• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mieszkanie z antresolą może być namiastką domu. Przegląd oferty

Joanna Puchala
6 stycznia 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Antresola to co prawda nie to samo co dwupoziomowe mieszkanie, ale zapewnia ciekawą aranżację, umożliwia urządzenie na wyższym poziomie sypialni, pracowni czy przestrzeni dla dzieci. Antresola to co prawda nie to samo co dwupoziomowe mieszkanie, ale zapewnia ciekawą aranżację, umożliwia urządzenie na wyższym poziomie sypialni, pracowni czy przestrzeni dla dzieci.

Mieszkanie z antresolą to w odczuciu wielu osób namiastka jednorodzinnego domu. Dodatkowo takie lokale powstają zwykle w lokalizacjach, gdzie domów się nie buduje - dość blisko centrum. Nic więc dziwnego, że w Trójmieście oferta nowych mieszkań z antresolą nieustannie rośnie.Mieszkanie z antresolą:

Poszukując przestronnego wnętrza często stajemy przed wyborem pomiędzy mieszkaniem zlokalizowanym bliżej centrum miasta lub położonym na przedmieściach domem. Wybór drugiego rozwiązania bardzo często oznacza nowe obowiązki w związku z utrzymaniem budynku lub działki w dobrej kondycji. Alternatywą dla takiego rozwiązania są mieszkania z antresolą, na której urządzić można część prywatną mieszkania - tak jak w domu. Tego rodzaju nieruchomości znajdują się w ofercie m.in. takich deweloperów jak: Allcon, Semeko, Dekpol, Marvipol Development czy Budros.

W ofercie Allconu ostatnie, gotowe do odbioru, mieszkania z antresolą znajdziemy na osiedlu Domy Pod Koroną. Inwestycja jest gotowa, a położenie na Morenie zobacz na mapie Gdańska sprawia, że jest dobrze skomunikowana z centrum czy obwodnicą.

- Mieszkania z antresolami powstają dla osób, które cenią elastyczne podejście do aranżacji przestrzeni. Antresola stwarza możliwość zaprojektowania gabinetu, biblioteki, miejsca do zabaw dla najmłodszych, dopasowanej do indywidualnych potrzeb przestrzeni wypoczynkowej, sali kinowej czy gier dla całej rodziny. Dwupoziomowe mieszkania z antresolą doskonale wpisują się w trend strefowania - mówi Marta Drozd-Piekarska, pełnomocnik zarządu Allcon Osiedla.
 • Na antresoli urządzić można gabinet do pracy, bibliotekę, miejsce do wypoczynku - części mieszkania na które zabraknie miejsca na dolnym poziomie.
 • Mieszkanie z antresolą to coś zupełnie innego niż mieszkanie dwupoziomowe. Drugi poziom zwykle nie znajduje się nad całością dolnego poziomu i jest otwarty na całość mieszkania.
 • Ogromną zaletą mieszkań z antresolą jest ich wysokość, a tym samym wyraźnie wyczuwalna przestrzeń.
 • Widok jaki roztacza się z antresoli daje poczucie przebywania w mieszkaniu o dużej przestrzeni.
 • Młoda Morena Park II. Tu kupić można mieszkanie nie tylko z antresolą, ale także z tarasem dachowym. W sumie powstaje w ten sposób mieszkanie trzypoziomowe.
 • Dwie Motławy przy ul. Toruńskiej w Gdańsku. Na ostatniej kondygnacji z wysokimi przeszkleniami w industrialnej stylistyce powstaną lokale z antresolami.


Innym przykładem mieszkań z antresolą jest oferta Dekpolu, który proponuje wnętrza z antresolami w inwestycjach Osiedle PasteloweMłoda Morena Park II. Pastelowe powstaje na Łostowicach, w okolicach ulicy Niepołomickiej zobacz na mapie Gdańska, czyli w jednej z najszybciej rozwijających się w tej chwili części południowego Gdańska. Młoda Morena Park II powstaje z kolei na położonej wśród drzew działce niedaleko przystanku PKM Brętowo zobacz na mapie Gdańska. Tu zakup mieszkania z antresolą oznacza też nabycie zielonego tarasu na dachu, który stanowi trzecią - prywatną - kondygnację mieszkania.

Czytaj także: Nowe mieszkanie na Morenie. Gdzie i za ile?

Dwie Motławy proponowane przez Marvipol Development to z kolei inwestycja, która powstaje bardzo blisko Śródmieścia Gdańska, przy ulicy Toruńskiej zobacz na mapie Gdańska. Budynek będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych. Jego koncepcja zakłada powstanie wysokiego parteru, gdzie znajdą się przestronne apartamenty o charakterze soft loftów z antresolami. Podobnie mają wyglądać lokale na ostatnim, piątym piętrze. Tam z mieszkań z antresolami będzie się rozpościerał widok na Nową Motławę oraz Gdańsk. Ofertę sprzedaży tych lokali deweloper wprowadzi wiosną.Zielona Laguna Semeko to natomiast oferta skierowana do osób, które chcą zamieszkać na obrzeżach Gdyni. Kameralna inwestycja jest położona w pobliżu obwodnicy Trójmiasta i innych węzłów komunikacyjnych. Mieszkania z antresolami według zapowiedzi dewelopera gotowe mają być w IV kwartale tego roku, powstają w niewysokich dwupiętrowych budynkach.

Czytaj także: Jak oni mieszkają: dwupoziomowe mieszkanie na obrzeżach Gdyni

Schody są dodatkowym kosztem urządzenia wnętrza- Klientom przy wyborze takiego mieszkania, a następnie jego urządzaniu, często przyświeca chęć uzyskania przestronności typowej dla przestrzeni domów. Mieszkanie z antresolą może być w takim przypadku substytutem. Takie lokale dają bardzo duże możliwości aranżacyjne, ale trzeba przy tym pamiętać o obecności schodów, często znajdujących się w centrum pokoju dziennego - mówi Agnieszka Gibowicz z Interior Idea.
Czytaj także: Wady i zalety mieszkań dwupoziomowych

Z perspektywy aranżacji wnętrza, ze schodów można uczynić atut - efektowny element wystroju. Warto jednak pamiętać, że obecność schodów jest dodatkowym kosztem podczas procesu wykańczania wnętrza.

- Schody podrażają całość inwestycji. Często te, które zapewnia deweloper, nie są wysokiej jakości - wykonane z miękkiego drewna, mogą również stylistycznie nie pasować do wystroju mieszkania. W takim przypadku konieczna jest ich wymiana. Zdarza się również, że są to schody wylewane z betonu, wtedy należy przewidzieć koszt stopni i balustrady - dodaje Agnieszka Gibowicz. - Oprócz walorów estetycznych i finansowych, należy wziąć pod uwagę aspekt użytkowy. Często na planach takich mieszkań widzimy schody spiralne lub tak zwane kacze, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, ale nie są zbyt wygodne ani bezpieczne. Tego typu strome schody, nie są polecane do użytkowania przez osoby starsze czy dzieci.
 • Mieszkanie z antresolą daje ciekawe możliwości aranżacyjne, a wysokość wnętrza sprawia, że pomieszczenie jest przestronne.
 • Antresola w mieszkaniu powinna być dopasowana do stylistyki wnętrza.
 • Antresola może okazać się interesującym sposobem na wygospodarowanie miejsca na domową bibliotekę.
 • Wykonanie schodów przy ścianie i wykorzystanie miejsca pod nimi wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem, o ile jest wystarczająco dużo miejsca na wygodny ciąg schodów.
 • Antresola to co prawda nie to samo co dwupoziomowe mieszkanie, ale zapewnia ciekawą aranżację, umożliwia urządzenie na wyższym poziomie sypialni, pracowni czy przestrzeni dla dzieci.
 • W niewielkich mieszkaniach antresola może być pomysłem na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni.
 • Umieszczenie części sypialnianej umożliwia w takiej sytuacji stworzenia strefy dziennej.

Przed zakupem sprawdź możliwości wentylacyjneDwupoziomowe mieszkania naturalnie kształtują podział na strefy. Ogólnodostępna część dzienna znajduje się na parterze, a prywatna część sypialna na piętrze. Zanim jednak zdecydujemy się na tego rodzaju mieszkanie warto sprawdzić wentylację.

