• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pomysły deweloperów na klatki schodowe. Oprócz pomysłu liczy się jakość

JPU
24 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Klatki schodowe w inwestycjach deweloperskich muszą przyciągać pomysłem, pomagać człowiekowi identyfikować się z jego miejscem zamieszkania, ale także muszą być wykonane z trwałych materiałów. Klatki schodowe w inwestycjach deweloperskich muszą przyciągać pomysłem, pomagać człowiekowi identyfikować się z jego miejscem zamieszkania, ale także muszą być wykonane z trwałych materiałów.

Wejście do budynku wielorodzinnego i klatka schodowa prowadzą do mieszkania. Nabywcom lokali zależy zatem, aby było tam estetycznie, ciekawie oraz aby wykończenie zapewniało trwałość użytkowania tych przestrzeni. Nie mniej ważne są walory reprezentacyjne. Deweloperzy z coraz większym zaangażowaniem nadążają za tymi potrzebami. Projekty bywają godzinami dyskutowane z architektami.



Czy podczas zakupu mieszkania zwróciłeś lub zwróciłbyś uwagę na wykończenie klatki schodowej?

Rozwijający się dynamicznie rynek mieszkaniowy w ostatnich latach pokazuje, że coraz więcej osób podczas wyboru mieszkania patrzy już nie tylko na lokalizację i rozkład przyszłych własnych czterech ścian.

- Klienci podejmując decyzję o zakupie mieszkania weryfikują projekt jako całość, zwracają uwagę na aranżacje stref wejścia, klatek schodowych, zagospodarowanie terenów zielonych czy istnienie stref rekreacji - podkreśla Magdalena Reszkowska-Ustarbowska, pełnomocnik zarządu Ekolanu.
Czytaj także: Inteligentne rozwiązania w inwestycjach deweloperskich

Co ciekawe oczekiwania przyszłych mieszkańców skupiają się już nie tylko na powierzchownym efekcie wizualnym. Zastosowane rozwiązania mają być także praktyczne i energooszczędne. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość i trwałość wybranych przez dewelopera materiałów wykończeniowych.

- Poszukujący mieszkań doceniają wnętrza bezproblemowe, czyli takie, w których ryzyko potencjalnych uszkodzeń czy usterek jest jak najmniejsze, a utrzymanie przestrzeni w czystości łatwe. Przyszłym użytkownikom można to zagwarantować przemyślanym projektem aranżacyjnym i doborem solidnych, trwałych materiałów wykończeniowych. Wymaga to zaangażowania po stronie dewelopera i architektów, ale zapewnia trwałość i estetykę części wspólnych na wiele lat - tłumaczy Paulina Sosnowska, specjalista ds. aranżacji z Domesta.

Aranżacja klatki nawiązuje do lokalizacji lub projektu budynku



Oferta deweloperów w tym zakresie jest coraz bardziej zróżnicowana. Projektując klatki schodowe, korytarze czy hole częściej niż kiedyś stawiają oni na oryginalny, przemyślany projekt części wspólnych. Już nie wystarczy, by wejście do klatki było wykończone tapetą z ładnym widokiem. Jakość stosowanych materiałów czy spójny charakter wnętrz inwestycji podlega często wielomiesięcznym dyskusjom.

Przykładem takiego podejścia jest m.in. Grupa Inwestycyjna Hossa, która wychodzi z założenia, że dobrze zaaranżowane i wykonane części wspólne sprawią, że mieszkańcy poczują się "jak u siebie" nie tylko w wybranym mieszkaniu, ale i na całym osiedlu.

- Elementy dekoracyjne w częściach wspólnych zawsze mają na celu podkreślenie unikatowości i charakteru danej inwestycji. Z reguły wiążą się więc z jej kontekstem urbanistycznym lub koncepcją architektoniczną - mówi Justyna Glazar, dyrektor ds. Marketingu z Hossy.
W częściach wspólnych Garnizonu od lat etapami wznoszonego przez tego dewelopera we Wrzeszczu znajdziemy akcenty artystyczne. Każda z klatek schodowych ma inny charakter nawiązujący m.in. do klasycznej elegancji czy architektury wrzeszczańskich koszarów. Zobaczymy tu typowo domowe meble, kompozycje roślin oraz pamiątki po stacjonującej w koszarach kawalerii, grafiki i fotografie, a wszystko to okraszone naturalnym kamieniem, betonem architektonicznym, ręcznie wypalaną cegłą oraz kutymi balustradami i mniejszymi formami rzeźbiarskimi. Wszystko to ma nie tylko ładnie wyglądać, ale też pomaga mieszkańcom identyfikować się z ich miejscem zamieszkania.

