• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Doki Living

typ zabudowy
powierzchnia biurowa, handel i usługi, wielorodzinna
realizacja
od IV kw. 2020 r. do III kw. 2025 r. w budowie
metraż
25 do 130 m2
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Doki to pierwsza tak duża inwestycja, która realizowana jest na terenie Młodego Miasta. To nowa dzielnica Gdańska, która rozwijać się będzie na terenach postoczniowych, w bezpośrednim sąsiedztwie śródmieścia. Oznacza to najlepszą możliwą dostępność do miejskich udogodnień i szeroko pojętej oferty. Także sama dzielnica rozwijać się będzie jako modna, kompletna część centrum Gdańska.

Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Bramy Stoczniowej nr 2, Europejskiego Centrum Solidarności i Drogi do Wolności podkreślać będzie prestiż i unikatowy charakter lokalizacji.

W ramach całego tego wielofunkcyjnego projektu powstanie także zabudowa biurowa - Doki Office (bliżej Europejskiego Centrum Solidarności i Sali BHPMapka) oraz wyremontowana i przebudowana zostanie stara hala stoczniowaMapka (hala U-bootów), która odtąd nazywana jest Montownią.

Budynki mieszkaniowe, które tu powstają, swoją architekturą nawiązują do okolicznej, historycznej zabudowy o industrialnym charakterze. Elewacje pokrywane są szlachetnymi materiałami nawiązującymi do ceglanej zabudowy stoczni, a nastrój budować będą także przemyślane detale, np. wjazdy do hal garażowych stylizowane na kontenery morskie oraz duże przeszklenia, z podziałami okiennymi nawiązującymi do okien hal stoczniowych. Uzupełnieniem architektury będą porośnięte zielenią kratownice oraz zaprojektowana w pierwszym etapie kładka łącząca patia budynków. Nie tylko usprawni ona komunikację, ale także urozmaici architekturę osiedla.

Budynki rozplanowane w układzie kwartałowym będą miały zróżnicowaną wysokość od sześciu do dziewięciu kondygnacji i podziemne hale garażowe. Powstanie tu w sumie ponad tysiąc mieszkań w układzie od jednego do pięciu pokoi.

W parterach powstaną lokale usługowe, handlowe i gastronomiczne. Na wysokości pierwszego piętra, na zielonych stropodachach budynków (ponad halami garażowymi i częścią usługową) przewidziano patia dostępne dla mieszkańców Doków, z prywatnymi ogródkami oraz wspólnymi przestrzeniami do wypoczynku i rekreacji, w tym place zabaw dla dzieci.

Zabudowa powstaje w kilku etapach. Pierwszy etap powstał u zbiegu ulic Popiełuszki i Rybaki GórneMapka. Są to dwa budynki połączone kładką z 212 mieszkaniami i 15 lokalami usługowymi. Klucze do mieszkań w pierwszym budynku właściciele odebrali w grudniu 2022 r., drugi budynek został ukończony w II kw. 2023 r.

Drugi etap powstał w sąsiedztwie Montowni. To również dwa budynki posadowione na wspólnej hali garażowej z prywatnym patio wyniesionym na poziom pierwszego piętra. W sumie powstały tu 292 mieszkania i 19 lokali usługowych, które gotowe do odbioru były w I kw. 2024 roku.

Trzeci etap - dwa budynki posadowione na wspólnej hali garażowej, gotowe będą w III kw. 2025. Będzie to w sumie 169 mieszkań o powierzchni od 29 do 122 m kw. Te budynki staną się pierzeją ulicy Popiełuszki, co znacznej części przyszłych mieszkańców zapewni rozległe widoki na tereny stoczniowe. Partery w całości wypełnione będą lokalami usługowymi.

Projekt zabudowy mieszkaniowej Doki Living powstał w pracowni Fort Targowski.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Euro Styl
EURO STYL
Polityka prywatności

Inwestycje tego dewelopera

Opinie (6) 1 zablokowana

 • Super to wygląda

  Budować !

  • 24 5

 • Zapowiada się pięknie

  • 12 4

 • Wspaniała rzecz

  Wiele lat czekałam na inwestycję w Gdańsku zaprojektowaną z takim smakiem i poszanowaniem historycznego kontekstu. Brawo Gdańsk, tak trzymać!

  • 20 4

 • Chyba zapomniales o Bastionie Walowa ? ;)

  • 2 1

 • Projekt z dużą ilością zieleni super...

  • 3 2

 • cały czas niesprzedane

  nikt nie chce mieszkać w stoczniowym pyle?

  • 1 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

Euro Styl jest jednym z liderów wśród deweloperów mieszkaniowych na rynku trójmiejskim. Działa na rynku od 2007 roku i do tej pory zrealizował ponad 10 300 lokali w Trójmieście i jego okolicach, a także na Półwyspie Helskim. Od 2017 roku jest ...
rozwiń
58 779-58-00

Wydarzenia

Dzień otwarty deweloper Yareal

dni otwarte

Forum Rynku Nieruchomości - Korekta Kursu

3590 zł
forum