- Zalecałabym przed ostatecznym wyborem sprawdzić możliwości wentylacji pomieszczeń na antresoli, ponieważ całe ciepłe powietrze wędruje do górnej części mieszkania, a pomieszczenia służące regeneracji powinny być świeże i chłodne. - podkreśla Agnieszka Gibowicz.
Architektka zwraca też uwagę na jeszcze jedną zaletę mieszkań z antresolą zlokalizowanych zwykle na najwyższych kondygnacjach budynku: nie ma problemu z przesłanianiem okien przez inne budynki. Pomieszczenia są dzięki temu lepiej nasłonecznione, natomiast widok z okna potrafi zrekompensować ewentualne niedogodności.

Powierzchnia mieszkania z antresoląMieszkanie z antresolą jest zazwyczaj wycenianie indywidualnie w oparciu o średnią cenę podobnego mieszkania w danym segmencie. Uwzględnia się przy tym potencjał powierzchni antresoli. Jeżeli takie mieszkania mają skosy to oblicza się zysk m kw. po podłodze w porównaniu do m kw. użytkowych. Zgodnie z prawem budowlanym: poniżej 1,40 m wysokości od podłogi nie liczy się m kw. użytkowych, od 1,40 do 2,20 m liczy się 50 proc. m kw. użytkowych, a powyżej 2,20 m liczy się 100 proc. m kw.

Miejsca

Opinie (156) 3 zablokowane

 • Nie ma bańki jest super (32)

  A deweloperzy wcale usilnie nie reklamują swoich pustych "inwestycji" :-)

  • 85 12

  • Nawet nie muszą reklamowac (31)

   90% mieszkań sprzedaje się przed oddaniem budynków do użytku

   • 20 23

   • Kupiłeś i gryzie cię, że mogłeś przepłacić? (9)

    Też by mnie to gryzło bo stara zasady mówi że jak większość kupuje to trzeba sprzedawać a jak nikt nie kupuje to trzeba kupować. Czyli to, że 90% mieszkań sprzedaje się (a raczej sprzedawało się) przed oddaniem to akurat nie jest powód do radości

    • 14 10

    • Stara zasada też mówi - jak potrzebujesz, to kupujesz (7)

     Ceny w sensownych lokalizacjach i tak nie spadają, bo każdy woli trzymać/wynająć niż sprzedać taniej. Co najwyżej czeka nas teraz kilka lat stagnacji cenowej. Drugiego, czy trzeciego mieszkania pewnie kupować się nie opłaca, ale jak nie mam nawet tego pierwszego i muszę płacić za wynajem to wybór dla mnie jest oczywisty.

     • 27 1

     • (6)

      Problem w tym, że ceny są nakręcane przez tych co kupują drugie, trzecie itd mieszkanie (często po to aby odsprzedać to wam drożej) a wy jak to ktoś wyżej napisał z nimi się ścigacie często ktedytując się.

      • 17 0

      • I co zrobisz? Nic nie zrobisz! (5)

       Każdy ma prawo kupić choćby i dziesiąte mieszkanie. Jedno jest jednak pewnie, nikt tych mieszkań nie sprzeda ci taniej niż kupił. Nie wiem więc skąd miałyby się brać te spadki cen. Do tego mat. budowlane idą w górę, robocizna w górę, Ukraińcy, którzy robili jeszcze po taniości też zaczęli mieć wymagania, albo jada dalej do Niemiec. To skąd mają się brać te przeceny?

       • 10 2

       • Skąd spadki? To proste (4)

        Jak siądzie sprzedaż to kolejne inwestucje deweloperskie będą skalkulowanw taniej, spadnie liczba inweswtycji co spowoduje spadek cen robocizny bo dla wszystkich roboty nie będzie. A na wtórnym wszyscy co kupili dawniej niż rok, dwa temu są w stanie sprzedać 30-40% taniej niż aktualne ceny i i tak będzie to drożej niż kupili.
        Tak to wyglądało 10 lat temu i teraz też tak to może wyglądać

        • 8 3

       • 10 lat temu deweloperzy przenieśli się z inwestycjami na wygwizdowa (3)

        Tak rozbudowały się Szadółki. To dało ludziom iluzje tych niższych cen. Pewnie, jak w okolicach obwodnicy zaczęto budować setki tanich mieszkań, to średnie ceny dla całego Gdańska trochę spadły, Ale ktoś kto szukał sensownej lokalizacji to tych obniżek nie uświadczył.

        • 7 2

       • Zapytaj się kogoś kto już wtedy mieszkał w Gdańsku kiedy się zaczeła zabudowa południa zamiast zgadywać

        • 1 0

       • Czy Sopot Wyścigi to sensowna lokalizacja? (1)

        Sopot Wyścigi (nowe bloki) rok 2007 13000 pln za m2, Sopot Wyścigi rok 2014 9000 pln za m2

        • 0 0

       • A chciałbyś mieć non-stop imprezy dookoła z wynajmu krótkoterminowego?

        • 0 0

    • Ynwestor

     Buchacha

     • 2 0

   • jak Allcon powyższył ceny długo im stały te mieszkania wiem bo patrzyłem na ich stronę, imho teraz kupują tylko desperaci.

    • 14 1

   • (19)

    Większość to kupuje mieszkania za gotówkę. Ponad 70% transakcji w Trójmieście. Sam sobie odpowiedz co to oznacza. Podpowiem: mieszkania kupowane są jako inwestycja (2, 3 czy kolejne) z zamiarem wynajmowania i zarabiania na nim. Ewentualnie przetrzymania i sprzedania w przyszłości drożej albo jeśli jest możliwość zrobienie flipa zaraz po kupnie transakcji. Teraz przeciętny Kowalski ściga się z inwestorami. Jak biedny Kowalski chce płacić 10 tys za m2 w falowcu to jego sprawa :P Niech tylko potem nie płacze, że kredyt przewyższa dwa razy jego wartość. Gdzieś ta galopada na rynku nieruchomości musi się zatrzymać. Tępak i burak Gapliński nie chce podnieść stóp, to zrobi to rynek. Pomyśl, że większość tych mieszkań kupionych za gotówkę trafi na rynek wynajmu, lub już trafiło. Kto to będzie wynajmował???!?!??! Mówimy tutaj o kilku tysiącach mieszkań rocznie.

    • 12 7

    • Zakupy spekulacyjne podbijają ceny ofertowe na wtòrnym

     Ostatnie 2 lata to w takich lokalizacjach jak dolny taras, śródmieście aż po morenę to w ponad 50% zakupy spekulacyjne. Od kilku miesięcy te mieszkania trafiają na wtórny z zawyżoną ceną i jeszcz będą trafiać nawet do początku 2020. Opłacalność inwestowania w najem znacznie spadła i w tym biznesie już nie ma miejsca dla amatorów łatwego i szybkiego zarobku.
     W pełni się zgaszam, że nie ma sensu konkurować ze spekulantami.

     • 15 1

    • czytaj na bierząco portale inwestycyjne to się dowiesz że zakupy za gotówkę (13)

     już dawno wyhamowały, dodatkowo koniec 2018 był najgorszy dla deweloperów od kilku lat jeżeli chodzi o sprzedaż mieszkań - dane potwierdzają statystyki banków odnośnie zaciągniętych kredytów hipotecznych, idą chude lata i choć by czarowali to tego nie przeskoczą. Do tego stopu % nie mogą być wiecznie niskie, dookoła wszyscy podnoszą - jak myślisz? Polska będzie miała wiecznie tani kredyt?

     Przecież teraz zaczną się żniwa, ci co wiedzą zawsze czekają na okazję. Problem będą mieli grubo zakredytowani jak im ratka podskoczy kilka razy w roku a potem piękny zjazd na nieruchomościach i zakupy 30% taniej.