  • W częściach wspólnych inwestycji Garnizon znajdują się "domowe meble".
  • Każdy z budynków inwestycji Garnizon ma inną, ale nawiązującą do miejsca, klatkę schodową.
  • W częściach współnych Fort Forest najważniejsze było nawiązanie do przyrody.
  • Inwestycja Centralpark nawiązuje do miast partnerskich Gdańska.
  • Nowa inwestycja Domesty #NaSwoim uwzględni pastelowe akcenty.
  • Klatki schodowe na osiedlu Robinia - deweloper Domesta.
  • Strefa wejścia w inwestycji Portova dewelopera Invest Komfort. W inwestycjach apartamentowych ważny jest także reprezentacyjny charakter lobby.
  • Klatka schodowa na osiedlu Botanica Jelitkowo. Gustowny, wymowny detal wykonany z marmuru Rain Forest.
  • Inspiracją części wspólnych inwestycji Nasze Miejsce dewelopera Euro Styl jest natura.
  • Wizualizacja części wspólnych w inwestycji Perspektywa dewelopera Euro Styl. Indywidualnie dobierane detale, często wykonywane przez trójmiejskich artystów podnoszą komfort zamieszkania i nadają "przedprożom" mieszkań indywidualnego charakteru.
  • Części wspólne w realizowanej inwestycji Doki Living dewelopera Euro Styl to kolejny przykład nawiązania do tożsamości miejsca, gdzie powstaje inwestycja.
  • Strefa wejścia w inwestycji Biotura dewelopera Budner Inwestycje.
  • Wizualizacja części wspólnych w budynkach osiedla  Vivere Verde. Klatki schodowe muszą być łatwe do utrzymania w czystości, dlatego tak ważne są detale, które to ułatwią.
  • Klatka schodowa powstała na osiedlu Vivere Verde na Łostowicach.
O to chodziło Hossie także przy wykańczaniu części wspólnych realizowanej w Śródmieściu Gdyni inwestycji Plac Unii. Wnętrza nawiązują tu do słynnego, gdyńskiego modernizmu. Stylistykę wnętrza uzupełniają grafiki zaprojektowane przez Magdalenę Peszkowską-Bednarczyk odnoszące się do "miasta z morza i marzeń".

- Zobaczymy na nich m.in. orłowski klif, fontannę na Skwerze Kościuszki czy torpedownię. W projekcie części wspólnych Placu Unii, podobnie jak w innych realizacjach wnętrz spod znaku Hossy, dużo uwagi architekci poświęcili oświetleniu wnętrz, które nie tylko jest oszczędne, ale również tworzy wyjątkowy klimat - dodaje Justyna Glazar.
Motyw przewodni, ale w nieco innym kontekście, wykorzystała też Hossa w przypadku inwestycji Centralpark na Morenie. Tutaj części wspólne nie nawiązują jednak do bliskiego otoczenia. Zdecydowano się za to na nawiązanie do miast partnerskich Gdańska: Newcastle, Cleveland, Bremy, Rotterdamu, Gandawy i Nicei. Każdy z budynków ma motyw przewodni wybranego miasta, a dominującym elementem aranżacji holu jednego z nich jest kolaż autorstwa Olgi Woźniak, który charakterem nawiązuje do barwnej twórczości malarza Henriego Matisse'a.

Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Trendy eko ostatnio przeważają



Jedne inwestycje nawiązują do miejsca, tak jak wspomniany Garnizon, inne do kultury, sztuki czy... natury. To bardzo popularny w ostatnich miesiącach trend. Tak jest w przypadku osiedla Fort Forest tego samego dewelopera, które znajduje się w pobliżu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pojawiają się tu motywy leśne w postaci zdjęć przyrody, drewnianych pni czy płaskorzeźby odwzorowujące przekrój pnia drzewa, wykonane w betonie architektonicznym przez artystę Adama Stachowicza.

Nie inaczej mogłoby być w aranżacji części wspólnych inwestycji Robinia dewelopera Domesta. Powstaje ono w sąsiedztwie zielonych terenów rekreacyjnych w Jarze Wilanowskim na Chełmie. Dominują tu zatem eleganckie, stonowane kolory, nawiązujące do natury i podkreślające podwyższony standard osiedla. W najnowszej inwestycji #NaSwoim na gdańskim Chełmie tego samego dewelopera zobaczymy jasne, przytulne wnętrza.

- Pastelowa kolorystyka oraz zastosowanie nowoczesnych kafli 3D pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę przestrzeni. Bardziej niż w obecnie występujących trendach, skupiamy się na tym, by tworzyć przestrzenie ponadczasowe, zapewnić wieloletnią wysoką jakość wykończenia wnętrza oraz podkreślić charakter danej inwestycji - dodaje Paulina Sosnowska.
Artykuł na ten temat sprzed dwóch lat: Deweloperzy mają coraz ciekawsze pomysły na klatki schodowe

Dużą wagę do przestrzeni wspólnych przykłada także znany z cyzelowania każdego detalu Invest Komfort. Świadczyć mogą o tym chociażby wnętrza inwestycji Portova w Gdyni czy Botanica w Gdańsku. Szczególnie tutaj deweloper uwagę skierował w stronę obcowania z zielenią. Osiedle wypełnione jest bowiem tysiącami specjalnie wybranych roślin.

JPU

Miejsca

Opinie (95) 6 zablokowanych

  • Ten artykuł to jakiś kosmos

    Raczej nikt z kupujących nie jest informowany szczegółowo jak będzie wyglądał korytarz a nawet jak jest to projekt może się zmienić.

    Kupując mieszkanie miałem info że na korytarzu prowadzącym do wind będą kafle a jest wykładzina. Niby jest ładniej i przytulniej ale jest problem z czyszczeniem. No i pytanie co w razie pożaru ?
    Oświetlenie w całym bloku i na osiedlu ładne ale do ogólnie d..y. Lampy pod dachem przepalają się i okazało się że są "niewymienialne" Na korytarzach zamiast energooszczędnych ledówek, halogeny i świetlówki. W hali garażowej podobnie. Na schodach są płytki ale od płynu do mycia porobiły się na nich brzydkie plamy.

    Latarnie na osiedlu niskie i dające mało światła (na jakieś żarówki zamiast ledów).

    I tak właśnie wygląda to w praktyce

    • 14 1

  • (6)

    Dlaczego mieszkańcy Gdańska zostawiają buty przed drzwiami na klatce schodowej? Z racji wykonywanej pracy jeżdżę po całej Polsce, ale nigdzie poza Gdańskiem takiego zwyczaju nie widziałem

    • 9 9

    • to "novi" gdańszczanie... (1)

      człowiek ze wsi może wyjść, ale wieś z człowieka już nie

      • 13 3

      • chyba nie jest az tak zle

        mieszkam na jasieniu, do przemeldowania po samochodach było widac, ze i powiat gdanski, elblaski, warmia i mazury, część oczywiście też z Gdańska.. i jakoś serio nie zauważyłem nigdy butów. kilka razy niestety śmieci wystające za drzwiami i powiem tyle - kwestia jak rodzice wychowali.

        • 5 3

    • Bo ci mieszkańcy Gdańska są mieszkańcami Gdańska od 5- 10 lat a całe dzieciństwo i młodość spędzili w wioskach.

      • 7 1

    • W Gdyni

      Też tak jest, niestety..

      • 7 0

    • Mam 2 mieszkania w Gdańsku I nigdy nie zauważyłem butów na korytarzu. Raz, jakiś najemca wystawił worek że śmieciami przed drzwi i worek czekał tak kilka godzin. Innych, podobnych incydentów nigdy nie widziałem

      • 3 4

    • Kultura wiejska buty na zewnątrz

      • 0 0

  • Każdy kolejny etap wiodących developerów

    ...na rynku premium to gorsza jakość użytych materiałów w częściach wspólnych. To wygląda ale porównując z poprzednimi realizacjami przepaść jakościowa. Zużycie widać już na etapie remontów nowo oddanych lokali.

    • 3 1

  • wszystkie części wspólne to tylko dymanie mieeszkanców

    celuje w tym IK. klatki jakby luksusowe i części wspólne rozdmuchane do granic absurdu - sala kinowa niby fitnessy a nawet warsztat! i biura do co łorkingu. A zbudowane z mat odpadowych. słyszysz każde pierdnięcie czy chrapanie sąsiada z góry z dołu czy 'spod stołu'

    • 14 1

  • Pato-klatka

    Jakoś nie widzę w artykule wzmianki o tej pato klatce (chyba) z Jasienia, gdzie śnieg zawiewal ludziom pod drzwi bo klatkę zrobiono z krat

    • 8 0

  • brzydkie

    • 2 1

  • Bajery, a brak odpowiedniej liczby miejsc na rowery, wózki i słoiki.

    A także na buty.

    • 3 1

  • Za takie ceny to

    Lepiej niech pomyślą nad balustradami balkonowymi. Prestiżowe osiedla, a balustrada to kilka pospawanych profili metalowych. Mogliby się już wysilić i zrobić coś ciekawszego

    • 1 2

  • klatka schodowa (1)

    A co zrobić z sąsiadem, który po spacerze z psem zapaskudzą błotem klatkę schodową?

    • 1 1

    • Pozwolić sąsiadowi posprzątać po sobie i psie.

      Dajmy sąsiadowi trochę czasu najpierw na skorzystanie z toalety, umycie psa, a następnie zabranie szczotki i ewentualnie mopa.

      • 1 0

  • Rębowo = Szadółki

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Otwarty Proneko

konsultacje, dni otwarte

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane