• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Na Morenie przybywa nowych mieszkań. Gdzie i za ile?

Ewa Budnik
18 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
 • CentralPark powstaje na Wyspie Piecewskiej od 2010 roku. W tej chwili w budowie są dwa budynki powstające w drugim etapie. W sumie powstanie tu osiem wież skupionych wokół zielonego dziedzińca.
 • Projekt Piecewska. Wizualizacja budynku widzianego od strony ulicy Piecewskiej. W rzeczywistości przysłonią go drzewa.
 • Projekt Piecewska w budowie, wewnątrz i na zewnątrz trwają prace wykończeniowe.
 • Budynek o takim kształcie i kubaturze powstanie prawdopodobnie pomiędzy ulicami Piecewską i Rakoczego - w sąsiedztwie baru McDonald's i sklepu Lidl.
 • PKM Brętowo zapewnia szybki dojazd do Wrzeszcza, a dalej po linii kolei SKM do Śródmieścia Gdańska, Sopotu lub Gdyni. W drugą stronę szybko dojechać można nią na lotnisko i w kierunku południa Gdańska. Przystanek na piechotę jest dostępny z powstających osiedli Młoda Morena czy CentralPark.

Systematycznie poprawia się komunikacja i infrastruktura Moreny. Sprawia to, że coraz więcej osób chce tam mieszkać. A jest gdzie, bo do dyspozycji są nie tylko mieszkania w wielkiej płycie - przybywa także inwestycji deweloperskich. Co aktualnie buduje się na Morenie?Czy Morena to dobre miejsce do życia?

Dzielnica Piecki-Migowo, nazwana potocznie przez mieszkańców Gdańska Moreną, liczy w tej chwili około 25,5 tys. mieszkańców. Błyskawicznie rozwinęła się na przełomie lat 70.i 80., kiedy z wielkiej płyty wybudowano tu bloki. Już w 1981 roku liczyła 16 tys. mieszkańców. Przez lata postrzegana była jako wygodne miejsce do życia, o rozwiniętej infrastrukturze i komunikacji zapewniającej szybki dojazd do Śródmieścia, jak i do Wrzeszcza. W ostatnich miesiącach Morena zyskała atuty, które sprawiają, że życie tu jest jeszcze wygodniejsze - powstała linia tramwajowa, którą dojechać można do końca ulicy Bulońskiej, dzielnicę obsługują także dwa przystanki Pomorskiej Kolei Metropolitarnej - PKM Brętowo zobacz na mapie Gdańska oraz PKM Jasień zobacz na mapie Gdańska. Nic więc dziwnego, że w szybkim tempie przybywa tu także mieszkań w nowej zabudowie. Sprawdziliśmy, gdzie i za ile niebawem będzie można lub już można zamieszkać na Morenie.

Wyspa Piecewska i okolice

Projekt Piecewska to nazwa sześciokondygnacyjnego budynku powstającego wśród drzew, jak sama nazwa wskazuje przy ulicy Piecewskiej, na rogu z Gojawiczyńskiej zobacz na mapie Gdańska. Działka, na której powstaje budynek sąsiaduje ze szkołą przy tej ulicy. Zaprojektowano tu 28 mieszkań o metrażach ok. 50-70 m kw. Wyjątek stanowią dwa apartamenty o powierzchni 117 m kw. Na elewacjach zastosowane zostanie drewno, cegła i blacha. Jeszcze tego nie widać, bo elewacja jest właśnie w trakcie realizacji. Budowa ma zostać ukończona w najbliższych miesiącach. Większość mieszkań została tu sprzedana lub jest zarezerwowana. Inwestorem jest firma DM Invest. Ceny wahają się z granicach 5-5,5 tys. zł za m kw.

Należy się spodziewać, że w niewielkiej odległości od tego miejsca, pomiędzy sklepem Lidl a GPNT zobacz na mapie Gdańska, w przyszłości powstawać zacznie kolejny budynek mieszkalny, tym razem dziewięciokondygnacyjny i w kształcie litery V. Właściciel terenu, firma deweloperska Murapol, nie określiła się co do swoich planów, ale jest w trakcie procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Ogłoszenia: zobacz jakie mieszkania z rynku wtórego można kupić na Morenie

Na samej Wyspie Piecewskej zobacz na mapie Gdańska powstaje kolejny etap inwestycji CentralPark. Po wielu zapowiedziach budowa ruszyła tu jesienią 2010 roku, dwa pierwsze budynki zostały oddane do użytkowania po dwóch latach. Jako że są to budynki, które najpełniej wykorzystują widoki w stronę zatoki deweloper - firma Hossa - zaprojektował na najwyższych kondygnacjach apartamenty o powierzchni nawet 165 m kw. (częściowo nadal są w sprzedaży). Struktura powierzchniowa lokali w budynkach, które powstają aktualnie od strony ulicy Rakoczego zobacz na mapie Gdańska jest już nieco inna - jest tu więcej mniejszych mieszkań. Dostępne są w stanie deweloperskim, ale także wykończone pod klucz. Przez ostatnie miesiące żelbetowe konstrukcje budynków oczekiwały na kolejny etap prac, bowiem wykonawca "zrobił swoje" przed czasem. W tej chwili od dołu, na kolejnych kondygnacjach wstawiane są okna. Jeden z budynków gotowy będzie do końca tego roku, drugi na początku przyszłego. Budynki CetralParku noszą nazwy miast - istniejące to Rotterdam i Brema, teraz powstają Cleveland i Newcastle. Metraże zaczynają się od około 40 m kw., a rozpiętość cen jest dość znaczna - od 4,3 do 6,8 tys. zł za m kw. w zależności od wielkości, położenia i wykończenia lokalu.

W okolicy, bliżej zakończonego już projektu przy ul. Magellana zobacz na mapie Gdańska, dużą działkę z prawomocnym pozwoleniem na budowę kameralnych budynków posiada także deweloper PB Górski. Firma nie planuje jednak szybkiego rozpoczęcia budowy i wprowadzenia oferty do sprzedaży. Jeśli inwestycja powstanie, będzie jednym z osiedli, które będą miały najbliżej do przystanku PKM Brętowo.

Rozwój Myśliwskiej trwa

Od lat boom budowlany dotyczący Moreny dotyczy ulicy Myśliwskiej, którą po prawej i lewej stronie intensywnie zabudowują wieloetapowymi osiedlami deweloperzy. Jedną z "nowszych" inwestycji powstających w okolicach Myśliwskiej (dokładnie przy ul. Dolne Migowo zobacz na mapie Gdańska) jest osiedle Młoda Morena. Rozpoczęcie budowy poprzedziły protesty okolicznych mieszkańców. Teraz jednak budowa jest już zaawansowana. Nad ziemią widoczne jest już drugie piętro pierwszego z trzech budynków, jakie powstaną w tym miejscu. Co ciekawe, pod budynkiem znajdzie się aż trzykondygnacyjna hala garażowa. To pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Trójmieście, która będzie miała rozlokowane miejsca parkingowe aż na trzech poziomach. W pierwszym etapie inwestor i wykonawca przedsięwzięcia - firma Dekpol - wybuduje sześciokondygacyjny budynek, w którym znajdzie się 118 mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych. Budowa zakończyć ma się w grudniu tego roku, osiedle ma być ogrodzone i monitorowane. W ramach prac poszerzony zostanie ostatni odcinek ulicy Dolne Migowo. Ceny mieszkań wynoszą tu ok. 4,9 - 5,5 tys. zł za m kw. i sprzedawane są w stanie deweloperskim lub z wykończeniem "pod klucz".

Bliżej ulicy Myśliwskiej zobacz na mapie Gdańska od lat, za sprawą firmy deweloperskiej Allcon, powstaje osiedle Królewskie Wzgórze. Właśnie w trakcie budowy są tutaj ostatnie budynki - na przełomie II i IV kwartału oddany zostanie budynek nr 19 - mieszkania w nim są już w ofercie. Ceny wahają się od 5,4 do 6,1 tys. zł za m kw. W budowie są także dwa ostatnie budynki nr 20 i 21. Na dzień dzisiejszy deweloper nie wprowadził lokali z tych budynków do oferty. Chociaż dzisiejsze plany tego nie zakładają, spodziewać się należy, że Allcon w najbliższych latach będzie nadal budował w tym rejonie, ponieważ powiększył tutaj swój bank ziemi. W ramach procedury "Mieszkania za grunty" dostarczył miastu 27 mieszkań przy ulicy Leskiego, a otrzymał w zamian niecałe 3 ha gruntu w rejonie ul. Królewskie Wzgórze zobacz na mapie Gdańska.

Niedaleko od tego miejsca zobacz na mapie Gdańska kończy się także budowa osiedla Myśliwski Stok, które od lat wznosi gdyńska firma Polservice. W budowie jest właśnie budynek nr 11, który z pozostałych zabudowań na osiedlu wyróżniał będzie się przejściem pod budynkiem prowadzącym od osiedlowej ulicy w stronę zielonego terenu wewnątrz osiedla. Oznacza to, że - zgodnie z pierwotnym założeniem - powstanie tu tylko jeszcze jeden budynek. Ceny mieszkań wahają się tutaj od 4,3 do 6,2 tys. zł za m kw. W budynkach, poza miejscami w podziemnych halach garażowych, powstają także garaże indywidualne.

Ogłoszenia: zobacz jakie mieszkania na Morenie mają w swojej ofercie deweloperzy

Przy samej Myśliwskiej zobacz na mapie Gdańska, w sporym oddaleniu od pierwszego etapu, powstaje kolejna część osiedla Klimaty (firma Inwesting). Przypomnijmy, że osiedle to zdobyło pierwszą nagrodę w Plebiscycie na Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową 2011 roku. Architektura drugiego etapu naśladuje wcześniej powstałe budynki, przy czym na elewacjach pojawi się także szara cegła. W ramach niewielkiego założenia powstaną w sumie trzy budynki. W ofercie sprzedaży w tej chwili znajduje się jeden z nich, deweloper określa zakończenie jego budowy na maj 2017 roku. Ceny metra kwadratowego mieszkania oscylują w granicach 6 tys. zł. W cenie ujęte jest już miejsce w hali garażowej.

Na wzniesieniu powyżej tej inwestycji, przy ulicach Głuszca i Cietrzewia zobacz na mapie Gdańska na ponad 50 działkach pod egidą Spółdzielni Mieszkaniowej "Błękitna Fala", która w 2003 roku kupiła od Skarbu Państwa 7,5 ha gruntu powstaje osiedle indywidualnych domów jednorodzinnych dla oficerów Wojska Polskiego.

 • Budynki osiedla Młoda Morena przy ulicy Dolne Migowo rozlokowane będą nie tylko w zielonej dolince, ale jednocześnie na skarpie. Dzięki temu osiedle będzie miało nietypowy, ciekawy układ.
 • Młoda Morena powstaje w zielonej dolince, obok stoku narciarskiego, który przed laty działał w tym miejscu. Nad ziemią widać już trzy kondygnacje pierwszego z trzech budynków.
 • Kończy się budowa osiedla Królewskie Wzgórze. Allcon w tym rejonie ma więcej gruntów, jest więc szansa na kontynuację.
 • Królewskie Wzgórze budowane przez Allcon Osiedla. Ostatnie budynki osiedla są już w trakcie realizacji. W przyszłym roku osiedle osiągnie ostateczny kształt.
 • Myśliwski Stok buduje firma Polservice. Co ciekawe, w budynkach powstają także indywidualne garaże.
 • Budynek numer 11 na osiedlu Myśliwski Stok właśnie "wychodzi z ziemi".
 • Osiedle Klimaty 2 firmy Inwesting. W ramach osiedla powstają trzy budynki o architekturze naśladującej pierwszy etap osiedla.
 • Osiedle Klimaty 2 ujęte z tego samego miejsca, co wizualizacja. Pierwsze dwa budynki są w budowie. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytkowania najdalej w maju 2017 roku.
 • Osiedle powstające na gruntach Spółdzielni Błękitna Fala najpierw zyskało wewnątrzosiedlowe drogi i nasadzenia. Teraz pojawiać się tu zaczynają pierwsze domy jednorodzinne.

Między Moreną a Jasieniem

Od strony Moreny właśnie przez ulicę Myśliwską dojechać można na dwa powstające sukcesywnie osiedla, które terytorialnie znajdują się już na terenie dzielnicy Jasień. Mieszkańcy właśnie tych osieli będą mieli najbliżej do przystanku PKM Jasień.

Budowa pierwszego z nich - Wróbla Staw - właśnie się kończy. I to w szerszym znaczeniu tego słowa, bo powstaje właśnie ostatni etap tego osiedla. Jego budowę firma deweloperska Inpro rozpoczęła w 2010 roku. W kolejnych kwartałach zabudowy powstają tu kameralne budynki wielorodzinne i domy jednorodzinne. Aktualnie w sprzedaży i budowie zostały ostatnie domy szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Ich ceny oscylują w granicach 890-910 tys. zł za dom z działką (powierzchnie domów i działek są różne).

Z budową sąsiaduje ogrodzony teren, gdzie powstawać zaczyna kolejny już - trzeci - kwartał zabudowy osiedla Alfa Park. Start budowy pierwszego etapu wiązał się ze sporem dotyczącym wysokości budynków, ale deweloper ostatecznie otrzymał prawomocne pozwolenie na użytkowanie budynków. Od tego czasu ukończony został drugi etap osiedla, teraz zaczyna się kolejny - tuż przy rondzie, z którego droga prowadzi do przystanku PKM Jasień zobacz na mapie Gdańska. Powstać ma tutaj siedem budynków, a w nich 265 mieszkań. Architektura budynków różni się nieco od powstałych wcześniej etapów. Elewacje będą bardzo jasne, pozbawione brązowych i beżowych detali, które charakteryzowały dotychczasowo powstające etapy. Deweloper planuje, że budowa zakończona zostanie w III kwartale 2017 roku. Ceny kształtują się w granicach 4,8 do 5,9 tys. zł za m kw.

 • Architektura domów jednorodzinnych osiedla Wróbla Staw (nazwa nawiązuje do pobliskiego zbiornika wodnego) stała się charakterystycznym elementem na terenie byłego poligonu.
 • Wróbla Staw. W ostatnim etapie osiedla powstają domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej i bliźniaczej.
 • Elewacje trzeciego etapu osiedla Alfa Park będą nieco inne niż w przypadku poprzednich etapów. Ciekawostką ma być w tym przypadku stworzenie niewielkiego oczka wodnego w ramach osiedla.
 • Alfa Park III jest na bardzo wczesnym etapie prac. Osiedle sąsiadowało będzie z zabudowaniami inwestycji Wróbla Staw.
 • PKM Jasień. Mieszkańcy osiedla Klimaty 2, Alfa Park i Wróbla Staw będą mieli póki co najbliżej do tego przystanku.

Bliżej Siedlec i Kartuskiej

To nie koniec inwestycji, które powstają na Morenie. Potężną jednostkę pod nazwą Słoneczna Morena przy ulicy Piekarniczej buduje firma Robyg. Każdego roku przybywają tu kolejne budynki wielorodzinne - aktualnie głównie od strony ulicy Hausbrandta i Lema zobacz na mapie Gdańska (w ramach osiedla powstaje także niewielka ilość domów w zabudowie bliźniaczej i apartamenty). Mieszkańcy osiedla cieszyć się mogą już także niewielkim centrum handlowym, które powstało od strony ulicy Piekarniczej zobacz na mapie Gdańska. Rozpiętość cen jest tu spora - od 5,2 do 6,2 tys. zł za m kw. Kolejne budynki są oddawane do użytkowania; coraz bliżej zatem momentu, kiedy deweloper ujawni, jak wysoki budynek lub budynki zbuduje u zbiegu ulic Piekarniczej i Lema, gdzie plan zagospodarowania przewiduje dominantę o wysokości do 70 m (obok, wzdłuż Lema - możliwa jest zabudowa do 35 m).

Warto pamiętać, że ten sam deweloper przygotowuje do wprowadzenia na rynek kolejny projekt na tym obszarze - osiedle Morenova, które będzie dostępne od strony ulicy Rakoczego (naprzeciwko CH Morena) zobacz na mapie Gdańska. Osiedle powstanie na stoku, dlatego jego układ będzie kaskadowy, co ma zapewnić wielu mieszkaniom ciekawy widok z okien.

Czytaj także: jakie budowle zostaną oddane do użytkowania w Trójmieście w 2016 roku

Od niedawna prawie 3 ha gruntu w tym obszarze posiada także firma Euro Styl, która działkę przy ul. Piekarniczej zobacz na mapie Gdańska kupiła na przetargu od Orange (dawniej Telekomunikacja Polska). Prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem tego terenu dopiero ruszają.

Przy Piekarniczej/Myśliwskiej zobacz na mapie Gdańska kolejny etap osiedla Migowskie Tarasy kończy budować także firma Top Consulting. Niebawem oddane do użytkowania zostaną tu dwa budynki (I kwartał 2016 roku), do zbudowania zostaną więc ostatnie dwa budynki po prawej stronie od wjazdu na osiedle. Deweloper zapowiada, że będą gotowe do końca przyszłego roku. W promocyjnej cenie dostępne są tu mieszkania od 4,6 tys. zł za m kw. (duże metraże).

 • Słoneczna Morena. Aktualnie powstające na osiedlu budynki mają dziewięć kondygnacji nadziemnych.
 • Budynki są wyższe i charakteryzują się inną architekturą niż te, które powstały w początkach budowy osiedla.
 • W zasadzie gotowe są dwa budynki osiedla Migowskie Tarasy, z rzędu budynków, który powstaje na prawo od wjazdu na osiedle. Kolejne dwa, a tym samym ostatnie budynki osiedla, mają być gotowe do końca przyszłego roku.

Okolice ulicy Myśliwskiej. Film archiwalny z września 2013 roku.


Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.


Opinie (260) ponad 10 zablokowanych

 • Komunikacyjnie nowsza morena jest słabsza od (18)

  ujeściska wg. mnie. Mowa o okolicach myśliwskiej. PKM nie przeważa szali na korzyść moreny bo pieszo po za może 3 osiedlami tam jest ponad 1,5km czyli dla klasycznego pochłaniacza pieczywa min 15-20min drogi. Z kolei tramwaj z bulońskiej jedzie do centrum ok. 5 min dłużej niż z pętli havla do skm. Autobus do wrzeszcza jedzie podobnie jak 162 od pętli havla. Dlaczego zatem ceny mieszkań są tam nieco wyższe? Co innego morena komusza. Tam jest trochę lepiej. Ale tam są wieżowczyska i mało kameralnie. jeśli chodzi o nowe.

  • 84 52

  • Większość woli mieszkać w budynku kameralnym (7)

   3 piętrowym. Dlaczego zatem ceny mieszkań w wieżowcu są co najmniej na tym samym poziomie? Po za najwyższymi kondygnacjami powinny być zdecydowanie tańsze.

   • 39 7

   • (6)

    Dla mnie bez znaczenia, czy mieszkam na 3-cim piętrze budynku, który ma 5 pięter czy 15-ście. Najważniejszy jest dla mnie układ mieszkania, bliskość sklepów i komunikacja. Dla mnie minusem wieżowca może być tylko niewystarczająca ilość miejsc parkingowych w hali garażowej czy też brak lub jakaś bardzo mała komórka lokatorska.

    • 18 22

    • Dla ciebie bez znaczenia. Natomiast ogół ludzi, z którymi rozmawiam (5)

     wolą zabudowę kameralną max 3 piętrową. Nie znam ani jednej osoby, która z premedytacją wybrałaby wieżowiec. Więc ponawiam pytanie. Dlaczego mrówkowce są często droższe niż kameralna zabudowa? Minusów mrówkowców jest dużo więcej niż plusów (anonimowi sąsiedzi, zagęszczenie, brak miejsc parkingowych, ciasno itp). Więc o co chodzi?

     • 20 13

     • (1)

      A nie zauważyłeś przypadkiem "bystrzacho", że w większych budynkach są większe garaże - bardzo często jest nawet kilka poziomów tych garaży? Zupełnie nie rozumiem tego hejtu na "brak miejsc parkingowych" w wieżowcach.

      • 9 14

      • I każdy odwiedzający (wujek, ksiądz, kurier, tata, friend, komornik itp) mieszkańców w mrówkowcu

       ma na wyłączność miejsce w garażu zarezerwowane geniuszu?

       • 13 0

     • bo widocznie jest na nie popyta (1)

      nananana! #kapitanoczywistosc #popyt #podaz #wolnyrynek

      • 8 5

      • Po co te krzyżyki? Myślisz, że jesteś przez nie mądrzejszy, niż w rzeczywistości?

       • 0 1

     • Ja celowo wybrałem wieżowiec- lubię ostatnie piętra a wysoka zabudowa daje większe szanse na ładny widok z okna i dużo mniej niż w niżych budynkach słychać hałas z ulicy czy z przydomowych ogródków. Zgadzam się z z zewnątrz osiedle wygląda koszmarnie, ale coś za coś- jednak wazniejszy jest dla mnie komfort wewnątrz mieszkania

      • 10 2

  • Nie rozumiesz wyższych cen na Morenie? (5)

   W ogóle to porównywanie Ujeściska do Moreny to jakieś nieporozumienie.

   • 29 21

   • Więc wyjaśnij geniuszu.

    • 10 2

   • (3)

    Nieporozumienie ? Sorry ale na "nowej" Morenie możecie zapomnieć o bliskości tramwaju a do PKM daleko. Bez samochodu tam jest dramat. Komunikacyjnie do Ujeściska te osiedla nie mają startu. Macie chociaż na Myśliwskiej Urząd Pocztowy ? :)

    • 9 4

    • mamy na bulońskiej (2)

     w sumie po drodze

     • 5 2

     • (1)

      Zależy jak dla kogo, z resztą to jest agencja nie urząd pocztowy

      • 2 2

      • można wysłać i odebrac? mozna. Więc co za rożnica co to jest

       • 3 1

  • Zależy, co rozumieć przez Morenę (1)

   Dla mnie Morena, to ta stara Morena, wielka płyta, te klimaty. Nowe osiedla na Myśliwskiej, to praktycznie Jasień.

   • 40 6

   • Na mapie trójmiasto.pl ulica myśliwska i ulice prostopadłe doń od północy są zaliczane do moreny

    natomiast ulice prostopadłe do myśliwskiej od południa to już jasień. Efekt jest taki, że to samo osiedle może mieć jeden budynek formalnie na morenie, inny na jasieniu :)

    • 9 3

  • I tak ci wszyscy ludzie co zamieszkają w tych nowych blokach będą dojeżdżać samochodami, kwestia mentalności, myślę że niedługo będzie to najbardziej zakorkowana część miasta

   • 23 1

  • Mieszkańcy Moreny nie przejmują się gorszą komunikacją :)

   Większość ma auta a ich dzieciom przyda się trochę ruchu ;) Poza tym oprócz może samolotów jest tu baaaardzo spokojnie

   • 4 5

 • Morena (4)

  Dobry artykuł

  • 42 9

  • spokojnie przyjdą uchodzcy i ceny poszybują w dół.....bo gdzie ich umieszczą.... (1)

   ..podobno kilka milionów szykuje się do tzw ue......buahahahhahahaaha

   wygrani Ci co mają dwa paszporty - kanada, australia, nowa zelandia no i USA jak wygra trump.....

   zostanie tylko dzicz z afryki + kato marksiści

   • 10 13

   • I jak tam, poszybowały, czekasz dalej?

    • 0 0

  • W Gdańsku nie ma dzielnicy o nazwie Morena!!! (1)

   Miejsce, o którym mowa to Piecki i Migowo. "Morena" to nazwa LWSM. Jeśli ktoś się upiera, niech spróbuje znaleźć połączenie ZTM do dzielnicy o nazwie Morena :-)

   • 2 21

   • Czytanie ze zrozuminiem nie boli

    "Dzielnica Piecki-Migowo, nazwana potocznie przez mieszkańców Gdańska Moreną,"

    • 6 2

 • odradzam dewelopera Inpro... (17)

  • 78 20

  • Skoro odradzasz, to może podaj jakieś argumenty. (8)

   • 28 3

   • Ja też odradzam (3)

    Mieszkania mają ok, ale jeżeli chodzi o współpracę... to brak dobrej komunikacji. Obiecują ze coś przygotują i jeżeli samemu nie zawalczysz, to nie dostaniesz... i tak przez cały czas.
    Generalnie deweloper dla ludzi o mocnych nerwach lub dla ludzi, co mają tak samo wywalone jak sam deweloper.
    Porównując współpracę z konkurencją, Inpro wypada najsłabiej. A szkoda, bo nieruchomości mają całkiem sympatyczne :(

    • 22 3

    • A ja polecam Inpro (2)

     Właśnie kupiłam od nich mieszkanie. Kontakt przez czas negocjacji, przygotowania umowy, zorganizowania kredytu, oddania mieszkania był bez zarzutu. Jakoś mieszkań stoi na wysokim poziomie.Nie mam im nic do zarzucenia. Nie rozumiem skąd te złe opinie.

     • 4 26

     • jakoś mieszkan na wysokim poziomie ?

      nie ośmieszaj się

      • 17 3

     • Jakość mieszkań na wysokim poziomie? Powiedz to mieszkańcom tych sr*czkowatych obecnie budyneczków koło pasa startowego na Zaspie. Podpowiem - w tych mieszkaniach wychodzi grzyb ze ścian i nie jest to wina mieszkańców, a dewelopera. O wyglądzie elewacji nie ma co mówić, bo każdy z zewnątrz widzi jak obleśnie to wygląda.

      • 19 2

   • Osiedle Myśliwskie III (3)

    Pękają mi ściany nośne i odpada farba i tak już od 8 lat (od momentu wprowadzenia się). Gwarancja się skończyła... Fatalne okna (nieszczelne i chyba najgorszej jakości) i beznadziejna jakość wykończenia, czarna folia wychodzi przy oknach, krzywe sufity (nie trzymają poziomu - różnica na 2 m ponad 1 cm. W łazience nieocieplony szyb wentylacyjny więc temperatura b.niska itd, itd... To tylko najważniejsze uwagi.

    • 14 0

    • Usterki zgłasza się przed odbiorem.

     Jak krzywy sufit to niech poprawiają, teraz to mozesz mieć pretensje do siebie że tego nie zgłosiłeś przed odbiorem.

     • 2 2

    • Zależy co rozumiesz przez krzywy sufit. Ugięcie strop jest naturalne i nie od uniknięcia. Powiem więcej z czasem będzie coraz większe. Jeżeli jest mniejsze od 1/250 rozpiętości ścian w osiach to jest wszystko w normie.

     • 1 2

    • W łazience powinen być ciąg u sąsiadów. Zrozumiał bym że w kuchnii nie ma - okapy, ale nie w łazience. Może sąsiedzi mają wiatraki pomontowane (co nie ma sensu). Zdemontować i kaloryfery na 24-25stp w łazience i problem zniknie. Wszyscy zapłacą mniej za ogrzewanie. Zgłoś do wspolnoty, niech kominiarz przy przegladzie ich upomni

     • 1 1

  • kazdego mozna odradzac bo kazdemu zdazylo sie cos spieprzyc w czasie bytnosci na rynku.

   • 14 5

  • Są gorsi np Robyg lub Ekolan (1)

   • 14 19

   • w 2010 kupiłem w ekolanie i nie narzekam

    z drugiej strony nie kupowalem w robygu ani inpro, więc nie wiem, jak tam

    • 10 6

  • Bo?

   ?

   • 6 1

  • (2)

   Niestety nie mozna tak generalizowac... deweloper to nie wszystko. Wystarczy, ze nawet w dwoch sasiednich klatkach pracuja dwie rozne ekipy. Jedni porzadni, drudzy olewacze... Wystarczy trafic na jednego partacza w ekipie i juz cos bedzie zle. Potem Ci sami robotnicy beda pracowac jako podwykonawcy u innego dewelopera i bedzie sie narzekac na niego. Raczej powinno sie oceniac inwestycje, a czasami nawet budynki, a nie dewelopera.

   • 9 10

   • (1)

    Dobry deweloper nie może sobie pozwolić na zatrudnienie partackiej ekipy. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak nadzór.

    • 19 1

    • nadzór kosztuje...

     • 7 1

  • odradzam inpro również

   podobnie jak jeden z komentatorów odradzam....okna dramat , mieszkam 9 lat a sciany pękają jak wafelki do tego nie przyjemne biuro obsługi klienta

   • 0 0

 • Szkoda tylko, że komunikacja jest coraz słabsza. (1)

  Miasto z jednej strony chce dogęszczać tkankę miejską, ale niestety nie daje nic w zamian. Kilka lat temu autobusy łączące Wrzesz c Moreną jeździły z większą częstotliwością niż obecnie. Dzieje się tak, mimo iż przez te kilka lat, wybudowano w tej części miasta kilka tys. mieszkań. Miasto zlikwidowało linię 142. Ograniczyło kursy linii 129 (jeździ tylko w szczycie) oraz linii 127. Gdyby dotyczyło to autobusów łączących Morenę z Gdańskiem, to jeszcze bym to zrozumiał - otwarto linię tramwajową. Jednak kilka lat temu miasto zapowiadało, że tramwaj będzie uzupełnieniem dla już istniejących połączeń, a nie że je zastąpi. Co do PKM-ki. Jest to jakieś rozwiązanie, ale do niej trzeba dojechać tramwajem lub autobusem, to zaś sprawia, że osoba chcąca poruszać się po samym tylko Gdańsku zapłaci dość drogo za bilety. Tak więc jak Morena nadal jest dobrze skomunikowana, ale jest gorzej niż kiedyś. W autobusach jest większy tłok ponieważ więcej ludzi mieszka na Morenie, a kursy autobusów zostały okrojone.

  • 150 7

  • mistrzostwem są autobusy 283 jadące z Niedźwiednika- na Potokowej czeka tłum

   ludzi po 16 (30 osób ) i podjeżdża malutki busik- wszyscy się pchają by się dostać i nie stać na mrozie, bo następnym 227 jest za 10 minut. Likwidacja 142 to była katastrofa

   • 40 3

 • (17)

  Mieszkam na Słonecznej Morenie i nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu!

  • 27 127

  • Słoneczko mocno przypieka ? :)

   • 28 6

  • Gdybys zamieszkala w centrum zdziwilabys sie, ze kiedys podobala Ci sie Morena. (4)

   • 37 9

   • (1)

    przeciez centrum sie rozrasta za pare lat to wszystko do krzyzowki lostowickiej z kartuska to bedzie scisle centrum.

    • 5 23

    • tak, a zaraz później zmienią nazwę miasta na Londyn

     • 20 0

   • (1)

    mieszkałem w centrum, a teraz na myśliwskiej. Nie ma porównania, centrum - nigdy więcej. Najgorsze mieszkanie jakie miałem. syf, pijaki, hałasy, spaliny.

    • 15 9

    • .......

     ..tak bylo, ale potem wszystkie pijaki ze swoim syfem, halasem i spalinami wyprowadzily sie na mysliwska..

     • 14 11

  • " nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu" (4)

   to dobrze: właśnie dla takich ludzi, powstają takie osiedla

   • 37 6

   • (3)

    Dlatego Ty pewnie mieszkasz na Ujeścisku
    A

    • 3 9

    • (2)

     W ogóle nie mieszkam w Gdańsku w tej chwili, tylko nie bardzo wiem, co to ma do rzeczy? Mieszkałem już w swoim życiu już w sześciu różnych miejscach i bawi mnie jak ktoś twierdzi, że nie wyobraża sobie, że można żyć inaczej.

     • 13 6

     • (1)

      Krytykujesz, a sam nawet pewnie nie wiesz, gdzie to jest, nie mówiąc o tym, że nawet tam nie mieszkałeś, więc jesteś pierwszy do krytyki. Brawo

      • 0 4

      • Nie krytykuję

       Stwierdzam fakt.

       • 0 1

  • (2)

   Właśnie dlatego, że masz marną wyobraźnię mieszkasz tam gdzie mieszkasz.

   • 24 4

   • (1)

    Zazdrość Cię zżera biedny człowieku?

    • 5 9

    • Raczej współczucie. Tylko biedak mieszkający pod mostem mógłby zazdrościć jakiejś "słonecznej moreny".

     • 11 9

  • wysłałabym do urbanistyczno-architektonicznego piekła NA WIEKI

   zarząd Robyga, architektów jego i wszystkich ludzi, którzy przyłożyli się do powstania tego kołchozu. Jak możnaaaaaaaa????
   Nie mieści mi się w głowie jak można tam mieszkać!!??

   • 25 5

  • Pracowałem na SM dla Robygu. Współczuję.

   • 6 1

  • Chyba to pisał pośrednik, albo deweloper

   • 0 0

 • Zabudowa wokół Myśliwskiej to folklor (6)

  Takiej pstrokacizny, niekonsekwencji, miszmaszu, pomieszania różnych stylów i rodzajów zabudowy nie znajdziemy na żadnym innym nowym osiedlu w trójmieście. Brawa dla urzędników

  • 133 18

  • (2)

   Po części się z Tobą zgodzę. Nie bierzesz pod uwagę jednak jednej kwestii, czyli tego, że różni ludzie szukają różnych mieszkań. Jednemu zależy na garażu, a innemu nie. Jeden woli budynek z windą, a ktoś inny nie (bo jest niższy czynsz). Jeden woli mały balkon, a ktoś inny duży, i.t.d. Jak budynki znacznie różnią się od siebie, to większa ilość osób znajdzie coś dla siebie. Jak jeden deweloper nie przedstawi niczego ciekawego, to się podejdzie do innego.

   • 6 19

   • (1)

    można zróżnicować mieszkania w ramach jednej spójnej koncepcji architektonicznej. Jaki problem aby w planie zagospodarowania narzucić spójną dla całego obszaru wysokość zabudowy, typ dachu, czy nawet w miarę spójną kolorystykę, nie mówiąc już o typie zabudowy. Na tym osiedlu samo zaplanowanie ciągów komunikacyjnych pozostawia wiele do życzenia - płot przy płocie. W Polsce brakuje instytucji oceniającej spójność całej dzielnicy pod kątem architektury (tak jak np. konserwator zabytków dla rejonów zabytkowych), aktualnie cała ocena zamyka się w granicach konkretnej działki i często bardzo ogólnikowego planu zagospodarowania. Nikt nie patrzy, że np koło dachu mansardowego inny deweloper buduje biały klocek itp.

    • 25 1

    • Dokładnie. Przykładem spojnosci jest np osiedle na chwarznie/wiczlinie budowane w całości i rożnymi etapami przez jednego dewelopera, na "h".

     • 1 5

  • to jest osiedle dla przyjezdnych ze wsi i małych miasteczka (2)

   Oni nie znieśliby gęstej zabudowy pierzejowej czy wysokich budynków i koniecznie muszą mieć wszędzie płoty żeby kury sąsiada nie wchodziły im w szkodę

   • 26 10

   • Leczcie się z tymiw waszymi pierzejami (1)

    Miasto to nie są tylko wasze pierzeje wysokich budynków, to są też tereny do życia, których nie ma przy waszej idee fixe. Ta idea dawno się już przeżyła, świat poszedł dawno do przodu, tylko FRAG i podobne im oszołomy z pipidów jeszcze tego nie zauważyli.

    • 7 19

    • najlepszy jest dom pod żukago z passatemi golfem na podjeżdzie

     • 15 3

 • Najwazniejsze, zeby powstalo odpowiednio duzo szlabanow, plotkow i zabezpieczen na miejsca parkingowe, zeby przyjezdzajacy

  plebs nie mial gdzie zostawic samochodu.

  • 72 13

 • Najtaniej ma Robyg cała reszta daleko z tyłu. (29)

  Najlepiej najtaniej najszybciej = Robyg. Rozpędzony jak pendolino nowa jakość nowe ceny najwięcej mieszkań.

  • 18 107

  • Ceny ma takie jak wszyscy. Tanio w Robygu bylo 2-4 lata temu kiedy wchodzili na rynek trojmiejski. (15)

   a jakosc? nie jest zla ale mogloby byc lepiej.

   • 29 1

   • (14)

    Biorąc pod uwage nieco podwyższony standard, jest tak naprawdę taniej niż u innych. Tylko że nie każdy ma ochote mieszkać w takim blokowisku.

    • 12 12

    • (13)

     Podwyższony standard w Robygu? Hahahhahahaa, leżę i się turlam ze śmiechu.

     • 34 7

     • mam tak samo jak ty... lalala

      • 2 4

     • (7)

      owszem, nie każdy deweloper ma w tej cenie np drewniane okna czy system zarządzana smart. No i ich mieszkania sa nieco wyższe niż u pozostałych.

      • 8 1

      • Prosze o podanie jednego osiedla Robygu gdzie montowane sa drewniane okna ! (6)

       Zarzadzanie Smart (np w Albatrosie ) bedzie w jednym ostatnim budynku na 5 wybudowanych. Poza tym jak cos jest nowinka to zapewne beda z tym klopoty. A wysokosc? W Albatrosie 2,65.

       • 2 1

       • Wszędzie są drewniane. (2)

        To juz standart od lat.

        • 3 3

       • gdybym nie mial mieszkania z Robyga kupionego 2 lata temu to bym uwierzyl w ta bajke a tak to sobie morzesz pisac ile chcesz (1)

        • 3 1

       • Jak kupiłes badziew to pretensje możesz mieć tylko do siebie.

        • 0 1

       • (2)

        Słoneczna- drewniane okna, smart który działa (to nie jest nowinka) i wys 2,75-2,80. W standardzie.

        • 0 1

       • byc moze widocznie tam im nie zalezalo na jak najwiekszej liczbie pieter. (1)

        • 0 0

       • a co to ma do rzeczy?

        • 0 0

     • jakość robyg (3)

      Elewacja najtańsza, budynki poupychane aby było ich jak najwięcej, części wspólne słabo wykończone, windy najtańsze, dla mnie i tak drogo w takim wykonaniu

      • 7 2

      • Dokładnie , wszystko po taniości stąd są tani (2)

       Druga taka firma to Ekolan. Aby jak najtaniej

       • 5 0

       • ale w czym problem? chcesz kupić, masz wybór

        z samochodami podobnie, możesz kupić tańszy albo lepszy

        • 1 1

       • A który deweloper buduje używając najdroższych materiałów?

        • 3 0

  • (2)

   haha robyg masz marketingowca na poziomie gimbazy
   pendolino kuźwa

   • 25 5

   • Z szybkością światła wchodzimy jak w masło pach cyk myk najwięcej najszybciej. (1)

    robyg = 1100 mieszkań sprzedane

    • 4 0

    • że szybko- to akurat prawda, tyle że to nie jest zaletą w przypadku budynków mieszkalnych

     • 8 0

  • (1)

   Najtaniej - zgadza się. Dlaczego? Bo najgorzej. Niska cena nie bierze się znikąd. Tylko, żeby to dostrzec trzeba wiedzieć troszkę więcej niż trójkowicz z gimnazjum.

   • 18 6

   • 5-6 tys za m2 to nie jest NISKA CENA, jest podobna jak u innych.

    • 6 1

  • (5)

   może ma tanio ale ziemia jest w dzierżawie a nie na własność

   • 27 1

   • (4)

    Pierwsze bloki juz przechodza na własność tak na marginesie. Tak samo ma być z następnymi. Akurat mi osobiście dzierżawa nie przeszkadza. Za 99 lat będę dawno w piachu leżał. Druga sprawa roczny koszt to tylko 160-180 zł za dzierżawę.

    • 2 5

    • dzisiaj tak,a jutro moze bedzie po 600-800zl za dzierzawe (3)

     • 7 0

     • a moze 40 tys?

      • 1 1

     • a moze ceny energii odskoczą? a może wody? a może....

      • 2 1

     • Kotuś, jesli wprowadzą katastralny to twoja własnośc tez cie przed niczym nie uchroni;-)

      • 0 1

  • (1)

   straszny kołchodz, przynajmniej tak wyglada jadać piecewską/myśliwską. Nie chciał bym tam mieszkać.

   • 12 0

   • bo jest, jedyne wyjście to kupic mieszkanie z widokiem na zewnętrzną stronę osiedla.

    • 2 0

 • Gorny pulap to ok 6 tys. Moze warto doplacic 500zl do 6500 i kupic juz w centrum ? (27)

  Np Wrzeszcz, Oliwa, Srodmiescie, Przymorze. No chyba, ze ktos ma prace na Morenie to ok.

  • 70 29

  • Centrum Oliwa? Przymorze?! (19)

   Morena to praktycznie Centrum rowerem 15 minut do Wrzeszcz/Głównego Miasta, be przesady.

   • 16 36

   • Morena to centrum? Buhahahaha (16)

    Ja zaliczam morenę do tzw. Południa czyli dzielnic w pobliżu obwodnicy

    • 30 29

    • a ja Morenę już pod Pruszcz podpinam,

     czy jestem bystry zatem? Kiedy byłeś ostatnio na morenie, i jechałeś na obwodnicę?

     • 22 12

    • Cóż, nie każdy widać umie korzystać z mapy. (8)

     Z Moreny do Wrzeszcza masz tak samo blisko jak z Przymorza. Z Moreny do Śródmieścia masz dwa razy bliżej niż z Przymorza. I kto jest teraz śmieszny? A w ogóle co Morena ma wspólnego z obwodnicą? To prędzej Oliwę do Sopotu można zaliczyć.

     • 32 8

     • ale jedzie się 2 razy dłużej (7)

      • 19 7

      • Tramwaj z Moreny pod dworzec głowny: 20 minut (6)

       Tramwaj z Przymorza/Oliwy pod dworzec główny: 40 minut. Nie potrafisz obronić swojej racji, więc bezczelnie kłamiesz.

       • 14 6

       • Typowe dla lokatorów Wrzeszcza ;) (2)

        Do tego co zalicza Morenę do Południa - chodzą słuchy, że mieszkańcy Wrzeszcza widzą w nim potencjał na drugi Kazimierz ;) ? Niedziwne więc, że są tak oderwani od rzeczywistości i popełniają takie farmazony, Lendziona salony świata, ole ! U kogo dzisiaj odbieracie sr*jtaśmę przed wyjściem do WC :) ?

        Moi sąsiedzi w centralnej Morenie mają wszyscy jak byk wpisany Gdańsk jako miejsce urodzenia - za to Garnizon to już same weki (dzięki wyczynom Nxx przestałem się na drogach naśmiewać z GWE), więc jak to w końcu jest ?

        Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego jako wyznacznik centralności jest brany Wrzeszcz (który zasypia jeszcze szybciej niż Główne Miasto, a generalnie żeby się rozerwać to i tak lepszy Berlin albo Wrocław), który w np. Warszawie pod względem atrakcyjności kulturalno-rozrywkowej i wyglądu byłby traktowany jak Ursynów ?

        To wstyd, żeby tak antycharyzmatyczne miejsce było naszym salonem w porównaniu do innych polskich miast.

        • 18 11

       • ke ? (1)

        potrafisz cos napisac po polsku z odpowiednia skladnia itd ?

        • 3 8

       • "Que" jak już coś cwaniaczku.

        Nie używaj wyrazów, których nie rozumiesz.

        • 8 4

       • (2)

        PKM z moreny na lotnisko- 12 min ( owszem, są ludzie którzy korzystają z tego połączenia)
        tramwaj z moreny na morenę np od carrefoura do kfc- też 12 min przez światła co 5 metrów...serio, nie wiem pod jaki środek lokomocji sa ustawione? Jadąc autem stoisz, okazuje się tramwajem jest to samo;/

        • 9 1

       • (1)

        pod pieszych

        • 3 2

       • fakt, bo całe tłumy walą od ul. Belgradzkiej do Lidla...

        • 2 0

    • (5)

     Hahah dzielnic południowych. Masakra co niektórzy ludzie wymyślą. Z Moreny masz bliżej do Gdańska Wrzeszcze (Manhattan czy GB) i do centrum Gdańska (dworzec PKS) niż z Brzeźna, Zaspy czy Żabianki. W ogóle pod Rumię zaliczyć chyba wypada?

     • 16 2

     • Kretyni tego nie zrozumieją, (4)

      policzą Ci czas przy założeniu:

      a) mieszkasz na środku Myśliwskiej, gdzie faktycznie do tramwaju i PKM jest kawałek

      b) na Przymorzu oczywiście mieszkasz w pierwszej klatce od przystanku tramwajowego, a nie np. w ostatniej w falowcu :)

      I wyjdzie, że jednak nie masz racji :)

      Tak jak ktoś niżej napisał - najważniejsze, aby się nie zarżnąć kredytem, co komu po mieszkaniu we Wrzeszczu czy Oliwie, jeżeli potem wpieprza kiełbasę z Biedronki ? Lans ma krótkie nóżki.

      I czas przyznać, że z większej części Moreny jest zarówno bliżej jak i szybciej zarówno do GGł. jak i do Wrzeszcza niż z większości Żabianki, Brzeźna, Przymorza i Zaspy, a można kupić 15-20% większe mieszkanie, wszystkie inne usługi, szkoły, itd. - na miejscu. (zaraz ktoś napisze, że do powstającego kina daleko - rozumiem, że z końca Piastowskiej do Alfy jest bliżej :) ? )

      • 15 7

      • (2)

       Tak, bo mieszkańcy Moreny jedzą tylko kawior, homary i polędwicę, buahahaha. Jacy "bogacze" mieszkają na Morenie widać choćby po samochodach jakie tam jeżdżą, choć "samochód" w niektórych przypadkach to zbyt dużo powiedziane.

       • 6 10

       • Kolejny raz nie masz argumentów i zwyczajnie kłamiesz

        • 6 2

       • Dziwne

        ja przyznam z lekką zazdrością zastanawiam się skąd zakredyowana hipotecznie gawiedź ma na fury po często 100-200tys. zł, a niemało jest droższych.
        W dolnym Wrzeszczu chyba więcej porzuconych gratów niż tych najdroższych na Morenie,

        • 1 2

      • bredzisz chłopie

       • 2 1

   • 15min rowerem to chyba z górki bo w drugą strone to już słabo. (1)

    • 23 1

    • z powrotem 25min rowerem. Samochodem 15-20 min obie strony. Gdynia 40min kokejką. samochodem 25-30min - szybki wjazd na ak i obwodnice. mi odpowiada,

     • 7 6

  • Morena to takie samo centrum, jak Przymorze.

   • 17 13

  • Zależy co kto lubi, jedni wolą mieć pod nosem aleje Grunwaldzką, inni TPK.

   • 18 6

  • (4)

   Akurat długo szukałem mieszkania (ponad rok) i ostatecznie zamieszkałem Na Słonecznej Morenie. Przeprowadzka z wynajmu na żabiance. Morena nie była dla mnie idealna dzielnica i miejscem do życia ale gdy zamieszkałem uważam że jest bardzo w porządku. Bardzo dobra infrastruktura (komunikacja, sklepy, dostęp do obwodnicy czy WZ) . Bardzo dobre połączenie z lotniskiem, Wrzeszczem oraz centrum Gdańska i S7. A na tym mi zależało najbardziej z uwagi na charakter pracy.
   Na Morenie mieszkanie kupiłem 2 pokojowe (45m2) za 260 tys zł z miejscem w hali garażowej i komórką lokatorską (odbiór od ręki). Proszę znajdź mi taką ofertę w Oliwie, Wrzeszczu czy Śródmieściu??? Prawie wszędzie musiałbym dołożyć min 50 tys a zazwyczaj około 100 tys do takiej samej oferty + czas oczekiwania na mieszkanie min. 1, a średnia 2 lata. Spokojnie poczekam 4-5 lat i przeniosę się do centrum czy innego większego mieszkania na Morenie czy okolicach jak zajdzie potrzeba. Najważniejsze aby się nie zarżnąć z kredytem. pzdr

   • 17 6

   • (3)

    Bo Oliwa, Wrzeszcz czy Śródmieście nie licząc kilku komunalnych wyjątków nie jest dla nędzarzy, proste. 2-pokojowe mieszkanie kupiłeś? Wow, wygrałeś życie.

    • 9 16

    • Rzeczywiście

     Biskupia Górka albo Dolny Wrzeszcz - to są dopiero dzielnice prestiżu.

     • 15 6

    • (1)

     No i co że dwa pokoje? W tej chwili nie mam jeszcze dzieci, mieszkamy razem z żoną więc 2 pokoje są dla nas idealne. Ponadto mieszkanie kupione za gotówkę. Kiedy napisałem cwaniaczku, że wygrałem życie??? Napisałem, że za 260 tys mam 2 pokoje z miejscem w hali i komórką. Wszystko co mi potrzeba do życia w tej chwili. A w tej samej cenie miałbym przepłacony 2-3 krotnie "apartament" 20-25m2 w centrum Gdańska. Wtedy to piałbym z zachwytu co??? Ja po prostu nie lubię przepłacać. I tak większość czasu spędza się w domu i w pracy. Co mi z mieszkania przy Długiej????? Codziennie będziesz wychodził na spacer przy Motławie się przejść???? Wątpię. A tam za 2 pokoje i 45m2 musiałbym zapłacić z 0,5 mln zł. Wtedy to bym dopiero przepłacił. Musiałbym być kretynem żeby za małe mieszkanie wydać 0,5 mln zł a może i więcej. Jak mnie najdzie ochota czy potrzeba bo na świat przyjdą dzieci to dołożę 100 tys zł i będę miał 3-4 pokoje na Morenie. Ja wychodzę z założenia, że nie będę się zarzynał kredytem żeby się lansować jakie to wspaniałe życie prowadzę.
     PS. ceny mieszkań są zawyżone i to bardzo. Wchodzi na rynek niż, 3 mln rodaków za granicą w wieku 20-40 lat w większości a więc ludzie którzy kupują mieszkania. Za kilka lat nie będzie komu kupować.

     • 11 4

     • kazdy kupuje na co go stac, dla Ciebie 500 tys za 45m2 to duzo dla innych nie.

      • 3 1

 • Ale drogie te mieszkania kogo na nie stać ? (9)

  Te wieżowce budują 6 rok widocznie nie ma chętnych bo drogo, ja poczekam i za pare lat kupie za połowe ceny !

  • 44 26

  • nie kupisz bo znowu panstwo dolozy z kieszeni podatnika jak przy poprzednich programach do inwestycji deweloperow a dopoki nie beda zmuszeni obnizac ceny to tego nie zrobia i ludzie dalej beda brali kredyty na 30 lat.

   • 23 2

  • (5)

   Jak drogo? Już nie przesadzaj. Popatrz sobie topowe inwestycje np. Allconu czy nawet średniego Inpro. Praktycznie wszystkie mieszkania sprzedane. Kto je kupuje? Normalni ludzie. Nie każdy w tym kraju jest nędzarzem, którego stać jedynie na wynajem kawalerki w Pruszczu. Jak chcesz czekać to twoja sprawa. Tylko po pierwsze możesz się nie doczekać, a po drugie - trzeba korzystać z życia od najmłodszych lat, bo na starość może już się nie chcieć.

   • 17 12

   • kawalerki w Pruszczu?

    tak, w Pruszczu są prawie za darmo.

    • 7 0

   • (1)

    Optymista jesteś, bo kto z młodych tej starości dożyje;)

    • 3 0

    • Tym bardziej nie widzę sensu w czekaniu z zakupem mieszkania do emerytury.

     • 6 0

   • Akurat ceny w Pruszczu są na porównywalnym poziomie co np. na Chełmie (1)

    Wiem, że to śmieszne, ale tak właśnie jest.

    • 6 4

    • ale to jest smieszne hahahahaa

     • 3 0

  • słaba dzielnica , szemrane towarzystwo i patologia -oto cała Morena !! (1)

   • 7 7

   • Oj chyba ktoś pyskował i w papę dostał

    A teraz na forum płacze. Na Morenie swoich nie biją.

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: Dom - Mieszkanie - Wnętrze (2 opinie)

(2 opinie)
targi

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane