• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pomysły deweloperów na klatki schodowe. Oprócz pomysłu liczy się jakość

JPU
24 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Klatki schodowe w inwestycjach deweloperskich muszą przyciągać pomysłem, pomagać człowiekowi identyfikować się z jego miejscem zamieszkania, ale także muszą być wykonane z trwałych materiałów. Klatki schodowe w inwestycjach deweloperskich muszą przyciągać pomysłem, pomagać człowiekowi identyfikować się z jego miejscem zamieszkania, ale także muszą być wykonane z trwałych materiałów.

Wejście do budynku wielorodzinnego i klatka schodowa prowadzą do mieszkania. Nabywcom lokali zależy zatem, aby było tam estetycznie, ciekawie oraz aby wykończenie zapewniało trwałość użytkowania tych przestrzeni. Nie mniej ważne są walory reprezentacyjne. Deweloperzy z coraz większym zaangażowaniem nadążają za tymi potrzebami. Projekty bywają godzinami dyskutowane z architektami.



Czy podczas zakupu mieszkania zwróciłeś lub zwróciłbyś uwagę na wykończenie klatki schodowej?

Rozwijający się dynamicznie rynek mieszkaniowy w ostatnich latach pokazuje, że coraz więcej osób podczas wyboru mieszkania patrzy już nie tylko na lokalizację i rozkład przyszłych własnych czterech ścian.

- Klienci podejmując decyzję o zakupie mieszkania weryfikują projekt jako całość, zwracają uwagę na aranżacje stref wejścia, klatek schodowych, zagospodarowanie terenów zielonych czy istnienie stref rekreacji - podkreśla Magdalena Reszkowska-Ustarbowska, pełnomocnik zarządu Ekolanu.
Czytaj także: Inteligentne rozwiązania w inwestycjach deweloperskich

Co ciekawe oczekiwania przyszłych mieszkańców skupiają się już nie tylko na powierzchownym efekcie wizualnym. Zastosowane rozwiązania mają być także praktyczne i energooszczędne. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość i trwałość wybranych przez dewelopera materiałów wykończeniowych.

- Poszukujący mieszkań doceniają wnętrza bezproblemowe, czyli takie, w których ryzyko potencjalnych uszkodzeń czy usterek jest jak najmniejsze, a utrzymanie przestrzeni w czystości łatwe. Przyszłym użytkownikom można to zagwarantować przemyślanym projektem aranżacyjnym i doborem solidnych, trwałych materiałów wykończeniowych. Wymaga to zaangażowania po stronie dewelopera i architektów, ale zapewnia trwałość i estetykę części wspólnych na wiele lat - tłumaczy Paulina Sosnowska, specjalista ds. aranżacji z Domesta.

Aranżacja klatki nawiązuje do lokalizacji lub projektu budynku



Oferta deweloperów w tym zakresie jest coraz bardziej zróżnicowana. Projektując klatki schodowe, korytarze czy hole częściej niż kiedyś stawiają oni na oryginalny, przemyślany projekt części wspólnych. Już nie wystarczy, by wejście do klatki było wykończone tapetą z ładnym widokiem. Jakość stosowanych materiałów czy spójny charakter wnętrz inwestycji podlega często wielomiesięcznym dyskusjom.

Przykładem takiego podejścia jest m.in. Grupa Inwestycyjna Hossa, która wychodzi z założenia, że dobrze zaaranżowane i wykonane części wspólne sprawią, że mieszkańcy poczują się "jak u siebie" nie tylko w wybranym mieszkaniu, ale i na całym osiedlu.

