Letnica. Ponad cztery tysiące nowych mieszkań

Najnowszy artukuł na ten temat

19 rodzin w nowych mieszkaniach TBS w Letnicy

Kolejni deweloperzy ogłaszają budowę nowych mieszkań w dzielnicy Letnica. Ze znanych na dzień dzisiejszy planów wynika, że powstaje tu ponad 4200 mieszkań. Jeśli przyjąć, że jedno mieszkanie zajmują średnio trzy osoby, to w niedalekiej przyszłości w okolicach ulicy Starowiejskiej zamieszka ponad 12 600 osób.Czy zamieszkał(a)byś w rozwijającej się części Letnicy?

tak, to dobra lokalizacja 41%
nie wiem, mało wiem na temat tej części miasta 17%
nie, na pewno bym się nie zdecydował(a) 42%
zakończona Łącznie głosów: 1663
W Letnicy od 2016 roku buduje Robyg, od ubiegłego roku także Atal. Teraz inwestycję zaczyna Budner Inwestycje, a niebawem budowy rozpoczną także LC Corp i J.W. Construction. To pięciu dużych deweloperów, którzy dosłownie na sąsiadujących ze sobą działkach niemal jednocześnie realizują duże inwestycje. Pokazuje to potencjał tego miejsca, bo dotąd w Gdańsku nie było obszaru, gdzie tak intensywna zabudowa powstawałaby na tylu sąsiadujących ze sobą działkach w tym samym czasie. Kolejne grunty w tej lokalizacji również trafiają w ręce deweloperów. Nowych projektów będzie więc przybywać.

Mieszkania sprzedają się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. W budynkach, które są w trakcie budowy nie ma w czym wybierać na wiele miesięcy przed zakończeniem budowy. Lokalizacja niedaleko plaży, z łatwym dojazdem do Śródmieścia oraz blisko tunelu pod Martwą Wisłą odpowiada wielu osobom i jest alternatywą z jednej strony dla dzielnic południowych, z drugiej dla droższego w zakupie Przymorza.

Czytaj także: historia zasypanego popiołami jeziora Zaspa


grafika Trojmiasto.pl

Nowa Letnica - 2500 mieszkańDeweloperem, który jako pierwszy zwrócił uwagę na Letnicę był Robyg, który w 2016 roku ogłosił zakup działki o powierzchni ponad sześć hektarów pomiędzy ulicami Suchą i Starowiejską. Od tego czasu powstało tu już 576 mieszkań w sześciokondygnacyjnych budynkach. Są one już zamieszkane, a użytkowe partery od strony ulicy Starowiejskiej oraz zieleń pomiędzy budynkami wskazują jaki charakter ma mieć inwestycja. W realizowanych budynkach powstają także przestrzenie wspólne do wykorzystania przez wszystkich mieszkańców.

Czytaj także: ciekawe przestrzenie wspólne na nowych osiedlach


Kolejne budynki Nowej Letnicy mają 17 pięter.

- Z 338 mieszkań, które powstają w budynkach, a które oddane do użytkowania będą w 2020 roku w sprzedaży zostało 12. Kolejne dwa budynki tej wysokości już powstają - zamieszkać będzie w nich można w 2021 roku. Tutaj z 418 mieszkań w sprzedaży zostało 265 - wymienia Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży z gdańskiego oddziału Robyg.
Ceny w tej inwestycji wahają się od 6600 do 9800 zł za m kw. - najwyższa cena metra dotyczy kawalerki z dużym tarasem i widokiem na Zatokę Gdańską na najwyższym - 17 piętrze.

Plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia także budowę znacznie wyższych budynków na działce należącej do dewelopera. Jednak decyzja czy takie budynki powstaną jeszcze nie zapadła.

Przystań Letnica - 650 mieszkańW najbliższych latach w okolicach ulicy Starowiejskiej powstanie co najmniej 4225 nowych mieszkań, co oznacza, że zamieszka tu około 12 600 osób.


Inwestycja firmy Atal powstaje najbliżej plaży zobacz na mapie Gdańska. Wydeptaną ścieżką wystarczy przejść przez w zasadzie nieczynne tory kolejowe, by po kilkuminutowym spacerze znaleźć się na plaży w Brzeźnie.

Pierwsze budynki tego osiedla można już zobaczyć, klucze do nich będą do odbioru w pierwszym kwartale 2020 roku. A to dopiero pierwszy etap inwestycji, w ramach której powstać ma w sumie około 650 mieszkań.

- W sprzedaży pozostały ostatnie trzy mieszkania z pierwszego etapu. Metr kwadratowy kosztuje tu 6 900 zł. Niebawem rozpocznie się sprzedaż mieszkań z kolejnego etapu - informuje Klaudia Szulfer z trójmiejskiego oddziału Atal.
Tu jednak liczyć można na mniejszą skalę zabudowy, bo budynki nie będą wyższe niż pięć pięter. Wzdłuż ulicy Letnickiej, która jest w tej chwili budowana na nowo powstaną też lokale usługowe.

Star Tower, HorizonOsiedle LatarnikówInwestycja Star Tower, która niedawno została ogłoszona przez dewelopera Budner Inwestycje wobec powyższych danych wydaje się niewielka. W budynku, który składał się będzie z wysokiej na 55 metrów (18 kondygnacji) wieży i niższej - siedmiokondygnacyjnej - części powstanie 98 mieszkań i cztery lokale usługowe. Realizacja właśnie się rozpoczęła. Trwają prace rozbiórkowe, a zaraz po nich rozpocznie się budowa.

- Na wyższym budynku powstanie punkt widokowy dostępny dla wszystkich mieszkańców, a na dachu niższej części zaplanowana została zielona część rekreacyjna, która również dostępna będzie dla wszystkich mieszkańców. Znajdzie się tu naturalna zieleń, ławki, ścieżki spacerowe oraz siłownia "pod chmurką" - opowiada Iwona Góral z Budner Inwestycje.
Wzdłuż ulicy Starowiejskiej, przy której budynek powstanie, przewidziane są lokale usługowe, części parteru zajmą także miejsca postojowe dla aut oraz dla jednośladów. Część miejsc postojowych zagospodarowana zostanie rozwiązaniem typu park lift, dzięki czemu na jednym miejscu, w pionie, parkować będą mogły dwa auta.

Mieszkania mają być gotowe do odbioru w drugiej połowie 2021 roku. Cena metra kwadratowego waha się tu od 7050 do 9000 zł.

Ogłoszenia. Nowe mieszkania w Letnicy


Na działce obok budowę planuje J.W. Construction. W ramach inwestycji Horizon powstać ma 629 mieszkań. Będą one rozlokowane w pięciu budynkach o zróżnicowanej wysokości - od sześciu do 17 pięter. Mieszkania będą miały metraże od 26 do 98 m kw., ale cena metra nie jest w tym przypadku jeszcze znana, bo nie rozpoczęła się jeszcze sprzedaż. Deweloper oczekuje na pozwolenie na budowę. Również tutaj zielone przestrzenie rekreacyjne powstaną na dachach budynków. W dwóch budynkach powstaną także lokale usługowe (od 26 do ok. 100 m kw.)

Na etapie wyboru generalnego wykonawcy jest z kolei LC Corp, który w sąsiedztwie Nowej Letnicy budował będzie Osiedle Latarników.

- Według wstępnego harmonogramu 131 mieszkań z pierwszego etapu będzie gotowe do odbioru na przełomie 2021 i 2022 roku. W sumie w siedmiopiętrowych budynkach powstanie tu 350 mieszkań - informuje Tomasz Kaleta z LC Corp.
Ceny wahały się będą od 6800 do 8450 zł za m kw.


Nowe drogi w dzielnicyTaka liczba nowych inwestycji wymusza także zmiany w układzie drogowym. Odbywają się one w dużej mierze przy udziale deweloperów.

Czytaj także: rozwój dzielnicy Letnica - nowe salony samochodowe • Ulica Starowiejska na odcinku przylegającym do osiedla Nowa Letnica została zbudowana przez Robyg z takiego samego materiału jak część znajdująca się w starej części dzielnicy, czyli z kamiennej kostki.
 • Ten sam deweloper odpowiada także za budowę ulicy Muzycznej od Uczniowskiej do ronda jakie powstanie na przecięciu ulic Muzycznej i Starowiejskiej.
 • Rondo powstanie w otoczeniu kilku inwestycji, dlatego do jego budowy dołoży się Budner Inwestycje, LC Corp i J.W. Construction. - Liderem projektu będzie LC Corp, który będzie prowadzić budowę tego ronda, a współfinansować będzie J.W.Construction i Budner Inwestycje. Umowa w tej sprawie jest już zawarta z LC Corp, a z J.W. Construction jest w toku - informuje Monika Białozór z GZDiZ.
 • Ulicę Letnicką od ronda w kierunku inwestycji Przystań Letnica realizuje Atal. Przy czym deweloper drogę tą budował będzie tylko do swojej inwestycji. Nowa nawierzchnia nie będzie póki co poprowadzona aż do ulicy Krasickiego.
 • Czytaj także: dyskusje o przebiegu ulicy Nowej Wyzwolenia


Opinie (363) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Super! (22)

  Fajnie, że tak gęsto bloki będą nastawione. Nie pozwoli to docierać słońcu na miejsca parkingowe, będące jedyną niezabudowaną przestrzenią.
  Ważne, aby dogadać się z sąsiadem naprzeciwka, kto kupuje TV i opłaca kablówkę - z balkonu można wspólnie oglądać wszystko na jednym ekranie. Na lato rozwiesimy sznurki na pranie pomiędzy budynkami.

  Robyg i J.W Construction go gwaranci dobrej jakości wykonania, odpowiednio nawilżone ściany z pewnością umożliwią rozwój flory dostarczając nam leśnych widoków i zapachów. Będzie wspaniale, rezerwujcie lokale już dziś!

  • 438 35

  • Tekst przedstawiciela robyga: co pan sie dziwi, przeciez to normalne ze grzyb jedt skoro mieszkania byly budowane zima"

   • 63 4

  • Paskudne wieżowce

   • 39 8

  • deweloper ktory dziala w gdansku buduje osiedle (1)

   w gdansku buduje droge dojazdowa z jumbo na dlugosci 50 m -wszystko,ten sam deweloper w warszawie (tam uzywa innej nazwy niz w gdansku) buduje przystanek kolejki takiej skm dla mieszkancow osiedla ,skrzyzowania i 2 pasmowa droge....

   • 38 3

   • to kupuje od gdańskich deweloperów a nie od warszawskich

    Ja do bloku mam drogę asfaltową wybudowaną przez dewelopera.
    Oczywiście udziała w drodze też mam bo deweloper nie buduje za swoje.

    • 3 0

  • :-)

   Tak 100% racja. Przynajmniej wiemy co kto robi i co je na obiad :-)) Nowe budownictwo to bardzo ładne klatki schodowe i korytarze, oczywiście garaż to rewelacja ale mały metraż i ten piękny widok na drugi blok...

   • 18 0

  • Takie nowe falowce.

   • 19 2

  • Gratuluję głupoty kupującym (2)

   Dawne jezioro Zaspa skrywa pyły radioaktywne zwożone w latach 80 z e!ektrowni atomowej w Niemczech .

   • 10 5

   • Teraz niech buduje na chałdzie fosforów jest świetny widok na Zatokę

    • 5 0

   • Wypociny

    większej głupoty tu nie czytałem na forum, wygląda na konkurencyjne wypociny

    • 0 0

  • (10)

   Jak Robyg wszedł na Letnicę to przynajmniej zaczęło się tutaj coś budować. To jest świetna lokalizacja, trudno o podobnie dobrą w Gdańsku. Czekam tylko na koniec remontów. Ponarzekać zawsze można, tylko po co.

   • 0 14

   • I rak u twoich dzieci za 5 lat (9)

    • 5 5

    • (8)

     Ale dowaliłeś. Nie ma to, jak zagrać maksymalnie na emocjach. Dzieci do tego celu nadają się najbardziej, a że to bzdura totalna, nie ma żadnego znaczenia. ;)

     • 2 6

     • Że ołów w powietrzu i radioaktywne jezioro Zaspa? (7)

      Co jest nieprawdą?

      • 2 0

      • Połóż się i odpocznij (3)

       Ołów w powietrzu jest wszędzie, a dawne jezioro Zaspa być może wykazuje jakąś radioaktywność, podobnie jak wiele otaczających nas przedmiotów.

       • 3 1

       • Ołów to metal ciężki. (2)

        Nie unosi się w powietrzu, szybko osiada na ziemi.

        • 0 0

       • a zanim osiądzie?

        • 4 0

       • Gdyby tak było to Polam z Letniewa nie potrzebowałby kominów

        • 1 0

      • Dobrze że te radoaktywne opary nie przedostają się do sąsiednich dzielnic... (2)

       A nie zaraz...

       • 1 0

       • Pogadaj z ludźmi z Nowego Portu jak było w Latach 80 (1)

        Jak zwozili pył .

        • 2 0

       • Czy pył dostawał się także do nowego portu, czy w magiczny sposób został tylko na letnicy?

        • 2 0

  • To była mordownia w latach 80 ...

   • 1 0

  • Nie p.jacuj

   Co Ty bierzesz? Zmień dealera p.jacu!

   • 0 0

 • Kolejny koszmar blokowisk wykupowanych pod wynajem (8)

  • 249 26

  • Teren skażony , pyły radioaktywne i ołów z fabryki jarzenówek w Letnicy (7)

   Kto pozwolił tam mieszkać ludziom?

   • 10 0

   • Tam były wszędzie bagna

    Jak na Zaspie koło szpitala . Ludzie chorują

    • 6 0

   • Takie same bzdety czytałem podczas budowy Awiatora hehe (5)

    Na Zaspie podobno Niemcy budując lotnisko, pod pasem startowym ułożyli metrową warstwę kasztanów dla zneutralizowania radioaktywności. :)
    Notabene, ostatniej niedzieli na mszy w kościele ksiądz wyczytał nazwiska parafian, którzy odeszli do wieczności. Było ich pięciu, a najmłodszy miał 82 lata.

    • 2 4

    • Radioaktywność jest w jeziorze Zaspa (4)

     A na Zaspie żyły wodne , porozmawiaj z lekarzami

     • 7 4

     • Żeby było jasne (3)

      Nie chodzę do lekarzy/znachorów, którzy zajmują się żyłami wodnymi, różdżkarstwem, leczeniem witaminą C i są przeciwnikami szczepień.

      • 6 3

      • I dlatego mało wiesz (2)

       Wszystkiego w rosyjskim TVNie się nie dowiesz

       • 0 7

       • i dlatego jestem szczęśliwy i zdrowy, dzięki Bogu

        • 5 0

       • Lepsze TVN niż chicagowskie Radio Maryja.

        • 0 0

 • Marzenie tysięcy. (11)

  Przygnębiająca szczurza klita w betonie. Oczywiście, zawsze będzie słychać tłumaczenia: że bieda, że na inne mieszkania nie stać, że tak jest wszędzie. W mentalnym post Związku Radzieckim owszem, to normalne. W cywilizowanym świecie zabudowa miejska to maksymalnie czteropiętrowe kamienice, nie przyciasne, depresyjne koszary.

  • 206 46

  • mogłobyć nawet trochę wyżej, ale ta urbanistyka osiedla z kibla (2)

   wszystko pod auta, w maksymalnym ścisku a la pierdl. Niestety, upadliśmy. Upadliśmy w porównaniu nawet do lat 80. Zaspa przy tym to rekord rekordów rekordów świata i księga Guinnessa z kosmosu. Ludzie za Giera nie uwierzyliby, że w czym takim jak Letnica proponuje im się żyć. To będą ciężkie slamsy, oczywiście nie tak szybko, bo najszybciej patola zawładnie Południem. Nomen omen - bliźniaczym, a nawet, o zgrozo trochę lepszym. Przynajmniej nie ma takich szaf!

   • 64 9

   • Co masz na myśli pisząc Nomen omen ? (1)

    Co masz na myśli pisząc Nomen omen ?

    • 3 3

    • Ewidentnie wyzywa Twoją Mamę

     po francusku.

     • 29 0

  • (7)

   526000 za 74metry, za taka cene mozna kupic ladny dom kawalek za miastem i mieszkac w ciszy wsrod zieleni.Mozna by w tym miejscu zbudowac klimatyczne osiedle wzorowane na starej zabudowie letnicy,gdzie z przyjemnoscia by sie mieszkalo,a wolny czas spedzic by mozna na spacerach po milym osiedlu.Jak de molochy beda wygledac za powiedzmy 15 lat, tak jak wiezowce z czasow komuny odrapane sciany i szczury w piwnicach, ale to dewelopera nie obchodzi, on w tym dziadostwie nie bedzie mieszkac,jego cel to upchnac jak najwiecej klitek za jak najwyzsza cene.Osobiscie musialbym upasc na glowe, zeby kupic takie "mieszkanie"

   • 6 5

   • a jak wyglądają domy z czasów PRL, kryte eternitem? Według mnie różnica jest taka, że właściciele modernizują swoje chałupy własnym staraniem, a bloki modernizują wspólnoty

    • 2 2

   • (5)

    Te lapki w dol to od projektanta, czy dewelopera?Takie 17-to pietrowe molochy buduje sie juz tylko w Moskwie, a wiec wracamy na wschod.Ludzie w podobnej i nizszej cenie kupicie mieszkania troche dalej od morza, ale na osiedlu z ludzka skala.Zeby podniesc prestiz, beda nazywac te 60metrowe mieszkanka apartamentami. Apaartament w czyms podobnym do falowca,tyle,ze nazwa to jakims Tower np.Letnica Tower,albo zeby bylo bardziej prestizowo Summer Tower

    • 6 4

    • (4)

     W czym przeszkadzają Ci 17-piętrowce?
     Bloki 3-4 piętrowe są tańsze w budowie i eksploatacji, ale np. ochrona (o ile jest) dedykowana musi być dla całego osiedla, bo dla pojedynczego budynku wychodzi drogo, więc zazwyczaj tworzy się grodzone getto. Osobiście chciałbym mieszkać na 16-17 piętrze apartamentowca z przestronnym lobby, tarasem, z widokiem na zatokę, albo na panoramę miasta, właśnie w trzypokojowym, 60-metrowym "apartamencie". :)

     • 5 2

     • (3)

      Wiekszosc osiedli z zabudowa niska nie jest grodzona i ludzie zyja.Grodzi sie osiedla, aby polaskotac ego jego mieszkancowi zeby podniesc cene mieszkan.Zniektorych mieszkan bedzie widac panorame, a jaka panorame beda mieli mieszkancy od parteru ddo np 6-go pietra.Caly ten teren mogl byc zabudowany w stelu przyciagajacym turysyow i Gdanszczan np niska zabudowa w stylu uzdrowiskowym z duza iloscia zieleni, promenada.Czy ta zabudowa ma zachecic turystow do odwiedzenia tych rejonow,wyobrazasz sobie tlok na plazach.Najlepsze tereny , zabudowuje sie szkaradnymi molochami.Dwa lata temu znajomy z Kanady prosil mnie, zebym mu znzlazl jakis dobry hotel w Gdansku nad morzem i co? nie ma, pojechal do Miedzyzdrojow.

      • 2 1

      • Niech Ci będzie (2)

       to ja lubię być połaskotany po swoim ego.
       Prawda jest jednak zupełnie inna.

       • 2 0

       • (1)

        Prawda jest jedna, jak wyciagnac najwiecej kasy z 1000metrowej dzialki..Porownaj osiedle, ktore zbudowano przy ulicy prowadzacej do mola w Orlowie, z tym pieprzonym dziadostwem.Trzeba byc naprawde chorym, zeby kupic za taka kase mieszkanie w 17 pietrowym prawie falowcu.Mowicie o lokacie kapitalu?, kto wam kupi za dobra cene mieszkanie w takim czyms, sprzedaj za dobra cene mieszkanie w falowcu.Jesli chodzi o ego to raczej moi znajomi z prestizopwych osiedli przesiaduja w moim domu na Kaszubach za 350tys, niz ja w ich apartamentach za milion

        • 2 3

       • W jednym zgadzam się z Tobą w 100%

        Działka, duży ogród, oczko wodne i grill najlepsze, to tylko te u znajomych. Broń Boże mieszkać na odludziu, w czymś takim przez cały rok.
        Też lubię pojechać czasami do znajomych na Kaszuby.
        Bierzemy ze sobą karkóweczkę, piwko, sałatkę, czasami ciasto upieczone przez żonę i to byłoby na tyle mojego wkładu. Zjemy, pośpiewamy, wypijemy co nieco, a po wszystkim wracam do swojego apartamentu.w Gdańsku.
        Przyznaję, że tematy dotyczące kosiarek do trawy, narzędzi ogrodowych, nawozów, preparatów do czyszczenia grilla, czy kominka nie wzbudzają we mnie szczególnego zainteresowania :)

        • 7 1

 • letnica (8)

  róbcie wszystko aby nie niszczono tam skm to bedzie idealne połaczenie z centrum. Murem za skm do letnicy

  • 183 15

  • robią wszystko żeby zniszczono SKM

   oraz przyjemność i potencjał dzielnicy. Wprowadzili opcję: Doktor Mengele eksperymentuje na gdańszczanach.

   • 27 6

  • sloiki ktore dopiero stoja w kolejce po kredyt (2)

   nie maja pojecia o czym piszesz i o co chodzi z ta skm. sa bloki to przecie jest jaki dojazd jo?

   • 17 4

   • (1)

    Dla słoja niestety kredyt zostaje w sferze marzeń. Banki już mocno dokręcają śrubę przy kredytach hipotecznych. Więc dla słoja nie ma wyboru - musi wynajmować.

    • 9 0

    • Tak strasznie mocno, że każdy go dostaje.

     Wejdź na grupę pośredników na Facebooka, zobaczysz co tam się wyprawia. Dają każdemu, kwestia ceny. A głupi ludzie zgodza się na każde warunki, byle tylko mieć "apartament".

     • 3 1

  • Podobno mają jeździć rydwany (1)

   • 12 0

   • Lepszy rydwan malowany niż marszałek zakłamany !

    • 0 2

  • tramwaj tańszy (1)

   śladem SKM może iść też tramwaj, będzie taniej i chyba ciszej... no a tory tramwajowe mogą przecinać ulice w stronę halera a nie jak teraz kończą się na torach SKM np. ul. Reja albo Narwicka

   • 3 3

   • Niestety, tramwajami w Gdańsku nie da się jeździć

    zaciemnione bydłowozy Pesy i czasy przejazdu niweczą ten środek transportu. To już lepiej, zdrowie i szybciej - rowerem

    • 6 1

 • wszystko bez wyjątku okropne! (9)

  Mieszkania zawalone i niemieszkalne - właściwie brak lokali na przestrzał, z doświetleniem obu stron budynku. Koncentracyjny obóz mieszkaniowy w tak wspaniałym miejscu! Wystarczyło kontynuować urbanistykę starej Letnicy, za to obudzono Południe nad morze.

  • 169 24

  • Miałem takie mieszkanie "na przestrzał". Nidgy więcej. (6)

   Okno można mieć otwarte tylko z jednej strony, bo inaczej przeciąg i trzaskające drzwi. Na okrągło latanie i zamykanie/otwieranie. Teraz mam mieszkanie ze wszystkimi oknami na jedną stronę świata i jest super. Mogę mieć wszystkie okna otwarte.

   • 11 62

   • teraz jestes na podkarpaciu? (2)

    • 19 7

    • Od podkarpacia to się odp...

     • 8 18

    • Nie. W Sopocie. Mieszkanie czteropokojowe z widokiem na zatokę.

     • 8 4

   • Bzdura (2)

    W czasie upałów mieszkania jednostronne to koszmar, zero ruchu powietrza. Natomiast dla deweloperów to tylko oszczędność, wspólne piony, mniej klatek schodowych i dostosowanie kubatury budynku do kształtu działki.

    • 55 7

    • Bzdura. Właśnie w czasie upałów to jest idealne rozwiązanie. (1)

     W mieszkaniu na przestrzał mogłem mieć okna otwarte tylko z jednej strony świata, po drugiej stronie duchota. Teraz mam wszędzie otwarte i lekki powiew - także dzięki kratkom wentylacyjnym.

     • 4 27

     • W Izraelu wszyscy macie przeciez klimtyzacje.Wiec w czym problem?

      • 1 1

  • Kto na to pozwolił?

   Kto jest odpowiedzialny za wydanie pozwoleń na tego typu zabudowę w Letnicy powinien za to beknąć!!! Jak jeszcze Adamowicz żył, miały być zabudowy do maksymalnie 6 pietra, żeby podtrzymac charakter dzielnicy, a teraz co się dzieje??? Nie ma nikt nad tym kontroli?! Ludzie, nie pozwólcie się zabetonować, obudźcie się!!!

   • 13 9

  • kasa dla miasta sie liczy, a ludzie w okna bedą sobie zaglądac , kto z kim

   • 8 0

 • Szkoda tylko, że nie będzie przywrócenia SKM (1)

  Przydałaby się tam stacja niedaleko tych osiedli. Nowe drogi - spoko, ale brak alternatywy. Takie ekologiczne miasto, nowoczesne podejście, ogrody warzywne i zielone dachy biurowców koło lotniska - a tutaj - 3.000 mieszkań to 4.000 samochodów i to co proponują to "planowana Nowa Muzyczna". Brawo. Zero konsekwencji.

  • 121 7

  • prezydent Borawski ds klimatu

   na pewno zajmuje sie ta speawa

   • 5 2

 • (9)

  Nowobogaccy. A dzielnica na zad*piu.

  • 82 52

  • (2)

   Mieszkaniec Kowal się odezwał!

   • 25 10

   • Mówisz o sobie z tymi kowalami rozumiem?

    • 3 10

   • prawda w oczy kole ?

    • 3 2

  • zad*pie przy morzu (4)

   Do morza 10min, jest kościół, małe sklepy, z czasem na pewno przybędą żabki i nieśmiertelna Biedra. Do szpitala na Zaspie 10min samochodem, będzie Aquapark Nautilus z basenami dla rozrywki..
   Jedyny minus to zanieczyszczenie powietrza z Portu, ale jeśli będzie tam mieszkać coraz wiecej ludzi, nacisk na władze w tym temacie będzie wiekszy.

   • 16 23

   • akurat

    nacisk raczej na rozbudowe centrum onkologii

    • 21 8

   • masz jeszcze elektrociepłownię w sąsiedztwie. i stadion. oczywiście w tym mieście urbanistycznie nic się nie klei.

    • 25 6

   • ciekawe czy informuja przyszlych kupujacych na czym powstaja te osiedla? (1)

    • 18 0

    • na indianskim cmentarzu?

     • 4 0

  • Nowobogaccy?

   Przecież to kredyciarze będą tam mieszkać.

   • 14 2

 • "Jeśli przyjąć, że jedno mieszkanie zajmują średnio trzy osoby, to w niedalekiej przyszłości w okolicach ulicy Starowiejskiej zamieszka ponad 12 600 osób."

  Kto by tam chciał mieszkać na stałe, kolejne mieszkania na wynajem krótkoterminowy.

  • 117 18

 • Wisienka na torcie BRG (10)

  W mojej opinii to co się zaczyna dziać inwestycyjnie na Letnicy jest zwieńczeniem, ukoronowaniem braku odpowiednich kompetencji ze strony miejskich planistów i najdobitniej świadczy o tym, że w Gdańsku nikomu nie zależy na kreowaniu przyjaznego miasta. Mając do dyspozycji czystą kartę niepowtarzalnie atrakcyjnego pod wieloma względami terenu w tak doskonałej lokalizacji wali się nam prosto w twarz kolejnymi nieludzkimi osiedlami. Przecież tu można było wykreować dzielnicę wg. najlepszych i najnowszych myśli urbanistycznych, o ludzkiej skali, zabudowę dogłębnie przemyślana tak by w końcu w Gdańsk tchnąć powiew świeżości - w zamian serwuje się nam blokowiska podobne do wielkiej płyty lat 60'-80' ale pozbawione najważniejszej z zalet - urbanistyki.
  Moje gratulacje BRG, Miasto Gdańsk - przykładnie zaprzepaszczone szanse i rujnowanie miasta w imię prywatnych interesów
  protestuję!

  • 318 20

  • (2)

   Gdańsk nie umie w miasto, Hamburga czy Kopenhagi to u nas nie będzie, raczej przedmieścia Pekinu czy New Delhi

   • 44 5

   • tudziez Gruzji. (1)

    • 12 5

    • a co to są przedmieścia Gruzji? Rosja?

     • 5 6

  • mmm.... (1)

   obrażasz blokowiska PRL, jakoś w tych blokach nikt nikomu do talerza nie zagląda, jest dostęp światła i zieleni a to po prostu molochy za ciężkie pieniądze

   • 43 5

   • czytaj ze zrozumieniem

    "blokowiska podobne do wielkiej płyty pozbawione najważniejszej z zalet - urbanistyki" czyli w formie podobne ale blisko siebie, bez przemyślanych przestrzeni, bez dopełnienia usługami i funkcjami publicznymi. Krótko rzecz ujmując - kapitalizm w swym najgorszym wydaniu bez żadnej kontroli i wymagań ze strony samorządu który zamiast pilnować realizacji miasta dla ludzi, pilnuje interesów inwestora.

    • 18 0

  • Celna analiza, odnosi się również bezpośrednio do Wyspy Spichrzów

   • 19 3

  • A kto ma to zrobic (1)

   Koles urbanista z um zepsul juz pol Gda i nadal trzyma sie stolka

   • 23 1

   • a Młode Miasto na dokładkę

    zepsuje Konserwator. Równo od linijki z górującymi nad wszystkimi wieżami bastionu wałowa. Wszystkie ładne koncepcje z konkursu międzynarodowego -- do kosza.

    • 19 2

  • kasa kasa

   Wreszcie jakiś głos rozsądku, tragedia jest to, co robią z takim terenem, o zwierzętach nie wspomnę - zabiera się im tereny, które przypominają w niektórych miejscach ptasi raj - zapomniane zielone oazy koło jeziora Zaspa. Bardzo smutny to obraz uwidacznia, co władze miasta serwują mieszkańcom. Utoniemy we własnych odchodach niedługo.

   • 12 4

  • zapomniałeś jeszcze dodać, że czekamy na imprezkę harcerzy w Sobieszewie. po tej imprezie

   ciekawie co ciekawego zostanie zgotowane przez dewelopera na wyspie

   • 2 0

 • Gdańsk i długo długo nic. (13)

  W tak zwanym trójmieście tylko Gdańsk szybko się rozwija i ciągnie cały rejon do przodu dla tego tylko tu przybywa mieszkańców. Gdańsk to super miejsce do życia a w dodatku jego potencjał dopiero się rozwija.
  Jakby gdynianie jeszcze się nie nauczyli to Gdańsk jest będzie i w dodatku cały czas był liderem regionu.

  • 63 104

  • A w tej bajce są smoki? (4)

   Jestem rodowitą gdańszczanką i te zmiany, które widzę w mieście wołają o pomstę do nieba! Jest coraz gorzej a nie lepiej, o jakim Ty potencjale piszesz?!

   • 37 16

   • całe szczęście, że malkontenci stanowią mniejszość

    rodowici w szczególności

    • 10 29

   • A dziura przy Nocie była lepsza od zabudowy która tam powstała ? A może Wyspa Spicrzów wygląda teraz gorzej niż kiedyś ? (2)

    • 8 20

    • kolejny leming z argumentem, że jak coś było zaniedbane latami to teraz wszystko, co tam postawią jest lepsze. (1)

     • 23 6

     • Sam jesteś leming, skończyłeś architekturę w Wąchocku że się wypowiadasz ? A może projektowałeś dwie wieże które jakoś bokiem

      preziowi wyszły...

      • 6 22

  • Gdańsk jest przereklamowany (7)

   Powtarzasz propagandowe hasła, a fakty są takie. W Gdańsku pada deszcz przez 300 dni w roku i klimat nie rozpieszcza. Infrastruktura jest fatalna i w porównaniu do innych miast rozwija się fatalnie i w bardzo wolnym tempie.
   Aktualnie jakość życia w wielu dzielnicach Gdańska w przeciągu ostatnich 10 lat znacznie się pogorszyła, głównie z powodu nieprzemyślanych decyzji urbanistycznych i nienadążaniem z rozwojem infrastruktury za powstawaniem nowych osiedli mieszkaniowych i biurowców.

   • 30 27

   • (1)

    ło matko i córko !

    • 10 6

    • Spółka Srebrna - matka wszystkich afer i córka Jarosława...

     • 6 7

   • Dzisiejszy przekaz z Nowogrodzkiej ? Jak tam dwie wieże ? Ksiądz oddał łapówkę czy wpłacił na Caritas ? (3)

    • 8 16

    • są już cztery wieże. na wałowej. 4xMordor

     • 14 4

    • A jaki jest przekaz w "Głosie Bartoszyc" ? (1)

     • 9 3

     • Nie wiem, zadzwoń do mamy to się dowiesz !

      • 4 4

   • Stek kłamstw.

    Najpierw sprawdź statystyki a dopiero komentuj. 300 dni to pada w norweskim Bergen i uwierz - nie chciałbyś tam mieszkać. Jedyne ubranie to Gore - Tex

    • 15 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Olga Drenda wykład + Q&A
Olga Drenda wykład + Q&A
wykład , spotkanie
gru 7
poniedziałek, g. 18:00
Online
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład , spotkanie
kwi'21 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
22150 zł/m2
Gdynia Orłowo
16250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
14200 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
14050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
14050 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
11400 zł/m2
Sopot Górny Sopot
10650 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
9350 zł/m2
Gdańsk Przymorze
9200 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane