Inwestycje w Trójmieście

Allcon

Kamienice Malczewskiego 1 i 2

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk Siedlce
dzielnica:
Siedlce
miejsce:
ul. Malczewskiego/Sołecka
deweloper:
Allcon
typ zabudowy:
jednorodzinna, bliźniacza, wielorodzinna
metraż:
40 do 245 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do I kw. 2020 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Kamienice Malczewskiego 1 i 2 to inwestycje realizowane w dzielnicy Siedlce. Graniczy ona ze Śródmieściem od jego zachodniej strony. Blisko stąd do stacji SKM Śródmieście, Teatru Wybrzeże, galerii Forum Gdańsk, Starego Miasta czy Akademii Sztuk Pięknych. Spacerem można dojść również do licznych kawiarni, restauracji, sklepów i innych atrakcji, które oferuje centrum Gdańska. Mieszkańcy mają na wyciągnięcie ręki punkty handlowe i usługowe, żłobki, przedszkola, szkoły, przychodnie.

Kamienice Malczewskiego są też świetnie skomunikowane z całą metropolią. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe oraz ulica Kartuska, która zapewnia szybki dojazd do innych dzielnic Trójmiasta, a także do miejsca pracy, szkoły, w kierunku centrum lub obwodnicy Trójmiasta.

Druga, znajdująca się obecnie w sprzedaży część inwestycji - Kamienice Malczewskiego 2 - składa się z dziewięciu kameralnych dwu- i trzypiętrowych budynków o nowoczesnej, wyróżniającej się elegancją, architekturze z mieszkaniami w układzie od dwu do czterech pokoi i powierzchni od 41 do 107 m kw. Do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki, zaś do lokali na piętrze - duże balkony oraz tarasy w mieszkaniach na poddaszu. Pod budynkami przewidziano miejsce na hale garażowe, boksy na akcesoria samochodowe oraz pomieszczenia na rowery.

Osiedle jest ogrodzone, z kontrolą dostępu oraz z bramą wjazdową sterowaną pilotem. Wideodomofony znajdują się zarówno przy wejściu na teren osiedla, jak i przy wejściach do poszczególnych budynków.

Cechą charakterystyczną Kamienic Malczewskiego są wyeksponowane w holach budynków obrazy namalowane przez studentów i absolwentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uatrakcyjniają one przestrzenie wspólne i tworzą prywatną galerię sztuki. Na osiedlu znajduje się również oryginalna instalacja autorstwa trójmiejskiego rzeźbiarza Piotra Boronia przedstawiająca morskie manty (powszechnie jako płaszczki).

W ramach inwestycji Kamienice Malczewskiego 2 powstaje także sześć jednorodzinnych domów o powierzchni do 245 m kw. Mają one dwustanowiskowy garaż, prywatny ogródek, obszerny, narożny balkon, duże, południowe przeszklenia oraz instalację kominkową w salonie. Deweloper przygotował dla mieszkańców dodatkowe, wysokie pomieszczenie, które można zaaranżować na salę kinową lub prywatną saunę i siłownię oraz przestrzeń pod studio lub biuro z niezależnym wejściem.

Kamienice Malczewskiego 2 oddawane są etapami (trzy budynki w 2017 roku, trzy budynki w 2018 roku, kolejne w 2019, a ostatnie w 2020).

Wcześniej, w 2015 roku, oddane do użytkowania zostały trzy budynki pierwszej części inwestycji. Całość tworzy jedno osiedle o spójnej architekturze. Przestrzeń między budynkami wypełniana jest zielenią oraz małą architekturą, powstał tu także niewielki plac zabaw dla dzieci.

Projekt inwestycji powstał w pracowni MS Architect.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (90) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.