Wiadomości

Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2018 roku. Ostatnie dni głosowania

Najnowszy artukuł na ten temat

Botanica Jelitkowo. Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2019 roku w Trójmieście

Budynki osiedla Front Park sąsiadują z Opływem Motławy i otaczającą go zielenią. Mają najwięcej głosów w naszym plebiscycie. Czy zyskają tytuł Najciekawszej inwestycji mieszkaniowej 2018 roku?
Budynki osiedla Front Park sąsiadują z Opływem Motławy i otaczającą go zielenią. Mają najwięcej głosów w naszym plebiscycie. Czy zyskają tytuł Najciekawszej inwestycji mieszkaniowej 2018 roku? materiały prasowe

Po raz ósmy czytelnicy portalu Trojmiasto.pl wybierają najciekawszą inwestycję mieszkaniową. Głosowanie trwa do niedzieli do północy. Zdradzamy, które inwestycje na kilka dni przed zakończeniem głosowania są najbliżej zwycięstwa i zachęcamy do oddawania głosów.Głosuj na najciekawszą inwestycję Trójmiasta 2018 roku.Czy zwracasz uwagę na architekturę budynków?

tak, to dla mnie ważne 72%
tylko jeśli budynek ma coś charakterystycznego, albo coś odrzucającego 20%
w swoim mieście rzadko 0%
nie za bardzo się na tym znam 2%
nie interesuje mnie to 6%
zakończona Łącznie głosów: 506
Plebiscyt na najciekawszą inwestycję mieszkaniową to dla mieszkańców Trójmiasta okazja, by dokładniej przyjrzeć się inwestycjom mieszkaniowym, które w minionym roku zostały oddane do użytkowania w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Możemy ocenić czy budynki, które powstają, nie tylko dają dach nad głową ich nowym właścicielom, ale też czy prezentują odpowiedni poziom architektoniczny i jakościowy. Ważne jest też to, jak wpisują się one w otoczenie oraz czy płynnie łączą się z przestrzenią miasta i dzielnicy, w której są realizowane. Oddany w naszym plebiscycie głos oznacza aprobatę dla działań dewelopera, architekta i wykonawcy, którzy wykazali się dbałością nie tylko o poziom sprzedaży mieszkań czy apartamentów, ale też myśleniem o inwestycji w szerszej skali.

W tegorocznym plebiscycie udział bierze 59 inwestycji z całego Trójmiasta. Są to zarówno inwestycje klasy premium, jak i osiedla bloków na obrzeżach miasta, budynki, w których zamieszkać mogą dziesiątki rodzin, jak i kameralne domy. Do przeglądu wybraliśmy je po analizie naszego katalogu inwestycji mieszkaniowych z ponad 120 inwestycji, które oddane zostały do użytkowania w 2018 roku (całość lub etap). Codziennie do zakończenia plebiscytu, czyli do niedzieli 7 kwietnia, można oddać głos na jedną inwestycję, która nominowana została do plebiscytu. Wyniki opublikujemy w portalu we wtorek 7 kwietnia.

Faworyci głosowaniaKamienice Malczewskiego (Allcon) w Gdańsku swoją architekturą przypominają komfortowe miejskie wille.
Kamienice Malczewskiego (Allcon) w Gdańsku swoją architekturą przypominają komfortowe miejskie wille. materiały prasowe
Na pierwsze miejsce wysunęła się inwestycja powstająca w niezwykle obiecującej na przyszłość, sąsiadującej z Opływem Motławy, lokalizacji zobacz na mapie Gdańska. To zrealizowany przez dewelopera Moderna Holding Front Park, czyli siedem trzypiętrowych budynków, które swoją bryłą i elewacją nawiązują do gdańskich kamienic. Budynki otoczone są zielenią, małą architekturą oraz ciekawie zaplanowanym oświetleniem. W odczuciu przechodnia całość płynnie łączy się z terenami spacerowymi wzdłuż Opływu Motławy.

Na drugim miejscu aktualnie znajduje się osiedle Kamienice Malczewskiego, które pomiędzy ulicami Malczewskiego i Sołecką w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska realizuje Allcon Osiedla. Osiedle to powstaje etapami. W 2018 roku do użytkowania oddane tu zostały trzy budynki. Inwestycja częściowo jest jeszcze w budowie, ale przestrzeń pomiędzy oddanymi częściami wypełniona jest dopieszczoną zielenią. W najwyższym punkcie osiedla (powstaje ono na skarpie) realizowane są także domy jednorodzinne.

Realizację osiedla Horyzonty Gdyni w dzielnicy Grabówek przy ulicy Sambora zobacz na mapie Gdańska deweloper Semeko w 2018 roku zakończył ostatecznie. W sumie powstało tu pięć budynków mieszkalnych. Każdy z nich ma inną bryłę i wyróżnia się nieco odmienną architekturą, choć zabudowa tworzy spójną całość. Horyzonty Gdyni na kilka dni przed zakończeniem plebiscytu znajdują się na trzecim miejscu.

Realizacja ostatniego budynku osiedla Horyzonty Gdyni zakończyła się w 2018 roku. Teraz ma ono szansę na tytuł Najciekawszej inwestycji mieszkaniowej 2018 roku.
Realizacja ostatniego budynku osiedla Horyzonty Gdyni zakończyła się w 2018 roku. Teraz ma ono szansę na tytuł Najciekawszej inwestycji mieszkaniowej 2018 roku. materiały prasowe

Która realizacja ma szansę na wygraną?Oto inwestycje, które zajmują pierwszych 15 miejsc (wyniki z czwartku 4 kwietnia z godz. 15:30):

 1. Front Park (Moderna Holding)
 2. Kamienice Malczewskiego 1 i 2 (Allcon Osiedla)
 3. Horyzonty Gdyni (Semeko)
 4. Kontinuum (BMC)
 5. Rezydencja Wintera (Ekolan)
 6. Osiedle Viridis (Euro Styl)
 7. Nowe Orłowo (Invest Komfort)
 8. Wolne Miasto (Eco Classic)
 9. Batorego 7 (AB Inwestor)
 10. Browar Gdański (PB Górski)
 11. Harmonia Oliwska (Inpro)
 12. Nowa Letnica (Robyg)
 13. Nowa Grobla Apartamenty (Atal)
 14. Meritum (Pomorskie Domy)
 15. Zajezdnia Wrzeszcz (Robyg)


Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa w Trójmieście w 2018 roku

Zagłosuj w naszym plebiscycie.


Chcesz ocenić architekturę powstających osiedli mieszkaniowych? Chcesz poznać zdanie innych na ten temat?

Zagłosuj w plebiscycie na najciekawszą realizację mieszkaniową oddaną do użytku w 2018 roku.


Do północy 7 kwietnia codziennie możesz oddać głos na jedną wybraną inwestycję. W plebiscycie biorą udział realizacje wybrane przez portal Trojmiasto.pl.

Opinie (109) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.