- Elementy dekoracyjne w częściach wspólnych zawsze mają na celu podkreślenie unikatowości i charakteru danej inwestycji. Z reguły wiążą się więc z jej kontekstem urbanistycznym lub koncepcją architektoniczną - mówi Justyna Glazar, dyrektor ds. Marketingu z Hossy.
W częściach wspólnych Garnizonu od lat etapami wznoszonego przez tego dewelopera we Wrzeszczu znajdziemy akcenty artystyczne. Każda z klatek schodowych ma inny charakter nawiązujący m.in. do klasycznej elegancji czy architektury wrzeszczańskich koszarów. Zobaczymy tu typowo domowe meble, kompozycje roślin oraz pamiątki po stacjonującej w koszarach kawalerii, grafiki i fotografie, a wszystko to okraszone naturalnym kamieniem, betonem architektonicznym, ręcznie wypalaną cegłą oraz kutymi balustradami i mniejszymi formami rzeźbiarskimi. Wszystko to ma nie tylko ładnie wyglądać, ale też pomaga mieszkańcom identyfikować się z ich miejscem zamieszkania.

  • W częściach wspólnych inwestycji Garnizon znajdują się "domowe meble".
  • Każdy z budynków inwestycji Garnizon ma inną, ale nawiązującą do miejsca, klatkę schodową.
  • W częściach współnych Fort Forest najważniejsze było nawiązanie do przyrody.
  • Inwestycja Centralpark nawiązuje do miast partnerskich Gdańska.
  • Nowa inwestycja Domesty #NaSwoim uwzględni pastelowe akcenty.
  • Klatki schodowe na osiedlu Robinia - deweloper Domesta.
  • Strefa wejścia w inwestycji Portova dewelopera Invest Komfort. W inwestycjach apartamentowych ważny jest także reprezentacyjny charakter lobby.
  • Klatka schodowa na osiedlu Botanica Jelitkowo. Gustowny, wymowny detal wykonany z marmuru Rain Forest.
  • Inspiracją części wspólnych inwestycji Nasze Miejsce dewelopera Euro Styl jest natura.
  • Wizualizacja części wspólnych w inwestycji Perspektywa dewelopera Euro Styl. Indywidualnie dobierane detale, często wykonywane przez trójmiejskich artystów podnoszą komfort zamieszkania i nadają "przedprożom" mieszkań indywidualnego charakteru.
  • Części wspólne w realizowanej inwestycji Doki Living dewelopera Euro Styl to kolejny przykład nawiązania do tożsamości miejsca, gdzie powstaje inwestycja.
  • Strefa wejścia w inwestycji Biotura dewelopera Budner Inwestycje.
  • Wizualizacja części wspólnych w budynkach osiedla  Vivere Verde. Klatki schodowe muszą być łatwe do utrzymania w czystości, dlatego tak ważne są detale, które to ułatwią.
  • Klatka schodowa powstała na osiedlu Vivere Verde na Łostowicach.
O to chodziło Hossie także przy wykańczaniu części wspólnych realizowanej w Śródmieściu Gdyni inwestycji Plac Unii. Wnętrza nawiązują tu do słynnego, gdyńskiego modernizmu. Stylistykę wnętrza uzupełniają grafiki zaprojektowane przez Magdalenę Peszkowską-Bednarczyk odnoszące się do "miasta z morza i marzeń".

- Zobaczymy na nich m.in. orłowski klif, fontannę na Skwerze Kościuszki czy torpedownię. W projekcie części wspólnych Placu Unii, podobnie jak w innych realizacjach wnętrz spod znaku Hossy, dużo uwagi architekci poświęcili oświetleniu wnętrz, które nie tylko jest oszczędne, ale również tworzy wyjątkowy klimat - dodaje Justyna Glazar.
Motyw przewodni, ale w nieco innym kontekście, wykorzystała też Hossa w przypadku inwestycji Centralpark na Morenie. Tutaj części wspólne nie nawiązują jednak do bliskiego otoczenia. Zdecydowano się za to na nawiązanie do miast partnerskich Gdańska: Newcastle, Cleveland, Bremy, Rotterdamu, Gandawy i Nicei. Każdy z budynków ma motyw przewodni wybranego miasta, a dominującym elementem aranżacji holu jednego z nich jest kolaż autorstwa Olgi Woźniak, który charakterem nawiązuje do barwnej twórczości malarza Henriego Matisse'a.

Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Trendy eko ostatnio przeważają



Jedne inwestycje nawiązują do miejsca, tak jak wspomniany Garnizon, inne do kultury, sztuki czy... natury. To bardzo popularny w ostatnich miesiącach trend. Tak jest w przypadku osiedla Fort Forest tego samego dewelopera, które znajduje się w pobliżu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pojawiają się tu motywy leśne w postaci zdjęć przyrody, drewnianych pni czy płaskorzeźby odwzorowujące przekrój pnia drzewa, wykonane w betonie architektonicznym przez artystę Adama Stachowicza.

Nie inaczej mogłoby być w aranżacji części wspólnych inwestycji Robinia dewelopera Domesta. Powstaje ono w sąsiedztwie zielonych terenów rekreacyjnych w Jarze Wilanowskim na Chełmie. Dominują tu zatem eleganckie, stonowane kolory, nawiązujące do natury i podkreślające podwyższony standard osiedla. W najnowszej inwestycji #NaSwoim na gdańskim Chełmie tego samego dewelopera zobaczymy jasne, przytulne wnętrza.

- Pastelowa kolorystyka oraz zastosowanie nowoczesnych kafli 3D pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę przestrzeni. Bardziej niż w obecnie występujących trendach, skupiamy się na tym, by tworzyć przestrzenie ponadczasowe, zapewnić wieloletnią wysoką jakość wykończenia wnętrza oraz podkreślić charakter danej inwestycji - dodaje Paulina Sosnowska.
Artykuł na ten temat sprzed dwóch lat: Deweloperzy mają coraz ciekawsze pomysły na klatki schodowe

Dużą wagę do przestrzeni wspólnych przykłada także znany z cyzelowania każdego detalu Invest Komfort. Świadczyć mogą o tym chociażby wnętrza inwestycji Portova w Gdyni czy Botanica w Gdańsku. Szczególnie tutaj deweloper uwagę skierował w stronę obcowania z zielenią. Osiedle wypełnione jest bowiem tysiącami specjalnie wybranych roślin.

JPU

Miejsca

Opinie (95) 6 zablokowanych

  • (5)

    Części wspólne...niestety w tych nowych mieszkaniach ludzie się nie znają,80% idzie pod wynajem...to już nie czasy gdzie w bloku 40 lat mieszkało to samo towarzystwo.

    • 64 9

    • (4)

      aha, a ską wiesz, że na wynajem nie idzie 75%?

      • 5 8

      • (3)

        To już moja tajemnica kochanieńki.

        • 11 4

        • Żadna tajemnica (2)

          Po prostu wyciągnąłeś te % ze swojej własnej d..., ot co.

          • 5 12

          • Co za poziom? (1)

            Utopiłeś kasę i się wściekasz?

            • 6 3

            • Poziom adekwatny do ciągłych bredni wszystkowiedzącego Svena

              I niczego nie utopiłem, kupiłem dla siebie - na szczęście już 2 lata temu.

              • 1 1

  • (3)

    Ponoć w nowych inwestycjach gdzie większość pod wynajem to sprawy remontowe są problemem. Szczególnie w Śródmieściu. Właściciele rozsiani po świecie i coś załatwić... A demolka regularna się słyszy.

    • 40 4

    • W takich okolicznościach i większy minimalizm na klatce tym lepiej

      • 14 0

    • "Ponoć" (1)

      .. i dalej nie ma co czytać, bo widać, że to wypociny jakiegoś janusza mądrali, który g... wie ale zawsze musi wtrącić swoje 5 gr

      • 2 6

      • To ja potwierdzę: żadne ekskluzywne miejsce, ale i tak jakakolwiek uchwała do przegłosowania to straszny problem.

        • 4 1

  • Jak inwestor nie napisze w ofercie "w otulinie..." to chyba trzeba szukać dalej...

    • 37 2

  • (13)

    Znajomi kupili 2 lata temu wydawać by się mogło super apartament w ekskluzywnej części Gdyni...już po roku zaczęły się problemy z uciążliwymi sąsiadami a raczej podnajemcami.Hałas,imprezy do 5 rano i dźwięki miłosnych uniesień skutecznie zniechęciły do dalszego mieszkania...a miało być tak pięknie.Sprzedali i odetchnęli z ulgą,teraz za miastem w małym domku są przeszczęśliwi.Jedyny minus to dojazd do pracy,ale to większość boryka się z tym problemem...Gdyni już nawet nie odwiedzają,z wiadomo jakich,parkingowych problemów.

    • 65 10

    • (8)

      Kto "posmakuje" mieszkania w domku z ogródkiem do miasta już nie wróci. Nie ten komfort.

      • 25 11

      • (1)

        można mieć dwa..

        • 4 3

        • Można. Co drugi dzień mieszkać na zmianę czy tydzień na tydzień.

          • 5 2

      • Coś za coś

        • 2 2

      • (1)

        Rodzice "uszczęśliwili" nas takim domkiem z ogródkiem. Spędziłam 19 lat na wsi i nigdy tam nie wrócę.

        • 6 1

        • O to to... Teraz to fajnie się wynieść do jakiejś dziury pod miastem. Ale potem przez 20 lat będziesz serwować traumę swoim dzieciom. Wszędzie trzeba podwieźć, prawie każde spotkanie to planowanie na 2 tygodnie do przodu, bo może nocleg będzie potrzebny. Nie dziękuję. Wolę mieszkać w mieście i ewentualnie mieć działkę za miastem.

          • 9 3

      • (2)

        Jeszcze mi powiedz ,że dojeżdżanie godzinę do pracy, odwożenie dzieci na każde zajęcia i kupowanie chleba dzień wcześniej to jest taki luksus. Dom to jest luksus, ale w mieście, a nie w Pępowie.

        • 3 0

        • (1)

          Bozie a domy to twoim zdaniem na pustyni chyba stoja:):) mieszkałem w tzw centrum wiele lat i myślałem dokładnie tak samo... za namową zony mamy domek z ogródkiem pod Gdańskiem i nie wyobrażam sobie powrotu do miasta. Jak jade cos załatwić to sie zastanawiam jak tam wytrzymywałem. Nie każdy pracuje w biurowcu w centrum a sklep mam jakieś 500metrow od domu a zajęcia dla dzieci w promieniu 3 kilometrów. Rozumiem ze w mieście zajęcia z rytmiki sa w każdym bloku a pięcioletnie dziecko puszczasz na drugi koniec miasta tramwajem na angielski .. bo nie kumam szukania na sile wad mieszkania poza centrum. . . Jasne ze wszystko ma swoje plusy i minusy ale w moim przypadku plusów jest duuuzo więcej niż minusów. . . Nie czuje ze robie krzywdę dzieciom, mają cale dnie zajęte na zabawie w ogrodzie a w ciepłe dni w basenie... moze dlatego ze nasze życie nie ogranicza się do internetu brak światłowodu nie jest taka tragedia jak ktoś tam niżej opisuje... ale co kto lubi.

          • 1 1

          • "...ale co kto lubi" i niech tak pozostanie :)

            Dom/mieszkanie powinny byś "skrojone na miarę". Nie ma tak, że dom jest lepszy od mieszkania, albo odwrotnie, mieszkanie lepsze od domu. Jest czas i okoliczności, które o tym decydują

            • 1 0

    • Sprzedali i odetchnęli z ulgą,teraz za miastem w małym domku są przeszczęśliwi? (1)

      To wytłumacz to moim dzieciom. Jak rzucam hasło jedziemy do domu (piękny dom w peryferyjnej dzielnicy Gdańska), to wszyscy stają okoniem. Tam jest wolny internet, nic nie ma, nuda. Po przyjeździe do domu zawsze jest pytanie kiedy wracamy. A w mieszkaniu co rusz nocują koledzy z tych pięknych domów za obwodnicą.

      • 17 1

      • O to to... Gdybym za dzieciaka musiał mieszkać na jakimś wygwizdowie (bo domek za miastem taki fajny) to przy pierwszej okazji wyniósł bym się do internatu w mieście.

        • 4 1

    • niewyżyta mężatka (1)

      Miłosnych uniesień to bym chętnie posłuchała.

      • 3 3

      • Zapraszam

        • 0 0

  • (2)

    brakuje tarasów bałtyku i bulvarów zamiast wrzucać masówkę

    • 5 2

    • (1)

      Na Przymorzu vis a vis Parku Regana masz zawieszony wielki szyld reklamujacy powstającą tam inwestycję(uwaga)... Bulvvar;)

      • 6 2

      • Bulvar jak już masz pisać to ztrzymaj dla siebie swoje przeinaczenia, poza tym to buduje górski czyli bieda architekt, starają się ubrać to w ładne słowa. Taka konkurencja dla tarasów.

        • 6 1

  • (1)

    Gdy tylko przeczytałem tytuł artykułu... szczerze- przeszedł mnie blady strach. Bałem się, że przeczytam o kolejnych zachwalanych pomysłach, np. aranżacji przestrzeni pod schodami na mini apartamenty, szczególnie popularne i rozchwytywane wśród fanów pewnego filmu o młodym magiku;) W tej całej śmiesznej, przesadnej marketingowej nowomowie jedno mi szczególnie wpadło w oko. Trendy "eko". Ekologia- jak nabardziej, ale co z upchanymi jak sie da blokami i betonozą bez zielenii mają wspólnego "trendy eko"?;) XD Litości;)

    • 43 2

    • Właśnie nie mają nic wspólnego,ale to współczesna nowomowa którą łykną klienci.A potem płacz że zieleni nie ma,miniaturowe place zabaw, okno w okno z sąsiadem no i dojazd do pracy to 1/5 życia.

      • 13 1

  • (5)

    Wszystko piękne puki się nie zakurzy i ktoś musi to sprzątać.

    • 41 8

    • Ale że u otwarte? Qwa litości!!!!! (3)

      • 16 2

      • Zaraz Ci odpowie, (2)

        że marudzisz, że na starość zostanie Ci tylko słownik ortograficzny (ulubiona odpowiedź "madek"), że przecież wiesz co napisał, wiec o co to sapanie. Nikogo już nie przekonasz, że sadzenie błędów ortograficznych jest kompromitujące i unieważnia wypowiedź. On ma prawo tak pisać i koniec. Z innych ulubionych odpowiedzi: "Słyszałeś o dysortografii?"

        • 15 3

        • W szkole (średnia), gdzie uczę, jest taka klasa ...

          15 opinii o dysleksji na 30 uczniów. No żesz, k....Ci rodzice- nie tylko madki- robią to własnym dzieciom. Najśmieszniejsze jest to, że ...gdy dzieciak cos napisze - w 2/3 przypadków nie ma żadnych problemów, a sprawdzian odda pierwszy, choć przyznany wydłużony czas pracy. Brawo, panie z poradni PPP.
          Sarkazm...

          • 13 1

        • większość z nich jest dysmózgiczna

          • 6 0

    • sprzątanie drewnianych szczebelków musi być bardzo czasochłonne

      a nie wydają się być szczególnie dobrym zabezpieczeniem przed upadkiem

      • 1 0

  • Artykuł sponsorowany

    Brak informacji o tym fakcie

    • 30 3

  • (1)

    Sztuczne, bez klimatu.

    • 20 6

    • W starym budownictwie jak sie pies ze**a na klatówie to jest klimat :)

      • 3 0

  • Diwelopery jakby mogli, to zamiast klatek schodowych drabiny by przystawili.

    • 33 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane