• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Grudzień 2021

Ewa Budnik
26 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
 • W trzecim etapie budowy osiedla Brabank powstaną kolejne trzy budynki. Po ich wybudowaniu pierwsza duża część osiedla Brabank zostanie zakończona.
 • Budynek znajdujący się w szczycie tej części Brabanku będzie zamykał osiedle od strony ulicy Wałowej. Wewnątrz powstanie kolejne zielone patio.
 • Potokowa Park będzie kameralnym osiedlem składającym się z zaledwie trzech budynków, w których powstaną 24 mieszkania.
 • W ramach kolejnej oferty lokali na osiedlu Malachitowe Wzgórza pojawiły się także czterokondygnacyjne domy z garażami dwustanowiskowymi.

Końcówka roku i przedświąteczne zajęcia tylko lekko wpłynęły na tempo wprowadzania przez deweloperów do sprzedaży ofert nowych mieszkań i domów. W cyklu "Nowe Inwestycje Mieszkaniowe" co miesiąc przekrojowo pokazujemy, co pojawiło się w sprzedaży na trójmiejskim rynku mieszkaniowym w mijającym miesiącu. Na bieżąco można to sprawdzać w katalogu inwestycji mieszkaniowych w naszym serwisie Dom i Nieruchomości.Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.


Czy warto teraz kupić mieszkanie?

GdańskW Śródmieściu Gdańska najpierw w przedsprzedaży, a potem w sprzedaży pojawiła się w ostatnich tygodniach oferta lokali z kolejnego etapu powstającej od kilku lat inwestycji Brabank. Gdy zakończyła się realizacja pierwszego etapu, osiedle to zostało wyróżnione tytułem Najciekawszej Inwestycji Mieszkaniowej 2016 r. przez czytelników Trojmiasto.pl.

Latem tego roku zakończona została budowa drugiego etapu, deweloper Invest Komfort przystąpił zatem przy ul. Stara StoczniaMapka do budowy kolejnych trzech budynków. Powstać ma w nich 110 mieszkań i kolejne 20 lokali usługowych w parterach. Po zakończeniu tej budowy, co zaplanowano na III kwartał 2023 r., pierwszą dużą część Brabanku będzie można uznać za zamkniętą.

Tradycyjnie w przypadku realizacji tego dewelopera wartością dodaną będzie prywatna strefa fitness z siłownią oraz sauną suchą i parową, sala do masażu, jogi oraz sala klubowa z autorską biblioteczką.

Cena metra kw. z miejscem postojowym w hali garażowej i komórką lokatorską waha się w tym etapie inwestycji od 16 300 do 23 200 zł.

Zobacz także, jakie nowe oferty trójmiejscy deweloperzy wprowadzili w listopadzie 2021

Nowość o zupełnie innej skali pojawiła się z kolei w Matemblewie w ofercie dewelopera 3City Invest. Kameralne osiedle Potokowa Park powstanie przy ulicy PotokowejMapka. Składało się będzie z trzech trzykondygnacyjnych budynków, w których powstaną 24 mieszkania i 2 lokale usługowe.

Na ostatnich piętrach powstaną duże, rodzinne apartamenty o powierzchni ponad 90 m kw. Część mieszkań w inwestycji została tak zaprojektowana, by możliwy był ich podział na mniejsze lokale (są tu dostępne lokale o powierzchni od 51,4 m kw., ale po zakupie i podziale większego lokalu można uzyskać kawalerki o powierzchni od 35 m kw.).

Mieszkania do odbioru gotowe będą w III kwartale 2023 r., a cena metra kw. zaczyna się tutaj od 11 tys. zł.

Z niewielką "dosypką" oferty zapoznać się można na osiedlu Malachitowe Wzgórza, które za sprawą dewelopera Inart powstaje w zielonej części Kokoszek, przy ul. MalachitowejMapka.

Realizowany jest tu właśnie drugi etap tej inwestycji. Zgodnie z harmonogramem prac podzielony on został na dwa zadania inwestycyjne. W sprzedaży pojawiły się niedawno nieruchomości z tego drugiego zadania, które zakończone ma zostać do końca 2022 r.

Powstaje tu zróżnicowana zabudowa - domki w zabudowie bliźniaczej i szeregowej z garażami i ogrodami, a nawet domy czterokondygnacyjne, które mają garaże dwustanowiskowe. Dostępne są tu także mieszkania dwupoziomowe. Docelowo w ramach inwestycji powstać ma tutaj około 80 domów o różnych powierzchniach i rozkładach.

Cena metra kw. w dostępnych obecnie nieruchomościach zaczyna się od 6911 zł.

GdyniaPierwszy budynek drugiego etapu osiedla Morska Park na Chyloni będzie miał osiem kondygnacji mieszkalnych od strony ul.Morskiej i 11 w głębi działki. Pierwszy budynek drugiego etapu osiedla Morska Park na Chyloni będzie miał osiem kondygnacji mieszkalnych od strony ul.Morskiej i 11 w głębi działki.
W Gdyni nowość jest w tym miesiącu tylko jedna: na osiedlu Morska Park, którego pierwszy budynek jest coraz bardziej widoczny przy ul. Morskiej - nieopodal estakady KwiatkowskiegoMapka deweloper Semeko wprowadził niedawno do sprzedaży mieszkania z pierwszego budynku drugiego etapu osiedla.

Zaprojektowany on został w układzie kaskadowym - od ulicy Morskiej będzie miał osiem kondygnacji mieszkalnych, natomiast w dalszej części jedenaście. Posadowiony zostanie na trzech kondygnacjach podziemnych z halami garażowymi. Dodatkowo na kondygnacji -1 i -2 powstanie osiem lokali usługowych, zlokalizowanych w odsłoniętej części podziemnych kondygnacji. Będą one miały witryny okienne od strony ulicy Morskiej.

W budynku zaprojektowano 105 lokali w układzie od jednego do czterech pokoi o powierzchni od 46,50 do 74,80 m kw. Dodatkowo powstaną dwa apartamenty o powierzchni 100 i 116 m kw. z widokowymi tarasami, które usytuowano na dwóch poziomach (8. i 9. piętro) oraz apartament na 10. piętrze z tarasem na dachu budynku.

Mieszkania w tym budynku trafią do nowych właścicieli do końca 2024 r. Cena metra kw. zaczyna się tutaj od 8 tys. zł.

Nie podając żadnych konkretów (nie są one znane), warto wspomnieć także o zapowiedzi nowej inwestycji w samym sercu Gdyni - nieopodal mariny i plażyMapka. Działająca na rynku medycznym Grupa Allenort ogłosiła w tym miesiącu zamiar realizacji zabudowy wielofunkcyjnej, na którą składać ma się hotel, mieszkania i lokale usługowe. Deweloper swoje działania rozpocznie od ogłoszenia konkursu na projekt, ale zapowiada, że inwestycję chciałby zrealizować do 2025 r.

Małe Trójmiasto Kaszubskie • Rumia Jachtowa. W kolejnym - już siódmym - etapie inwestycji dostępne są mieszkania na parterze lub na piętrze kameralnych budynków.
 • Zielone Błonia to kolejna inwestycja, która powstać ma w sąsiedztwie Błoń Janowskich w Rumi. Szczegółowa oferta pojawi się niebawem.
 • Budowa kolejnych dwóch etapów Osiedla Gryfa przy ulicy Gryfa Pomorskiego w Rumi rozpocząć ma się wiosną 2022 roku.
 • W kolejnej części osiedla Prima Reda (segmenty AB) powstaną budynki ośmio- i dziesięciopiętrowy.
 • Niewielkie budynki z dwoma lokalami przy ulicy Ogrodniczej w miejscowości Orle będą miały taką samą architekturę jak te powstałe obok - przy ulicy Miłej.
Sporo nowości pojawiło się w ostatnich tygodniach w ofercie dewelopera Orlex MG.

W Rumi, przy ulicy JachtowejMapka, do sprzedaży wprowadzony został kolejny - już siódmy - etap osiedla Jachtowa.

Zabudowa przypomina domki bliźniacze, jednak na każdym piętrze znalazł się tu oddzielny lokal mieszkalny. Do lokali na parterze przylegają ogródki do prywatnego wykorzystania. Parkowanie samochodów możliwe jest na miejscach postojowych tuż obok budynków.

W aktualnie sprzedawanym etapie powstaje pięć budynków. Na parterze powstają mieszkania z wyjściem do ogródka (54,15 m kw.), na piętrze lokale ze skosami (55,45 m kw.). W każdym z nich do dyspozycji będą trzy pokoje.

Lokale będą gotowe do odbioru pod koniec 2022 r. Cena za metr zaczyna się od ok. 6300 zł.

Ten sam deweloper również w Rumi przygotowuje do sprzedaży inną inwestycję o większej skali. Osiedle Zielone Błonia powstanie, jak sama nazwa wskazuje, w Janowie, w sąsiedztwie Błoń JanowskichMapka, w miejscu, które niezwykle intensywnie rozwija się pod kątem nowej zabudowy mieszkaniowej.

Zielone Błonia składały się będą z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków z windą (w pierwszym etapie zbudowane zostaną dwa z nich). Docelowo powstanie tu 280 mieszkań. Osiedle zostanie zagospodarowane osiedlową infrastrukturą, a jego atutem będzie sąsiedztwo parku.

Pierwszy etap osiedla gotowy ma być w II kwartale 2023 r., a oferta do właściwej sprzedaży trafi za kilka tygodni, wtedy też znane będą ceny mieszkań.

Barometr cen nieruchomości Barometr cen

Barometr cen

Sprawdź ceny mieszkań i domów na trójmiejskim rynku nieruchomości. Wykres generowany jest na podstawie cen ofertowych z ogłoszeń zamieszczanych w portalu Trojmiasto.pl.

Z kolei przy ulicy Gryfa PomorskiegoMapka deweloper Aedium realizował będzie drugi i trzeci etap Osiedla Gryfa. Pierwszy z nich ma się ku końcowi i wybudowany został za sprawą spółki Gryf Home.

Pierwszy, zakończony etap Osiedla Gryfa to w sumie osiem lokali: sześć z nich ma około 60 m kw., dwa pozostałe 160 m kw. i układ domu jednorodzinnego. Do lokali na parterze przylegają własne ogrody, a do tych na piętrze balkony oraz obszerne tarasy dachowe.

Kolejne dwa etapy - drugi i trzeci - realizowane będą od II kwartału 2022 r. przez spółkę Aedium. Zakończenie prac planowane jest na wiosnę 2023 r. (drugi etap) oraz jesień 2023 r. (trzeci etap). Cena nieruchomości w tym przypadku zaczyna się od 7500 zł za metr kw.

Nowość pojawiła się w tym miesiącu także w Redzie za sprawą wspomnianego już dewelopera Semeko, który na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci odpowiada za wybudowanie znacznej części tego miasta. Tym razem nowa oferta pojawiła się w ramach inwestycji Prima Reda przy ulicy KosynierówMapka.

W sprzedaży pojawiły się mieszkania z segmentów AB trzeciego budynku osiedla (osiem i dziesięć pięter). W ofercie znajdują się lokale w układach od dwu- do czteropokojowych i metrażach od 41,70 do 84,54 m kw.

Klucze do mieszkań będzie można tu odbierać pod koniec 2024 r. Cena metra kwadratowego zaczyna się tutaj od 6380 zł.

Deweloperzy w Trójmieście i okolicachZ kolei przy ulicy Ogrodniczej w miejscowości Orle do sprzedaży wprowadzone zostały lokale w zabudowie bliźniaczej w ramach powstających obok siebie osiedli o identycznej architekturze Orle Miła i Orle Ogrodnicza. Deweloperem jest tutaj Orlex MG.

Lokale to domki o powierzchni 58,5 m kw. Do każdego z nich przynależy niewielki ogródek oraz miejsce postojowe przed wejściem.

Zakończenie tego etapu planowane jest w grudniu 2022 r., a cena metra kw. nieruchomości wynosi tu nieco ponad 5100 zł.

Okolice Gdańska • Zakątek Tuchomski niedaleko tuchomskiego jeziora będzie docelowo składał się z 80 domków jednorodzinnych.
Zupełnie nowa oferta domów jednorodzinnych pojawiła się w Tuchomiu za sprawą dewelopera Lokum. Tym razem nieopodal jeziora, przy ulicy TęczowejMapka, rozpoczęła się realizacja inwestycji Zakątek Tuchomski.

Położenie Tuchomia powoduje, że równie szybko dojechać można stąd do Gdańska, jak i do Gdyni, a jednocześnie lokalizacja zapewnia spokój podmiejskiej miejscowości i dostęp do jeziora.

W ramach osiedla etapami powstanie docelowo 40 domów jednorodzinnych dwulokalowych o powierzchni użytkowej nieco ponad 90 m kw. Będą one miały otwartą strefę dzienną z aneksem kuchennym i gabinet na parterze oraz dwie lub trzy sypialnie na poddaszu.

Duże drzwi balkonowe na parterze będą prowadziły na taras i dalej do ogrodu (domy powstają na działkach o powierzchni 450 m kw.). Przed domem powstaną dwa miejsca postojowe, domy nie będą miały garaży.

Pierwsze domy gotowe będą w I kwartale 2023 r. Ich cena w zależności od powierzchni działki zaczyna się od 545 tys. zł.

Z kolei w Bąkowie niedaleko Kowali AM Projekt rozpoczął realizację kolejnego osiedla domów - Kwitnące Ogrody. Powstanie ono etapami przy ulicy Wiśniowy SadMapka i składało się będzie ze zróżnicowanej zabudowy jednorodzinnej (domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej) oraz wielorodzinnej. W sumie powstanie tu około 300 lokali. Budynki wyposażone będą w pompy ciepła oraz fotowoltaikę.

Obecnie w ofercie są mieszkania na parterach bądź piętrach budynków oraz domy jednorodzinne. Pierwsze z nich gotowe do odbioru będą w 2024 r. Cena metra kw. zaczyna się tutaj od 4290 zł.

Nowa oferta pojawiła się także w samym Pruszczu Gdańskim. Tam deweloper Rot-Dom rozpoczął realizację inwestycji Fasada, która powstać ma przy ulicy DobrowolskiegoMapka, a więc blisko granicy z Gdańskiem i z dobrym dojazdem w kierunku centrum tego miasta.

Będzie to trzykondygnacyjny budynek z windą, halą garażową i 12 lokalami mieszkalnymi. Wykończona częściowo deskowaniem elewacja budynku (w tym balkony) sprawi, że projekt robi wrażenie przyjaznego i bliskiego naturze.

Mieszkania gotowe do odbioru mają być w IV kwartale 2022 r. (sprzedaż na wyłączność prowadzi Tyszkiewicz Nieruchomości), a cena za metr kw. zaczyna się tutaj od 8200 zł.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (207)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Premiera inwestycji - Jasieny

dni otwarte

Dzień otwarty inwestycji Doki

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35800 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24100 zł/m2
Gdynia Orłowo
24050 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24000 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29500 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22650 zł/m2
Sopot Górny Sopot
18100 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16150 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15850 zł/m2
Gdynia Orłowo
15450 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane