Wiadomości

Nowe mieszkania na wysokich piętrach

Najważniejszą zaletą mieszkań na wyższych piętrach jest widok, który roztacza się okien oraz większa kameralność - tu nie widać okien sąsiadów.
Najważniejszą zaletą mieszkań na wyższych piętrach jest widok, który roztacza się okien oraz większa kameralność - tu nie widać okien sąsiadów. mat. prasowe Allcon Osiedla

Trójmiasto nadal nie jest aglomeracją pełną wysokościowców. Najwyższe budynki mieszkalne, jakie aktualnie powstają, mają 18 pięter, a i takich deweloperzy budują ostatnio mniej. Tymczasem rozległe widoki z okien niezmiennie przyciągają klientów. Przyjrzeliśmy się zatem ofertom deweloperów, którzy budują wysokie, co najmniej 12. piętrowe budynki.Czy chciałbyś mieszkać w wysokim budynku?

tak, mieszkam w takim 14%
tak, o ile cena nie była by zbyt wysoka 10%
tak, marzy mi się rozległy widok z okna 19%
trudno powiedzieć, to zależy od inwestycji 9%
nie, wolę kameralne, niskie budynki 35%
nie, nie wyobrażam sobie mieszkania w budynku wielorodzinnym 13%
zakończona Łącznie głosów: 1632
Mieszkania na wyższych piętrach mają lepszy widok. To właśnie ten atut jest przyczyną wyższej ceny za m kw. w przypadku wyżej położonych lokali.

W wielu inwestycjach wyższe piętra wiążą się także z większym metrażem, a tym samym z wygodą i spokojem wynikającym z mniejszej liczby sąsiadów na piętrze. Oferta w tym zakresie nie jest jednak zbyt szeroka: nie wszędzie deweloperzy mogą stawiać wysokie budynki, a ich realizacja wiąże się dla nich z wyższymi kosztami budowy, dłuższym czasem sprzedaży i większym ryzykiem. W ostatnich miesiącach ryzyko to wzrosło, dlatego spodziewać się należy, że decyzje o realizacji kolejnych takich przedsięwzięć będą podejmowanie ostrożnie. Jeśli marzymy o życiu na wysokim piętrze, warto przejrzeć już teraz dostępną ofertę.

Oferta deweloperów w GdyniJedną z niewielu wysokich inwestycji mieszkaniowych w Gdyni jest realizowana w ŚródmieściuMapka przez Invest Komfort Portova. Najwyższy budynek kompleksu ma 17 pięter.

- Budowa Portovej w Śródmieściu Gdyni ostatecznie zakończona zostanie na początku sierpnia. Mieszkania na najwyższych piętrach cieszą się dużym zainteresowaniem i uważane są za najbardziej luksusowe. Gwarantują najpiękniejsze, nadmorskie krajobrazy za oknem, daleką perspektywę na Zatokę Gdańską, Trójmiejski Park Krajobrazowy i miasto. Są też bardzo dobrze naświetlone i zazwyczaj największe w całym budynku. Ostatnie piętra inwestycji to też często najlepsza gwarancja prywatności i ciszy - mówi Marta Szymczak z biura prasowego Invest Komfort.
Dodatkowym atutem tej inwestycji ma być dostęp do licznych udogodnień, takich jak: wewnętrzne zielone patio do wypoczynku, strefa fitness, sauny, strefa coworkingu oraz taras widokowy dla wszystkich mieszkańców inwestycji, zlokalizowany na ostatnim piętrze. Na własne oczy zobaczyć je będzie można w czasie dni otwartych inwestycji, które odbędą się tu 8-9 sierpnia (ze względu na epidemię trzeba się wcześniej umówić na godzinę wizyty).

Popularność mieszkań na wyższych piętrach obrazuje dostępność lokali na liście sprzedaży w inwestycji Modern Tower dewelopera Atal. Większość lokali na najwyższych piętrach mieszkaniowej wieży jest już sprzedana.

Tuż obok PortovejMapka deweloper PB Górski planuje budowę inwestycji św. Piotra. Budowa się rozpoczęła, ale oferta jeszcze nie trafiła do regularnej sprzedaży.

Ogłoszenia. Mieszkania powyżej 8 piętra w Gdyni

Prestiżowy Apartament z przepiękną panoramą
3 180 280 zł
Gdynia Redłowo
LUKSUSOWY PENHOUSE Z WIDOKIEM NA MORZE I TARASAMI
3 313 000 zł
Gdynia Redłowo
Alvarium - B1.10.5
707 616 zł
Gdynia Redłowo
Alvarium - B1.10.5
Inną realizowaną aktualnie w Gdyni inwestycją jest Alvarium dewelopera Semeko. Powstający w czterech etapach kompleks w RedłowieMapka docelowo składać się będzie z czterech budynków o wysokości od siedmiu do dziewięciu kondygnacji nadziemnych oraz 17-kondygnacyjnej dominanty. Mieszkania w tym etapie już są w sprzedaży. Wybierać można z lokali o powierzchni od 43 do 130 m kw.

Alvarium zaprojektowano jako wielofunkcyjny kompleks - będzie to połączenie funkcji mieszkalnych z przestrzenią na usługi i handel. W ramach inwestycji powstanie także budynek biurowy.


Mieszkania w wysokich budynkach w GdańskuW Gdańsku wybór mieszkań w wyższych budynkach jest znacznie większy. Na MorenieMapka budowana jest chociażby inwestycja CentralPark Hossy, które docelowo tworzyć będzie osiem strzelistych 12- i 17-piętrowych budynków mieszkalnych. Części mieszkalne i wewnętrzny dziedziniec zostały zaplanowane ponad poziomem ulic okalających inwestycję. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2022 roku.

Nieco wcześniej, na koniec 2021 roku, zaplanowane jest zakończenie inwestycji Nowa Letnica realizowanej przez Robyg. Łącznie znajdzie się tu 11 budynków, wśród których znajdują się dwie 18-piętrowe wieże. Inwestycja jest oddawana etapami. Tuż obok na wysokich pietrach jedno ostatnie mieszkanie na 13. piętrze zostało w inwestycji Star Tower powstającej za sprawą dewelopera Budner Inwestycje. Będzie ona oddana na użytku dopiero w III kwartale 2021 roku.

W niedalekim sąsiedztwie, na PrzymorzuMapka, za sprawą dewelopera Allcon Osiedla powstają Tarasy Bałtyku, które swoją nazwę zaczerpnęły od kaskadowego kształtu budynku. Jego wysokość, w najwyższej części, sięga 12 pięter. Planowane oddanie inwestycji przypada na drugą połowę 2021 roku.

- W Tarasach Bałtyku w Gdańsku na najwyższych kondygnacjach znajdują się apartamenty o powierzchni aż 162 m kw. z tarasami powyżej 70 m kw., gdzie najdroższy apartament kosztuje ponad 3 miliony złotych. Przestronne tarasy dają wiele możliwości aranżacyjnych i oczywiście pozwalają podziwiać przepiękny widok na wybrzeże Gdańska. Wyróżniająca inwestycje szklana fasada i duże przeszklenia we wnętrzach wręcz wprowadzać będą morze, park, wzgórza morenowe i miasto do apartamentu - zachwala Joanna Parol, doradca ds. sprzedaży w Allcon Osiedla.
Na Przymorzu mieszkania w tego rodzaju budynkach powstaną także w inwestycji Baltea Apartments Develii. Budowa niedawno rozpoczęła się na dobre, a jej zakończenie planowane jest na trzeci kwartał 2022 roku. Budynek będzie miał 10 pięter, ale od strony Parku Reagana zaprojektowano 13-kondygnacyjną dominantę z przeszklonymi tarasami, z których mieszkańcy będą mogli podziwiać widok na Zatokę Gdańską.

Ogłoszenia. Mieszkania powyżej 10 piętra w Gdańsku

Dwa pokoje w atrakcyjnej cenie - Nowa Letnica H3.14M11
404 500 zł
Gdańsk Letnica
3-pokojowe mieszkanie z osobną kuchnią H3.10M09
556 000 zł
Gdańsk Letnica
Mieszkanie - Gdańsk Piecki
576 182 zł
Gdańsk Morena
Mieszkanie - Gdańsk Piecki

Reda pnie się w górę


Wysokie budynki (do 55 m) powstają także w Redzie za sprawą dewelopera Semeko, którego inwestycje przeważają wśród nowych inwestycji w tym mieście.


Jednym z nich jest AquaSfera, czyli innowacyjny projekt łączący funkcje mieszkaniowe i rekreacyjne. W skład części mieszkalnej wchodzą cztery budynki: Atlantic, Pacific, Indian i Port, które swoim kształtem i wyrazem przestrzennym przypominają stojące w porcie statki. Budynek ma charakterystyczną dominantę, którą jest 13-kondygnacyjna narożna część. Trwająca od kilku lat realizacja tego kompleksu zakończy się w sierpniu 2022 roku.

Sąsiaduje z nim inwestycja LightTower, która składa się z czterech segmentów o różnej wysokości, połączonych wspólną halą garażową. W najwyższym, 17-piętrowym segmencie A znajdują się 73 mieszkania. W budynku tym znajdą się dwie szybkobieżne windy łączące wszystkie kondygnacje.

Także w Redzie za sprawą tego dewelopera powstała inwestycja AquaTower. Składają się na nią cztery budynki mieszkalne o zróżnicowanej wysokości, wśród których największą uwagę zwraca 18-kondygnacyjna wieża. Jest to pierwszy tak wysoki budynek w tej okolicy.


Opinie (482) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.