Inwestycje w Trójmieście

Moderna Holding sp. z o.o.

Baltiq Plaza

Gdynia

miejscowość:
Gdynia
dzielnica:
Śródmieście
miejsce:
ul. Świętojańska 43 i 45 Mapka
deweloper:
Moderna Holding sp. z o.o.
typ zabudowy:
handel i usługi, wielorodzinna
metraż:
34.2 do 360.8 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
do II kw. 2016 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Baltiq Plaza powstała przy reprezentacyjnej ulicy Gdyni. W jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Kamienna Góra, Teatr Muzyczny, a tuż obok - trakt wiodący do plaży miejskiej oraz gdyńskiej mariny. Stąd już tylko krok do Bulwaru Nadmorskiego.

Lokalizacja inwestycji oznacza także oczywistą dostępność miejskiej infrastruktury: kina, kawiarni, restauracji (ich powstanie zapowiadane jest także w samej Baltiq Plaza), sklepów, centrów handlowych, urzędów i innych instytucji, a także komunikacji publicznej zapewniającej sprawne poruszanie się po całym Trójmieście.

W Baltiq Plaza znajdują się komfortowe mieszkania, luksusowe apartamenty, a także powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie. Kompleks składa się z dwóch brył o niebanalnej, ale wpisującej się w gdyński modernizm architekturze. Mają one 21 metrów wysokości i połączone są dwoma podziemnymi i sześcioma nadziemnymi kondygnacjami o powierzchni użytkowej ok. 10 tys. m kw. Pomiędzy budynkami znajdzie się wewnętrzne patio.

Elewacja zaprojektowana została z użyciem różnych odcieni bieli. Nawiązuje ona do architektury współczesnych jachtów (skierowany w stronę morza zaokrąglony łuk bryły budynku, przywodzić ma na myśl płynący okręt), a dodatek elementów w kolorze drewna dopełnia marinistyczne skojarzenia. Pionowe, smukłe elementy tworzą elegancki wzór fasady, dający wrażenie ruchu i zapraszający przechodnia do wnętrza placu. Po zmroku, dzięki wmontowanemu we wnęki elewacji oświetleniu Baltiq Plaza ożywa miejskim blaskiem.

W obiekcie znajdą się 84 mieszkania oraz 14 lokali usługowych (przede wszystkim w zagłębionym patio). Wśród najemców mają dominować restauratorzy. Resztę zajmą biura oraz podziemny parking i garaże na 141 samochodów. Zielenią i małą architekturą zakomponowane zostało również otoczenie budynku.

Projekt Baltiq Plazy powstał w sopockim biurze Wolski Architekci.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (17) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.