     • 10 4

     • Słyszałem tą śpiewkę już 10 lat temu. Zjazd, zjazd, zjazd... (11)

      Jak kupiłem mieszkanie we Wrzeszczu w 2007 to wszyscy mi współczuli, że na górce i ile to ja nie przepłaciłem. Dziś lokale w moim budynku sprzedają się za 50% większe pieniądze. Ci co mi tak współczuli kupili za tą samą cenę w Ujeścisku, co ja we Wrzeszczu. Tak się zjazdu doczekali :)

      • 14 6

      • (5)

       I 10 lat temu zjechały, na rynku nic nie szlo

       • 1 3

       • Nic nie szło, ale też i na "promocje" nie było co liczyć (4)

        czasem trafiła się tylko okazja, jak ktoś przyciśnięty do muru musiał coś szybko upłynnić. Nieruchomości to nie GPW, żeby oczekiwać jakiś spektakularnych przecen. Jak ktoś nie ma noża na gardle, to woli lokal przetrzymać/wynająć niż miałby sprzedać po taniości. O zakredytowanych też bym się nie martwił. W 2008 tysiące ludzi miało kredyt nawet na 120% wartości nieruchomości we franku i jakoś fali bankructw to nie wywołało,

        • 2 0

       • (2)

        Developerzy obniżyli ceny, na wtórnym w takich czasach nie ma co szukać bo ludzie kurczowo trzymają się starych cen. Wyjątki tylko jak ktoś odziedziczył i musi podzielić, albo z innych powodów. Kupiłem wtedy znacznie znacznie taniej niż znajomi w 2007.

        • 2 1

       • Kupowałem w tamtych czasach i pamiętam te obniżki. (1)

        Zwykle były to lokale w rodzaju parter z widokiem na śmietnik czyli nieatrakcyjne w danej inwestycji. Albo inwestycje na wygwizdowie, gdzie w momencie pojawienia się kryzysu było jeszcze sporo niesprzedanych mieszkań, co dla kupującego oznaczało duże ryzyko opóźnień lub w ogóle wtopy.

        • 3 1

       • nie wiem co oglądałeś, kupiłem nowe mieszkanie na morenie

        • 0 1

       • u developerów dostawałeś nawet -10%

        i to od cen niższych o dobre 30% niż w 2007

        • 0 1

      • (4)

       Czyli specjalnie nie podrożało, a może nawet trochę na minusie jesteś, bo przez 11-12 lat to spokojnie o te 50% to spadła wartość pieniądza, wszystko teraz kosztuje co najmniej o połowę więcej niż w 2007.

       • 5 1

       • no tak, na pewno byłbym na plusie jakbym forsę włożył na lokatę 1.5-3% i wynajmował za 2500 zł na miesiąc :) (3)

        • 1 2

       • Krzycz Trybson! (2)

        Lokaty w ciągu ostatnich 12 lat przez większość czasu były dużo lepiej oprocentowane, można powiedzieć, że średnio 6% w latach 2007-2013 i 2% od 2014, czyli z procenta składanego przy kapitalizacji rocznej ładnie wychodzi, że wkładając 500k PLN w 2007 roku teraz na koncie by było około 800k PLN. 300k na plusie (zakładając, że odpowiednio rozbijamy aktywa i w latach kiedy było to możliwe omijamy podatek belki). Jakby zrobić procent składany z miesięczną lub kwartalną kapitalizacją wyszłoby sporo lepiej. Oczywiście wymagałoby to trochę pracy z kontrolowaniem ofert banków i przerzucaniem pieniędzy co jakiś czas. Wynajem przez 12 lat po 2500 PLN to 360k PLN. Więc niewiele więcej, a na bank do tych 500k za mieszkanie by doszły jakieś inne koszty przez 12 lat (jakiś remont, zakup rtv/agd etc.), więc generalnie bez różnicy, a jakby poszukać czegoś tańszego niż 2500 PLN/mc, na przykład 2000 PLN/mc to już ładną sumkę na plus wychodzimy. :) Niemniej, jeśli ktoś miał wolne pół bańki w gotówce w 2007 roku, to znaczy że było go stać żeby kupić sobie mieszkanie, sam bym tak zrobił. Natomiast kredyt to już inna bajka. :)

        • 4 1

       • (1)

        więc jak sam policzyłeś wyszło 60 tyś w plecy przy wynajmie, a tak ktoś jest pewnie ze 150 tyś do przodu. Różnica 210 tyś.

        • 0 3

       • Krzycz Trybson!

        Przeczytaj jeszcze raz, bo chyba kilka zdań pominąłeś. Tam nie ma nigdzie 60k w plecy,po prostu kilku kosztów nie doliczyłem, może być równie dobrze kilkadziesiąt tysięcy du przodu, ale to jest kilka zmiennych więc dałem do oceny czytelnika, zakładając że ma trochę oleju w głowie.

