Inwestycje w Trójmieście

Robyg

Lawendowe Wzgórza

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk Szadółki
dzielnica:
Szadółki
miejsce:
ul. Jabłoniowa mapa
deweloper:
Robyg
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
27.8 do 88 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od 2009 r. do III kw. 2019 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Lawendowe Wzgórza to osiedle zlokalizowane przy ul. Jabłoniowej w Gdańsku, w dynamicznie rozwijającej się części miasta. Szybko można dojechać stąd do centrum miasta i Trójmiejskiej Obwodnicy. Planowana budowa linii tramwajowej z przystankiem przy osiedlu oraz budowa ulicy Nowej Bulońskiej w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla, wpłyną w przyszłości na wygodę mieszkańców oraz na rozwój tej części miasta.

Osiedle powstaje od 2009 roku. Od tego czasu, poza budynkami mieszkalnymi powstała tu strefa fitness dla aktywnych oraz strefa barbecue, a także pawilon handlowo-usługowy oraz bankomat. W 2012 roku na terenie inwestycji zbudowano przedszkole ze żłobkiem. W planach jest również budowa szkoły podstawowej w sąsiedztwie. Na terenie osiedla znajdują się także place zabaw. Tereny przeznaczone na rekreację wykorzystają naturalne ukształtowanie terenu, w tym oczka wodne. Na tą funkcję przeznaczony zostanie obszar o powierzchni hektara.

Mieszkańcy osiedla mogą korzystać z darmowego dostępu do sieci Wi-Fi.

Na terenie o powierzchni ponad 40 ha łącznie powstanie ok. 3 tys. mieszkań.
W pierwszym etapie inwestycji powstały 103 mieszkania w sześciokondygnacyjnym budynku. W 2012 roku do użytku zostały kolejne dwa budynki mieszkalne (126 mieszkań) oraz przedszkole, w 2014 roku już 229 lokali. Sukcesywnie wprowadzane do sprzedaży i realizowane są kolejne budynki. Realizacja projektu ma zostać zakończona w III kwartale 2019 roku.

Budynki oddane na osiedlu w 2012 roku powstały w Pracowni Architektonicznej Elżbiety Manny-Ptak. Budynki z najnowszych etapów powstały w pracowni Schleifer & Milczanowski Architekci s.c.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Dodaj zdjęcie

Opinie (31)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.