Inwestycje w Trójmieście

Robyg

Nowa Letnica

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk Letnica
dzielnica:
Letnica
miejsce:
Starowiejska
deweloper:
Robyg
typ zabudowy:
wielorodzinna, wysoka, handel i usługi
metraż:
30 do 117 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do II kw. 2021 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja powstaje w dzielnicy, która położona jest niedaleko centrum Gdańska, a jednocześnie blisko plaży w Brzeźnie. Dzisiejsza Letnica może pochwalić się m.in. zrewitalizowanymi budynkami przedwojennymi, stadionem piłkarskim, nowoczesnym kompleksem wystawienniczo-biurowym Amber Expo i świetnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, dzięki wybudowaniu tunelu pod Martwą Wisłą i sieci nowych dróg. W najbliższych planach na rozwój terenów Letnicy pojawiła się koncepcja budowy kompleksu Nautilius, zakładającego centrum rozrywki wraz z nowoczesnym oceanarium.

W ramach inwestycji planowana jest budowa 11 budynków, tj. 2 500 mieszkań, w których zamieszka około 7 tysięcy osób. Deweloper zapowiada, że przyszli mieszkańcy korzystać będą mogli z różnorodnej oferty sklepów, restauracji, lokali usługowych i przedszkola. Zabudowę zrównoważą zorganizowane tereny zielone z oczkami wodnymi, placami zabaw i udogodnieniami dla rowerzystów. W sumie zajmą one aż trzy hektary.

W 2018 roku powstały tu trzy siedmiokondygnacyjne budynki, a w nich kolejno 129, 108 i 121 mieszkań. Całe osiedle powstaje w etapach, które sukcesywnie wprowadzane są do sprzedaży i oddawane nowym właścicielom.

W październiku 2018 do sprzedaży trafił kolejny etap osiedla ze 188 mieszkaniami. W ramach tego etapu powstanie budynek składający się z dwóch 18-kondygnacyjnych wież ze znajdującym się na niższych kondygnacjach łącznikiem, w którym znajdą się lokale komercyjne przeznaczone na sklepy, lokale usługowe oraz gastronomiczne. Docelowo w obu wieżach znajdzie się 376 mieszkań. Lokale na najwyższych piętrach będą miały loggie wielkości nawet 25 m kw. - to ważne, bo z tych budynków osiedla rozciągała się będzie niczym niezakłócona panorama na Zatokę Gdańską i miasto. Mieszkania w tych budynkach będą miały panoramiczne okna, które pozwolą docenić walory lokalizacji, ponadstandardową wysokość mieszkań, ściany działowe tłumiące hałasy czy inteligentny system zarządzania oświetleniem, multimediami i systemem bezpieczeństwa – Robyg Smart House.

Plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia także budowę znacznie wyższych wysokościowców na działce należącej do dewelopera. Wraz z inwestycją powstaje nowy układ drogowy wokół niej - w ramach porozumienia z Miastem Gdańsk deweloper planuje budowę ul. Nowej Muzycznej od węzła Uczniowska do skrzyżowania z ul. Starowiejską oraz przebudowę ul. Starowiejskiej przy zastosowaniu naturalnej kostki granitowej do skrzyżowania z ul. Nową Muzyczną, a także budowę ul. Suchej do skrzyżowania z ul. Nową Muzyczną oraz przystanku autobusowego.

Projekt inwestycji powstaje w pracowni BJK Architekci.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (115) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.