Wiadomości

stat

Barometr Cen Nieruchomości. Ile kosztują używane kawalerki w Trójmieście

Kawalerki zawsze cieszą się popularnością na rynku. Cena metra nie jest w tym przypadku niska, ale ogólna kwota transakcji tak.
Kawalerki zawsze cieszą się popularnością na rynku. Cena metra nie jest w tym przypadku niska, ale ogólna kwota transakcji tak. fot. 123rf.com

Kawalerki chętnie kupują młodzi ludzie, a także osoby, które chcą zainwestować w lokal na wynajem. Sprawdziliśmy jakie są ceny i dostępność tego typu mieszkań na terenie Trójmiasta. W naszym nowym cyklu Barometr Cen Nieruchomości sprawdzać będziemy, za ile można kupić w Trójmieście mieszkania, domy i działki budowlane.Jeśli ceny mieszkań jeszcze wzrosną:

i tak znajdą nabywców 32%
będą je kupować tylko osoby, które naprawdę dobrze zarabiają 18%
trudno powiedzieć, co się stanie 11%
więcej osób będzie chciało wynajmować 10%
będzie mniej kupujących, ceny spadną 29%
zakończona Łącznie głosów: 1535
- Cena za metr kwadratowy w przypadku kawalerek nie jest szczególnie atrakcyjna. Jednak klienci często decydują się na ich zakup, bo ogólna cena za nieruchomość jest przystępna. Dodatkowo tego typu nieruchomości świetnie nadają się na wynajem. Te znajdujące się na parterach i pierwszych piętrach mogą być też nabywane w celu prowadzenia tam firmy. Stąd też kawalerki dość szybko znajdują nabywców - mówi Agata Lasota z Lasota Business Consulting.
Kawalerki składają się z pokoju dziennego, który pełni funkcję sypialnianą, części kuchennej lub kuchni w postaci osobnego pomieszczenia, łazienki oraz niewielkiego przedpokoju.

- Jeszcze do niedawna średni metraż jednopokojowych mieszkań wynosił od 30 do 35 m kw. Działania inwestorów i popularyzacja tzw. mikrokawalerek spowodowała, że teraz nikogo nie dziwią niezależne lokale o powierzchni nawet 18 m kw. Cena 1 m kw. kawalerki jest średnio o 10 proc. wyższa niż w przypadku mieszkań dwupokojowych mieszczących się w tym samym budynku. Z uwagi jednak na małą powierzchnię, nie są to wartości odstraszające dla nabywców, którymi najczęściej są młodzi ludzie lub inwestorzy długoterminowi - wyjaśnia Łukasz Wydrowski, ekspert rynku nieruchomości z Estatic Nieruchomości.
Czytaj także: Prawo. Czy znikną mikrokawalerki?

Gdańsk Przymorze, Zaspa, ŻabiankaTo jedne z najbardziej "pożądanych" dzielnic Gdańska. Ze względu na świetną infrastrukturę handlowo-usługową, bliskość morza i dogodną komunikację mieszkania zlokalizowane w tej części miasta cieszą się dużym zainteresowaniem.

W tych dzielnicach do wyboru są lokale w blokach z lat 70.-80. ubiegłego wieku, jak i w nowoczesnych budynkach. Można zaryzykować stwierdzenie, że są to dzielnice gdzie kawalerek jest najwięcej (przy ulicy Chłopskiej 34 jest nawet spory blok z samymi mieszkaniami jednopokojowymi).

Średnia powierzchnia mieszkań jednopokojowych na tym obszarze wynosi 28 m kw., a cena różni się głównie w zależności od standardu budynku. W przypadku starszych bloków za 1 m kw. kawalerki zapłacimy około 8300 zł, a za mieszkanie w nowym budownictwie pomiędzy 11,5 tys. a niespełna 16 tys. za 1 m kw.

Ogłoszenia

Mieszkanie - Gdańsk Przymorze
299 000 zł
Gdańsk Przymorze
Idealne na pierwsze mieszkanie lub na inwestycję !
495 000 zł
Gdańsk Przymorze
Cztery oceany! Wysoki standard!
419 000 zł
Gdańsk Przymorze


Gdańsk Nowy PortOgłoszenia

Kawalerka w odnowionej kamienicy
269 000 zł
Gdańsk Nowy Port
Średnia cena mieszkań na Nowym Porcie wahała się w granicach 5000 zł za 1 m kw. W tym momencie w naszym serwisie jest tylko jedna oferta za 6352 zł za 1 m kw.

- Nowy Port to dzielnica budowana z myślą o stoczniowcach, do dziś sukcesywnie rewitalizowana i powoli odzyskująca dobrą reputację. Zdecydowaną większość budynków stanowią kamienice budowane w latach 20.-60. ubiegłego wieku oraz bloki z wielkiej płyty zdominowane przez mieszkania dwu- i trzypokojowe - mówi Łukasz Wydrowski.

Gdańsk Ujeścisko, Łostowice- Ujeścisko i Łostowice to stosunkowo młode, "sypialniane" dzielnice Gdańska. Szczególnie Ujeścisko jest dobrze skomunikowanym rejonem z całym miastem dzięki dużej dostępności komunikacji miejskiej i odpowiedniej infrastrukturze drogowej - podkreśla Łukasz Wydrowski.
Większość dostępnych mieszkań na rynku nieruchomości powstała po 2000 roku. Deweloperzy i spółdzielnie skupili się tu głównie na mieszkaniach dwu-, trzy- i czteropokojowych, dlatego wybór kawalerek nie jest zbyt duży.

- Deweloperzy i spółdzielnie kierowali się głównie potrzebami rodzin, które stanowiły w tamtym czasie kluczową grupę docelową. Obecnie na rynku wtórnym na sprzedaż wystawione jest jedynie kilka takich mieszkań - dodaje Łukasz Wydrowski.
Średnia cena za 1 m kw. mieszkania na Łostowicach wynosi 6150 zł, a na Ujeścisku za 1 m kw. 6550 zł. Różnica w cenie wynika przede wszystkim z większej odległości do węzłów komunikacyjnych. Za mieszkanie w wyższym standardzie w tych dzielnicach możemy zapłacić nawet około 9000 zł za 1 m kw.Sopot Brodwino, Kamienny PotokCeny kawalerek na Brodwinie i Kamiennym Potoku zaczynają się od 8400 zł. Średnio za jednopokojowe mieszkanie na tych dzielnicach zapłacimy 9500 zł. Za mieszkanie w starym budownictwie, ale z widokiem na Zatokę Gdańską możemy zapłacić nawet niespełna 10200 zł za m kw.

Ogłoszenia

Słoneczna kawalerka SOPOT Kamienny Potok, 25m2 na sprzedaż
359 000 zł
Sopot Kamienny Potok
Sprzedam Kawalerkę w Sopocie - Tylko u Nas!
330 000 zł
Sopot Kamienny Potok
Kawalerka w Sopocie - Zainwestuj!
330 000 zł
Sopot Kamienny Potok


Gdynia Wzgórze, Redłowo- Redłowo i Wzgórze św. Maksymiliana to popularne Gdyńskie dzielnice mieszkaniowe, gdzie można zaobserwować dużą różnorodność zabudowy: od domów jednorodzinnych, przez bliźniaki, kamienice, bloki i apartamentowce. Takie zróżnicowanie powoduje, iż mimo bliskości centrum miasta oraz morza nie jest to tak gęsto zaludniony obszar w porównaniu z nadmorskimi terenami Gdańska. Inwestorzy stosunkowo niedawno zaczęli interesować się tym miejscem, co najprawdopodobniej poskutkuje w niedalekiej przyszłości większą ilością dostępnych tam nieruchomości na wynajem oraz kawalerek powstałych z dużych lokali - ocenia Łukasz Wydrowski.
Ceny kawalerek w Gdyni Redłowie rozpoczynają się od 6500 zł za 1 m kw. oraz 7100 w przypadku Wzgórza św. Maksymiliana. Za najdroższe kawalerki w tych dzielnicach zapłacimy pomiędzy 16 a 17 tys. zł za 1 m kw. Uśrednione ceny sprzedaży z ubiegłego roku wynoszą 7700 dla Redłowa i 8600 dla Wzgórza św. Maksymiliana.

Ogłoszenia

Przestronna kawalerka w Redłowie - długoterminowo
330 000 zł
Gdynia Redłowo
kawalerka blisko morza!
269 000 zł
Gdynia Redłowo
Kawalerka blisko morza!
Komfortowe mieszkanie Gdynia Wzgórze Św. Maksymili
389 000 zł
Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana


Gdynia ZachódGdynia Zachód jest największą powierzchniowo częścią Gdyni. Należy do niej Wiczlino i Chwarzno. Wciąż przeważa tu budownictwo jednorodzinne. Średnia cena mieszkań w tej dzielnicy waha się około 5800 za 1 m kw.

- Z racji na położenie i wciąż rozwijającą się infrastrukturę ta dzielnica jest zdominowana przez budownictwo jednorodzinne oraz budownictwo wielorodzinne ukierunkowane na rodziny. Z tego powodu brakuje tam małych jednopokojowych mieszkań. Te sprzedane w ciągu ostatniego roku można policzyć na palcach jednej ręki. Średnia powierzchnia kawalerki wyniosła tam 33 m kw. - podkreśla Łukasz Wydrowski.
Przedstawione ceny odzwierciedlają średnie ceny ofertowe na podstawie serwisu ogłoszeniowego Trojmiasto.pl

Opinie (257) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.