Inwestycje w Trójmieście

ALLCON Osiedla

Osiedle Gdyńskie

Gdynia

miejscowość:
Gdynia Oksywie
dzielnica:
Oksywie
miejsce:
ul. Australijska
deweloper:
ALLCON Osiedla
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
34 do 85 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od I kw. 2015 r. do I kw. 2020 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Osiedle Gdyńskie powstaje na najwyższym, morenowym wzniesieniu Kępy Oksywskiej. Sąsiedztwo lasu sprawia, że jest to dogodne miejsce dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas na łonie natury. Jednocześnie rozwinięta infrastrukturalnie dzielnica zapewnia wszystkie elementy konieczne do komfortowego życia.

Oksywie jest dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami Trójmiasta: estakada łączy dzielnicę z obwodnicą, a dwupasmowa ul. Janka Wiśniewskiego prowadzi do centrum Gdyni. Szybko można stąd wyjechać także w stronę Rewy, Mechelinek czy Półwyspu Helskiego.

W ramach inwestycji powstanie tu docelowo siedem trzykondygnacyjnych budynków. Część z nich będzie wyposażona w windy, wszystkie w podziemne hale garażowe. Osiedle będzie ogrodzone, z kontrolą dostępu i wideofomonami. Mieszkańcy lokali na parterze będą mogli korzystać z tarasów i przydomowych ogródków.

Na terenie Osiedla Gdyńskiego powstała przestrzeń służącą odpoczynkowi oraz plac zabaw dla dzieci wyposażony w ściankę wspinaczkową. Nie zabrakło stojaków na rowery a nawet stacji do ich naprawy.

Budynki swoją skalą i stylistyką wpisują się w kameralną zabudowę tej części Oksywia. Nowoczesne bryły i białe elewacje komponują się także z naturalnym otoczeniem osiedla. Szklane balustrady balkonów sprawiają z kolei, że wnętrza nie są odgrodzone od naturalnego sąsiedztwa. W wykończeniu części wspólnych przewidziano wykorzystanie klasycznych motywów żeglarskich inspirowanych nadmorskim położeniem osiedla i tradycją Gdyni.

Pięć budynków osiedla zostało zrealizowanych i oddanych do użytku (w tym dwa w 2018 roku). Kolejny zostanie oddany w czerwcu 2019 roku. Odbiory mieszkań w ostatnim budynku, który jest otoczony lasem, planowane są na marzec 2020 roku. Sprzedaż mieszkań (od dwóch do czterech pokojowych) w budynku 7 rozpoczęła się 1 marca 2019.

Projekt powstał w Pracowni Projektowej Biernat Architekci.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (121) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.