Inwestycje w Trójmieście

Robyg

Nowa Letnica

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Letnica
miejsce:
Starowiejska Mapka
deweloper:
Robyg
typ zabudowy:
handel i usługi, wielorodzinna, wysoka
metraż:
30 do 117 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od I kw. 2017 r. do IV kw. 2021 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja powstaje w dzielnicy, która położona jest niedaleko centrum Gdańska, a jednocześnie blisko plaży w Brzeźnie. Dzisiejsza Letnica może pochwalić się m.in. zrewitalizowanymi budynkami przedwojennymi, stadionem piłkarskim, nowoczesnym kompleksem wystawienniczo-biurowym Amber Expo i świetnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, dzięki wybudowaniu tunelu pod Martwą Wisłą i sieci nowych dróg. W najbliższych planach na rozwój terenów Letnicy pojawiła się koncepcja budowy kompleksu Nautilius, zakładającego centrum rozrywki wraz z nowoczesnym oceanarium.

W ramach inwestycji planowana jest budowa 11 budynków, tj. 2 500 mieszkań, w których zamieszka około 7 tysięcy osób. Deweloper zapowiada, że przyszli mieszkańcy korzystać będą mogli z różnorodnej oferty sklepów, restauracji, lokali usługowych i przedszkola. Zabudowę zrównoważą zorganizowane tereny zielone z oczkami wodnymi, placami zabaw i udogodnieniami dla rowerzystów. W sumie zajmą one aż trzy hektary. W części wspólnej osiedla powstanie przestrzeń coworkingowa, strefa zabaw dla dzieci, rowerownia, sala fitness oraz sauna, które będą dostępne dla wszystkich mieszkańców Nowej Letnicy.

W 2018 roku powstały tu trzy siedmiokondygnacyjne budynki, a w nich kolejno 129, 108 i 121 mieszkań. Całe osiedle powstaje w etapach, które sukcesywnie wprowadzane są do sprzedaży i oddawane nowym właścicielom.

W październiku 2018 do sprzedaży trafił kolejny etap osiedla w ramach tego etapu powstaje budynek składający się z dwóch 18-kondygnacyjnych wież ze znajdującym się na niższych kondygnacjach łącznikiem, w którym znajdą się lokale komercyjne przeznaczone na sklepy, lokale usługowe oraz gastronomiczne. Docelowo w obu wieżach znajdzie się 376 mieszkań. Lokale na najwyższych piętrach będą miały loggie wielkości nawet 25 m kw. - to ważne, bo z tych budynków osiedla rozciągała się będzie panorama na Zatokę Gdańską i miasto. Mieszkania w tych budynkach będą miały panoramiczne okna, które pozwolą docenić walory lokalizacji, ponadstandardową wysokość mieszkań, ściany działowe tłumiące hałasy czy inteligentny system zarządzania oświetleniem, multimediami i systemem bezpieczeństwa – Robyg Smart House.

Kolejne dwie wieże mieszkaniowe do sprzedaży trafiły w grudniu 2019 roku, powstające w nich mieszkania będą gotowe do odbioru pod koniec 2021 roku. Jeden z budynków w tym etapie będzie miał podwyższony standard - nie tylko ze względu na reprezentacyjne lobby czy małą liczbę mieszkań na piętrze (4-6 lokali), możliwe będzie tu przywołanie portiera. System inteligentnego zarządzania mieszkaniem podniesiony tu zostanie do poziomu Smart Gold.

Plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia także budowę znacznie wyższych wysokościowców na działce należącej do dewelopera. Wraz z inwestycją powstaje nowy układ drogowy wokół niej - w ramach porozumienia z Miastem Gdańsk deweloper planuje budowę ul. Nowej Muzycznej od węzła Uczniowska do skrzyżowania z ul. Starowiejską oraz przebudowę ul. Starowiejskiej przy zastosowaniu naturalnej kostki granitowej do skrzyżowania z ul. Nową Muzyczną, a także budowę ul. Suchej do skrzyżowania z ul. Nową Muzyczną oraz przystanku autobusowego.

Projekt inwestycji powstaje w pracowni BJK Architekci.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (151) 8 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.