Inwestycje w Trójmieście

Robyg

Park Południe

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Łostowice
miejsce:
ul. Wielkopolska Mapka
deweloper:
Robyg
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
27 do 70 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do I kw. 2021 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Dzielnica, w której powstanie Park Południe to dynamicznie rozwijająca się część miasta. Okolica ta wyróżnia się ze względu na niską, kameralną architekturę i sąsiedztwo zupełnie nowych osiedli. Dostępna jest tu także kompleksowa infrastruktura: siłownia, przychodnia, pizzeria, w sąsiedztwie jest szkoła, przedszkola i żłobki.

W ramach inwestycji infrastrukturalnych planowana jest z kolei budowa ul. Nowej Świętokrzyskiej, która będzie przebiegać w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Park Południe i usprawni dojazd do inwestycji. Podczas budowy ul. Nowej Świętokrzyskiej powstanie także buspas, który dodatkowo poprawi komunikację miejską. Dodatkowo planowane jest powstanie nowych ścieżek rowerowych (w tym ścieżki przechodzącej przez teren samego osiedla), linii tramwajowych i przystanków autobusowych.

W ramach inwestycji zaplanowana została budowa ok. 600 mieszkań. W pierwszym etapie przygotowana została oferta 45 mieszkań usytuowanych w pięciokondygnacyjnym budynku w układzie od jednego do czterech pokoi.

Budynki otoczone mają być zielenią, która stworzy prywatny, przyjazny zmysłom, park dla mieszkańców. Inspiracja do stworzenia osiedla z parkiem oddziaływującym na zmysły zaczerpnięta została z hortiterapii, czyli ogrodolecznictwa zakładającego wykorzystywanie roślin do stymulacji zmysłów. Tego typu ogrody spełniają funkcje socjalizujące, terapeutyczne oraz edukacyjne. Pobudzają one wszystkie zmysły: dotyku, wzroku, węchu, słuchu i smaku, stanowiąc ciekawe urozmaicenie w tradycyjnie projektowanych ogrodach. Zgodnie z projektowanym założeniem osiedle przecinać będzie szeroka, modernistyczna aleja roślin przecinająca osiedle.

Przestrzenie pomiędzy budynkami zostaną zagospodarowane także placami zabaw.

Projekt inwestycji powstał w pracowni projektowej B1 Architekci.

Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (87) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.