie ponurości i brudu...

    • 16 1

    • w dziale Dom (1)

      nie ma już normalnych artykułów, same sponsorowane,,,

      a z tym domem to bujają się już jakiś czas :):)

      ps: zastanawiam sie nad jednym, ciągle mielą że w polsce brakuje 2mil mieszkań,,,
      jak wchodzę na portale nie-ruchomości (szukam, tanio kupuje, mały remont i sprzedaż),, w samym Trójmieście jest 40tys ofert!!,, jest spora część ogłoszeń, które są już 2 lata:),,, ludzie żyją w odrealnieniu od realu :):):)

      • 2 0

      • jest pelno pustostanów, a kasy brak na kupienie

        te 2 miliony to tułają się po rodzicach i wynajętych niekiedy w piątkę mieszkaniach.

        • 1 1

  • czytelnik (4)

    reklamują to i reklamują .... czyżby mieli problemy ze zbytem?????

    • 11 0

    • budowa skończyła się ponad pół roku temu

      • 0 0

    • a jak myślisz?

      przecież nie reklamowaliby czegoś, co jest już sprzedane :)

      • 2 0

    • a kto chciałby kupić... (1)

      ... mieszkanie ze zdjęcia, pokój z aneksem kuchennym i całość 28 m2, nie dość, że mało miejsca to smród i brud z kuchni w całym pomieszczeniu widać i czuć, żenada

      • 0 0

      • znaczy...mieszkanie jak na załączonym planie

        • 0 0

  • Kolejny lokal, którego nikt nie chce nabyć

    • 9 0

  • prawa strona budynku rzeczywiscie wyglada okazale
    szczegolnie dach podobny do zludzenia do wagonu kolejowego
    jak na apartament to pierwsze wrazenie jest odpychajace

    • 5 0

  • Apartament???????jaki apartament??????? (3)

    Czym więc różni się apartament od zwykłego mieszkania? Kilka prostych zasad pomoże nam określić czy dana nieruchomość można nazwać apartamentowcem czy jest to zwykłe mieszkanie o podwyższonym standardzie. Tak więc:
    Lokalizacja
    Lokalizacje projektów apartamentowych silnie związane są z historycznymi centrami miast lub obszarami postrzeganymi na lokalnych rynkach jako szczególnie atrakcyjne ze względu na jakość otoczenia, dostęp do terenów zielonych, otoczenie społeczne lub swoistą niepowtarzalność danego miejsca.
    Budynki w pewnych dzielnicach nie były i nigdy nie będą apartamentami. Trudno bowiem inaczej wytłumaczyć fenomen Suchanina, Oruni Górnej Zakoniczyna, Gdyni Zachód czy Chwarzna. Ocena atrakcyjności ma przy tym często subiektywny charakter, a duże firmy poprzez sprawnie prowadzone działania marketingowe są w stanie wykreować jako prestiżową prawie każdą lokalizację.
    Jakość materiałów i usług
    Apartament to luksusowe, funkcjonalne mieszkanie wykonane z materiałów najwyższej jakości - kamień naturalny, tynki szlachetne, stal nierdzewna, mosiądz, szlachetne gatunki drewna. Apartamentowiec powinien oferować kompleksowe usługi dostępne tylko dla mieszkańców - spa, fitness, pralnia, przedszkole, parking podziemny, recepcja i całodobowa ochrona.
    Konieczny jest wysoki standard, zarówno lokali jak i powierzchni wspólnych. Ale najważniejszy jest komfort i funkcjonalność mieszkań. Rozkład pomieszczeń i wyposażenie musi być skrupulatnie przemyślane, czyli pełna infrastruktura teletechniczna i sanitarna umożliwiająca lokalizację toalety dla gości, co najmniej dwóch łazienek, drzwi wejściowych antywłamaniowych i izolujących od hałasu, okien (niedługo standardem będą okna 3-szybowe), klimatyzacji i wentylacji. Ogrzewanie podłogowe, kominek, tarasy - to jest i będzie wymagane, ale najważniejsze to dobre rozplanowanie powierzchni. Prawdziwy apartament powinien posiadać małą bibliotekę, pokój do pracy, dwie sypialnie i pokój gościnny. No i oczywiście garderobę i schowek lub piwnicę - ale nie o powierzchni 2 m kw. a co najmniej 10-12 m kw.
    Standard budynku i otoczenia
    W budynku powinna znajdować się winda, nawet jeśli posiada on tylko dwie kondygnacje. Wyjątkiem mogą być jedynie zabytkowe kamienice w centrum miasta, które są pod nadzorem konserwatora zabytków. Każdy budynek powinien mieć parking podziemny, z co najmniej dwoma miejscami parkingowymi dla każdego mieszkania i wyznaczonym miejscem gdzie można umyć samochód. Na terenie powinny znajdować się miejsca parkingowe dla gości, plac zabaw dla dzieci, mały park dla mieszkańców. Mile widziany jest kort tenisowy, ale nie jest to warunek konieczny. Teren wokół budynku powinien być zagospodarowany w tereny zielone z małą architekturą i oświetlenie zewnętrzne.
    Większość budowanych budynków niestety nie spełnia tych podstawowych założeń. Miejsc parkingowych jest o połowę mniej niż mieszkań, budynki nie posiadają ochrony i recepcji a niektóre nie posiadają windy.
    Powierzchnia
    Apartament powinien mieć minimum 100 m kw., jeżeli będzie tam mieszkało dwoje lokatorów. Odstępstwem od reguły może być tylko apartament typu studio, w którym mieszkać będzie jedna osoba, ale takie mieszkanie nie może być mniejsze niż 60 m kw. Oczywiście każdy apartament powinien posiadać duży taras lub wyjście do ogrodu.
    Przyszli nabywcy nie dziwią się, że w luksusowym budynku apartamenowym mogą kupić luksusowy apartament o powierzchni absolutnie nie luksusowej. Nie można nazwać apartamentem mieszkania o powierzchni 50 m kw. z jedną łazienką, jedną sypialnią i małym balkonikiem.
    Skala projektu
    Trudno mówić o „osiedlu apartamentowców". Apartamentowiec może być kilkudziesięciopiętrowym nowoczesnym wieżowcem w centrum miasta, jak również kilkumieszkaniową przedwojenną nobliwą kamienicą lub willą po odpowiedniej modernizacji, albo też małym kondominium w willowej dzielnicy w otoczeniu zieleni.

    Nie można nazwać apartamentem mieszkania, które wybudowane jest na osiedlu 10 czy 20 takich samych budynków tylko dlatego, że znajduje się na ostatniej kondygnacji czy ma powierzchnię 100 m kw. Developerzy bardzo często tak właśnie opisują mieszkania na dużych osiedlach tylko dlatego żeby podnieść ich cenę i prestiż budynku.
    Architektura
    Nie można również zapominać o architekturze takiego budynku. Niektóre budynki wybudowane przez developerów zaprojektowano tak jakby inwestorom zabrakło elementarnego poczucia estetyki - nieforemne bryły, tanie materiały czy źle dobrana kolorystyka mogą w łatwy sposób popsuć wyjątkowość takiego budynku. Najlepsze apartamentowce zawsze projektowane są przez znanych i cenionych architektów, co gwarantuje spójność projektu z otoczeniem.
    Cena
    Ten aspekt należy już przeanalizować samodzielnie. Ceny najdroższych apartamentów w Polsce mogą sięgać nawet 5-6 mln zł. Oczywiście na cenę zawsze najbardziej będzie wpływała lokalizacja takiego budynku. Bez wątpienia najwyższe ceny za apartament trzeba zapłacić w centrum największych miast, jak również w budynkach zlokalizowanych nad brzegiem Bałtyku czy u podnóża Tatr. Nie dajmy się nabrać na marketingowe opisy developerów i nie miejmy złudzeń, iż można kupić apartament w centrum miasta za 4 czy 5 tys. zł za m kw.

    Obecnie powstaje kilka nowych inwestycji, które będą wyznaczały nowe pułapy cenowe i powierzchniowe apartamentów. W nowo powstającym drapaczu chmur w ofercie znalazł się apartament o powierzchni 700 m kw. z prywatnym basenem. Cena tego luksusu sięgnie około 25 -28 mln zł.
    Tak, więc uważajmy na różne chwyty marketingowe stosowane przez developerów, aby nie okazało się, że zakupiony wymarzony apartament za duże pieniądze nie okazał się tak naprawdę zwykłym mieszkaniem na dużym osiedlu o podwyższonym standardzie. Przed wyborem przeanalizujmy sobie jeszcze raz wszystko bardzo uważnie i nie dajmy się ponieść emocjom.

    Autor: Maciej Wojsławski

    • 15 1

    • Uważajmy i wróćmy do kawalerki w bloku na Zaspie. (2)

      Albo czegoś w tym stylu. Mądrala nas pouczył. Bawią mnie te wszystkie zazdrosne komentarze frustratów, że jakiś człowiek coś zbudował i zarobił parę milionów.

      • 0 4

      • Ale nie można

        nazywać szamba perfumerią.

        • 4 0

      • no własnie

        nazywajac taka klitke apartamentem, a nie zwykłym mieszkaniem nigdy od kawalerki z falowca nie uciekniemy, bo ona będzie 'mieszkaniem', a to będzie 'apartament'...i zazdrosc nie ma tu nic do rzeczy, prędzej kompleksy tych co kupili małe mieszkanko i chca by było 'apartamentem', tylko dlatego, ze wywalili masę kasy. to, ze mieszkanie ma dobry standard, to plus, ale nie znaczy to, ze bedzie apartamentem...

        • 0 0

  • Jak Dickman chce by ktoś to kupił

    to powinien dać jakieś fajne fotki - może znajdzie się jakaś strona budynku, która jest ładna, atrakcyjna, niepodobna do wagonu kolejowego :) po modernizacji
    bo to na samej górze niestety odstrasza a nie zachęca

    no chyba, że cały jest taki koszmarny - czemu się nie będę dziwił, bo obecnie architekci to jakaś zmanierowana grupa prześcigająca się w wymyślaniu brzydoty... w końcu oni w tym mieszkać nie będą

    • 3 0

  • ktoś wsadził firme Dickman, inwestora Willi Waniliowej (1)

    na drzewo:))

    Nawet chyba dziesiąty artykuł z och i ach nie pomorze, bo to nie ta lokalizacja:))

    • 6 1

    • Tu nie o lokalizację chodzi - tylko o cenę.

      To ona wyznacza dostępność nieruchomości dla ludzi...
      Dopóki nie jest tak, że wokół domu sama glina, błoto i brak drogi dojazdowej, to jeśli cena jest dobra, to wszystko się sprzeda.
      Budowałem dom i wiem ile realnie kosztuje postawienie 1m2... także developerzy - czas skończyć z 100% marżami

      • 1 0

  • Po jednym zdjęciu widać że ten budynek będzie bardzo drogi w utrzymaniu a przy tym jego ekskluzywność jest na poziomie domu

    kultury w małym miasteczku.. Ale gdy ceny będą okazyjne to się kupi i wynajmie studentom za ratę kredytu no nie?

    • 7 0

  • blacha na dachu- rewelacja ! (1)

    dźwięk dudniącego deszczu- bezcenne

    • 7 0

    • nie zapominajmy o gradzie

      • 3 0

  • komin jak z krematorium

    • 10 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte

Turniej Piłkarski Gedania Wrosystem Cup 2024

turniej
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane