Inwestycje w Trójmieście

ALLCON Osiedla

Kamienice Malczewskiego 1 i 2

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Siedlce
miejsce:
ul. Malczewskiego/Sołecka Mapka
deweloper:
ALLCON Osiedla
typ zabudowy:
jednorodzinna, bliźniacza, wielorodzinna
metraż:
40 do 245 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do I kw. 2020 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Kamienice Malczewskiego 1 i 2 powstały w dzielnicy Siedlce. Graniczy ona ze Śródmieściem od jego zachodniej strony. Blisko stąd do stacji SKM Śródmieście, Teatru Wybrzeże, galerii handlowej, kina, na spacer pomiędzy zabytkami. Również spacerem można dojść do licznych kawiarni, restauracji, sklepów i innych atrakcji, które oferuje centrum Gdańska. Mieszkańcy mają na wyciągnięcie ręki punkty handlowe i usługowe, żłobki, przedszkola, szkoły, przychodnie.

Kamienice Malczewskiego są też świetnie skomunikowane z całą metropolią. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe oraz ulica Kartuska, która zapewnia szybki dojazd do innych dzielnic Trójmiasta, a także do miejsca pracy, szkoły, w kierunku centrum lub Obwodnicy Trójmiasta.

Druga część inwestycji - Kamienice Malczewskiego 2 - składa się z dziewięciu kameralnych dwu- i trzypiętrowych budynków o nowoczesnej, wyróżniającej się elegancją, architekturze z mieszkaniami w układzie od dwu do czterech pokoi i powierzchni od 41 do 107 m kw. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, do lokali na piętrze - duże balkony, zaś do lokali na poddaszu - tarasy. Pod budynkami przewidziano miejsce na hale garażowe, boksy na akcesoria samochodowe oraz pomieszczenia na rowery.

Osiedle jest ogrodzone, z kontrolą dostępu oraz z bramą wjazdową sterowaną pilotem. Wideodomofony znajdują się zarówno przy wejściu na teren osiedla, jak i przy wejściach do poszczególnych budynków.

Cechą charakterystyczną Kamienic Malczewskiego są wyeksponowane w holach budynków obrazy namalowane przez studentów i absolwentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uatrakcyjniają one przestrzenie wspólne i tworzą prywatną galerię sztuki. Na osiedlu znajduje się również oryginalna instalacja autorstwa trójmiejskiego rzeźbiarza Piotra Boronia, przedstawiająca morskie manty (powszechnie znane jako płaszczki).

W ramach inwestycji Kamienice Malczewskiego 2 powstało także sześć jednorodzinnych domów o powierzchni do 245 m kw. Mają one dwustanowiskowy garaż, prywatny ogródek, obszerny narożny balkon, duże, południowe przeszklenia oraz instalację kominkową w salonie. Deweloper przygotował dla mieszkańców dodatkowe, wysokie na pięć metrów pomieszczenie, które można zaaranżować na salę kinową lub prywatną saunę i siłownię albo pracownię lub biuro z niezależnym wejściem.

Mieszkania w inwestycji Kamienice Malczewskiego 2 oddawano etapami (trzy budynki w 2017 roku, trzy budynki w 2018 roku, kolejne w 2019, a ostatnie w 2020). Domy Malczewskiego, w standardzie deweloperskim, uzyskały pozwolenie na użytkowanie w marcu 2020 roku.

Kamienice Malczewskiego zajęły 2 miejsce w plebiscycie Trojmiasto.pl na "Najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2018 roku".

Wcześniej, w 2015 roku, oddane do użytkowania zostały trzy budynki pierwszej części inwestycji. Całość tworzy osiedle o spójnej architekturze. Przestrzeń między budynkami wypełniana jest zielenią oraz małą architekturą, powstał tu także niewielki plac zabaw dla dzieci.

Projekt inwestycji powstał w pracowni MS Architect.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (169) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.