• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Dni otwarte. Nowe przestrzenie, osiedla i wnętrza

EBu
20 maja 2022, godz. 08:30 
Opinie (94)
Nowy park naprzeciwko Archikatedry Oliwskiej odwiedzić będzie można w sobotę, 21 maja. Na stałe otwarty zostanie po zakończeniu prac, na przełomie czerwca i lipca. Nowy park naprzeciwko Archikatedry Oliwskiej odwiedzić będzie można w sobotę, 21 maja. Na stałe otwarty zostanie po zakończeniu prac, na przełomie czerwca i lipca.

W drugiej połowie maja w Trójmieście nie zabraknie wydarzeń skierowanych do osób zainteresowanych architekturą, wnętrzami, rozwojem miasta. Już jutro będzie można wejść na teren nowego parku naprzeciwko Archikatedry OliwskiejMapka i do wielu ciekawych wnętrz w Gdyni. W przyszły weekend deweloperzy otworzą kilka będących w budowie osiedli.Architektura i przestrzeńW sobotę, 21 maja, w nowo powstałym parku przy ul. Opackiej w GdańskuMapka odbędzie się Piknik Sąsiedzki.

Od godz. 10:00 do 15:00 na mieszkańców czekają m.in. warsztaty z budowania żaglówek, regaty, warsztaty garncarskie z Karoliną Zimnicką (godz. 10:40 i 12:50), poczęstunek, muzyka na żywo, gry, animacje oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a jego organizatorem jest deweloper Invest Komfort, który z własnych środków, w sąsiedztwie zbudowanego przez siebie osiedla Opacka, zrealizował nowy, ogólnodostępny park w Oliwie.

Park ma powierzchnię 0,5 ha i jest położony dokładnie naprzeciwko Archikatedry OliwskiejMapka. Odtworzony został istniejący niegdyś w tym miejscu staw, uregulowano przepływający w tym miejscu Potok Oliwski, nasadzono rośliny które mogły w tym miejscu rosnąć za czasów cysterskich. Nad stawem powstał malowniczo położony na łagodnym wzniesieniu, wkomponowany w zieleń punkt widokowy - można z niego podziwiać front archikatedry.

Tą nową zieloną przestrzeń dzielnicy zwiedzić można w czasie sobotniego pikniku, potem zostanie ona zamknięta by mogły zostać wykonane ostatnie prace. Park ponownie zostanie otwarty na przełomie czerwca i lipca. W sezonie cieszyć się nią będą mogli zarówno mieszkańcy, jak i turyści, dla których na pewno będzie to dodatkowa atrakcja Oliwy.

"Piątek na Portovej" (20 maja wieczorem) będzie okazją, by wejść na dach tego budynku i zobaczyć Gdynię z nieznanej dotąd perspektywy. "Piątek na Portovej" (20 maja wieczorem) będzie okazją, by wejść na dach tego budynku i zobaczyć Gdynię z nieznanej dotąd perspektywy.
Z kolei w Gdyni w ten weekend odbędzie się ósma edycja Open House Gdynia. To festiwal skierowany do miłośników miasta - jego historii, mieszkańców, architektury i wnętrz. Jego program opisaliśmy w osobnym artykule.

Otwarcie festiwalu odbędzie się już dzisiaj. Z tej okazji w ramach spotkania "Piątek na Portovej" zwiedzić będzie można tą niedawno powstałą inwestycję, a także wejść na taras widokowy znajdujący się na dachu najwyższego budynku kompleksu, by zatokę i Śródmieście Gdyni zobaczyć z zupełnie nowej perspektywy.

Deweloperzy otwierają osiedla • Opacka w Oliwie. Dzień otwarty 21 maja w godz. 10:00-15:00.
 • Rajska Turzycowa to osiedle domów jednorodzinnych przy ul. Turzycowej. Tu w sobotę i niedzielę 28 i 29 maja będzie można porozmawiać z przedstawicielami firmy EkoDeweloper.
 • EkoDeweloper odwiedzającym dni otwarte opowie także o zaletach osiedla Kamponova przy ul. Kampinoskiej.
W trzy najbliższe weekendy bliżej zapoznać się będzie można także z kilkoma nowymi osiedlami, które są w trakcie realizacji, a które deweloperzy chcą pokazać mieszkańcom.


 • Opacka (Oliwa, ul. OpackaMapka), 21 maja w godzinach 10:00-15:00.

  Osiedle sąsiaduje z parkiem, w którym tego samego dnia odbędzie się zapowiadany powyżej piknik. Kameralny kompleks tworzą cztery niskie budynki z 51 mieszkaniami. Dzień otwarty będzie okazją do obejrzenia budynków z zewnątrz i od wewnątrz. Obowiązują tu zapisy - formularz jest dostępny na stronie dewelopera.


 • Rajska Turzycowa (Szadółki, ul. Turzycowa 16/1), 28-29 maja w godzinach 9:00-15:00.

  Dni otwarte odbędą się na właśnie zakończonym osiedlu domów jednorodzinnych zrealizowanym przez tego dewelopera, jednak w trakcie dni otwartych uzyskać będzie można informacje także na temat osiedla Kampinova, które ten deweloper realizuje przy ul. Kampinoskiej na Łostowicach. Zgodnie z nazwą firmy ukierunkowana jest ona na stosowanie w swoich inwestycjach ekologicznych rozwiązań, o czym więcej opowiedzą konsultanci w czasie dni otwartych.


  • Osiedle Konstelacja to nowość w ofercie dewelopera Euro Styl na Pogórzu. Więcej na jego temat będzie można się dowiedzieć w czasie dnia otwartego 28 maja.
  • Domy Sollo przy ulicy Borkowskiej w Gdańsku to inwestycja dewelopera Ekolan. Zgodnie ze swoim zwyczajem jeden z domów urządzony został jako dom pokazowy. Bedzie można do niego wejść w czasie dna otwartego 4 czerwca.
 • Konstelacja i Osiedla Beauforta 2 (Pogórze, ul. Paderewskiego 5Mapka), 28 maja w godzinach 10:00-16:00.

  Osiedla powstające na terenach graniczących z Gdynią od północy to jeden z najszybciej rozwijających się terenów mieszkaniowych Trójmiasta. Powstają tu nie tylko budynki mieszkaniowe, ale też bogata infrastruktura dla mieszkańców. W czasie dnia otwartego opowiedzą o tym konsultanci firmy Euro Styl, która od lat zabudowuje znaczną część tego obszaru. Z doradcami przy kawie lub herbacie porozmawiać będzie można przy biurze sprzedaży, natomiast w gminnej strefie rekreacji sąsiadującej z Osiedlem Beauforta przygotowane zostaną atrakcje dla dzieci.


 • Sollo (św. Wojciech, ul. Borkowska 14Mapka), 4 czerwca w godzinach 10:00-15:00.

  Domy na osiedlu Sollo w Gdańsku (117 lub 137 m kw.) wyposażone są w fotowoltaikę, nowoczesne pompy ciepła i rekuperację. Ale technologie to nie wszystko. W czasie dnia otwartego na odwiedzających czekał będzie w pełni urządzony, gotowy do zamieszkania dom pokazowy. Dzięki temu nie tylko będzie można posłuchać o oszczędnościach, jakie dają ekologiczne rozwiązania, ale także od razu poczuć się jak w domu.


Spotkania z designemW maju ciekawe wydarzenia czekają także na miłośników dobrych wnętrz.

 • W piątek 20 (w godzinach 10:00-17:00) i w sobotę 21 maja (w godzinach 10:00-14:00) w salonie Krusel Home/Office (Gdańsk, al. Grunwaldzka 569Mapka), który jest jedynym autoryzowanym przedstawicielem marki Herman Miller w Polsce Północnej odbędą się dni otwarte "Usiądź wygodnie, ergonomia i design". Firma ta jest producentem foteli i krzeseł do domu i biura. W czasie spotkań dowiedzieć się będzie można wiele nt. zdrowego siedzenia, dobrać i przetestować produkty Herman Miler. Wszystko to przy dobrej muzyce, pysznej kawie i poczęstunku.
 • W środę 25 maja od godz. 11 w salonie Interior Park w Gdyni przy ul. Wielkopolskiej 251Mapka odbędą się Dzień ze światowym designem - szkolenia poświęcone wyposażeniu wnętrz. Zaprezentowana zostanie włoska armatura łazienkowa IB Rubinetti, włoskie meble wypoczynkowe Ditre Italia oraz Pianca, włoskie płytki ceramiczne Mirage oraz tapety i dekoracje ścienne Arte Wallcoverings. Jest to pierwsze spotkanie w ramach cyklu szkoleń, jakie zorganizowane zostaną w showroomie Interior Park w Gdyni.
EBu

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane


wszystkie opinie (94)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
28500 zł/m2
Gdynia Orłowo
20400 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19450 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
19100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
18500 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24550 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17900 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17800 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17050 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
12600 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl