• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Barometr Cen. Przybywa gotowych mieszkań od deweloperów

JPU
13 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (300)
Budynek osiedla Start. Coraz częściej w ogłoszeniach o sprzedaży nowych mieszkań można zobaczyć zdjęcie gotowego budynku, a nie tylko jego wizualizację.  Budynek osiedla Start. Coraz częściej w ogłoszeniach o sprzedaży nowych mieszkań można zobaczyć zdjęcie gotowego budynku, a nie tylko jego wizualizację.

W ofercie trójmiejskich deweloperów rośnie liczba mieszkań gotowych do odbioru. To pokłosie utrudnionego dostępu do kredytów hipotecznych, rekordowej inflacji i niepewnej sytuacji gospodarczo-politycznej, które spowolniły sprzedaż. Klienci zdecydowani na zakup nie muszą już zatem czekać tak długo na odbiór kluczy do nowego lokum. Wykorzystując nasz Serwis Ogłoszeniowy sprawdziliśmy, gdzie gotowych mieszkań dostępnych jest najwięcej.Kupując mieszkanie wybrał(a)byś lokal:

Do niedawna mieszkania z rynku pierwotnego, do których wprowadzić się można niemal "od ręki", należały do rynkowych rarytasów. Część oferty rozchodziła się bowiem jeszcze zanim sprzedaż w inwestycji na dobre się rozpoczęła, w przedsprzedaży. W bardziej pożądanych lokalizacjach bywało, że zanim budynek osiągnął wysokość pierwszego czy drugiego piętra, nie było już w czym wybierać.

W ostatnich miesiącach, w związku z wyhamowaniem tempa sprzedaży, sytuacja ta drastycznie się zmieniła. Najwięcej ofert gotowych lokali mieszkalnych można znaleźć w Gdańsku: na Jasieniu, Ujeścisku, Morenie, Łostowicach, Chełmie czy Oruni Górnej, ponieważ właśnie tam deweloperzy budują najwięcej.

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Skromny październik 2022 Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Skromny październik 2022

- Sporo ofert gotowych mieszkań i apartamentów można też obecnie znaleźć w najlepszych, a tym samym najdroższych lokalizacjach - zauważa Grzegorz Markowski, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości w Partnerzy Nieruchomości. - Liczba dostępnych lokali gotowych do odbioru jest wprost proporcjonalna do cen ofertowych - im wyższa cena, tym mniej lokali deweloper sprzedaje na etapie budowy. Równie ważna jest tu wielkość mieszkań.
Mniejsze lokale dużo szybciej znajdują właścicieli niż większe, które z racji wysokiej ceny całościowej na nabywcę potrafią czekać wiele miesięcy po zakończeniu budowy.

Redłowo, Wzgórze Św. Maksymiliana, Śródmieście GdyniRozpiętość cenowa mieszkań gotowych do odbioru w Śródmieściu, Redłowie i na Wzgórzu Św. Maksymiliana jest bardzo duża.

Ceny zaczynają od 10 200 zł za m kw. na Wzgórzu Św. Maksymiliana i sięgają nawet 23 220 zł za m kw. w Redłowie , gdzie w ofercie jest ponad 150-metrowy apartament z tarasem widokowym o pow. ponad 60 m kw. (Alvarium).Mały Kack, OrłowoW Orłowie i  Małym Kacku ofert gotowych mieszkań z rynku pierwotnego jest dwukrotnie więcej niż w  Redłowie i Wzgórzu Św. Maksymiliana oraz w Śródmieściu.

Najtańsze mieszkania znajdziemy w Małym Kacku. Tam ceny zaczynają się od 10 400 zł za m kw. w inwestycji Villa Ventura przy ul. Kirasjerów. Najdroższe mieszkanie w naszym Serwisie Ogłoszeniowym znajduje się w Orłowie w Kamienicy Vertica, której budowa właśnie się kończy.SopotW Sopocie wybór mieszkań z rynku pierwotnego nigdy nie jest wielki, tym bardziej jeśli chodzi o lokale gotowe. Najwięcej mieszkań z datą wydania na rok 2022 znaleźć można w inwestycji Apartamenty Sopot Portal Blue przy al. Niepodległości. Ich ceny wahają się od 19 400 zł do 21 500 zł za m kw.

Nowe, gotowe mieszkania dostępne są także na osiedlu Okrzei w Dolnym Sopocie, ale oferta to tzw. pierwotny rynek wtórny - w ofercie agencji nieruchomości znajdują się mieszkania w budynkach oddanych do użytkowania w 2020 i 2021 roku. Ceny m kw. sięgają ponad 36 tys. zł.Jasień, Ujeścisko, MorenaNie da się ukryć, że w Gdańsku, zwłaszcza w dzielnicach zlokalizowanych w pobliżu obwodnicy, buduje się znacznie więcej niż w Gdyni. Dlatego tylko na Jasieniu, Ujeścisku i Morenie w naszym Serwisie Ogłoszeniowym znaleźć można ponad 300 ofert mieszkań gotowych do odbioru.

- Najtańsze, położone na przedmieściach mieszkania szybciej znajdują nabywców, niemniej i tu obecnie nie brakuje ofert gotowych lokali. Spadająca siła nabywcza na nieruchomości, którą obecnie obserwujemy, może być widoczna szczególnie u deweloperów, którzy mocno "rozpędzili" się na rynku z nowymi budowami - ocenia Grzegorz Markowski.

Firmy związane z budownictwem mieszkaniowym zaczynają odczuwać kryzysDuża rozpiętość cenowa jest wśród ofert dużej i zróżnicowanej dzielnicy jaką jest Jasień. Ceny wahają się tu od 7 200 do 14 320 zł za m kw. W tej cenie pośrednicy nieruchomości proponują niewielkie mieszkania na osiedlu Neo Jasień.

To niezwykle intensywnie rozbudowywany rejon Gdańska, więc oferta deweloperów - w tym gotowych mieszkań - jest tu szeroka.

- Mieszkania gotowe do obioru w tym roku mamy na osiedlu Leszczynowy Park. Pierwszy z budynków otrzymał już pozwolenie na użytkowanie, drugi zaś będzie oddany do użytku jeszcze w tym miesiącu - opowiada Marta Apanowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu z Domesta. - Dostępna jest tu ostatnia kawalerka, mieszkania dwu-, trzy- oraz czteropokojowe. Z niektórych lokali, które są w sprzedaży rozpościera się widok na Zatokę Gdańską oraz na park, który zostanie oddany do użytku pod koniec listopada.
Na Jasieniu szeroki wybór gotowych mieszkań dostępny jest także w inwestycji Optima dewelopera Inpro oraz Villa Park (Invest Pel). Nieco dalej taka oferta jest także na osiedlu Morelova (Activa).Chełm, Orunia Górna, ŁostowiceSporo mieszkań buduje się także na Chełmie, Oruni Górnej i Łostowicach. W tym największy wybór gotowych lokali mieszkalnych jest na Łostowicach.

Potwierdza to także rozpiętość cenowa. Najtańsze i najdroższe mieszkanie w naszym Serwisie Ogłoszeniowym znajduje się właśnie na Łostowicach. Ceny zaczynają się od 6 700 zł za m kw. za mieszkania w kameralnej, bezczynszowej zabudowie przy ul. Tenisowej i sięgają 11 960 zł za m kw. za niewielką kawalerkę na osiedlu przy ul. Wielkopolskiej (Park Południe).Letnica, PrzymorzeZnacznie mniej mieszkań z rynku pierwotnego jest natomiast bliżej morza.

W Letnicy i na Przymorzu możemy jednak zaobserwować większą rozpiętość cenową. Za mieszkanie gotowe do odbioru w mieszkaniowym zagłębiu Letnicy trzeba zapłacić od 10 200 zł za m kw. - takie mieszkanie jest dostępne w ramach wieloetapowego osiedla Horizon. Z kolei na Przymorzu ceny sięgają nawet 26 900 zł za m kw. w kameralnej Willi Krzywoustego.


Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

JPU

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (300)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Premiera inwestycji - Jasieny

dni otwarte

Dzień otwarty inwestycji Doki

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35500 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24200 zł/m2
Gdynia Orłowo
23900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23800 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
31200 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21450 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17750 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16550 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16100 zł/m2
Gdynia Orłowo
15450 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane