Inwestycje w Trójmieście

ALLCON Osiedla

Osiedle Gdyńskie

Gdynia

miejscowość:
Gdynia
dzielnica:
Oksywie
miejsce:
ul. Australijska Mapka
deweloper:
ALLCON Osiedla
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
34 do 85 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od I kw. 2015 r. do I kw. 2020 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Osiedle Gdyńskie powstało na najwyższym, morenowym wzniesieniu Kępy Oksywskiej. Sąsiedztwo lasu sprawia, że jest to dogodne miejsce dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas na łonie natury. Jednocześnie rozwinięta infrastrukturalnie dzielnica zapewnia wszystkie elementy konieczne do komfortowego życia.

Oksywie jest dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami Trójmiasta: estakada łączy dzielnicę z obwodnicą, a dwupasmowa ul. Janka Wiśniewskiego prowadzi do centrum Gdyni. Szybko można stąd wyjechać także w stronę Rewy, Mechelinek czy Półwyspu Helskiego.

W ramach inwestycji powstało tu siedem trzykondygnacyjnych budynków. Część z nich jest wyposażona w windy, wszystkie w podziemne hale garażowe. Osiedle jest ogrodzone, z kontrolą dostępu i wideofomonami. Mieszkańcy lokali na parterze mogą korzystać z tarasów i przydomowych ogródków.

Na terenie Osiedla Gdyńskiego powstała przestrzeń służącą odpoczynkowi oraz plac zabaw dla dzieci wyposażony w ściankę wspinaczkową. Nie zabrakło stojaków na rowery a nawet stacji do ich naprawy.

Budynki swoją skalą i stylistyką wpisują się w kameralną zabudowę tej części Oksywia. Nowoczesne bryły i białe elewacje komponują się także z naturalnym otoczeniem osiedla. Szklane balustrady balkonów sprawiają z kolei, że wnętrza nie są odgrodzone od naturalnego sąsiedztwa. W wykończeniu części wspólnych przewidziano wykorzystanie klasycznych motywów żeglarskich inspirowanych nadmorskim położeniem osiedla i tradycją Gdyni.

Budynki osiedla były sukcesywnie oddawane do użytku w 2018, 2019 oraz na początku 2020 roku.

Projekt powstał w Pracowni Projektowej Biernat Architekci.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (121) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.