        • 3 0

     • Ostatnio

      Chciałem kupić mieszkanie 2 pokoje we wrzeszczu, myśle mam kasę i ludzi od wykańczania a w biurze mówią ze odbiór za 2 lata :(( WTF ?

      • 4 2

    • W dobrych lokalizacjach chętnych na wynajem nie brakuje (3)

     na wygwizdowie to wiadomo, stoją czasem i po kilka miesięcy

     • 6 0

     • Teoria bywa mitem :) (2)

      Wystawilem mieszkanie na wynajem na ujescisku, 2pokoje. Po 3 dniach musialem zdjac ogloszenie, tak duzo telefonow mialem. Wynajalem za 1500zl. Ujescisko uznawane jest za jedna z najgorszych dzielnic.

      • 2 2

      • (1)

       Ujescisko jedna z najgorszych dzielnic?? Wiadomo nie ma porownania do wrzeszcza, oliwy itd ale mysle, ze jak ktos mowi o kiepskiej lokalizacji to ma na mysli mieszkania obok obwodnicy i na roznych tego typu wygwizdowach.. no ale tam to chyba nikt nie kupuje pod wynajem..

       • 2 3

       • Oczywiscie, ze jedna z najgorszych, duzo nie odstaje od tych obok obwodnicy. Wytrzymalem tam 2 lata i sie wynioslem, nie zamierzam wracac. Za mieszkanie w budynku bodajze z 2010, przy ulicy Nowosadckiej, 2 pokoje, ~40mkw placilem 900zl+oplaty okolo 300zl, moim zdaniem nawet za polowe tej ceny nie warto tracic zycia mieszkajac w takim miejcu.

        • 2 2

 • Cwaniactwo dolicza za antresolę jak za normalne metry użytkowe (4)

  .... a należy pamiętać, że są funkconalne ograniczenia - schody, dodatkowa powierzchnia na konunikację, najczęściej ograniczenia prywatności na takich antresolach itd itp

  • 85 4

  • Jak można pisać ze mieszkanie na morenie są dobrze skomunikowane

   Dziesiątki tysięcy ludzi i wszyscy musza jechać jedną drogą. Bullshit

   • 17 3

  • To nie tak, że cwaniactwo tak liczy, ale tak działa polskie prawo.

   • 3 1

  • Budynek (1)

   Stoi od dawna a mieszkania z antresolą do dziś nie sprzedane , ciekawe dlaczego ...

   • 0 0

   • mieszkanie z antresolą jest dwupoziomowe i tylko z tego powodu może mieć mniejsze zainteresowanie. potencjalnych nabywców. Ponadto antresola wymaga specjalnego traktowania podczas użytkowania mieszkania np. mycie okien, wymiana oświetlenia na dużej wysokości, zazwycza dodatkowej okna dachowe

    • 2 0

 • antresola antresolą

  • 28 2

 • Antresola to tylko miejsce gdzie się syf i brud zbiera i przeważnie już po kilku miesiącach unikamy tych miejsc jak ognia! (9)

  A później robimy z antresoli graciarnię!

  • 54 21

  • Piszesz tak bo u matki w falowcu takiej nie masz

   • 14 33

  • Zależy (2)

   Zależy co kto z domu rodzinnego wyniósł.
   Jeden jest syfiarzem,drugi dba o porządek i sprząta całe mieszkanie.

   • 14 7

   • (1)

    Nie chodzi o to kto jest syfiarzem i co kto wyniósł z domu lecz o to, że pewne miejsca brudzą i kurza się łatwiej niż inne i wymagają większej uwagi. Nie każdy ma czas i ochotę na ciągle sprzątanie. Czytaj ze zrozumieniem zamiast natychmiast krytykować.

    • 8 7

    • Kazde

     Miejsce w mieszkaniu wymaga odpowiedniej uwagi i pracy,ktora trzeba poswiecic.
     Jesli ktos nie ma ochoty sprzatac,to znaczy ze jest leniem.Wraz z narastaniem warstwy kurzu staje sie syfiarzem.Tego wszystkiego uczy sie juz dzieci,zeby nie byly leniami i syfiarzami.

     • 7 4

  • Mirek (3)

   mieszkanie namiastką domu z czynszem 1000zł miesięcznie

   • 4 1

   • W mieszkaniach własnościowych nie ma czynszu (2)

    Czynsz jest w mieszkaniach spółdzielczych.w własnościowych są opłaty realne za zużycie wody ogrzewania administrowanie itd

    • 1 3

    • czyli czynsz

     • 12 2

    • WOW, zamiast spółdzielni jest wspólnota, jedno i to samo

     • 2 1

  • Moje zdanie

   Każdy sądzi według siebie.I bez antresoli bałaganiarze i brudasy mają w mieszkaniach graciarnię,bałagan i brud.

   • 4 0

 • Chyba dywany wracają do łask.

  • 16 0

 • Domy pod korona to bieda... (12)

  Antresola ma sens jesli mieszkanie ma minimum 120m2 a nie jak w domach pod koroną 60m2 i antresola smiech na sali. Po za tym allcon nadal okba dwuszybowe wstyd.

  • 49 8

  • (9)

   Bzdury opowiadasz. Znajomi mają domek o podstawie 44m2. Na dole salon z otwartą kuchnią i łazienką. Mają tylko jakby pół piętra o powierzchni 22m2(nad łazienką i kuchnią) i znajdują sie tam dwa pokoje ok 10m2. Dla rodziny 4 osobowej wystarczająco. Metraż mieszkania a jednak domek.

   • 3 10

   • To jakiś nowy program rządowy?

    Kurnik Plus

    • 9 5

   • To gdzie ta rodzina spi? (2)

    Rozumiem ze dzieci w mikropokojach na pietrze, a wlasciciele na zapiecku w kuchni. Super ten dom, ale dla biednego chlopa 100 lat temu

    • 6 4

    • (1)

     No jak dzieci małe to pokój ok 10m to mały? Sypialnia tej samej wielkości dla rodziców to mała? Jak ktoś pisze 44m2 parteru minus pewnie wiatrołap minus łazienka to salon z kuchnią ok powiedzmy 28-30m2. To mało? Więcej jak w "apartamentach".

     • 2 2

     • Tak. To mało.

      • 0 1

   • Domek wielkości wilcze nory

    • 2 2

   • (3)

    10 m2 pokój to mało ? Większość mieszkań w Polsce ma pokój o takim metrażu

    • 2 1

    • Tak tylko że dom to plusy i minusy (2)

     Jeśli zaś w domu są tylko 10 metrowe cele wtedy dom ma już tylko minusy...
     Rodzinki powyżej nie stać ani na dom ani na mieszkanie = mieszkają w domku ala RODOS.

     • 0 2

     • (1)

      Czyli mieszkania o powierzchni ok 62-65 m2 to też małe nory? Yhmm.

      • 2 1

      • A motocykl to słaby samochód bo mało miejsca ma i nawet dachu i tylko dwa koła?

       Masz problemy z percepcją skoro wydaje Ci się że 60 metrowy dom to to samo (albo "prawie to samo") co 60 metrowe mieszkanie.
       Dom a mieszkanie to dwie różne rzeczy - motocykl też porównujesz z samochodem? Wg Twojej definicji motocykl to słaby samochód bo mało miejsca ma, mylisz pojęcia.

       • 2 2

  • Mało wiesz...

   Mam mieszkanie kupione w Allconie, ciepłe, stolarka bardzo dobrej jakości doskonale wygłusza hałas samolotów. Znajomy budowlaniec był pozytywnie zaskoczony. Owszem Allcon może nie jest topowym deweloperem ale cena odpowiada jakości. Inni znani deweloperzy są dużo drożsi a niekoniecznie oferują więcej. Natomiast niedoróbki mają wszyscy. Na 5 reklamacji do Allconu tylko jedna nie została uwzględniona ale spodziewałem się tego.

   • 3 10

  • prawda 100 procent

   • 2 2

 • a ja mam dom i nie ma antresoli (3)

  mózg w rozsypce... o co chodzi ?

  • 21 3

  • Ansrezolaola jest potrzebna jak podniebna stacja benzynowa na działce.

   • 9 0

  • (1)

   Nie rozumiem. Ja mam antresolę a nie mam domu. Coś kręcisz.

   • 4 0

   • Nie rozumiem. Ja mam mieszkanie, a nie mam antresoli ani domu. Coś kręcicie.

    • 0 0

 • wynajmuje takie mieszkanie, znudzi mi się, minie moda to zmienię mieszkanie (4)

  wolę najem gdzie ja decyduje, nie chce mieć kredytów, jestem wolna.

  • 19 54

  • Pomyśl zanim napiszesz (1)

   Ty będziesz wynajmować trzydzieści lat i nie będziesz mieć niczego, a ja po trzydziestu latach spłacania kredytu będę mieć mieszkanie w cenie twoich kosztów wynajmów. I jak myślisz kto ma większe szanse wylądować pod mostem na starość?

   • 23 6

   • No to nie będzie nic mieć i już. Czym sie martwisz. Rosnie pokolenie "bonzów mieszkaniowych" co chca mieć jak najwięcej. Kredyt pod jedno na drugie itp. Nie wszyscy sa tacy,że muszą mieć. Niech każdy robi to co chce. Wszyscy się wzbogacają,ale nie zauważają,że robią sie przez to gó...zjadami oszczędzającymi na wszystkim.

    • 26 1

  • Dostaniesz 1200 emerytury to sobie dopiero powynajmujesz

   • 15 3

  • To wynajmij w Kartuzach i wypad z miasta jak masz takie głupoty wypisywac

   • 1 1

 • A deweloprzy dorzucają w bonusie bardzo wysoką drabinę?

  Do mycia okien, wieszania firan, zasłon, ścierania kurzy z lamp, itp.

  • 33 5

 • Który kierownik odbioru technicznego (7)

  podpisze się pod odbiorem domu, mieszkania z tymi schodami na zdjęciu głównym (bez barierek)? tak tylko pytam :)

  • 60 5

  • (1)

   A od kiedy to w moim mieszkaniu/domu potrzebuje kierownika odbioru technicznego? :D. Widze jedyne co budowales to karmik dla ptakow (z poreczami). Ps: jak dew oddawal to mieszkanie to byly schody prowizoryczne - kierownik byl wniebowziety

   • 6 7

   • radzilbym Ci posluchac rady Ciekawskiego. Tylko z jednego powodu

    jesli zbudujesz sobie te schody a po upadku ktos przywali w ten tapczan i skraci kark to bedzie tylko i wylacznie twoja wina. Odbior techniczny takich wykombinowanych roznych wizji Krystyn i Natalii projektantek wnetrz z domowych urodzinowych przyjec gwarantuje ze, w przypadku jakiegos wypadku ty sam jestes wykluczony z sadowego dochodzenia i to dotyczy rowniez kiedy sprzedajesz miszkanie. jesli zbudujesz to wiedz ze, takze ma 'public liability' z twoim imieniem i jak cos sie stanie to potencjalnie grozi ci kara wiezienia i placenie odszkodowania. Slowem - buduj ale ze, bys nie plakal jak by co. W innych krajach agencje nieruchomosci w wielu przypadkach wymagaja dokumentacji praktycznie wszystkiego co i kto wykonal i kto odpowiada za co i w jakiej czesci. Polska idzie w tym kierunku i takie 'wizje' nie przejda juz tak latwo.

    • 1 0

  • w prywatnym domu (2)

   można robić co tylko się zechce, również schody bez barierek :p

   • 9 0

   • to spróbuj tak odebrać

    schody w domu czy taras ze schodami do ogrodu.

    • 2 2

   • nie nie mozna. W przypadku wypadku grozi ci kara wiezienia i placenie odszkodowania.

    pisze to do tych aby ostrzec przed urojonymi wizjami c*otek, kolezanek i wujkow - ktore prowadza do tragedii i w ostatecznosci odpowiedzalnosci karnej.

    • 0 0

  • to nie są schody...

   ... to trampoliny do skakania na sofę

   • 4 0

  • Ta wątła ściana z Ytong-a utrzyma tego typu schody ?

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe (5 opinii)

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
32550 zł/m2
Gdynia Orłowo
21200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20550 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
18000 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17150 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21850 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
21000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18950 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15850 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
14500 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane